Iste poznáte pieseň „Ty si má, levandulová“. Aký je váš vzťah k levanduli a jej vôni?

michaela_bupi
24. máj 2016

Pre mňa je vôňa levandule spojená s prázdninami u babičky. Rada som k nej chodila kvôli trom veciam: skvelým buchtám, psíkovi Dumbovi a krásnej vôni levandule v jej posteli ☺. Pre mňa je levanduľa symbolom bezstarostného zaspávania u babičky cez prázdniny... Ako je to u Vás?

jamelia
24. máj 2016

Levandulovu vonu tiez zboznujem. Mam ju nasadenu vonku v zahradke, v kazdej skrini mam levandulove vrecuska 🙂 sem-tam ich ponatriasam, aby sa uvolnilo viac vone.

maryon1
24. máj 2016

Levanduľu milujem - pestujem ju na balkóne - mám ju zasadenú spolu s muškátmi v kvetináčoch, páči sa mi tá farebná kombinácia fialovej a červenej, tá vôňa - príjemná a aj užitočná - odpudzuje mušky, ktoré sa na muškátoch sem-tam objavia,

tiež si ju suším a vrecúšky dávam do skríň s oblečením - to mi poradila moja starká - oblečenie bude krásne voňať a zároveň ho levanduľa ochráni proti moliam.

kittyjuliette
24. máj 2016

No ja sa musim priznat,ze celkovo kvetinkove vone moc nemusim,som skor za klasicku-babatkovsku vonu.Aaaaale,gel od bupi je uplne top.Vonia nadherne a mne osobne sa pozdava este ovela viac,ako vsetkymi ospevovana umyvacia pena😀

womankc
24. máj 2016

Môj muž je levandulofil, absolútne všade ju máme dva dlhé pásy, kopu nasušenej už len konečne tie vrecúška vyrobiť .......

jahodka30
24. máj 2016

mám rada levanduľu, pestujeme v záhradke a aj na balkóne, potom sušíme a dávam nielen do skríň ale ju mám aj vo váze... 🙂

kupcovci
24. máj 2016

Ja osobne mám rada vôňu levandule pôsobí na mňa upokojujuco amilujem tu vôňu.casto si kupujem aj vonné relaxacne spreje na vankus 🙂

natalka13
24. máj 2016

ja mam vrecusko aj v aute

bubloska135
24. máj 2016

ja mam levandulu vo vsetkych satnikoch a skrinkach, milujem tuto vonu, a zboznujem ked vytiahnem nejaku vec zo satnika a vonia ako levandula. V poslednej dobe zacali vyrabat aj kozemtiku s levandulou, ficim na nej aaaaaa

martinkaha
24. máj 2016

Ja som takisto milovníčkou levandule. Levandulu pestujem na záhradke, mám ju sušenú v skrini, v posteliach máme vankúšiky plnené levandulou, sprchujem sa levandulovým sprcháčom (homemade), používam levandulové telové mlieko, kupujem si levandulovú zmrzlinu, dokonca levandulová fialková farba je moja obľúbená - farba aj vôňa je nádherná a upokojujúca. 🙂 🙂 🙂

anka2103
24. máj 2016

Este som to nikdy neskusala no velmi nad tym teraz pri syncekovi uvazujem. Chcelo by to kvety do zahrady

anjika42
24. máj 2016

skúška pridávania odpovedí

ervenka
24. máj 2016

Priznam sa, ze levandulu neznasam. Tato vona je u mna spojena s vonavymi stromcekmi v aute. Mile roky 90.. 😉 V zime, v lete- cely rok ta ista vona. NAjhorsie bolo leto- auto rozpalene, do toho silna vona= bolo mi zle az na odpadnutie. Ani teraz levandulu nemusim,. Radsej citrusova vona ako toto..

