Zmenilo sa vaše dieťa po zaobstaraní zvieratka?

januska191
16. okt 2012

Ahojte maminky, chcem sa opýtať na skúsenosti od tých, ktoré to zažili, či vaše dieťatko sa nejak zmenilo po zaopatrní zvieratka..
Je to jedno, ci rybky, korytnacka, psik alebo macicka... Ci to ovplyvnilo vyvin, motoriku, komunikaciu, spravanie.... Proste cokolvek u dietatka...
Dakujem vopred za odpovede a prosím o skúsenosti maminiek, ktoré to zazili a ziadne "mudre" rady 😉

sissy27
16. okt 2012

hmmm neviem, či to niečo zmenilo, lebo neviem, ako by sa dcéra rozvíjala, keby sme zvieratko nemali... ťažko povedať... 😉

rolak
16. okt 2012

hmmmm,neviem z vlastnej skúsenosti,lebo my máme psa od narodenia malej,ale synovci dostali nedávno dve čivavky,a nemyslím,že sa zmenili...sú veľmi živí,nezbední a dosť tie psíky mordujú....jeden synovec má tri roky a druhý 4 a pol...myslím,že záleží aj od prístupu rodiča,ako im starostlivosť o zviera prezentuje a zapojí ho do nej.... ja zmeny na ich komunikácii a správaní nebadám...motoriku mali vždy výbornú 🙂 psy sú pre nich občasnou hračkou...

lenka.s
16. okt 2012

Zavisi od toho, aku zmenu myslis a ake zvieratko by si chcela. Ja mam syna s ADHD syndromom a kupa konkretneho psa bola na radu psychologa. Velmi to pomohlo a nastala doslova prevratna zmena, no nie je to pravidlo a jednoznacne, ak to vyslovenie nie je ucelove, zviera neodporucam

kyska
16. okt 2012

nas starsi poklad sa narodil ked sme uz mali psa, cize vyrastala od mala s chpacom.
Ked z batolata bolo male dieta pes pomahal s vychovou, rano malu budil, ona ho krmila, vychadzky do prirody boli fakt a ziaden problem.
Pomaly pozvolna sme ju zapajali do procesu ze havino nie je len radost ale ma aj svoju zodpovednost.
Ked pes zdochol 😒 tak bolo slzave udolie - vysvetlili sme jej to pomocou rozpravky Levy kral. Doteraz ked pride rec na jej prveho psa alebo zhliadne cosi z Levieho krala posmutnie.
Vydupala si a my sme ochotne suhlasili ze mame dalsieho psika. Pribudlo dalsie dieta a tesim sa na to ked zapojime do starostlivosti aj mladsiu.
Bez problemov by som pustila starsiu 6r dceru so psom von. Respektuje ju, a ona si s nim vie poradit. Mladsia rocna sa tmoli po byte, natahuje psovi chvost ci laby a on drzi ako hluchy dvere 🙂 Ked rozhadze hracky a tie padnu aj na psi pelech chlac si tam ani nejde lahnut. Od mala obchadza veci a vecicky deti. Ked som v noci kojila tak vstal z pelechu a strazil dvere na spalni, kym som si ja nelahla do postele, potom odcupital spat do detskej k starsej.

Naucilo ich to zodpovednosti, to ze nie su na svete len oni a aj iny maju svoje potreby. Stravime viac casu spolu, maju svojho kamarata a isty druh zvlastnosti ked pridem po starsiu do skoly s kocikom a psom. Je to "bio vysavac 😀 co spadne na zem od mladsej je jeho 🙂 U nas je chlpac clenom rodiny, ma stanovene hranice ako kazdy ale sme stastni ze homame.
Proste moj zaver mat doma akekolvek zvieratko je len a len plusom. Treba vsak zvazit vek dietata, nutny cas dennej starostlivosti o zviera a aj financnu stranku - nakupom zvierata sa to nekonci..

