Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

emily76
31. dec 2009

ahojte. O tom, ze dievcatkam "to" moze zrastat som sa docitala pred nedavnom. Ale nezdalo sa mi, ze by to bol nas problem, ved malej pri prebalovani ocistim aj pusulku, presnejsie miestecko medzi pyskami... ale vsimla som si, ze nema oddelene male pysky od seba... 😕 Skusim jej to zajtra po kupani jemne namastit a popotahovat.. a k 😕 ked to nepusti, asi behneme k dr. Normalne som sa teraz vystrasila, ked som to tu pocitala... 😒

inka99
1. jan 2010

junovka dakujem jemne si ma ukludnila, som z prievidze.len co ma najviac stve ako sme prisli z gyndy tak sa jej to do vecera zlepilo uplne uz ani dierka na cikanie nieje,sme objednany az na 20 januara a dovtedy moze s toho mocu chytit kadeco.a to som poctivo vnutrajsok vytierala,po kakani umyvala zadocek pod vodou a nakoniec toto.asi aj to bola chyba cim vacsia hygiena o to horsie, mozno keby sa tolko necisti ostane tam nejaky ten mazok a nezalepi sa.

gina333
2. jan 2010

Ahojte dievcata, citam, ze mame rovnaky problem s nasimi bambulkami ☹ Ja len teraz idem s nou na gyndu na vysetrenie, uvidim co nato povie dokina, ale uz teraz mam z toho depku ako to dopadne. Ked tu citam tie hororove scenare mam veru riadny strach. 😖 😖

inka to je strasne, ze si objednana az 20-ho ako mozu nechat dieta len tak, ked sa vie , ze aj infekciu moze dostat.

junovka
2. jan 2010

Gina, pozeram ze mas tiez skoro taku staru dcerku ako je moja starsia Timeika.A tvoja problemy s tym nemala??Lebo mojej Timeike to tiez nahodne bolo zistene, ked sme sli na gyndu koli tomu,ze mala strasne svrbenie a palenie.Inak, neviem ci by sme to pri Timke zistili.A tam nam vlastne gyndoska vravela, ze u Timky to vlastne bol aj jeden z priznakov zrastania, nakolko nastastie nijaky zapal jej z vyteru vtedy nezistili ani mykozy....

Inka, suhlasim s Ginou, neviem pochopit ako mozu vas takto dlho nechat cakat na kontrolu, a nehovoriac o tom, kedze by vam mali to robit v narkoze, kedze predtym by ste mali asi podstupit predoperacne vysetrenia, nakolko este aj to asi dlho trva...... 😲 😲 😲 A ako sama pises, ze uz ma zarastenu dierku na cikanie!!!! 😕 😕 ...sakra to je sila, nakolko mne gyndoska vravela, ze dobre ze sme prisli vcas pokial nema este zrastenu aj moc.ruru, nakolko by sme sa vtedy zapalov moc.ustrojenstva, vcetne obliciek nezbavili. 😖 😝

gina333
2. jan 2010

junovka mne ani na um neprislo, ze take nieco je mozne. 😒 A pritom mam skoncenu zdravotku, ale ked som robila na gynde -i ked to bolo davno- nic take sme tam nemali, ani sme sa o tom neucili!!!Natalku som normalne umyvala, nic som jej v cikulke neroztahovala. Dost ma to stve, ze sme nato neboli upozornene v porodnici. V pondelok mam volat na gyndu doktorke, neviem na kedy nas objedna, len dufam, ze sa to bude dat spravit ambulantne, I ked pri mojom stasti tomu nedavam velku nadej. 😠 😠

junovka
2. jan 2010

gina, ved prave.Ked som s tym prisla k pedine, ze chcem ist koli tomu s Nely na gyndu, lebo sa mi nezda ta dierka, tak na mna kukala jak puk.Dokonca mam dve dcery a stale mi vravela, ked som s nimi chodila na poradne, aby som im tam nebabrala, ze je to prirodzene ten maz a vsetko okolo pisulky, tak som nechala tak......a nakoniec????? 😠 😠 😠 😠 Inak, dost je ironicke to, ze ta detska gyndoska pri ktorej som bola s dcerkami mi hovorila kadeco/vid vyssie co som pisala/ a pritom ona ta ista osoba robi na porodnici, cize odroduje zeny.....preco potom nie su aj tie sestry na novorodeneckom o tom informovane,aby vedeli uz dopredu mamicky upozornit ako sa maju starat o dievcatka, no nie???? 😕 😕 😕 😠

