Súťaž: Čo je základ pri čaji?

marton_popradske
Moderátor
28. nov 2019

Krásne ránko milé mamičky. Dajme si súťaž pre ranné vtáčatá! 🕠 Ak je pri poézii základ slovo, čo je základ pri čaji? Napíšte do komentára správne slovo a vyhrajte zbierku básní s osobným venovaním autora a fantastické bylinno ovocné čajíky Mistral. Ešte dnes označím výhercu🙏☺️♥️

sperka
28. nov 2019

@marton_popradske pre mňa základ by mali tvoriť kvalitné suroviny 👌

777januska777
28. nov 2019

@marton_popradske základ je bylinka alebo plod. 🙂

bea57
28. nov 2019

Chuť a vôňa

zuzanockamt
28. nov 2019

Základom čaju je určite kvalitná surovina, až potom môže prísť lahodná vôňa a chuť.

cukricek12
28. nov 2019

Podla mna su to bylinky a ovocie.

bebe30
28. nov 2019

Listy čajovníka💙

xlolax80
28. nov 2019

Kvalitne a v spravnom pomete namiesane suroviny

nufacik6
28. nov 2019

@marton_popradske základom čaju sú sušené lity,bylyny,kvety a plody ovocia a bylín.

dracikdrahosko
28. nov 2019

ja si myslím, že základom dobrého čaju sú kvalitné ingrediencie, teda suroviny, z ktorých je čajík vyrobený. Toto však platí nielen pri čajoch ale aj pri výrobe ostatných potravín, bez kvalitných zložiek sotva môžeme očakávať dobrý výsledok, je tak?

05041987
28. nov 2019

Čajovnikove listy

rozalia89
28. nov 2019

@marton_popradske Na prvé miesto určite dávam kvalitne suroviny, z ktorých je vyrobený čaj. To je hlavne “GRO” dobreho a kvalitného čaju.
Potom je to vôňa a chuť.
Pozn. Čítanie knižky (veľké plus, že je od slov. autora) a kvalitný čaj je pre ženu v domácnosti s dieťaťom hotový wellness 🙂

danicka27
28. nov 2019

Podla mňa ide o zmes kvalitného sušeného ovocia, alebo byliniek, ktoré sú na báze čisto prírodného základu, teda aspoň pri ovocných a bylinných čajoch...ale zase pri čiernych a zelených, tvorí základ čajovník...základ pri pití môjho čaju je pohoda, príjemná atmosféra a lahodná chuť...

dankanka
28. nov 2019

@marton_popradske základ pri caji sú kvalitné suroviny a pre mňa aj veľký hrnček. Žiaden nie je pre mňa dosť veľký. Práve si idem zaliať 0,6 l.
Základ je aby zahral telo aj dušu. Prebudil ma. Ráno čierny, pred obedom ovocný alebo bylinkový. Večer pri TV voňavý so škoricou.

comika
28. nov 2019

@marton_popradske tiez si myslim ze zakladom dobreho caju je kvalitna cajovina

cadulka2908
28. nov 2019

Kvalitne zlozky caju...ci uz bylinky alebo ovocie v nom

cilkau
28. nov 2019

Chut ,vona,bylinka alebo ovocie ☺

ask
28. nov 2019

...laska

weisovameggy4444
28. nov 2019

Vriaca voda 😀

livinka1111
28. nov 2019

Základom pri čaji sú lístky čajovníka 🙂 A pre mňa je to chuť aj vôňa 🙂

jachin
28. nov 2019

Zdravé a kvalitné listy čajovníka, bylinky alebo ovocia

maruskaw
28. nov 2019

@marton_popradske Dobré ráno.🙂 Predpokladám, že základom čajov sú kvalitné suroviny - čajovníkové listy, sušené plody, ovocie a bylinky, zaliate tou správnou teplotou vody. Ale keby som to mala poňať básnicky, bola by základom pri čajíkoch LÁSKA k nim ❤. Ak čajík milujeme, nielenže nie je čo riešiť, ale dokážeme si ho vychutnať kedykoľvek, kdekoľvek, s kýmkoľvek a akýkoľvek čajík.😉

86488648
28. nov 2019

Vnutorny obsah toho konkretneho cajoveho sacika- ususene bylinky,ovocie... a voda je sposob,ako ho pripravit....

maruskaw
28. nov 2019

@marton_popradske Ešte dopĺňam k môjmu komentáru, že to správne slovo pri čaji je: vôňa. 🙂

adoela
28. nov 2019

Správna príprava

jankaajanko
28. nov 2019

Premna su to laska, vona ,chut a kvalita

mirushka1988
28. nov 2019

@marton_popradske
Základom pri čaji je podľa mňa hlavná surovina...čiže môže to byť nejaká bylinka...alebo nejaký druh ovocia

lpolak
28. nov 2019

Dolezita je spravna kombinacia byliniek, ktora urobi vynikajucu chut, vonu, a farbu cajika, samozrejmostou je LASKA S AKOU JE PRIRPAVOVANY niekomu inemu🙂🙂🙂

jane1989
28. nov 2019

Kvalitne suroviny ci uz bylinneho alebo ovocneho povody a listky cajovnika.

poleva
28. nov 2019

určite chuť, a od toho sa odvíja aj náš pôžitok z dobrého a kvalitného čaju 🙂

onmaria
28. nov 2019

@marton_popradske čo je základ pri čaji? No predsa príroda! Čistá, neposkvrnena, tá, ktorá nám dáva presne to, čo čaj potrebuje.. bylinky, ktoré rástli na čerstvom vzduchu..ktoré denne vyhrievalo a posilnovalo slnko, kropila ranná rosa, alebo napajal dážď.. bylinky, ktoré tu sú od nepamäti a ktoré už naše prababičky zbierali a robili z nich ten najlepší čaj na svete. Bylinky, ktoré sú vlastne všade a niekedy sú pošliapané, bylinky, ktoré bolo kedysi rituál zbierať..
Teraz mi prišla spomienka..na môjho jediného dedka..nakoľko som nepoznala ostatných starých rodičov..no a on varil ten najlepší čaj na svete. Už keď sme len vchádzali k nemu, bola tam tá typická vôňa..bylinkova, taká,akú sme ani doma nemali..na starom kredenci bol vždy hnedý hrnček plný teplého osladeného čaju so "zufankou"..už sa tam vidím..ako si ho nalievam, v ruke držím buď tú starú zelenú duritku,alebo malý plechový hrnček zohriaty od sporáku.. len škoda že sa nedá vrátiť cas