Prírodná alebo konvenčná (bežná) kozmetika?

sisa_dm
Moderátor
13. apr 2018

Čo preferujete vy? Vidíte rozdiel medzi prírodnou a konvenčnou kozmetikou?

katarinka26
13. apr 2018

postupne si mením kozmetiku za alverde, mam lesk na pery , make up, zatial som velmis spokojna , myslela som si ze nebude dobre kryt, pekne kryje, a mam "lahku plet". este by som chcela spiralu, aby mi aj vyzivila mihalnice, nedas prosim nejaky tip ? 🙂 dakujem

dominika6
13. apr 2018

@sisa_dm dobrý deň,viete mi poradiť šampon,ktorý kúpim vo vašej predajni bez SLS?

alobalka
13. apr 2018

Niekomu môže práve prírodná kozmetika spôsobovať alergie. Kvalitná "chemicka" , kde nie sú úplne škodlivé látky sa mi zdá pri konkretnych problemoch účinnejšia (vrásky, akné, pigmentacie) . Asi to treba vyskúšať. U mňa je dôležitá konzistencia, mám mastnu pleť, preto sa odrazam od kremoveho základu. Ale ak natrafim na vyhovujúcu prírodnú kozmetiku, uprednostnim ju. Rada mám weledu, dr. Hauschka. ..

majocka24
13. apr 2018

určite je rozdiel sestra používa len prírodnú ja som sa v nej nenašla

deti95060810
13. apr 2018

mne vyhovuje aj bežná kozmetika...

nelly761
13. apr 2018

Postupne prechadzam na zdravsiu prirodnu kozmeniku, citam,studujem,hladam... 😊
Velmi ma.zaujalo zero waste, mohla by s niecim takym prist aj dm so svojimi vyrobkami, myslim ze by to malo velku a pozitivnu odozvu.❤🍀

86488648
13. apr 2018

Jednoznacne prirodnu....alverde je u mna top uz asi 15 rokov...nosim kontaktne sosovky, inu ako alverde spiralu neznesiem,vyskusala som farebnu ciernu - krasne vonia a nedrobi sa,co mimochodom sposobuje stipanie oci,teraz pouzivam bezfarebnu(su tam dve super kefky na obocie a mihalnice)takze skrotnu aj tie najdivocejsie chlpky a tiez vyzivove serum na michalnice( proti nadmernemu vypadavaniu a posilneniu),ocne tiene sa krasne a lahko nanasaju a ten hebky pocit je na nezaplatenie- pre mna urcite,ruz pouzivam klasicky tuhy dlho vydrzi odtien c.03( len ho musim vzdy dlhsie zhanat,rychlo sa vsade vypreda)... a kedze mam kruhy pod ocami pouzivam tekuty korektor c.01 a nevyzeram potom ako chora.ale poviem za mna najvacsia bomba dlho som si nemohla lakovat nechty(pri voni acetonu som isla odpadnut!)az som objavila alverbe biolak priesvitny na nechty 2v1 nadherna pomarancova vona,ci verite-ci nie ziaden acetony zapach,absolutne netreba odlakovat,zosucha sa cca po tyzdni a len si nalakujete nechty znovu...vdaka tejto prirodnej kozmetike som bola upravena a citila som sa zensky krasne aj ked som bola tehotna ja sa rozhodne ku klasickej chemickej nemienim vratit!!!

86488648
13. apr 2018

@lili2015 skus vyskusat ten, co som napisala,verim,ze budes spokojna...penove tuzidla nepouzivam,tak neviem poradit...a deodorant v lete pouzivam pansky, lebo je silnejsi s sivym vrchnacikom(obsahuje lubovnik)....snad som pomohla...

86488648
13. apr 2018

@katarinka26 skus vyzivne serum na mihalnice obsahuje kofeim😁a uvidis rozdiel mne po nom prestali vypadavat hromadne mihalnice

86488648
13. apr 2018

@86488648 cybicka se vloudila kofein...

petruldo
13. apr 2018

prírodná, a najlepšie taká, ktorú si "uvarím" sama

86488648
13. apr 2018

@86488648 uz som unavena chybicka tak prepacte...

86488648
13. apr 2018
sspeed_cs
13. apr 2018

pouzivam prirodnu kozmetku od modrej pupavy a som maximalne spokojna. maju skvele oleje, mydla, rozne balzamy a kremy... ale najlepsie je aj tak kakaove maslo :D ked si nim natriem ruky vzdy mam chut zahryznut, ma uzasnu cokoladovu vonu. tiez sa mi paci ze nepouzivaju konzervanty ani chemikalie.

miska_p
13. apr 2018

V poslednej dobe som z každej strany počula len o alverde ...nepouzivala som túto kozmetiku ale bola som už na ňu veľmi zvedavá , takže postupne prechádzam na ňu, ak doma niečo miniem, dokupujem to v značke alverde

katarinka26
13. apr 2018

@86488648 das mi fotku prosim cinlink

86488648
13. apr 2018

@katarinka26 horny obrazok spirala
dolny obrazok serum

katarinka26
13. apr 2018

@86488648 velmi dakujem, pri najblizsej navsreve dm kupujem serum, velmi dakujem,

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@katarinka26 Kati, ja moc s takýmito prípravkami na vyživenie mihalníc nemám, ale blogerky si veľmi pochvaľovali také sérum na riasy od značky alverde 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@86488648 áno to je presne to sérum, ktoré si veľmi chválili 🙂

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@miska_p určite vyskúšajte 🙂 Určite sa tam nájdu produkty, ktoré si zamilujete ;)

sisa_dm
autorModerátor
13. apr 2018

@majocka24 každému sadne niečo iné 🙂 Mne vyhovujú produkty aj z prírodnej aj z bežnej kozmetiky. Len to tak striedam 🙂

cupakabricka
13. apr 2018

Ahoj. Ja pouzivam aj aj... Ale vacsinou je to ta klasicka kozmetika. ;) a Alverde ;)

jabucko
13. apr 2018

preferujem prirodnu a som spokojna. vyhovuje mi kvoli zlozeniu,tiez aj kvoli prijemnej nevtieravej voni (neznasam parfumovanu kozmetiku, mam citlivy nps a vonavy krem.citim.cely.den)..

sisa_dm
autorModerátor
14. apr 2018

@lili2015 ak môžem odporúčiť aj alverde ružový pleťový olej je perfektný. Pleť po ňom vyzerá žiarivá a zdravá, taká šťavnatá 🙂. Veľmi dobre hydratuje🙂. Čo sa týka dezodorantov, to záleží od človeka a od produktu. Musíte skúsiť viacero produktov a možno nájdete taký, ktorý vám sadne. alverde má vo svojom portfóliu aj laky, priesvitné aj rôzne regeneračné 🙂.

sisa_dm
autorModerátor
14. apr 2018

@86488648 absolútne súhlasím 🙂 Teší nás, že ti alverde prírodná kozmetika vyhovuje! Ja som jej obľúbenec tiež, hlavne dekoratívnej kozmetiky a musím vám tu odporučiť rúž, ktorý neskutočne krásne vonia a drží a lícenku, ktorá je magická a mení farbu podľa odtieňu pleti 🙂.
https://www.mojadm.sk/alverde-naturkosmetik-mat...
https://www.mojadm.sk/alverde-naturkosmetik-tek...

sisa_dm
autorModerátor
14. apr 2018

@alobalka samozrejme, záleží od človeka. Každému vyhovuje niečo iné. Treba skúsiť a riadiť sa tým, čo ti vyhovuje 🙂