Čo Vy a Vaša obranyschopnosť organizmu?

marton_popradske
Moderátor
6. nov 2020

Milé dievčatá a mamičky, čo Vy a Vaša obranyschopnosť organizmu? Dajte nám tip a tomu najlepšiemu čajík z fotografie pošlem. Naše bylinné čajíky sú príroda sama o sebe. Všetky o ktorých sme sa bavili celý týždeň obsahujú špeciálne byliny určené na podporu funkcie, ktorú by mali prinášať. Konkrétne v čajíku Imunita sa nachádza vitamín C a echinacea, ktorá prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Navyše je to výborná čajová zmes s príjemnou chuťou. Na zdravie a krásny piatok.

PS. Nezabudnite navštíviť náš e-shop www.popradske.sk

evamajercak
6. nov 2020

@marton_popradske jednoznačne hliva ústricová, tá je na imunitu topka. Je vo verzii aj pre detičky ako sirup, alebo ako tabletková forma pre dospelých. Mám to odsledované, odskúšané, nedám na ňu dopustiť. Nikto z rodiny v tomto nie je natoľko zodpovedný ako ja, ja ju užívam pravidelne (v prípade zvýšenej chorobnosti dávky zvýšim) a viem potom odolať chorobe aj v prípade, keď sú doma všetci chorí. K tomu pravidelne konzumujem čerstvý cesnak, cibuľu, ďalej rakytník a čierne ríbezle z mraziaka. Nechýba u nás med, zázvor, škorica... Účinná je aj kurkuma, ale tú niektorí členovia našej domácnosti nemusia.. Mne naopak chutí. Pijeme čaje, tymián, zázvor, šalvia, repík, slez, lipa, skorocel... s citrónom a medom super. Snažíme sa byť veľa vonku, ale vnútorné užívanie vyššie spomínaných vecí u nás akosi účinkuje viac.

lpolak
6. nov 2020

@marton_popradske okrem už často spomínaných bylín, prospešného ovocia je vitamín D spolu s nestresujúcim sa organizmom to, čo telo nepoloží hneď pri prvom kýchnutí, samozrejmosťou sú funkčné čaje, a konkrétne proti nachladnutiu váš MISTRAL mame aj osvedčený, no echinaceu by som si tiež rada dala povedať🙂

igiana
6. nov 2020

Ahoj 😊. Mne sa osvedčilo pri mojich opakovaných zápaloch dutín dodržiavať niekoľko pravidiel a myslím si, že sa to pozitívne odrazilo na mojej imunite:

1. Dostatok spánku (ísť večer spať v normálnom čase, aj keď to človeka láka ostať ešte hore)
2. 2x denne intenzívny pobyt vonku napr. dlhšia prechádzka prípadne beh, práca v záhrade, bicykel
3. Ovsené vločky v rôznej podobe - müsli, ovsená múka do koláča, palaciniek...
4. Namiesto sladkostí ovocie najlepšie domáce, med
5. Snažiť sa do každého hlavného jedla zakonponovať zeleninu a do šalátov hlivu ustricovú
6. Piť často a v menších dávkach najlepšie čistú odstátu vodu a striedať bylinkové čaje rôzne liečivé byliny a byliny očisťujúce organizmus
7. Nečítať pesimistické veci na internete, vyhýbať sa nepríjemným ľuďom, počúvať hudbu, ktorú máme radi

marecek1
6. nov 2020

@marton_popradske v dnešnej dobe asi najlepšie podporíme svoju obranyschopnost hlavne tým, že budeme myslieť pozitívne. To znamená nesediet doma pred TV a v kuse nesledovať len stúpajúce počty nakazených, a katastrofické scenáre do budúcnosti. A nemať ako tému č. 1 na rozhovor len covid. Radšej vybehnúť vonku /kto teda môže, na čerstvý vzduch, vycistit hlavu, a potom zavolať blízkym, hlavne našim starším, a potešiť ich. Oni sa boja najviac. Jo a keď si dáme k tomu nejaké to céčko decko, vypijeme poctivý bylinkový čajík, s medom, citrónom, nič nepokazíme určite 😉 ani keď si do toho čaju dáme niečo silnejšie /na dezinfekciu samozrejme 😉

maryon1
6. nov 2020

Moja imunita kríva,
vyrieši to ustricová hliva?

A či radšej cesnak, cibuľa, či med?
Nezaberú rýchlejšie, teda hneď?

Skúsim céčko z lekárne,
medzitým ma napadne...
kúpim si čaj bylinkový, poctivý -
príroda predsa robí divy...
nestihnem narátať do päť,
a čaj s echinaceou ma vráti do života späť :D

86488648
6. nov 2020

@marton_popradske.. momentalne okrem byliniek vitamin D3...🙂

maruskaw
6. nov 2020

@marton_popradske Extra špeciálny tip na posilnenie imunity nemám, u nás je to klasika: dostatok spánku a oddychu, zbytočne sa nestresovať, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, jest čo najviac ovocia a zeleniny. Ja osobne užívam aj vitamín C + zinok. A budeme si iminitu posilňovať aj Vaším čajíkom Imunita, ktorý, ako som už v inej diskusnej téme spomínala, kúpila práve včera a dnes ho 1.krát vyskúšala.☺ Má príjemnú bylinkovú voňu a takisto aj chuť, pridala som si doňho citrón, mne chutil skvele.☺
Odporúčam ho aj ostatným.👍😊

marton_popradske
autorModerátor
6. nov 2020

@maruskaw krááááása.

marton_popradske
autorModerátor
6. nov 2020

@maryon1 poézia. no teda... krása 🙂

marton_popradske
autorModerátor
6. nov 2020

@igiana blahoželám k výhre čajíku, pošlite mi adresu do správy.

igiana
6. nov 2020

@marton_popradske dakujem krasne!!!

anicka176
6. nov 2020

Na posilnenie imunity som už všeličo vyskúšala a osvedčilo sa mi branie preparátov z hlivy ustricovej, vitamín D3, v akútnom štádiu preparát s vysokým obsahom vitamínu C v kombinácii so zinkom a teplou čelenkou a šatkou okolo krku, ďalej časté vetranie a prechádzky po čerstvom vzduchu, myslím, že pomôže aj pravidelné postupné otužovanie a saunovanie, výživná strava a hlavne dostatočný spánok a psychická pohoda kľudne aj pri čajíku 🤗 má veľmi pozitívne účinky

cilkau
6. nov 2020

vitamín D,omega3,🙂

ckatka
6. nov 2020

U mňa...najlepšie na respiračné ochorenia zaberá prevencia - preplachy nosovych dutín slanou vodou s kvapkou Ravintsary. To je esencialny olej z gafrovnika, známy svojimi antivirusovymi účinkami. Čiže slaná voda zabije baktérie, Ravintsara vírusy.
A inak...cojaviem...s imunitou opatrne...ani príliš nie je ok, o tom by vedeli hovoriť zasa pacienti s autoimunitnymi ochoreniami...
V zásade - nebabusit, neprehanat to s hygienou, otuzovat, nepchat sa sladkým...a ideálne chovať domace zvieratá.
U nás to funguje u dospelých aj u detí.

89petra89
7. nov 2020

Tak ja hlavne dodržiavam pitný režim, dostatok spánku, teplo sa obliekam, konzumujem veľa ovocia, zeleniny, užívam vitamínové doplnky, pohybujem sa na čerstvom vzduchu. Bývam chorá tak 2-3x do roka, ale to je skôr nádcha, ktorá rýchlo odznie. ;)