• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zápcha zo sedenia v škole. Stáva sa to? Ako pomôcť?

30. septembra 2008 
Ahojte, moja dcéra začala chodiť do 1. triedy. Pred pár dnami mi povedala, že ju núti ísť na veľkú potrebu, ale nedá sa jej. Ináč chodila na veľkú potrebu 2-3 krát. A ešte, že ju bolí ritka keď sedí. A keď sa jej podarí..., tak ju to bolí. Môže to byť tým, že začala sedieť na stoličke v škole, ktorá je tvrdá a studená a predsa aj toho pohybu je menej ako v škôlke? Čo by jej pomohlo, aby sa jej uľavilo?
26. sep 2008 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matka, to moze byt aj stresom...pije dost tekutin? mozno pocas dna zabuda pit, daj jej viac ovocia, obmedz cervene maso, harmancekovy caj je vyborny a potom slivkovy kompot a stava z neho, alebo aj susene slivky, to by malo zabrat.
No a potom zname probiotika, bud z lekarne ako sirup, alebo Actimel, Acidko....Skus trochu upravit stravu a uvidis :wink:
26. sep 2008 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a ten pohyb treba aspon na chvilku popoludni nech si pobeha vonku....mozno je to aj nejaky psychicky blok :unamused: Pockaj a uvidis ci sa to nezmeni :dizzy_face:
26. sep 2008 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
určite je v tom aj psychika,možno potrebuje ísť v škole a nechce tam na wc,možno by pomohlo postupne sa naučiť ísť na veľkú každý deň v určitom čase napr. každývečer nech si tam chvíľu posedí,kým sa nevy...do stravy pridať joogurty,med,ovocné šťavy,ovsené vločky,nezabúdať v škole piť
26. sep 2008 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ok, skúsime. Psychika v om asi nieje, lebo na školu sa nesťažuje, celkom ju baví. Možno je to tým pitím a polievky sa priznala, že tiež neje.
26. sep 2008 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus rozdrvene lanove semiacka urcite to pomoze :slight_smile:
30. sep 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok