Hodnotenie prvaka za prepis
Je toto ok? 5 chýb 3.. prvák. Ďakujem
Je to choré takéto hodnotenie! Môj je síce už deviatak, ale spomínam si na prvú triedu, kedy mal 12 chýb a učiteľka povedala, že vtedy nehodnotí, iba upozorni, že treba trénovať. Nikdy nedala horšiu známku ako jednotku v prvej triede! A neublížilo mu to nijako. Diktáty píše excelentne a monitor zo SJL urobil na 96%. Toto je problém učiteľky a deti má motivovať, že si nájdu po sebe chybu a opravia. Nie opačne. Nás druhý syn je druhák a v triede majú na stene: "Chyba je naša kamarátka".
Idem dnes do riaditeľne na krížovú debatu aj s učiteľkou... Nie len ja z triedy som nespokojná s prístupom.
@anonym_bf9a10 a ako ste dopadli autorka? Ja mam tiež prvacku a chvalabohu píšu klasickým písaním ale toleruje im ze idú von z riadku, aj ze prepisuju..u nás to niesu chyby..iba ak chýbajú bodky, dlžne, makcene alebo dajú zle písmeno ale ak si opravia tak je to okej..
@alex1212 ja síce nie som učiteľ ale pracujem v tejto oblasti. Toto je už priveľa,140 známok? To naozaj? A dieťa to ako zvláda prosím Ťa? Nie je už aj pod silným stresom a tlakom?? Lebo keď vidím ako krásne píše a hlavne snaživo..mi príde akoby mal strach aby niečo nepokazil. A je to pravdupovediac krásne napísané. Comenia script? Veď tie deti musia byť veľmi preťažené......uf. Toto nie je v poriadku.
@anonym_383c5d u nás je tiež masaker známok. Každý deň nejaké skúšanie, test, 5 minutovka.
Je to veľký tlak na deti a aj na rodicov, neviem kam sa dostaneme takýmto školstvom. Hneď id prvého ročníka deťom znechutiť všetko.
@alex1212 fuuha. Tiež mám prvaka a píšu commeniou. Podľa mňa to pani učiteľka riadne preháňa. Naši sú hodnotení slovné aj známkami. Tiež po sebe opravuje ale teda nikdy horšie ako 2 nedoniesol. Pripadne slovne napísané aby si doma ešte precvičil písanie. 140 známok nemá ani moja piatačka. To je choré. Veď je to len prvák.
@anonym_383c5d u nás je tiež masaker známok. Každý deň nejaké skúšanie, test, 5 minutovka.
Je to veľký tlak na deti a aj na rodicov, neviem kam sa dostaneme takýmto školstvom. Hneď id prvého ročníka deťom znechutiť všetko.
@anonym_3cc9a5 neviem čo si tým kto chce dokázať. Nie je učiteľ ako učiteľ - tiež pravda. Sú aj úžasní učitelia, pred ktorými klobúk dole ale žiaľ nájdu sa aj iní..... Neviem čím to je. Občas sa zamýšľam nad tým,že KTO , ČO a PREČO ide študovať to čo ide. Možno by to bolo dobré si ešte vopred prehodnotiť. Ale toto ja neporiešim.....
Ahojte, predvolala si ma riaditeľka, bola tam učiteľka a aj zástupca rady školy. Rozhovor dopadol nad očakávania dobre, bol vecný a konštruktívny. Riaditeľka povedala, že také je klasifikacne hodnotenie, rešpektujem to. Večer som si ešte našla správu od učiteľky a rozhodla sa mu tu známku opraviť. Snáď naša debata za niečo stala a nebude taká prísna, uvidíme . Ďakujem za vaše názory, pomohli v odhodlaní postaviť sa situácii celom.
@anonym_3cc9a5 neviem čo si tým kto chce dokázať. Nie je učiteľ ako učiteľ - tiež pravda. Sú aj úžasní učitelia, pred ktorými klobúk dole ale žiaľ nájdu sa aj iní..... Neviem čím to je. Občas sa zamýšľam nad tým,že KTO , ČO a PREČO ide študovať to čo ide. Možno by to bolo dobré si ešte vopred prehodnotiť. Ale toto ja neporiešim.....
@anonym_383c5d vies,aj rodicia su aj mili a normalni a potom aj ti ini...kazda minca ma dve strany a neprijemne skusenosti mozu viest aj k zmene postoja ucitela... a demotivuju ho.
Rodicia su cim dalej narocnejsi a ano, niekedy opravnene, ale v 60-70% pripadov nie. Su nekriticki v poslednej dobe a zachvilu nebude mat kto ucit..
Ja mam 4takov a desim sa,akych rodicov dostanem, co teraz riesia niektore mamicky prvakov a uroven prvakov ide dole. 70% deti šušle, nevie R, L...atd..to nebyvalo....a ma to vplyv napr.aj na pisanie...co pocuje v duchu a septom, to napise...
@alex1212 asi blbá otázka ale to sa deti neucia písať písanym pismom? Nás nastupuje v septembri do školy a už teraz mam obavy ohľadom hodnotení 🙈
@katulienocka999 Asi podla skoly. Nasi pisu normalne pisaným. Kolegyna ma dceru a tam vyzaduju na 2.stupni len tlacenym.
Za mňa by som hento písmo v prvej triede zakázal. Ale to je vec názoru. Dávať známky za nejaké prepisovanie tej hatlaniny a ešte tak hodnotiť...kks by som tú ženu vytiahla zo zborovne. Prváčik sa má rozvíjať a nie stresovať. My sme mali v prvej triede pečiatky či včielka, macko (keď sme boli pomalí) prasiatko (aj ja za machule a pokrkvane rohy v zošite) na pol roka jedna známka cez všetky riadky...na konci už klasika ale neviem o stresoch panike rodičov. Nakoľko som písala aj kone ... Že som sa nikdy nevosla do riadkov, mala som z písania 2 a? Žijem... A verte že bude horšie... tie okruhy čo zavádzajú... to ešte len bude
@anonym_383c5d vies,aj rodicia su aj mili a normalni a potom aj ti ini...kazda minca ma dve strany a neprijemne skusenosti mozu viest aj k zmene postoja ucitela... a demotivuju ho.
Rodicia su cim dalej narocnejsi a ano, niekedy opravnene, ale v 60-70% pripadov nie. Su nekriticki v poslednej dobe a zachvilu nebude mat kto ucit..
Ja mam 4takov a desim sa,akych rodicov dostanem, co teraz riesia niektore mamicky prvakov a uroven prvakov ide dole. 70% deti šušle, nevie R, L...atd..to nebyvalo....a ma to vplyv napr.aj na pisanie...co pocuje v duchu a septom, to napise...
@anonym_f477bc uroven prvakov sa meria podla toho, ako su na tom s vyslovnostou? Mam syna, ktory je na tom intelektovo na skolu pre nadane deti, no ma zlu vyslovnost. Preto by ste ho zaskatulkovali ako dieta bez urovne? Napriek tomu, ze mu to pali? Pismena vie spravne priradit aj tie, ktore spravne nevie vyslovit. Hrozne taketo skatulkovanie deti od ucitelov.
@alex1212 Ja mám aktuálne prvákov aj comenia. Opravujem ružovou, nad všetky super krásne slová píšem srdiečka, chybičky opravím a všetkým dám pečiatku so slovom SUPER😀A keď sa náhodou pomýlila a opravia sa, tak super, lebo sa učíme, že chyba nie je zlá, chyba nás niečo učí. A čuduj sa svete, moje deti píšu pekne, správne a ešte sa na to aj tešia. Ach tieto známky, k ničomu to nie je dobré.
@kajus_a veď ale pomýliť sa je ľudské, čo už všetkým hrabe? Veď to je predsa normálne, že si niekto niečo po sebe opraví. Len si ma ešte viac vytočila. Kam to spejeme, bazirovat na hlupostiach.. veď syn tam len odtiahol písmeno a a pripísal k n nozičku aby bolo m. A zarátala mu to za chyby. Podľa mňa to nie sú chyby.
@alex1212 suhlasim a este sa aj divim tomu zvlastnemu pismu.to co je???
Ved to ani pisane,ani tlacene,take čudné.
Chúdence deti,ved ich zmiatnu.
Dcera je deviatacka,ale ked bola malá,predpis pisaneho textu bol normalne pisane pismenka
@alex1212 Ja mám aktuálne prvákov aj comenia. Opravujem ružovou, nad všetky super krásne slová píšem srdiečka, chybičky opravím a všetkým dám pečiatku so slovom SUPER😀A keď sa náhodou pomýlila a opravia sa, tak super, lebo sa učíme, že chyba nie je zlá, chyba nás niečo učí. A čuduj sa svete, moje deti píšu pekne, správne a ešte sa na to aj tešia. Ach tieto známky, k ničomu to nie je dobré.
@lentak1223 Nadherny pristup. To sa tak dobre pocuva. Ty nielenze ucis deti pisat, ale hlavne im vytvaras pozitivny vztah k skole a uceniu a to je podla mna uplne to najdolezitejsie co ma ucitelka prvakov robit.
@alex1212 Ako skolu a svoju ucitelku vnima syn? Ma ich rad? Ak ho stresuje, urcite by som to menila.
Je to na hlavu ze povazuju za chybu ak si ziak sam opravi chyby. Nezijem na Slovensku. Mam prvaka ale on je v skole uz 3 rok. Minule mi jeho ucitelka vravela aka je s nim spokojna ze si vzdy opravi chyby ked ho na tie chyby upozorni.