gina333
3. jan 2010

mne to pripada cele uplne zbytocne. Ked si pomyslim nato, ze nase mami nas umyvali iba cistou vodou, a som o tom dost presvedcena, ze nam cikulky neroztahovali, sme tu, mame deti tak neviem naco to cele je. Ja si myslim, ze ako vlastne dievcata dospievaju tak by sa to malo akosi rozlepit. Pripada mi to take nasilne to babrat. No ale ked ma poslali za gyndoskou musim ist, nieze mi potom povedia, ze som daco zanedbala.

A co sa tyka tych sestier na porodnici, tak tie na nas uplne s.ali, aspon tu v LM.

argos1977
9. jan 2010

Ahoj zienky pozdravujem vas!Na nete som novacik a toto je prve forum,do ktoreho posielam môj "zazitok"s mojou dcerkou Viktoriou.Mam dve krasne dcerky Viktoriu 7r.a Sandru 4r.Na synechiu posvy som prisla v podstate sama,ked mala Viktoria uz 6r. Ona bola uplne v pohode do 5r.a pri hygiene som si vsimla ze nieco nieje v poriadku.S manzelom sme nejako neriesili,s odôvodnenim,ze je vo vyvyne a vôbec sme dovtedy o synechii nepoculi.Ale ako nejako ten dôvod ma neuspokojoval a k tomu sa mi VIktoria zacala stazovat ze ju to aj boli,a zacali sa prejavovat aj zapaly moc.ciest.Poucili ma,ze dieta do jedneho roku zivota môze tento problem vyriesit aj bez narkozy ambulantne,a nezanecha to v nom nasledky a strach z buducich vysetreni na gynekologii.Ale tym,ze VIktoria bola uz velka a rozumna skoro slecna,tak musela ist pod celkovu anestezu.Pre mna ako citlivu zienku to bolo velmi tazke chodit po predoperacnych vysetreniach s mojou "malickou"dcerkou,ktoru cakala zenska operacia skôr ako jej mamku.Velmi vela som plakala,ale dnes je zatial ok.Ale k podstate:pre mamky je to velmi tazke to musite cakat hlavne po psychickej stranke.Po dohode s lekarkou sme prisli na operaciu v dohodnuty termin ako zakrok sam trval asi hodinu a z operacnej saly mi ju priviezli ked sa uz prebudzala z narkozy.samozrejme po zakroku sa jej chcelo cikat a nevedela sa po leziacky vycikat,ked jej trosku vyslo tak zacala priserne plakat,lebo ju to palilo.Ona je silna a viem,ze len tak pre nic neplace tak som ju musela upokojovat dovtedy kym jej tampon ktory jej tam vlozili pri operacii neprisli vybrat.Lekarka mi povedala,ze po zakroku nebude ani krvacat a rychlo sa to hoji.A mala aj pravdu,lebo naozaj nemala spinave gatky ani raz.po zakroku sa bala asi jeden den cikat lebo ju to velmi stipalo.ale kazde cikanie potom bolo stale o nieco lepsie.Po dvoch dnoch co nas prepustili domov to bolo ,ako keby sme nikde neboli.Chcem povedat,ze zo zaciatku som s pristupom det.gyn.lekarky som nebola velmi spokojna pretoze na vysetreni neoboznamila Viktoriu s tym co jej bude robit,ale to som aj trosku cakala,lebo ona toho mala velmi vela.Ale ked ide o moje dieta???vysetrenie prebiehalo na normalnej zenskej "koze".Skonstatovanie lekarky bolo vazne zrastenie s tym,ze do tyzdna by prestala uplne cikat a aj tie zapaly moc.ciest boli z toho.Dnes viem ,ze keby lekarka mala iny pristup k nam tak by takuto tazku pracu nevykonavala tak dobre,lebo je to velmi vsetko osobne.Tak mamky, radim vam vsetko dcerkam vopred vysvetlite a vsetko popravde povedzte co ako je.My sme mali taky dôverny rozhovor a neverili by ste ako take dieta dokaze rozmyslat a pytat sa preco ja mamka,preco cikulka a preco mi tam budu rezat a bude mi tam pozerat aj doktor???Ked ju odvazali na operacny sal tak mi stale opakovala mamka nenechavaj ma tu samu,budes tam ked sa vratim?Mami pod somnou. to je sila vsak este dnes sa mi tisnu slzy.A po zakroku sa ma sepky stale pytala mami uz som po zakroku uz to mam zasebou???Takze drzim vam palce a su aj deti,ktore su na tom aj horsie a dakujem Bohu za ze riesime take veci.Tak pa pa.