amadora
16. okt 2012

môj mladší syn sa dosť bál všetkých zvieratiek okrem mačiek. ako sme si zadovážili šteniatko tak sa veľmi rýchlo prestal báť a sú z nich veľkí kamoši a prestal sa báť aj ostatných zvierat 🙂

kika1111
16. okt 2012

my sme dali psíka k rodičom (čivavu) lebo strašne plzol a malý má nejaké zdravotné problémy. ale určite keď bude väčší tak si čivaviaka vezmeme... ja som od malička vyrastala so zvieratkom v byte (pes, mačka, škrečky, rybičky, korytnačka) a myslím si, že v porovnaní s ľudmi, čo zvieratko doma nikdy nemali som citlivejšia - teda - nie som krutá, je mi ľúto keď vidím trpieť človeka alebo zviera, nedokážem ubližovať zvieratám a k ľuďom som až príliž ohľaduplná. Kdežto môj bývalý síce tvrdil, že mal rád zvieratá, ale naši spoloční psi sa ho báli, lebo bol krutý k nim, ale aj k ľuďom... ponižovanie mu nerobilo problém..a myslím si, že to práve preto, že nevyrastal so zvieratami

marecek1
16. okt 2012

my máme doma 5ročného synátora, už dlhší čas túžil po mačiatku, tak sme mu zadovážili kocúrika, s tým, že sa musí o neho ale aj starať, aby nebral zvieratko len ako občasnú hračku, ale mal aj pocit zodpovednosti. no máme ho pár týždňov a zatiaľ sa o neho stará pekne - chystá mu mlieko, jedlo... takže mať zvieratko určite pomôže v dieťaťu vybudovať pocit zodpovednosti zaň, treba však dieťatko zapájať do týchto činností: kŕmiť, česať, alebo kúpať.

janelinka
16. okt 2012

my máme veľkého polovného psa-fenku a malá nemá vôbec problém motať sa okolo nej,teraz keď máme aj malé šteniatka tak sa stará okolo nich"pomáha" 🙂 ale už im dá papkať,vodičku,no hlavne ich nosí a nosí a nosí 🙂))

lucia20
16. okt 2012

no my sme si onoho casu zaobstarali psika, pred nejakym casom dve macicky.... a ako to vplyva na moje deti? stredna dcera sa naucila ich poctivo krmit, to ze vsetky vedia ako spravat ku zvieratkam hadam ani hovorit nemusim. kedze mame zverinu, ktora je naucena, ze deti im nechcu ublizit, tak im dovolia takmer vsetko. deti sa so psom hravaju, maju ho ako plysaka niekedy. pre mna je velmi dolezite, ze sa naucili ako sa maju spravat k zvieratam. su citlivejsie. ked maju, hlavne ta najstarsia velky srdcabol, tak vzdy schmatne macicku, mojka sa s nou a utesi sa s nou. taka jej mala butlava vrba. ja si uz nejako ani neviem predstavit, ze by sme nemali zvieratka. a ked sme mali steniatka, tak to bolo radosti veselosti. :D
jaj a este som chcela, ak cakas, ze dieta sa k tomu postavi ako dospeli, ze ich bude krmit, starat sa o neho a vezme na seba za neho zodpovednost, tak to necakaj. deti to budu robit, len v spolupraci s tebou. ale samostatne staranie to nebude.

brisilda
16. okt 2012

psika sme kupili ked mal starsi syn cca 3 r. a pravdu povediac zmenilo ho to 😉 velmi casto sa spolu hravaju, santia, behaju a vybudovali si medzi sebou dobry vztah 🙂 teraz ma syn 9 r. a je samostatny, zodpovedny no trosku poplaseny 😀 ale o psika sa prikladne stara 🙂 takze pokial maju rodicia dobry vztah k zvietatkam tak psika isto odporucam 😉 naozaj je to najlepsi priatel cloveka a ta radost ked vas vita sa nena hadam ani opisat 🙂 kiez by aj ludia prejavovali zvieratam tolko lasky
Takze ak planujete kupu zvieratka treba si to poriadne zvazit ... predsalen to nieje hracka ktoru po case hodite do kuta

evulilik
16. okt 2012

Moja malá má pol roka a yorkshira máme 3 roky a neľutujem. Veľmi sa jej páči iba ho zbadá a hneď taký usmev nahodí že až. Inšpiruje ju k lozeniu, malá sa ho snaží chytať a tiež naňho rozpráva 😀

soldi
16. okt 2012

my sme kupili noveho psika ked mal maly 14 mesiacov- fenku cavaliera. najprv sa otukavali, ale teraz su to najlepsi kamarati. suhlasim s nazorom, ze zvieratka naucia deti citlivosti.
milujem tie chvile, ked sa z detskej izby ozyva smiech a viem, ze to sa tak krasne hra Leonard s Lori 😵

felinda
16. okt 2012

no môj drobec sa už k psom narodil..máme troch...a áno zmenil sa..šteká spolu s nimi na okoloidúcich 😉