Toto bazirovanie na krasopise je smiesne a smutne zaroven. To naco tie haciky pri kazdej nozicke? Ved v tej ulohe iba bezducho kopiroval pismenka. Pri tom sa vela nenauci.
Takto pisal syn pred rokom. Nikto neriesi vzhlad pisma ani to ci je to gramaticky spravne. Deti si pisu denik kde musia vymysliet kratky pribeh a napisat ho. Tato uloha bola ohodnotena ako dobra. Ucitelka dopisala slovo "dipped" na vysvetlenie, nie aby ho opravila. To druhe je jeho dennik tento rok a ucitelka bola nadsena tym ako uzasne sa zlepsil. Zatial neznamkuju. Na vysvedceni dostavaju hodnotenie. Maju testy ale su robene na to aby zistili ci ziak potrebuje pomoc so studiom. Ziadny stres pre syna, on ani nevie ze testy maju byt stresove.
@andreatytler to sú diametrálne odlišné školstvá a prístupy, to sa ani porovnať nedá. Kým v Kanade ide o obsah a nebuzerujú deti koli krasopisu, či úprave, na Slovensku stále ako za Márie Terézie - drezúra a známkovanie krasopisu, lebo z nich asi budú raz pisári u notára, či rovno na kráľovskom dvore.
Dcéra bola v Kanade prváčka pred vyše 20. rokmi a už vtedy nikto neriešil ako decká píšu, s písanymi písmenami sa oboznámili v nejakom treťom ročníku a aj tak všetci ďalej písali tlačeným, nikto neriešil.
Syn konči strednú školu a dodnes píše ceruzkou, na Slovensku im učiteľky ešte aj nadiktujú akým perom môžu písať. Keby mi to nehovorila kámoška, tak ani neuverim, normálne musela zháňať pre dieťa prváka konkrétnu značku pera, lebo pani učiteľka povedala, že len také môžu používať.
Syn ma 157 známok. Kukala som dcerine min roky, ona mala tú istú učiteľku a mala za rok 220 známok.. .
@alex1212 Chúďatenko 🤦🙄 Ako sme my mohli prežiť školu. Dúfam,že si na učiteľku poriadne nahučala,napísala sťažnosť na riaditeľstvo školy a kontaktovala ŠŠI. Odporní učitelia, otras fakt.
@alex1212 Chúďatenko 🤦🙄 Ako sme my mohli prežiť školu. Dúfam,že si na učiteľku poriadne nahučala,napísala sťažnosť na riaditeľstvo školy a kontaktovala ŠŠI. Odporní učitelia, otras fakt.
@anonym_8804c0 tebe dobre je.. na hlavu no
@andreatytler to sú diametrálne odlišné školstvá a prístupy, to sa ani porovnať nedá. Kým v Kanade ide o obsah a nebuzerujú deti koli krasopisu, či úprave, na Slovensku stále ako za Márie Terézie - drezúra a známkovanie krasopisu, lebo z nich asi budú raz pisári u notára, či rovno na kráľovskom dvore.
Dcéra bola v Kanade prváčka pred vyše 20. rokmi a už vtedy nikto neriešil ako decká píšu, s písanymi písmenami sa oboznámili v nejakom treťom ročníku a aj tak všetci ďalej písali tlačeným, nikto neriešil.
Syn konči strednú školu a dodnes píše ceruzkou, na Slovensku im učiteľky ešte aj nadiktujú akým perom môžu písať. Keby mi to nehovorila kámoška, tak ani neuverim, normálne musela zháňať pre dieťa prváka konkrétnu značku pera, lebo pani učiteľka povedala, že len také môžu používať.
@sisaka Ano, uplne odlisne a ani nevies aka som za to vdacna. Ja by som slovenske skolstvo nedala ako matka. Mna by z toho porazilo. Najme ten pristup k opravovaniu chyb. To je uplne na hlavu. Tato ucitelka uci prvakov robit uhladne haciky na pismenach a tu ucia prvakov pisat slohove prace, ktore som ja nevedela pisat ani na druhom stupni. Ale hadam sa to casom zmeni. Su uz aj normalne ucitelky ako pisala @lentak1223.
@sisaka Ano, uplne odlisne a ani nevies aka som za to vdacna. Ja by som slovenske skolstvo nedala ako matka. Mna by z toho porazilo. Najme ten pristup k opravovaniu chyb. To je uplne na hlavu. Tato ucitelka uci prvakov robit uhladne haciky na pismenach a tu ucia prvakov pisat slohove prace, ktore som ja nevedela pisat ani na druhom stupni. Ale hadam sa to casom zmeni. Su uz aj normalne ucitelky ako pisala @lentak1223.
