Kedy chodia večer spávať vaše 13-ročné deti?

pimpulienka
5. aug 2023

Ahojte maminky, zaujimalo by ma, kedy chodia spávať večer vaše deti v obdobi puberty, ale cca okolo 13 roku? Teraz cez prázdniny a aj počas školského roka. Ďakujem a krásny večer prajem 😊

veronikaszabova
6. aug 2023

@pimpulienka absolutne neviem, kedy chodi spat 🙂

h2
6. aug 2023

@huginko Že im to ponocovanie nijako neublížilo.

martinkatinka
6. aug 2023

@doriiis tiez sa potichu cudujem, ze ako neskoro chodia deti spat. Tak cez prazdniny ide niekedy neskor, ale zvycajne sam uz o 21:00 trieli do postele.

kacena2022
6. aug 2023

Ja mám 13r dcéru a chodí spávať o 21hod keď chodí do školy aj teraz cez prázdniny.Jedine keď sme niekde preč z domu tak býva o niečo dlhšie hore max do 22 hod.

pribinak
6. aug 2023

@dominikamacakova prečo kedy mam čas na seba? Má 13 rokov, nevenujem sa mu každú jednu minútu, aj on potrebuje čas sám na seba. Alebo pozerá tv, hra sa na pc alebo niečo číta
Nepotrebuje aby som každú jednu minútu sedela vedla neho

kvetinka75
6. aug 2023

@pdominikamacakova to pri 13 rocnom nemas vas pre seba?

aurinia
6. aug 2023

Cez školu sa snažím o deviatej ale zaspí az o desiatej
...cez prázdniny ide neskôr ako ja...potom spí do pol 12 obeda....ale to mám potom aj ja prázdniny....😂😂😂 Von chodí tak 2x do týždňa, návrat má 21:30.

koniarova
6. aug 2023

@dominikamacakova s 13 ročným si chceš aký čas robiť? Ten je už samostatná jednotka. Je mu lauf jedno,čo robí mamička s tatíckom.😂

huginko
6. aug 2023

@h2 to nie je o tom, spánok je dôležitý pre zdravie, nie pre vzdelanie....

anabel2341
6. aug 2023

@pimpulienka Ja som chodila vždy spať o 22:00 či som bola dieta alebo teraz ked som dospela. Moja sestra chodi 23:00 niekedy aj o 2:00 rodičia nanu nadavali atď. Lenže ona skôr nevie skôr isť spať a normalne vstane do školy svieža vyspata :D ja keby idem spať o 2 ráno som zlomena nervozna a ešte neviem aka . Ale mama hovorila že ona bola taka už od babätka :D

zuzulka558
6. aug 2023

10 ročná školský rok medzi 20:30 a 21:00 už je v posteli,,, teraz prázdniny aj o polnoci, mladšiu dáme spat a hráme spoločenskú hru

h2
6. aug 2023

@huginko Pýtala si sa prispievateľky, ktorá písala, že bývali v tom veku dlho hore a sú z nich úspešní ľudia. Tak som ti vysvetlila, ako som ja pochopila, že to ona myslela.

iwesska
6. aug 2023

Som toho nazoru,ze detsky organizmus potrebuje spanok ovela viac ako ponocovanie. Kedze ma spolocnu izbu s mladsou sestrou,tak obaja do 21.30 musia byt v posteli ci prazdniny,ci skolsky rok. My nie sme vyspavaci, takze ked odchadzam rano do prace okolo 7.00, uz su obaja sami hore,max.spia do 7.30. Cez vikend nam to tiez takto vyhovuje,lebo mozeme odist skor na nakupy/vylet a nie stratit pol dna vyspavanim. Zaroven nebudu mat sok,ked zacne skola.

tenty
6. aug 2023

20.30 cez školu, 21.00 cez prázdniny. Plus mínus samozrejme. Ráno vstáva 6.30.