ferihegy
24. máj 2016

Júúúúúj milujem levanduľu 🙂 Mám ju ako dekorácie v dome, nasadenú v záhradke a vo vrecúškam pri hlave 🙂

opicka2
24. máj 2016

Pre mňa je levanduľová vôňa najobĺúbenejšia už roky / hneď po bábätkovskej vôni- tá je top ❤️❤️❤️/. Milujem ju, odkedy som ju prvý krát / pre rokmi/ ovoňala na dovolenke v Taliansku. Doteraz milujem nielen vôňu, ale aj farbu a kvety levandule. A som rada, že aj manžel je touto vôňou očarený, takže doma máme často levandulové kráľovstvo 🙂

s_i_s_a
24. máj 2016

Zbožňujem vôňu levandule...sušenú kytičku mám zavesenú v kuchyni, pestujem si ju na balkóne, takže vždy keď naň vyjdem privíta ma krásna vôňa, a malý vonný vankúšik levandule mám aj pod vankúšom aby som mala levanduľové sny 🙂

tyelde
24. máj 2016

vôňu nemusím, ale chuť je fajn 🙂 čiže v jedle môže byť, domáci sirup je megasuper, ale nejak vo vankúšoch a tak by mi vadila 🙂

lubina
24. máj 2016

levandulu mame ako rastlinu na okrasu v zahrade a na jesen ju ostriham a ususim a dam do skrin, aby krasne vonali 🙂

mami5
24. máj 2016

Levanduľa je krásna vôňa. Pati K mojím obľúbeným dobre robí na pokožku mojej malé dcéry kupavala som ju v levanduľové odvare preto som sa potešila novému lvandulovemu bupiku a ja sem tam pijem levanduľový čaj lebo mi chutí

ciusinka
24. máj 2016

Milujem vonu levandule,je uplne uzasna,taka ina ako ine kvetinove vone 🙂Nedavno som si kupila domacu handmade kozmetiku s levandulou-balzam na pery a krem a neviem sa tej vone nasytit 🙂Pritom ako mala som ju velmi nemusela,lebo mi vzdy pripomenula sacky proti moliam v skrini 🙂

jajamalka
24. máj 2016

Mne sa vôňa a levandule ako také veľmi páčia. Dokonca som ich chcela mať na svadbe ako súčasť výzdoby. Hold, brali sme sa v októbri, tak som si na ne musela nechať zájsť chuť. 😀

neodada1
24. máj 2016

😍 Ja a levandula, to uz je diagnoza. Mm musi strpiet este aj parfum na perinach, ktory porevonia nasu spalnu a spi sa nam tak ako vo vaticke. (To vsak on neprizna 😉) No a tym istym parfumom rada prevoniam aj priestor v satniku. 😀

ivanahodova
24. máj 2016

Mám rada vôňu levandule

ifrit
24. máj 2016

levanduľová vôňa je pre mňa i dcérku taká ukľudňujúca. navyše fialová je moja najobľúbenejšia farba. a veľmi sa teším na levanduľový gél od bupi, keďže ukľúdňuje táto vôňa, tak skúsim, možno nebude po kúpeli ešte do desiatej behať s holou ritkou po izbe. 🙂

irenaliza
24. máj 2016

Levanduľa sa mi veľmi páči, je krása vidieť kvety levandule rozkvitnuté na záhradke krásne fialové, wau aj vôňa je krásna, aj doma si do skríň dávam levanduľové vrecká, ale musím povedať, že z mierou, lebo niekedy keď to preženiem tak už mi to nevyhovuje, ale keď je jemná levanduľová vôňa tak super ale najkrajšie a najradšej vidím na záhrade rozkvitnutú levanduľu, škoda, že mi nemáme, ale určite, keď bude mať záhradku, tak tam levanduľu chýbať nebude. krásny deň

07022007
24. máj 2016

Nezmasam pre mna smrad levandule.... ale mam ju,pestujem ju a to koli oleju,ktory si s nej vyrabam na ekzem.... totiz je to jedine co mi zabera

07022007
24. máj 2016

Oprava z nej vyrabam :D

katren
24. máj 2016

@ervenka
@07022007 baby, ja som myslela, ze som jedina, co levandulu neznasa......fuuuuuuuuuuj ten smrad 😝 🤐 🤐

07022007
24. máj 2016

@katren to som si myslela aj ja :D vsade ju pchaju :D

stastnablcha
24. máj 2016

ani ja levandulu neznasam.. boli ma z nej hlava..

paulucha
24. máj 2016

@michaela_bupi mam velmi rada levandulu. Aj ked niektorym babam smrdi a nemaju radi tuto vonu ja ju mam naopak velmi rada. Kazdemu vonia nieco ine 🙂