Zisťuje sa krvná skupina bábätiek pri odbere krvi?
Ahojte, zaujímalo by ma, či keď beru bábätku krv z päticky tak zisťujú aj krvnú skupinu. Neviete?
Ja som 87 a svoju krvnú skupinu som sadozvedela až pri pokuse darovať krv (pokus preto, lebo nemôžem byť darca). Deti sú 2016 a 2018 a krv im zisťovali v pôrodnici.
Ok, skúsim sa spýtať pediatricky ci to ma v papieroch.
@terezia323 Ako je možné, že obe moje deti mali krv.skupinu zistenú. Ja som Rh+. Takže?
@terezia323 A v príbuzenstve tiež deti mali krv.skupiny zistené v pôrodnici, nikoho nemáme Rh-.
@terezia323 mne tiež zisťovali pri deťoch lebo som mínus, prišla sestrička mi normálne kvôli tomu zobrať krv. Naposledy minulý rok
@terezia323 ja som 0 Rh + a prišli za mnou že dcéra je A-, narodená 2023. Takže išli zisťovať aj keď som 0+.
@erikaeb áno aj pri krvnej skupine 0 a pri rh negat sa vyšetruje krvná skupina podľa štandardov
je to tak ako pise @terezia323, syn sa narodil 2021 a pytala som sa na to v porodnici, standardne sa uz nezistuje iba v pripadoch ako tu boli popisane (ja som A- a nezistovali)
Prva dcera nemala zapisane, hoci zistovali ju urcite a druha ma aj zapisane. Prvej som si dala zistit ja za poplatok
@zuzanockamt https://najmama.aktuality.sk/clanok/J0aU25q/krv... a x zdrojov je k tomu, oficialne sa uz nezistuje, ak to niekde robia alebo su dovody na to, aby to robili, tak samozrejme zistuju
Zdrojov je niekolko, vybrala som jeden nahodny, presne takto mi to vysvetlili aj v porodnici
@petamich Ok, mne je to jedno, nebude sa ma to už týkať. Mojim deťom zistili v pôrodnici hneď, čo som rada. Skúsenosti som písala vyššie.
Nie, “sucha kvapka krvi” je na vysetrenie vrodenych metabolickych ochoreni. Krvna skupina sa vysetruje len novorodencom, ktorych matky maju krvnu skupinu 0 alebo RH negativ. Alebo ak malo dieta fototerapiu napr. Kazdopadne KS zistena novorodencovi nemusi byt konecna a mala by sa dat skontrolovat - potvrdit tusim po 1. roku.

Ano