slavomira236
6. aug 2023

@pimpulienka 9rocny cez skolu do 21musi byt v posteli niekedy si este cita do 21:30. Ked necita tak ho pocujem na posteli sa este prehadzovat aj do 22. Teraz cez prazdniny nema vecierku len ked dakde skoro rano ixeme tak musi ist skor. Inak zvycajne pozrie so mnou nieco v telke bud dopozera alebo sam povie ze si ide lahnut ze je unaveny . Zvycajne o tej 22:30-23 00 sam odpichoduje do postele
6rocmA cez prazdniny ked nevstava do skoly ide o 21do izby niekedy povie ze ide spat niekedy sa opyta ci sa moze este pohrat na posteli pohraje sa s plysakmi avola ma mna aby dom jej lrisla ,ahasit a dat pusu ze ide spat

nika23t
6. aug 2023

@pimpulienka aj ja mam 13rocnu dcéru, počas sk.roka najneskôr do 22.00 musí ležať, ideálne do 21.30, počas prázdnin medzi 23-a polnocou. Ale večný boj, najradšej by bola hore do tretej ráno 🙄celý rok pocuvam, že jediná z triedy je v posteli tak skoro 🤦‍♀️

kristiii
6. aug 2023

@veronikaszabova aj u nás tak. Občas sa opýtam a povie niekedy o 23:00, niekedy aj o jednej. Ja už v tej dobe dávno spím 🤣

alex2018
6. aug 2023

@doriiis my sme pred nedavnom riesili synov rast, od malicka je najmensi v triede, bol kvoli tomu aj hospitalizovany, zistovali mu ci ma dostatok rastovych hormonov a endokrynolog nam robil prednasku o tom ako je pre deti vo vyvine dolezite ist skoro spat. Medzi 21-22 sa totiz vylucuje najviac rastoveho hormonu a je pre telo dolezite aby bolo v klude 🤷‍♀️ Aj do lekarskej spravy napisali ze dorazne dodrziavat spankovy rezim. Takze to ma nieco do seba preco maju ist skor spat… odkedy to dosledne dodrziavame tak narastol 10 cm

doriiis
6. aug 2023

@alex2018 ...no vidíš.Dalsi dôkaz,že spánok je pre deti veľmi dôležitý.Ale tak vidíš,väčšine je to jedno.
Oni už dávno spia keď ich dieťa je ešte hore.Sialene.

patka06
6. aug 2023

Hladina rastového hormonu stúpa po hodine od zaspatia, je úplne jedno či dieťa zaspí o 20 tej alebo 23 - dôležitý je pokojný hlboký spánok

alex2018
6. aug 2023

@patka06 asi sa lekari mylia 🤷‍♀️

kornelies
6. aug 2023

@huginko Tym chcem povedat, ze sme boli deti, ktore by pristupovali zodpovedne k vzdelaniu, tak isto nasi rodicia.

patka06
6. aug 2023

@alex2018 podľa toho tvrdenia lekárov by moja dcéra nemala ani 150 cm
Pred 22.00 chodila spávať naposledy ako 2ročná
Teraz má 17 rokov a 175 cm spávala minimálne 8 hodím bez zobudenia v noci, takže verím skôr tvrdeniu o pokojnom hlbokom spánku ako času od - do kedy dieťa spí

huginko
6. aug 2023

@kornelies to nie je žiadny súvis so spánkom. Zodpovedný je predsa aj ten, čo ide spať skoro.

kornelies
6. aug 2023

@huginko Myslim, ze sa nechapeme. Deti, ktore travia vacsinu casu na ulici do meskorych hodin, ma horsie studijne vysledky. Chcela som poukazat, ze (pre mna zastarana vychova) skoro spat a skoro vstavat nie je vzdy idealna. Mne je tak luto deti, ktore musia v lete napochodovat do posteli o 20:30 -21:00. Matky su to schopne praktizovat na dovolenke, radsej sedia v hotelovej izbe a neziju. Pozostatky socializmu.🫣