Zväčšenie pŕs u detí po konzumácii hydiny

nikolka1611
16. jan 2012

Môžete mi niekto poradiť? Mám 2-ročnú dcérku a spozorovali sme na nej rast prsníkov. Stalo sa to aj niektorej z Vás? Niečo som už o tom počula,napr: že to spôsobuje konzumácia kuracieho mäsa. Ak máte niektorá nejaké poznatky alebo skúsenosti s tým, prosím napíšte mi otom. ĎAKUJEM!!!

ikke
16. jan 2012

zial, nie je to vobec vylucene. v poslednych dnoch som aj na slovenskych tv staniciach nieco zachytila. otazka je, ci jedavate kuracie maso casto a akeho povodu maso kupujete. hlavne pri lacnej hydine z ciny, polska a bohvieodkial by som sa nad tym zamyslela... kuracie maso zial naozaj moze byt plne hormonov, hlavne ak clovek pozera viac na cenu, nez na povod a kvalitu. nechcem strasit, ale na tychto strankach uz bola tema aj o tom, ze taketo male dievcata dostali menstruaciu ☹

nieco je aj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/je-soja-naozaj-skodliva-pre-chlapcov/

katarnka
16. jan 2012

Zial, kurcata su tak vykrmene hormonmi, ze je to viac ako pravdepodobne. Ja som stopla kuracinu uz davno, malej davam len hovadzinu a bravcovinu, kuriatko len 2x za mesiac aj to malo. Problem je, ze je uplne jedno, kde to kurca kupis, lebo na obale je slovensky znak velky ako hlava ale malymi pismenkami je napisane, ze krajina povodu Polsko alebo EU. Mam pocit, ze vsetko co bolo u nas dobre, sa znicilo. Ku nam na urazovku chodili chalani v puberte a mali neskutocne zlomeniny. Ti chalani mali cez 15 rokov ale vysku 190cm. To nebolo normalne. A viem, ze vtedy lekari hromzili, ze to maju z kuracieho masa a ze preco matky nedavaju detom kvalitne bravcove a hovadzie maso. Chlapci sa sice tahali do vysky ale kosti mali krehke. A vtedy som si povedala, ze ked ja budem mat dieta, kuracinu budem obmezovat.

liz_lemon
16. jan 2012

aj na Slovensku sa daju kupit normalne kurence, nekrmene hormonmi, napr. Vodnanske kura, alebo Zlate kura, bezne dostupne v supermarketoch, samozrejme cena je vyssia, cca 4-5 E/kg
detom by som urcite kupila raz za cas taketo kura
aj telacie by som davala detom, aj ked cena je fakt vysoka

emogeon
16. jan 2012

@liz_lemon to je bio kura ci nie?.... kde mas istotu ze kura nie je takisto napchate hormonmi...

liz_lemon
16. jan 2012

@emogeon http://delikatesy.etrend.sk/recepty-suroviny/kr...
precitaj si toto
sekla som sa v nazve, je to Kralovske kura, nie zlate

adulik23
16. jan 2012

@nikolka1611 ak casto jedavate kuracie maso, tak je to dost pravdepodobne. ☹
a ako pise @katarnka je jedno, kde ho kupis, lebo kurence sa prebaluju do SK obalov. 😠

my kupujeme kuracinu z hydinoveho dvora. neviem sice, cim tam hydinu krmia, ale to maso chuti celkom inak ako zo supermarketu. maso je trosku tuhsie a kosti maju tie kurata ovela pevnejsie, tak verim, ze nie su tak rychlene ako tie supermarketove. 🙂

colitoo
8. máj 2017

Ahoj ked som mala 9 mesiace rasty mi prsia sama neviem do teraz preco a z coho moja mamka somnu isla ku deckej doktorke ta povedala ze musim ist do nemocnice v presove ma pochly neviem ani co to bolo a teraz mam v prsniky stitnu zlazu mam stim problemy