Zlatý stafylokok u 3,5 mesačného syna

sapetka
13. okt 2017

Mamicky neviem ci tu je tema zaoberajuca sa zl staf. No mojmu syncekovi 3,5 mes ho zistili z vyterov. Chcem sa popytat kto s tym ma skusenosti. Zatial neberieme antibiotika maly to zvlada, dnes som zacala potierat nostek zvnutra 3%roztokom.

evyka
13. okt 2017

@sapetka my sme mali tiež tento problém, dcérke ho zistili v nemocnici po narodení. Mali sme roztoky a potieranie sme jej telo, vytierali noštek aj pusu

sapetka
autor
13. okt 2017

My ho mame v nosteku, a atb ste nebrali?preslo to samo? Nam sa to taha uz tri ryzdne no stafylokoka zistili tento tyzden z vyteru, predtym mal hemofila

pininka
13. okt 2017

Aj my sme si to doniesli z nemocnice a malemu babu sme potierali cele telo takym roztokom an kremom,dali nam to na koznom. Nastastie jej to preslo,lebo inak by musela brat atb, a to mala tyzden. Hrozne.

evyka
13. okt 2017

Ani my sme nemuseli brat antibiotiká, pomohla tá vodička

mom311
13. okt 2017

@sapetka ja mam sice 3rocneho,ale prave sme si tym presli. Dokonca aj monzel. Obaja v nose potvrdene z vyterov a malemu to preslo aj do oka. Chudak skoro si ho vyskrabal. Obaja dostali tie iste ATB KVAPKY Uniflox. Maly po 1kvapke 4krat denne di nosa aj oka a manzel 3kvapky 3krat denne len do nosa. Kvapkali sme 1tyzden. Prekvapili ma,ze manzelovi robili kontrolne vytery,ale malemu nie. Vraj ak nema priznaky ako sopel a cervene,svrbiace oko,tak ze ho netreba traumatizovat dalsim vyterom. Manzel bol po tyzdni "cisty".

sapetka
autor
14. okt 2017

@evyka aka vodicka?

pininka
14. okt 2017

@sapetka nam to namiesali na koznom, malo to taku zltu fosforeskujucu farbu

sapetka
autor
14. okt 2017

@pininka my vytierame nostek targesinom mame cas do utorka ci sa to zlepsi ak nie potom pojdu na rad atb

mom311
14. okt 2017

@sapetka skuste sa opytat Dr na lokalne Atb len do nosa.

evyka
14. okt 2017

@sapetka vola sa to Prontoderm a bol to roztok na telo a gél do nosteka