argos1977
10. jan 2010

A este som zabudla na to ,ze vlastne uz rok a mim.do 4rocnika sa musime starat o posvovy vchod a mastit ho calciovou mastou vzdy po kazdom kupani Viktoria ma s tym nastastie nie velky problem ,ale robi to nerada zostal jej neprijemny pocit.tie pysky sa vlastne mastia kôly tomu,ze sa u nej nezacala este hormonalna "akcia"a mohlo by sa to znaova zlepit.treba na to dat velky pozor a kontrolovat to.Az ked zacne prichadzat do puberty tak by sa to malo znormalizovat.Predijst sa tomu nejako neda,nieje to ani zo zlej hygieny a ani zanedbana starostlivost mamky.Jednoducho sa to zlepi aj tym,ze to mazivo tam nieje take niekedy by malo byt.A ono to bolo aj niekedy,len sa o tom nehovorilo a zienky s tym isli neskoro mnohokrat az v dospelosti k lekarovi.je to sice zriedkavy problem ale je. Ani nasa det. lekarka o tom az tak vela nevedela ale my sme jej doplnili info 🙂 ked vas nieco napadne tak sa ozvite a opytajte sa,ked budem vediet tak odpoviem pa pa

gina333
11. jan 2010

Ahojte zienky 🙂 🙂

Joj, tak u dokiny sme dopadli uplne najsamlepsie. 😵 😵 Povedala, ze tie pysteky ma iba zlepene, staci ked jej po kupkani trocha poroztahujem ked ju budem utierat a spravi sa to samo. Este mi vravela, ze oni po porode to velmi dokladne kontroluju babatkam - to som ani nevedela - takze keby to bolo zrastene zistilo by sa to hned vtedy. 🙂 Takze som prestastna, ze je to ok. Este keby sa nam to spanie opravilo tak som najstastnejsi clovek na svete. 😀 😀

matatina18
12. jan 2010

Já som sa sem dostala včera len tak nejako náhodu. Tiež mám malú dcérku, ktorá má 14 mesiacov. Ako som si to tu všetko prečítala, zostala som prekvapená. Prvého mám chlapca, ktorý má 9 rokov. On mal prirastený žaluď, tak sme s ním boli keď mal dva roky u doktora. Ten mu to nasrihával. No nerada na to spomínam. To že dievčatko môže mať zrastené pysky ma veľmi prekvapilo. Tiež som malú hneĎ kontrolovala a teraz sa bojím, že to tiež má. Len som si neni istá, pretože vchod do pošvy jej pekne vidno. Aj močová rúrka je v poriadku. Len má takú tenkú blanku, akoby sa jej to začínalo zrastať zo spodu od riťky. Moja mama je detská sestra. Tak som ju zavolala nech jej to pozrie, ale sama nevedela, že či to je oki, alebo nie. Aj k nej chodíme do ambulanie. Tiež malú doktorka nikdy nepozerala. Len mi bolo povedané, že ak tam má biely maz, tak je ho treba očistiť olejčekom. Prosím mamičky ktoré majú skúsenosť so synechiou prosím poradte mi. Zrástlo sa to vaším dievčatkám naraz, teda najskôr zalepilo a potom zrástlo, alebo sa to teda môže zrastať postupne, že najskôr dierku vidno a potom už nie? Ďakujem všetkým moc už teraz.

junovka
12. jan 2010

matatina, moze byt aj tak aj tak.

inka99
20. jan 2010

ahojte,tak mame to za sebou a pridavam nasu skusenost.ako som sa cely mesiac bala tak to dopadlo velmi dobre.dr. nam to rozrusila nakoniec prstom nic nepouzila ziadny,, skalpel,,bola to naozaj sekunda,mala zacala plakat este len sme vosli dnu uz vedela ze sa nieco deje,tak sme hu povyzliekali mne sa triasli ruky vsetko mi z nich od strachu lietalo,manzel pomohol pustil jej mobil,odputaval ju dr. roztiahla nozky a povedala ze hotovo.fakt som nechapala a bolo po tom.malicka to mala dost zrastene skoro az povrch apomerne dost tuhou blanou uz som zvazovala nad uspatim ale som stastna ze som sa rozhodla pre ambulantny zakrok bolo to v pohode a mala to zvladla uplne super.poplakala ale nebol to plac nejaky stresujuci asi len taky ,,ze kde som to ,preco tu lezim,,no a teraz uz len natierat a nedovolit zrasteniu.

readobrazienka
13. feb 2010

ahoj moja malicka ma sedem rokov teraz sme boli na zakrok mala zrastenu cikulinku lez to bolo od malicka pravidelne kazdy vecer sme sa umyvali ... na zakrok som sa rozhodla svojvolne lebo som sa bala ze moze dojst k zapalom ...i ked mi radili aby som nedavala ze ked sa bude vyvijat tak sa jej to napravii je to hlupost moze sa zrast este viac .. Velmi som sa bala ale vsetko dobre dopadlo a mz sa liecime doma ... REA

ivankaalenka
23. mar 2010

Nám sa to opäť zarástlo!!! Ja sa asi zbláznim, chúďa dievča. Ani sa jej toho nemôžem dotknúť, ako ju to bolí.

ivankaalenka
23. mar 2010

A zarastá nám to postupne smerom od pošvy hore. A malú to bolí. Ale zatiaľ ciká normálne. Ozaj sa desím ďalšieho zákroku, lebo to si bude už pamatať a bude mať z toho des na celý život ☹

junovka
24. mar 2010

ivankaalenka, neboj nic!Mal si to pamatat nebude, je este dost mala na to aby si pamatala.Ked vam to urobili prvykrat, tak si jej kazdy den roztahovala pisulku???Ja to robim kazdy den, zatial je to uz rok co nam to robili a musim poklopat, ze to mame ok/ klop-klop/.

kimka
9. apr 2010

Ahojte, ja som o tom uz niekde citala ale myslela som ze problem je len ked su male pysky zrastene ale moja mala ma zrastene male pysky s velkymi nema to proste volne aj ked vcho do posvy jej vidno pekne ale naboku to nepusti a neche mi dovolit ani dotknut sa ked som jej to trosku roztiahla fakt len trosku tak bolo hned bibi a teraz sa v noci zobudila ked piskala ze ju to boli. Tak neviem ci to skusit este sama alebo radsej ist k dr aj ked ona to asi tiez len oddeli nasilu. Ale pritom cisitim je poctivo s tamponom ale nedavala som olej nikdy tak neviem ci to bol rpoblem, som nestastna z toho. Fakt niektore zeny sa o to vobec nestaraju a nemaju problem a ten kto na to dava pozor tak aj tak sa mu to stane ☹

hanka0
29. apr 2010

ahojte, no ja som tu nasla temu, co sa nas tyka. my sme mali zapaly mocovych ciest a furt to riesili antibiotikami, az nakoniec nas poslali na nefrologiu, ze nech jej spravia sono obliciek........... a az tam nam nefrologicka zistila, ze mala ma zrastene pysky, ze sa jej tam zdrziaval moc a z toho sa jej zapalovala močova trubica. nefrologicka povedala, ze nechape co s nami doteraz robili, ze sa na malu nikto nepozrel, kazdy len bedakal, ze ma zapal, ale nijak to neriesili - vzdy len liekmi. a ja (hlupa) som si myslela, ze doktori vedia co robia... a to sme presli rukami asi styroch doktoriek - a ziadnu (!!!!!!) to nenapadlo. naozaj hroza. tak nas poslala na gynekologiu -podotykam, ze sme v ten den uz vystali niekolo hodinovu radu na nefrologii - na gynde pristup nula bodov, akoze sestricka nam dala vyzrat ze sme prisli patnast minut pred zaverecnou (pritom detsku gynekologiu tam mali az hodinu) a potom sme sa vyzliekli dr povedala ze sa na malu len pozrie a zrazu vravi ze uz je hotovo. tak som bola rada ze to mame za sebou.... ale asi to nie je celkom pravda, doma sa tam malej pozeram, no horko tazko, lebo teraz si tam nenecha ani kukat a zistujem, ze to asi celkom neprerusila...... uf sklamana som. zajtra idem pediatricke. tak som zvedava

maggie2
9. jún 2010

@hanka0 no je to trochu po dlhšom čase čo reagujem ale som tu nová, až teraz som našla túto tému. My sme mali ten istý problém, a keby sme ho nemali tak by som Ti napísala, že ako to že si si to nevšimla u dcérky ako mamina. Ale ja som si to tiež nevšimla, nikdy som dovtedy o tom nepočula že by také niečo mohlo u dievčatiek byť. U chlapcov to býva, ale u dievčat? My sme na to prišli tak, že bola u mňa suseda, ktorá je Juhoslovanka a videla kadečo (tam odkiaľ je ona žijú aj moslimovia a tak). No a keď som malú prebaľovala, ona bola pritom a tak sa začala zvláštne tváriť, nič nepovedala ale bola čudná. Potom sme sedeli pri káve a ona sa spýtala že či sme moslimovia. Ja som nechápala a ona povedala, že ju do toho nič ale že si všimla že malá je "zašitá" a že to ona počula že moslimovia robia aj také. Tak sme to zistili 🙂 No hneď som sa zdesila a vyčítala som si ako som si to mohla nevšimnúť, ale nemala to celkom ešte zrastené. Hneď sme utekali na POHOTOVOSŤ 🙂 a tam ma hneď upokojili, že to je v podstate dosť častá vec, resp. že sa to stáva. Dali nám OVESTIN, hormonálnu masť a do mesiaca to pomohlo, samé sa to oddelilo. Ja osobne si myslím, že to zrastenie vzniklo pôvodne z toho, že malá keď mala plienky samozrejme sme aj šušku natierali krémikom a to takým špeciálnym ktorý nielenže upokojuje podráždenú pokožku ale hojí (sceľuje) i rany. A pravdepodobne ten krémik fungoval až veľmi dobre a sceľoval aj to čo nemal .

leiinka
16. jún 2010

Teda, na druhý pokus, ale našla som tému, čo ma zaujíma...nám to rozrušovanie až také žúžo neprišlo, mala vrieskala, ja som bola v šoku, doteraz mi je zle, keď si na to spomeniem, že ako som to mohla dovoliť a slzy sa mi tlačia do očí, samozrejme, že si to potom ošetriť nedala ani za svet, to by ste neverili, akú má také malé dieťatko silu v nožičkách, tak to máme zase zrastené a už to asi bude na tú operáciu, hoci nechápem, prečo to nemôžu robiť v lokálnej, ale tiež som na to prišla, keď mala malá 3 roky asi a to som si ju celý čas prebaľovala a dávala na ňu pozor, či nie je zaparená a podobne, ale toto som nemala ani v päte, som si asi myslela, že pošvička taká maličká, že ju ani vidno nie je...tuším som až potom kamoškinej malej videla pri prebalovaní, že žiadna mikroskopická nie je a potom to ukazujem mamine a potom Dr no a potom ten horor na detskej gynde. Stále sa nútim, že s tým musíme niečo robiť, ale po tom zážitku som proste neni schopná... 😖

maggie2
16. jún 2010

@leiinka A je to naozaj definitívne zrastené? Nie je iná ako chirurgická cesta? Nám pomohol OVESTIN

leiinka
16. jún 2010

ahoj Maggie, čítala som o tom ovestine na nete, nikde nepísali, že je to aj na toto... teda, čítala som 1 stránku zatiaľ len... písala som to hneď mamine, zdrav.sestre, nech sa o tom prezvie a nech nás objedná k novej gyn. už je načase to riešiť... tiež by som uprednostnila najprv konzervatívnu metódu a zmienka tej mastičky ma moc potešila, uvidíme, či sa k tomu dostaneme, keďže je to na predpis, ale moc by som sa tešila, keby sme nemuseli ísť na operáciu! ďakujem za odpoveď!!! 🙂

maggie2
16. jún 2010

@leiinka my sme natierali dosť dlho, cca 1 mesiac, ale môže to trvať i dlhšie. Myslím si, že sme sa k tomu zrasteniu dopracovali sami, prílišným používaním krémikov (napr. Lasepton), čo bolo i na hojenie rán, keď mala zapálenú šušu (leto-plienky) viď moju správu z 9.6. Každopádne sme boli radi, hoci bolo už zo dva krát v priebehu času, že sa to chcelo vrátiť, ale zas úspešne nabehla spomínaná mastička (predpíše detský lekár)

num7976
16. jún 2010

ahojte baby
nahodou som narazila na tuto temu,tak pisem nas zazitok 😢 nas na to dr.upozornovala hned ako nas bola skontrolovat u nas doma a tak som jej to poctivo po okupani vzdy roztahovala ale len tak ze som roztvorila a dost,no a potom sme boli na kontrole ani neviem kolko to mohla mat rokov dako pred rokom este no a ze ma podozrenie,ze sa jej zlepili tie pysky,tak si vravim,ze no ked dr.povie,ze len podozrenie,tak isto to budeme mat ok tak som sla k detskej gynekologicke no ale keby ste videli ten pristup no ako k chudere a nejakej sople sa ku mne chovala a povedala,ze to aku ma ona cikulku je len moja vizitka a ze len koli mne jej to musi robit prosim pekne ona jej to roztvorila tou spajdlovou tycinkou no ale mala kricala krvi jej slo odtial no proste no comment a este ked jej to tam krvacalo,tak jej pritisla nozicky k brusku na siroko a roztvorila to smerom od ritky a zvrieskla na mna,ze takto jej to bude roztvarat a takto to ma vyzerat ked neni spojena a ze ked to odflaknem,tak jej to budu robit chirurgicky no poviem vam ze ked som stadial vysla tak som taky plac spustila,ja som ostala v soku ze co to vobec malej zistili a ked este na mna zacala ta vrieskat,tak poviem vam,ze som si fakt pripadlaa ako matka,co sa nestara vobec o hygienu mojho dietatka!!samozrejme nas neminula kontrola,kedze bola jedina detska dr.tu tak som sla s manzelom no a hned bol iny pristup!takze ja odvtedy kazdy vecer ked umyvam alebo len sprchujem nozicky pokrcim mala furt sa spiera aj place ale roztvaram,lebo tento zazitok uz teda v ziadnom pripade nechcem zazit,mne moja dr.len povedala,ze niektore deticky su na to haklivejsie a inym sa to neurobi ani za nic,ved ked som sa pytala kamaratiek v okoli,tak ziadnej nepovedali o tom,ze to treba roztvarat,tak si myslim,ze mala to mala na male uz ked sa narodila a preto nam to kazala ..
takze baby radsej to svojim detickam roztvarajte kazdy vecer,nech si na to skusia zvyknut a pri kazdej neistote sa radsej spytajte dr.aby sa to nemuslo roztvarat nasilu alebo nedajboze v narkoze! ☹

maggie2
16. jún 2010

@num7976 chápem Tvoj otrasný zážitok u lekárky, ktorá si snáď to pomenovanie lekárka ani nezaslúži. Ale preto predsa nebudem každý večer svoje dieťa trápiť. Opakujem, my sme mali tiež s týmto problém a pomohla nám hormonálna mastička OVESTIN. Maminky, dievčatkám čo nosia plienky, pri zaparenej šušu nedávajte krémiky, ktoré majú hojivé účinky, sceĺujúce rany a podobne, žiadne liečivé krémy z lekárne. Tie masti sa správajú akoby to bola rana a pôsobia že sa to zrastá. Ja byť na Tvojom mieste num7976 tak podám na správanie lekárky sťažnosť. A malú sa snaž trápiť čo najmenej aby jej nevznikla trauma.

num7976
16. jún 2010

maggie2 no ja to berem teraz uplne inak ked sa to niekomu raz stane tak je tam ta moznost,ze sa to moze o to lahsie spojit zase a preto ju predsa nebudem zase vystavovat dalsiemu vysetreniu!ja ju netrapim tak ze by ju to bolelo alebo nieco,vzdy jej vysvetlim,ze ideme utriet cikulku a ide to roztvorit dokladne len tak ked ma nozicky prikrcene a jednoducho jej to roztvorim,to ju nemoze ani boliet a musi to brat ako ked si clovek umyva zubky a hotovo ja jej chcem len dobre,ako spominas je moznost ze je aj masticka ovestin,ale nechcem si ani predstavit,ze by som jej to nejako zanedbala a ani masticka by jej nepomohla-nam to napriklad ani len nepospomenuli,ze sa to moze aj tym rozlepit-a musela by ist do narkozy a riesit to takto drasticky-potom by len mala z toho traumu a nie teraz ked to robim v ramci vecernej hygieny

maggie2
16. jún 2010

@num7976 úplne chápem, len prosím, ak sa stretneš i druhýkrát s takým necitlivým prístupom lekárky, nedus to v sebe a rázne oponuj, prípadne sa sťažuj na vedení zdravotného strediska. Nezaslúžime si takéto jednanie, ani naše detičky. Ja keď som to zistila, čo je s malou tak strašne som sa vyľakala, že som utekala (kvôli tomu) na pohotovosť. A tam ani necekli, ani mi nevynadali, ani nič mi nik nevyčítal pekne so mnou jednali. Je pravda, že to síce nebolo na Slovensku, ale kde je rozdiel? Slušní lekári by mali byť všade. Hlavne kde sú prítomné deti.

leiinka
17. jún 2010

@maggie2 To som sa Ťa práve, Maggie, chcela opýtať, mamina nás dnes objednala na gyn na kramároch a vraj len takto trhaním sa to otvára..mne to príde ako neskutočne barbarský prístup k malým dievčatkám! ako kedysi, keď si lekári mysleli, že novorodenci necítia bolesť, tak si teraz myslia, že kým sexuálne nežijú, tak majú intímne partie necitlivé či čo?? ja som povedala, že jej to druhýkrát trhať proste nedám... o mastičke nevedela nič... ale určite sa na to opýtam, som zvedavá, čo mi povie, ideme budúci piatok...

num7976
17. jún 2010

ja viem a doteraz si to vycitam,ze som sa neozvala fakt som taka povaha ze cusim naozaj aj v takomto pripade a potom som si doma nadavala,ze preco som jej na to vlastne nic nepovedala,len som ticho poucvala a bolo mi do placu,no ozaj na tu kontrolu ked sme sli tak som sla s manzelom a ten by jej hned povedal takze preto som sla s nim,no ale mali sme ist este v roku a pol,ale nejdem tam ma to dobre si myslim tak ju tam nebudem sikovat,ved ked sme tam vosli o 10 dni tak len v miestnosti kde je sestricka uz vedela kde je a zacala revat a to nehovorim,ze kontrola po 3 mesiacoch to iste,takze dost pokial to ma taketo iste tak tam nepojdem a ke d sa jej to nedajboze zmeni tak pojdem do ineho mesta,ja k takejto necitlivej osobe uz druhykrat naozaj nepojdem!