Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

bzucinka
26. sep 2009

Junovka ahoj, dakujem za odpoved. Uf, troska mi odlahlo. Uz som sa zlakla, ze zasa nieco 😖 Stale nieco ... 😔

Takze ked to ma iba dole tak jemne prirastene ku velkym, tak je to v pohode?Nic nerobim ked ju prebalujem,len to kontrolujem 😒 To sa rastom zmeni, ci ako?

saska.t
27. sep 2009

inak je docela nefer od Dr. ze ta neupozornia na tuto skutocnost a nepovedia ti rovno ,ze sa to stat moze a ako tomu predchadzat.... vzdy som rozmyslala na prehliadkach nad tym preco jej do susky stale pozera,no teraz to uz viem aj ked u nas chvalabohu vsetko v poriadku vzdy sme poctivo cistili a kontrolovali 😉 , ale zda sa mi to od Dr. nezodpovednost a ked sa to stane este na teba pozeraju ako na blbca, ze o tom nic nevies, esteze existuje MK 😅

andadd
12. okt 2009

Ahojte maminky. Neviete mi poradit dobreho detskeho gynekologa v BA? Tiez sa chystam s mojou 5 mes. dcerkou na tento "zakrok" a nerada by som sa stretla s blbym pristupom... Uz teraz mam z toho vsetkeho zimomriavky ☹

lauraa
21. okt 2009

moja dcera mala tiez zrastene male pysky ale dostali sme masticku Ovestin , natierala som vzdy pri prebalovani a postupom casu asi tyzden sa oddelili bez nejakeho problemu..... 🙂 drzim palce mozno sa tiez tomuto zakroku vyhnete 😉

lotris
30. okt 2009

Ahojte kocky, ja som asi pred troma dnami zistila ze moja mala ma zrastene pysky aj dierku do susky. a tak som zavolala na zdravotnu stanicu nasej zdravotnej sestre, a povedala aby sme rano hned prisli k lekarovi co tam bude. Prave sme sa vratili a mily pan doktor v jednom kuse opakoval ze on sa s tym nestretol a tazko povedat co s tym a stale dookola. Mna sa pytal aby som mu ukazala ze kde vraj ma byt ta dierka!!!A kde to ma byt oddelene a vraj kade cika! Som zhrozena!!!No tak nam povedal ze on sa poradi s ostatnymi lekarmi a potom nam posle list s objednanim ak bude treba to oddelit. My vraj ju mame nechat bez plienky a pozorovat ako cika ci moze cikat stale rovnako bez tazkosti.

lotris
30. okt 2009

Budem jej to kazdy den po kupani olejcekovat a natahovat to aby sa to oddelilo samo a skusim kupit tu masticku Ovestin a uvidime. Super ze existuje nieco take ako modry konik! 🙂

anjelok
30. okt 2009

ahojte,
aj moja natalka absolvovala zakrok 😒 na to, ze nema dierku sme prisli nahodou, ked sa to stalo kamoske s malou. dovtedy ma ani nenapadlo jej to tam nejako studovat, resp. ani som netusila, ze takyto problem u dievcatiek existuje. odvtedy jej to vzdy po kupani natrieme olivovym olejcekom, nech sa to zase nespoji.
andadd my sme boli v ruzinove na detskej gyn. bola tam taka mila dr, vsetko dopadlo ok a prezili sme. nie je to nic prijemne,ale da sa to zvladnut. hlavne, aby horsie nebolo. o tej masticke som nepocula, tak neviem poradit. nas pediatricka hned poslala ku gyn. bola som inak na nu vtedy aj dost nastvana, lebo natalke cikulu kontrolovala viac krat a ani raz nas neupozornila na to, ze je nejaky problem. nehovoriac o tom,ze som sa jej zakazdym pytala, ako sa jej mam o nu starat 😠 proste som ja prisla za nou, ze mam podozrenie na takyto problem.
pekny den vsetkym.

sakura77
30. okt 2009

baby,moje ,normalne ste ma vystrasili,my sme si s nasim mladencom vytrpeli obriezku zo zdravotnych dovodov,a to som zavidela tym co maju dievcatka,ze nemusia riesit "pipikovske"problemy,teraz cakam dievcatko a teda dobre vediet ze aj toto sa stava,mam to sledovat uz od narodenia?

anjelok
30. okt 2009

sakura asi hej, lebo mne sa zda, ze natalka tam nemala od narodenia dierku. lenze v porodnici ako aj moja pediatricka mi radili s tym nic nerobit 😒

sakura77
30. okt 2009

no tak budem sledovat,inak to by ma fakt v zivote nenapdlo,takato vec.... 😕

lotris
30. okt 2009

Tak ta mast sa neda kupit je len na predpis. ☹ No nic! dala by sa zohnat ale nebudem to riskovat lebo to vraj obsahuje hormony. To si nevezmem na triko.

