Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zápcha zo sedenia v škole. Stáva sa to? Ako pomôcť?

martina1206
26. sep 2008

Ahojte, moja dcéra začala chodiť do 1. triedy. Pred pár dnami mi povedala, že ju núti ísť na veľkú potrebu, ale nedá sa jej. Ináč chodila na veľkú potrebu 2-3 krát. A ešte, že ju bolí ritka keď sedí. A keď sa jej podarí..., tak ju to bolí. Môže to byť tým, že začala sedieť na stoličke v škole, ktorá je tvrdá a studená a predsa aj toho pohybu je menej ako v škôlke? Čo by jej pomohlo, aby sa jej uľavilo?

ukana
26. sep 2008

matka, to moze byt aj stresom...pije dost tekutin? mozno pocas dna zabuda pit, daj jej viac ovocia, obmedz cervene maso, harmancekovy caj je vyborny a potom slivkovy kompot a stava z neho, alebo aj susene slivky, to by malo zabrat.
No a potom zname probiotika, bud z lekarne ako sirup, alebo Actimel, Acidko....Skus trochu upravit stravu a uvidis 😉

ukana
26. sep 2008

no a ten pohyb treba aspon na chvilku popoludni nech si pobeha vonku....mozno je to aj nejaky psychicky blok 😒 Pockaj a uvidis ci sa to nezmeni 😵

janinah
26. sep 2008

určite je v tom aj psychika,možno potrebuje ísť v škole a nechce tam na wc,možno by pomohlo postupne sa naučiť ísť na veľkú každý deň v určitom čase napr. každývečer nech si tam chvíľu posedí,kým sa nevy...do stravy pridať joogurty,med,ovocné šťavy,ovsené vločky,nezabúdať v škole piť

martina1206
autor
26. sep 2008

Ok, skúsime. Psychika v om asi nieje, lebo na školu sa nesťažuje, celkom ju baví. Možno je to tým pitím a polievky sa priznala, že tiež neje.

elilu
30. sep 2008

skus rozdrvene lanove semiacka urcite to pomoze 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli