POSLEDNÁ SÚŤAŽ : Starostlivosť o detské zúbky

sisa_dm
Moderátor
16. dec 2018

Ako učíte deti k správnej starostlivosti o zuby? Kupujete rôzne farebné kefky, zubné pasty a pomôcky? Napíšte nám, ako to funguje so starostlivosťou o zúbky s vašimi deťmi 😊. Večer odmením 3, ktorým pošleme dm balíček aj s výrobkami našej značky DONTODENT, vďaka ktorým budú detské zúbky zdravé a krásne 🙂

micaaa
16. dec 2018

Boli časy keď nedovolila mi do pusy ani siahnuť, nechala som to tak a išli sme vybrať kefku nech si sama vyberie. Najprv len ozuzlavala ale postupne sa naučila a teraz si už aj sama kefku vypýta. Bude mať 3 roky vo februári.

jankabamby
16. dec 2018

Ach zuby môjho syna.sice čistíme ale nevyhli sme sa mnoho kazom a zubné u zákroku. Veľmi by nás potešil balíček.

sisa_dm
autorModerátor
16. dec 2018

@marion09 tak to potom musíte mať zuby zdravé a krásne keď toľko drhnete:D

lillylea
16. dec 2018

Tak moje dve dcerky maju 4-6 rockov a u nas to ide ako zabava sami ma tahaju aby si zubky umyli a predsa musi byt kefka krasnym deckym motivom aj pasta musi byt decka vyberaju oni a starame sa o zubky poriadne ako aj ustnu vodu. Vyhraby potesila deticky

foolie
16. dec 2018

U Nás s tým nie je žiadny problém chvalabohu drobec sám od seba začal si zúbky umývať sám dá si k umývadlu stupienok má svoju kefku pohárik pastu pekne si umyje zúbky ráno aj večer. Čo som rada lebo v škôlke si zúbky neumývajú ... ako dieťa pamätám že sme si umývali aj zúbky teraz si už aspoň u Nás v škôlke neumývajú čo je škoda

lubica285
16. dec 2018

Moj ma 2,5r,snazi sa čistiť zubky sam, ale vzdy mu ich ja bud docistim, alebo mu chytim rucicku a cistime spolu. Zubky si umyva velmi rad, nenamieta, tak som rada. Motivovat ho kefkami nemusim ani pastou😊

karolin2
16. dec 2018

Vždy som ich viedla k tomu, že o zúbky sa treba starať, pri menšej aj pri prerezávaní sa mi podarilo v dm kúpiť hryzatká, 2 kusy v balení, akoby boli zubné kefky, škoda, že pri staršej takú možnosť som nevyužila. Väčšej sa dosť kazia zúbky, vraj od antibiotík, asi bude po mne, malá asi zdedila gény po ockovi, krásne biele zúbky, aj keď pri prerezávaní sme sa dosť potrápili. Veľmi sa nám ľúbi ústna voda pre deti, toto by sme po vyčistení zúbkov nevynechali, hoci sa odporúča od veku 6 rokov, používali sme ju už od 5 rokov a menšia, že videla väčšiu tak aj ona hoci teraz bude len mať 4 roky, bez problémov vôbec ani kúštik neprehltáva. Nie vždy však na umývanie zúbkov majú náladu.

margieamatusko
16. dec 2018

@sisa_dm U nás to ide celkom prirodzene...Syn má 6 rokov, prvé dva dospelácke zuby a musím povedať, že celkom poctivo sa stará. Kefky, pasty a ústne vody kupujeme ako na bežiacom páse. Teraz mu "Mikuláš" doniesol svietiacu kefku a tá ho potešila zo všetkého najviac. Tak dúfam, že mu to zostane a zúbky bude mať silné a zdravé ako 🐹. Ja som to šťastie nemala...

sunnygirl44
16. dec 2018

u nás deti čistia zúbky veľmi radi. Pomohli Spievanka a Zahrajko zo Spievankova, keď si čistili zuby obrovskými zubnými kefkami. A ja nestačím kupovať zubné kefky a pasty.

marecek1
16. dec 2018

U nas je to so starostlivostou o zuby celkom ok...synator je uz velky skolak, ten uz chape, ze zuby si umyvat musi, parkrat uz absolvoval bolestivu navstevu u zubara,takze vie,ze mamina nehovori do vetra....skolkarke este rozpravame rozpravku o Kazizubkovi, ktory ma rad nevycistene zubky,a vrta do nich cierne dierky....najmladsia drobana opakuje vsetko po starsej sestre,takze aj zuby drhne poctivo ako ona 😊 kazdy ma svoju zubnu pastu,babule detsku, synator junior, kefky roznofarebne,aby si poznali tu svoju.

samkova_mamka
16. dec 2018

nám pomáhajú veselé zubné kefky. Teraz máme s medvedíkom z DM a samozrejme chutné zubné pasty pre deti. Veru niekedy si nimi vyčistím zuby aj ja. 🙂

katarinka26
16. dec 2018

Obe deti chodia od 1 roka na preventivky, tak to odorucala nasa zdrav. poistovna, pouzivaju na ich vek primerane kefky, postupne sme im pridali zubne nite s zdrziakmi - tie od Dm, su krasne, farebne so zvieracimi motivmi. V skole absolvovali preventivno-vyucbovy kurz Dental alarm. Aktualne u nich vedie vasa pasta junior. 👌😁

lienka175
16. dec 2018

synčekom sme kúpili kefky hneď od prvých zúbkov... najskôr len tak žužlali, potom sa sami snažili už aj po zúbkoch behať a teraz už poctivo čistíme... majú detské kefky curakids a staršiemu sme už kúpili aj pasty, 7 rôznych ovocných príchutí v minibaleniach, takže vždy si vyberie 🙂

zdubi
16. dec 2018

zúbky čistíme deťom pravidelne, majú svoje detské kefky a tiež svoju pastu, ale s tou sa ešte veľmi nekamarátia... zúbky im dočisťujeme my, kým sa to poriadne nenaučia... mladší synček nedávno o zúbok prišiel, vybil si ho pri páde, tak teraz keď sa nás niekto pýta, či už má všetky zúbky, tak sa pousmejeme, že už všetky nemá 🙂 a veríme, že pri trvalých sa už takýmto pádom vyhneme

dajda459
16. dec 2018

Dcérke sme začali čistiť zúbky ,od jej prvého zúbku,resp.ona sama si čistila 🙂 ráno a večer keď sme si my rodičia išli umývať zúbky posadili sme ju do kúpeľne a spolu sme si všetci čistili zúbky 🙂 dcérka uz má 1r 10m a veľmi rada si čistiť zúbky. Vždy keď uvidí kefku hneď ju pýta a je schopná si čistiť zúbky od rána až do večera 🙂

igiana
16. dec 2018

S najmensim musim pred zrkadlom vyspevovat pesnicky o zubkoch a starsie dcerky si spolu s nim musia umyvat zubky, inac by to bol boj. Ale cim dalej je to lepsie a uz aj sam si obcas ma zaujem cistit zubky aspon chvilu.
So starsou dcerkou mam taku milu prihodu 🙂. Mam zlatu zubarku aj sestricky, preto som mohla malu bravat so sebou kym bola babo, na osetrenie zubov pripadne na preventivku, takze ked prisiel jej cas bolo to v cca 2 rokoch, prebehlo to uplne bez problemov. Pani zubarka mi navrhla, aby som si najprv ja sadla do zubarskeho kresla a malu si posadila na seba. Otvorila usta ako vrata, pani zubarka ju vychvalila, ake ma krasne zubky. Bola som na nu hrda, ako to pekne zvladla. Potom si mohla vybrat malu odmenu - hopsalku, male zvieratko alebo zubarske zrkadielko. Ked sme vysli z ordinacie, spustila slzy ako hrachy. A ja sa jej prekvapene pytam: "Co sa stalo Laurinka?" A ona srdcervuco: "Teta zubalka mi nevltala zubok!" 😂

aadrika
16. dec 2018

@sisa_dm u nas velmi dobre zafungovali elektricke zubne kefky, s ktorymi si deti min.2x za den cistia zuby ale vzdy docistujeme mi rodicia...u starsieho 6-rocneho pouzivame uz aj medzizubne kefky...

shilou
16. dec 2018

U nás sa poctivo čistia zubky. Pasta-kefka a ides 🙂) Kefky majú každé 2týždne nové, keďze po chorobe treba vymeniť aj kefku. Popravde ani nestíham už kupovať. Minule som brala 8ks a už posledné sú vybalené a tá v obchode len pozerala komu toľko beriem. Písali sme aj mikulášikovi, že nech donesie aspoň pár ks kefiek a už aj pasty/stále striedame iné/. Tak hádam na nás nezabudne...veď deti boli dobré.😝

nikus5
16. dec 2018

U nás nie je veľký problém, najstaršiu sme naučili umývať zúbky pravidelne my a ostatní postupne opakovali po staršom súrodencovi. Každý sa teší,keď má peknú kefku a svoju pastu. Najmenšia ešte len ráno vstane a chce umývať zuby. 🙂

curcuma
16. dec 2018

U nás máme teraz obdobie, že sa nám umývať zúbky veľmi nechce a to predtým bola kefka a pasta náš veľký kamarát niekoľkokrát za deň.

monika11m
16. dec 2018

Tak môj syn sám umývať žiaľ nechce/nevie, 5ak musim ja ale je aspoň sikovny a krasne si nechá očistiť a potom si ešte zoberie sám kefku a do hrizie ju. Kefky používame sauber dvoj balenie za super cenu 0,99 čo je pre nás super keďže bobrík ich 4ychlo z morduje a pastu modru s krtkom.

dzanet
16. dec 2018

Starsia (5) uz si pekne cisti zo zvyku,mladsia (1r. 4 mesiace) rano a vecer si sama pyta zubnu kefku ked vidi mna a starsiu si cistit zubky 🙂 funguje to 🙂

farenka
16. dec 2018

Dceram (8,6) umyvam zuby ja, ony si ich docistia. Starsia uz obcas pouziva detsku ustnu vodu. Zubky maju zdrave, bez kazu. 2 x v roku chodime k zubarke a vzdy sa tam tesia

kittyjuliette
16. dec 2018

Fu,u nas je to boj.Este umyvanie ako take celkom s mojou pomocou zvlada,ale pastu musi mat tipavu ako hovori😁Bez nej ani za svet.Cize mu umyvame s nasou.A samozrejme si musim umyvat aj ja,lebo inac ani za svet🤣Ale potesila ma tato tema,idem preluskat odpovede,mozno sa dozviem nejake zaujimave finty

ikusik91
16. dec 2018

umývame zubky aspon raz do dna, najprv odkukal od nas (rodičov) - pomáhal nam, a teraz už si sam pyta umývať zubky a má neskutočnú radosť z toho. už máme 5 zúbkov a tlači sa 6. takže je čo umyvať. dokonca doktorka nám kazala isť už aj k zubarovi :D

livizi
16. dec 2018

Naše deti si zúbky umývali veľmi radi, keď boli maličké a učili sme sa to spolu. Teraz je to paradoxne zložitejšie, nechce sa im do toho a hlavne večer pred spaním. Jedine vtedy, keď majú novú farebnú zubnú kefku alebo pastu novej chuti, sa s radosťou do toho pustia. Ale to nemôžu mať každý týždeň či každý deň 🙂

mischel218
16. dec 2018

@sisa_dm mám doma 2 ročnú dcérku a tá by si umývala zúbky od rána do večera 😉 najprv ju nechám nech si sama umyje ale to sa skôr hrá ako umýva a potom jej doumývam ja. S umývaním sme začali po prvom roku a používame detské kefky a samozrejme pravidelne meníme 😉 a mám ešte 4 mesačného chlapčeka, ktorý ešte zatiaľ nemá ani jeden zúbok , ale dúfam že aj jeho bude umývanie baviť ako jeho sestričku 😉

lulistek
16. dec 2018

@sisa_dm jasne u nas uz boli akekolvek kefky, aj pasty. Dcerku zacalo bavit umyvat si zubky ked som kupila u vas v dmke tie presypacie hodiny. V ten den si ich umyvala aj 4x 😂 ale teraz uz len tolko kolko ma.Najviac asi co vyuziva je kefka na jazyk ta je fajn na ten povlak a potom som rada ze decka sa naucili v batolacom veku ,,šprúdlovať,, cize vyplachnut si usta a aj kloktat 🙂

katkawil
16. dec 2018

Dcéra si umýva zubky s elektronickou kefkou na ktorú nedám dopustiť, a čistí si aj so zubnou nitou, pasta elmex je obľúbená ❤

meryjaane
16. dec 2018

Dobrý večer, našim chlapcom 1,5 ročnym dvojičkam sme začali zúbky ošetrovať od prvého zúbku tým silikónovým naprstkom (hádam správne som sa vyjadrila 🤣), dosť to pomohlo aj, keď šli zúbky..
Už máme v poradí 2. kefku. Ako prvú sme kúpili v dm jack&jill plus tu pastu bez flóru blubery. Chalani tie kefky dosť ničia 🙄 a vraj, keď je kefka strapata, treba ju vymeniť. Tak sme kúpili od Spokar v tescu, ale už aj tie sú pomaly strapaté 🙄 Umyvame si všetci v kúpeľni naraz, musím zamknúť dvere (už dociahnu na kľučku) lebo s kefkami by behali po celom dome. Zvyknú kefky pchať do práčky a ovlazovat si ich v záchodovej mise, čiže najnovšie sedím ja na záchode a tak umývam 🤭
Kopec zábavy teda s umývaním zúbkov my máme 🤣
Zubný gél sme mali aj od Weledy a teraz máme od Alverde. Viem, že deti by si nemali čistiť zúbky samé, ale oni si ich nechcú dat dočistiť, max. jazyk.
Musím byť v tomto dôslednejšia..🤨