Ja som tiez vobec nepocula ze sa nieco take moze stat. Nikto ma na to neupozornil a v porodnici mi tiez vraveli aby som jej s tym nic nerobila.

lauraa
30. okt 2009

ano lotris mas pravdu tento krem obsahuje zensky hormon estriol (estrogen) a je zodpovedny za normalnu funkciu zenskych pohlavnych organov. a prave nedostatok tohto hormonu sposobuje aj zrastanie pyskou. Tiez som sa prvy moment vystrasila ze hormony ale lekar mi to vysvetlil ze dcerka ma malo tohto hormonu ,zrastene pysky som natierala raz denne tenkou vrstvickou kremu a krasne sa jej oddelili bez nejakeho nasilia alebo bolesti... 😉

lotris
30. okt 2009

lauraa: Vidis to som nevedela, dobre vediet. Vdaka! No ale aj tak ja som strachoprd 😖 kym to nedostanem na recept sama to skusat nebudem.

V takychto chvilach si hovorim zlate Slovensko tu mi nechcu nikdy nic dat to sa spravi samo kym neprides s hlavou pod pazuchou tak je to vsetko ok.

januarova
10. nov 2009

baby a s akym olejcekom to malinkym natierate? moze byt detsky olej aviril?

lotris
14. nov 2009

My sme pouzivali olejcek Libero. Ale myslim ze to je asi jedno ked ide o detsky olejcek. Snazime sa aby to neslo donutra iba na povrchu. Nam sa to takmer podarilo. Dierocku uz ma ale pysky ma este kusok u vrchu zrastene a s tym my uz nepohneme. Ako som predpokladala lekar s tym nic nemieni robit. Hlavne ze moze cikat. Davam na to pozor a kontrolujem jej susku kazdy den, aby sa jej to zasa nezacalo zrastat. Ked pojdem najblizsie k lekarovi tak tam asi budem bupat nohami dovtedy kym s tym nieco neurobi alebo ma nepresvedci ze vie co robi ked s tym nic nerobi. 😠

lotris
1. dec 2009

Ahojte baby! tak nam sa to podarilo! huraaaa 🙂 🙂 🙂 Malej sme rozlipili aj zvysok pyskov co jej zostali zrastene. Teda ale ze to chcelo trpezlivosti. nebolelo ju to, asi jej to bolo neprijemne ale zmakla to. K lekarovi nas pozvali az 11. decembra, sa moc tesim ze sa jej to uz spravilo len som zvedava ako sa budu teraz tvarit lekari. Nakoniec budeme my s manzelom za blbcov ze tam nic nema.😀 jupiiii huráááá 😵 😵

nko
9. dec 2009

Pripajam malu skusenost a obrazky synechie, co som hladala na intenete, ked som si s tym uz nevedela rady. Su dost morbidne, ale mozno niekomu z vas pomozu koli obrazu a nevyplaseniu sa zbytocne.
Myslim si tiez, ze sa za tak kratky cas nevytvori zrast. Je to skor proces mozno mesiaca dvoch, ked sa to nezisti, ze sa ta blanka zrastie. Dcerke zistila synechiu pediatricka v 3. mesiaci, takmer uplnu, ked som ju upozornila na caste zapaly. Tiez som jej tam nekukala detailne, ako mi kazali v porodnici. Detska gynekologicka jej to uvolnila takym malinkym kovovym?pilnickom alebo hacikom. Zachytila za koniec smerom k pyskom a otvorilo sa to cele. Malu to vobec nebolelo, nevyronila slzicku a ani jej netiekla krv, takze to mala len blankou zlepene.
Nam ale tymto problem neskoncil, lebo zapaly mava dokola a lepi sa jej cikulka stale. Po koazdej plienke jej to cistim tamponom s vodou a trosku natriem olejom a lepi sa to. Staci 2-3 dni, ze jej tam nekukam z 5cm vzdialenosti a uz si nevsimnem 3mm blanku, kt. zacina od zadocku. Mala ma rok a 7 mesiacov. Da sa to ale pekne roztiahnut a neboli to, len je to dietatu neprijemne, cim je vacsie. Myslim, ze niekto ma na to predispoziciu, kt. dufam s vekom a vyvinom pohl. organov zmizne. Ak niekto takyto problem zistite, nemajte z toho traumu, zakrok je velmi jednoduchy, pokial nie su uplne zrasty do vnutra. Gynegologicka mi vravela, ze mala dievcatko, kt. malo zrasty uz mocovej trubice do vnutra. Chcela by som apelovat, ze toto boli problemy aj nasich babiciek, len sa o tom vtedy vedelo este menej ako teraz. Vraj boli bezne pripady, ze zena az po prvej svadobnej noci zistila, ze sa musi dat zoperovat gynekologovi, lebo je zrastena.
Pripajam aj clanky, kt. som nasla a kt. hovoria o probleme pre mamicky s takymto problemom u ich deti mozno viac. Posledny clanok je zaujimavy.

http://emedicine.medscape.com/article/953412-media

http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2009/6/25...

http://www.levret.cz/texty/casopisy/mb/2003_1/h...

nko
9. dec 2009

Chcem este nieco pridat. Nie som si ista, ci tento problem moze byt nedostatkom estrogenu, aj ked by to bolo uspokojive vysvetlenie rovnako ako vysvetlenie, ze je to syndrom nedostatocnej hygieny. Napriek tomu, ze sme mali synechiu a stale s tym mame problem, od narodenia mala mala zdurene prsne dvorcea v 14mes. mala prsia ako 11-rocne dievca. 3cm tvrde hrcky. Chodili sme sa s tym ukazovat na gyndu a tvrdila lekarka, ze to suvisi s kojenim. Jedneho dna jej prsia zacali miznut a do 2 tyzdnou zmizli takmer uplne. Mohlo to byt len preto, ze sme sa zlakli, ked nas objednali na endokrinologiu, ked to prerastlo normu sledovania 🙂 . Kojila som dalej, cikulka sa pri 1% nepozornosti hocikedy nadalej prilepi.

natasa8
19. dec 2009

ahojte...
aj my sme mali synechiu, ja mam pocit ze od narodenia ....pediatricka nam to zistila v 11. mesiaci a poslala nas za destskou gynekologickou - ta jej to oddelila len tak rukami 😕 Pri prvej kontrole po prichode z nemocnice ma pediatricka upozornila, ze este nema celkom vyvinute pysky, potom na poradniach jej to tam dolu len zbezne kukla, ale viac sa ktomu nevyjadrovala. Ja som v podstate ani nevedela ako to ma vyzerat, myslim ze mamickam dost pomozu tie fotky co tu dala nko.

Tiez mame zdurene prsne dvorce. Moze to byt vraj od kojenia alebo od hormonov z kuracieho masa 😠 Kojit som prestala pred 3 tyzdnami, ale este da to neupravilo.

brisilda
19. dec 2009

ahojte ako vas tak citam tak celkom zaujimava tema clovek by si ani nepomyslela, ze aj diavcatka mavaju take problemi 😒 doteraz som myslela, ze len chalani su v tomto smere na tom horsie mna by ani nenapadlo dievcatko takto umyvat 😒 mala som moznost sa mesiac starat o mesacne babatko ktore som denne kupala no ziadnu velku pozornost som umyvaniu genitalii nevenovala proste klasika 😉 mne by to pripadalo ze som uchylna pozerat sa malemu diattu medzi nozky a este jej tam cosi roztahovat.Nase mamy nic take s nami nerobili a sme tu moj nazor je ze sa im tie pysky neskor oddelia same pokial nemavate ziaden zapal tak ja osobne by som to neriesila

cinka2
21. dec 2009

ahojte kocky, tak nam dnes zistili, ze mame synechiu a hned nam ju aj oddelili. mala malu blanku v posvovom otvore a len jej tto prstami otvorila. mam z toho hrozne stresy a vycitam si, ye som bola malo dosledna. malinku kupem kaydz vecer, teray cez zimu kazdy druhy ale prichadzam na to ye ju budem aj cey yimu kaydz vecer. abz sme sa v buducnosti tomuto problemu vzhli. inak mame teraz problemi s cikanim. ked cika ju to oddelene stripe a potom mi to nedociksa, ale zadrzuje moc a neviem ako ju donutit, nech sa riadne pocika. no na porazenie, co vam poviem. je mi to hrozne luto.

junovka
21. dec 2009

cinka, neboj.Zajtra uz nebude vediet, ze jej daco dnes robili.Teda aspon u nas to tak bolo, ze na dalsi den uz piskanie ju nestipalo.

janulik5
22. dec 2009

Ahoj.My sme mali presne ten istý problém.Tvoja pediatrička Ti dá výmenný lístok na detskú gynekológiu.Nám to spravili na počkanie,lebo to nebolo ešte v takom štádiu,aby bol potrebný chirurgický zákrok.Potom to už len 3x denne natieraš masťou a hotovo.Ale na gynde bolo otrasne.Sestrička bola hotová z toho,že moja 13 mesačná dcéra plynulo nerozpráva a doktorka povedala,že je to z toho,že je tučná.Pritom mala podľa tabuľky kilo podváhu.Držím prsty,aby si natrafila na normálnu lekárku.

cinka2
29. dec 2009

ahojte kocky, pocujte nam dala dokina infadolan a chcem sa spytat, kolko sa uziva....mam jej to tym stale premastovat??az do puberty?? alebo daka ina mast??dakujem

junovka
29. dec 2009

cinka, aj nam dala tuto mast.Ale ja s nou premastovala si tyzden a potom som sa na to vybodla, nakolko sa nam zdala dost husta ta mast a Nelke to prekazalo 😅 ...zaklad je aby si roztahovala pysky kazdy den 🙂 😉 Mam starsiu dcerku a tej nemastim absolutne nicim...teda ani tej malej pokial sa nestazuje , ze ju svrbi.

inka99
30. dec 2009

Dievcata ahojte, aj ked konika citam dlho, az tento problem ma donutil napisat, mame problem so synechiou , nasa dcerka ma 17 mesiacov, boli sme na kontrole , neslo to natrhnut tak nas odporucila gynekologicka na ambulantny zakrok, a my sa nevieme rozhodnut co je lepsie? ambulantne len s lokalnym znecitlivenim nejakym sprejom, alebo ci ju mame dat uspat, uspatia sa bojime, poradte nam aky postup je vhodnejsi. Dakujem

junovka
31. dec 2009

inka, tazko vtom rozhodnut...je pravda, ze plna narkoza je zataz jak na srdce, tak na cely organizmus, kdezto v lokal.znecitlivosti je zase troska asi bolestivejsie pre dievcatko, ale je to raz dva.No, neviem ci vam vraveli, ze daju lokalku?Skus si precitat vsetke tieto prispevky, snad ti to pomoze.Jedno viem urcite, ze Nelke to robili bez akehokolvek znecitlivenia, proste jej to prstom natrhla, isla jej aj krvicka, ale zakrok len par sekund, samozrejme ze poplakala aj ja s nou, ale len chvilku, cely den sme mali problem s cikanim, lebo ju to stipalo ale na dalsi den uz si ani nespomenula, ze jej bolo nieco robene.

inka99
31. dec 2009

junovka dakujem prispevky som citala vsetky ale strasne sa toho bojim.uz sme boli na gynde skusala to pretrhnut rucne ale neslo,mala strasne kricala bolo to strasne a to vpodstate nic neurobila.mame ist za mesiac nalepit jej naplast na lokalne znecitlivenie ktoru ale na sk nieje zohnat a vraj jej to iba postrieka nejakym chladivym sprejom.aj vasa tak kopala ked jej to narezavali?ci jej nejako nozky vyviazali?to je strasne. a starostlivost potom co obnasala?to zive otvarat a mastit?dakujem za rady.

junovka
31. dec 2009

moja Nelka nastastie nekopkala nozkami ani jej nijak nepriviazali, len ja som jej drzala nozky od seba, sestricka podavala nejaky krem a dokina to narusila.Potom nam dala Framykoin mast, natierala som jej 2 x denne cely tyzden.To je vsetko.Odvtedy to preventivne jej stale kazdy den pred spanim odtahujem od seba, aby sa jej to opat nezrastlo.Raz tyzdenne to robim aj starsej dcerke 😅 ,,,,co uz.Gyndoska vravela, ze je to zapotreby robit dovtedy pokial dievcata nedostanu prvy menzes.Apropo starsej to robili tiez,ale to bola len sekunda a len zhikla pritom, jej krv nesla, lebo to nemala take zrastene.

junovka
31. dec 2009

inka, z akeho mesta si?