@andreatytler je to zbytočná trápenica a dosť ma vytláčajú matky, ktoré takýto tvrdý prístup a neustáli tlak na výkon ešte kvitujú. Dieťa sa má v 1 ročníku naučiť hlavne čítať a vychádzať s deťmi v kolektíve, viac etiky, telesnej a školu hrou a nie toto.
@andreatytler je to zbytočná trápenica a dosť ma vytláčajú matky, ktoré takýto tvrdý prístup a neustáli tlak na výkon ešte kvitujú. Dieťa sa má v 1 ročníku naučiť hlavne čítať a vychádzať s deťmi v kolektíve, viac etiky, telesnej a školu hrou a nie toto.
@anonym_bf9a10 presne. Etika, medziludske vztahy, a to ako sa ucitit. Kde zohnat informacie, spravnu komunikaciu, ako spravne vyjadrit svoje myslinky. Podstata, nie forma.
@alex1212 Chúďatenko 🤦🙄 Ako sme my mohli prežiť školu. Dúfam,že si na učiteľku poriadne nahučala,napísala sťažnosť na riaditeľstvo školy a kontaktovala ŠŠI. Odporní učitelia, otras fakt.
@anonym_8804c0 kontaktovala som riaditeľku, mala som normálne konanie aj so zástupkyňou rady školy, učiteľkou a riaditelkou. Riaditeľka povedala, že je to také prísne proste.. syn má už total averziu na ucenie, figu dosiahla.. len poviem, pod ideme sa učiť, hneď plače, zíva, nevládze.. učiteľka mu síce známku opravila a hneď na druhý deň dostal zas 3, lebo. Nie je normálne aby ich vkuse hodnotila, to je proste otras toto...ma 157 znamok
@anonym_bf9a10 presne. Etika, medziludske vztahy, a to ako sa ucitit. Kde zohnat informacie, spravnu komunikaciu, ako spravne vyjadrit svoje myslinky. Podstata, nie forma.
@andreatytler úplne súhlasím..
@anonym_383c5d vies,aj rodicia su aj mili a normalni a potom aj ti ini...kazda minca ma dve strany a neprijemne skusenosti mozu viest aj k zmene postoja ucitela... a demotivuju ho.
Rodicia su cim dalej narocnejsi a ano, niekedy opravnene, ale v 60-70% pripadov nie. Su nekriticki v poslednej dobe a zachvilu nebude mat kto ucit..
Ja mam 4takov a desim sa,akych rodicov dostanem, co teraz riesia niektore mamicky prvakov a uroven prvakov ide dole. 70% deti šušle, nevie R, L...atd..to nebyvalo....a ma to vplyv napr.aj na pisanie...co pocuje v duchu a septom, to napise...
@anonym_f477bc syn vie R aj L. Bola som v CCCP keď bol predskolak, či je zrelý do školy, lebo je hravejsi, urobil testy úplne perfekt, je aprílový. Vraj nech vôbec nespekulujem s odkladom. Dcéra je intelektovo nadaná, vidím ten rozdiel. Syn je ale v norme, ale tento prístup proste nie je pre neho. Učiteľka by mala ísť učiť na výberovú školu, kde rodičia chcú aby z ich deti vytrieskala maximum a pripravila ich na gympel a kadejaké matfyz, ona nie je vhodná pre normálne deti..
@andreatytler úplne súhlasím..
@alex1212 ak nemáš možnosť dieťa preložiť, tak si " ošetrí" dieťa. Treba ho naučiť, že známka je len číslo, vyjadruje počet chýb v danom momente, nič nehovorí o našich skutočných vedomostiach. Môže byť veľmi subjektívna, a nie je dôležitá. Chýba je dobrá, lebo nás posúva vpred a vďaka nej sa učíme. Všetci. Učiteľku nezmenis. Bazirovat na tváre písma mi príde mimo. Už len znamkovat prvákov je cele zle.
@alex1212 ak nemáš možnosť dieťa preložiť, tak si " ošetrí" dieťa. Treba ho naučiť, že známka je len číslo, vyjadruje počet chýb v danom momente, nič nehovorí o našich skutočných vedomostiach. Môže byť veľmi subjektívna, a nie je dôležitá. Chýba je dobrá, lebo nás posúva vpred a vďaka nej sa učíme. Všetci. Učiteľku nezmenis. Bazirovat na tváre písma mi príde mimo. Už len znamkovat prvákov je cele zle.
@vreckovka2 To je jedinny sposob ako takuto ucitelku prezit a nenechat sa zmagorit. Zial dobry vztah k skole a uceniu toto dieta asi mat nebude.




@kacena4 nejde o stupnicu, pozri aké chyby mu zarátala.
@alex1212 pani učiteľke treba odporučiť liečenie, lebo je úplne ŠIBNUTÁ !!!