Zapálený a opuchnutý penis 22 mesačného synčeka

h2
15. jún 2013

Prosím o radu mamičky, ktoré majú skúsenosti s podobným problémom: U svojho 22 mesačného synčeka som si včera popoludní všimla opuch na penise, pri cikaní sa sťažoval, že ho bolí "pipíško". Večer sme išli na pohotovosť, tam mu to prepláchli septonexom, kázali máčať v repíku a prísť na druhý deň (dnes) na ďalší preplach. V noci malý veľmi plakal (zrejme keď cikal), ráno už mal celý penis červený a opuchnutý, hneď sme išli zase na pohotovosť, zase mu to prepláchli, plakal. Lekár sa tváril, akože je to úplne v poriadku, zajtra máme ísť zase na preplach, ale mne sa zdá, že sa mu to stále len zhoršuje. Prosím, poraďte, prípadne napíšte, aký priebeh to malo u vašich synov a hlavne, po akej dobe došlo k zlepšeniu. Ďakujem. ☹

damijanka
30. júl 2017

@mlil77 a do striekačky čo dávate ?

damijanka
30. júl 2017

@adazdca a išlo mu to von ?
Lebo my to máme tvrdé a neide

adazdca
30. júl 2017

@damijanka postupne ano.. ale musela som tomu ja trocha pomoct 🙂 tym, že som sa snažila obnažovať tu predkožku

mlil77
30. júl 2017

@damijanka repikovy caj vyluhovany....a super je ze on si to necha, dokonca niekedy mi ukazuje na striekacku ze mu mam dat liecik 🙂 🙂 ale uz sme dlhsie nemali chvalabohu problemy ale fakt ten repik vylieci hned aspon u nas

damijanka
31. júl 2017

@adazdca náš nechce moc dať asi bolí

damijanka
31. júl 2017

A ako dlho to trvalo a aký framikoin ste davali

dogma11
31. júl 2017

@damijanka je iba jeden framykoin a je myslím na predpis.

janka95
31. júl 2017

AHOJ neboj sa nič. Naozaj uvidíš za pár dní sa to zlepší. My sme mali presne toto isté len v 18. mesiaci. Napuchol nechcel cikať a už to šlo. Keď som to zbadala červené krvavé fialové opuchnuté po tom preplachu som myslela že zomrem to bolo hrozné som si myslela že mu to nedajú dokopy Chodili sme asi 5 dní na preplach . A dostali sme antibiotiká a všetko sa upokojilo. Len vydržať máčať v repíku a potom cvičiť pravidelne pri kúpaní že by to nezarastlo. Držím palce je to naozaj hrozné aj pre maličkého aj pre rodiča.

mirkaaa80
1. aug 2017

@damijanka obyčajná očná masť oftalmo framykoin, je antibioticka, ale nám to odporučil pediater, že keď ma pipika červeného kľudne natriet a vždy to pomohlo. Je na predpis. No a k tomu ten repík a po namacani skúšať jemne stiahnuť, ono to cca po 2 týždňoch povolí trošku a už by nemal byť problém potom, lebo keď sa to bude dať aspoň trošičku stiahnuť, dá sa to tým pádom lepšie umyť a predides zápalu.

damijanka
1. aug 2017

Ďakujem vám za každú radu skúsenosť postreh som vám všetkým veľmi vďačná. Ja sa budem snažiť len doma to nejak dať dokopy ak to pôjde nerada by som k dr . Bo by bol plač . Uvidím či to pôjde

damijanka
3. aug 2017

@janka95 a atb aké ste dostali?

mabika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larati
9. aug 2017

Ahojte, máme podobný problém. Mám doma masť framykoin, ale nie je to ten oftalmo framykoin.mozem dať aj tu?

damijanka
11. aug 2017

@larati my sme boli u všeobecnej detskej a ona nás poslala na tú urologiu nám nepomahalo nič

petjka
6. jan 2019

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, nas 14 mesačný mal ten zápal pred troma mesiacmi, dala som framykoin mastičky po ohlobto do pár dní bolo po probléme no od vtedy som si u neho nevšimla ranné erekcie, stalo sa Vám to? Dakujem

dogma11
6. jan 2019

@petjka ahoj,nie,ja som si to nevšimla u môjho syna, používali sme ho tak každý 2 mesiac a erekcie stále mal. Až kým som nezistila,že aj kokosový olej mu na zápaly pomôže. Predtým mal váš synček pravidelne erekcie? Ak áno,zavolala by som to jeho obvodnému lekárovi.

petjka
6. jan 2019

@dogma11 budem to riešiť s dr len dúfam že nebude mať z toho nejaké následky :(

dogma11
6. jan 2019

@petjka nemajte obavy, z framykoinu určite nie.

petjka
7. jan 2019

@dogma11 ďakujem

nenka39
11. apr 2021

Mamicky chcela by som vam poradit mozno to pomoze aj vam moj syncek ma 20mesiacov a prave sme zazili tuto neprijemnu vec malemu opuchol a sfialovel pindur mal tam aj hnis ale uz je 3ti den a uz ho ma nadherny pediatricka mu to pretiahla a vytlacila hnis na zalud mu dala framikoinovu masticku a nakazala nam 3x denne repikovy kupel + nam predpisala masticku na umrtvenie lebo uz nam nechcel ani cikat moc plakal ale hned par sekund po masticke co sa dala len na spicku predkozky tak sa vycikal zabera prefekne a rychlo pre info o nazve mi napiste ale hlavne nam zabrala tato ocna masticka vela ludi sa cuduje ze je to blbost ale nieje lebo za to ze je to ocna mast sa rychlo vstrebava a ma super protizapalove ucinky davame ju na zaludik 3x denne chvilku poplace ked sa mu to dava ale neskutocne nam pomohla ublizit vam nemoze predpisala nam ju skvela pediatricka ak chcete vyskusajte my uz cikame aj sa nam lahko pretahuje predkozka drzime palce😊

veronica23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
11. dec 2021

@h2 treba to robiť citlivo a mechanicky nenamáhať. Ktovie či mu to u lekára nepohybali veľmi a hoci tá dezinfekcia ma pomôcť a pomôže tak na nejaký čas sa to zhoršilo. Len zabezpečiť prísun tej liečivej tekutiny či už repík alebo slez ako tu hovorili.

h2
autor
11. dec 2021

@slovakboy Vďaka, ale už sme to pred 8 rokmi vyriešili. 😁

vanda323
11. dec 2021

@h2 Fúha nemá skúsenosti, no prajem Vám skóre uzdravenie

h2
autor
11. dec 2021

@vanda323 Viď komentár vyššie. 😄 (Stará diskusia)

vanda323
11. dec 2021

@h2 Do kelu 😄😄😄👍
Vďaka za upozornenie 👍

slovakboy
12. dec 2021

@veronica23 som si neuvedomil že to si nadviazala na starú tému. A ja som reagoval na prvý príspevok. Ale tá mastička očná to bude asi optalmoseptonex. A tá na umŕtvenie bude asi Lidokain.
@h2 super to už je chlap.

nenka39
28. dec 2021

@veronica23 je to ocna masticka posielam fotto je genialna hned mu to preslo od vtedy ako to mal mu ju davam preventivne raz za tyzden je to antibioticka masticka nic sa nedoplaca ale je na predpis tusim ja som do konca mala horucku na ustach a som si ju davala a hned mi to preslo je to na viac veci dobre a tym ze je antibioticka tak nerozsiruje sa zapal dalej my sme za den dva nevedeli ze bmaly nieco mal len to bolo drastickejsie ked to mal uz opuchnute lebo musis stiahnut predkozku a tak to tam dat :-/

damaja1
29. dec 2021

@h2 ja by som to urcite riesila s urologom bude tam nat zapal aj my sme macali v repuku ale nam to pomohlo musi mat velke bolesti

h2
autor
29. dec 2021

@damaja1 Ďakujem za odpoveď, ale je to 8 rokov stará diskusia.