Čo by ste sa nás chceli opýtať?

danica_rajec
21. mar 2016

Začínajú Dni s dojčenskou vodou Rajec! Čo nás počas nich čaká?
- zaujímavé témy
- špeciálne poradne
- súťaže

Sledujte aj náš blog (https://www.modrykonik.sk/blog/danica_rajec) a nebojte sa nás opýtať, čo vás zaujíma. Tešíme sa 🙂

mihula
21. mar 2016

mna by zaujimala,ze preco je ta vasa voda pre deticky tak drahá.
Pekny den prajem

juhseverzapad
21. mar 2016

@mihula Lebo je to voda 😀

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@mihula ďakujem za otázku 🙂 Samozrejme, závisí od rozhodnutia každej maminky, akú vodu bude svojmu dieťatku podávať a my ho plne rešpektujeme. Naša dojčenská voda Rajec prechádza špeciálnym výrobným a kontrolným procesom, má skrátenú expiráciu, špeciálnu výrobnú linku a online kontrolu počas celej výroby, čo vplýva aj na jej cenu v obchodoch.

janka821
21. mar 2016

Dobrý deň, je veľmi pekné, že Vaša voda Rajec prechádza špeciálnym výrobným a kontrolným procesom a má špeciálnu výrobnú linku. O to smutnejšie je, že na záver tohto procesu ju naplníte do plastových fliaš. Rada by som sa informovala, či neplánujete zmenu a nezačnete používať ekologickejšie a v prvom rade zdravšie sklo u všetkých typov a objemov. Ďakujem.

lucik194
21. mar 2016

aku novu prichut chystate pre "starsie deti"? viem ze to nie je dojcenska voda, ale su tu mnohe rodiny so starsimi detmi co kupuju aj inu ako len obycajnu dojcensku vodu....

trudy1717
21. mar 2016

Mna by zaujimalo kolko by malo vypit dieta vody tak do 2 rokov. Od akeho veku je vhodne ponuknut ochutenu vodu ?

inka04
21. mar 2016

Preco na Slovensku nie su dostupna balena voda v sklenenych flasiach? Z umeliny nepijem, nech je kvalitna aka len chce. Co sa tam chemie nauvolnuje, najma v lete 😖 Ked vidim vodu v PET flasiach ako na nich prazi slnko, je mi zle. To uz naozaj je lepsia voda z vodovodu.

dazdovka
21. mar 2016

@danica_rajec mna by zaujimalo, ci je ta dojcenska voda mineralna, alebo mineralizovana, alebo je to cista h2o bez inych zloziek, dakujem 🙂

lydia302
21. mar 2016
Používateľ lydia302 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lydia302.

@danica_rajec mna by zaujimalo to iste co @dazdovka, dakujem 🙂

anka2103
21. mar 2016

Je pravda ze ako jedinu ju netreba prevarat? Dakujem za odpoved 😉

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@anka2103 všetky dojčenské vody musia na obaloch uvádzať aj informáciu, či je nutné ich prevárať alebo nie. Rajec je prirodzene nízkomineralizovaný, pri výrobe prechádza mnohými kontrolami a nepotrebuje upravovať a zbavovať CO2, práve preto spĺňa všetky podmienky a skutočne sa prevárať nemusí 🙂

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@dazdovka @lydia302 dojčenská voda Rajec je pramenitá voda s prirodzene nízkym obsahom minerálnych látok 300 mg/l, čo je ideálne pre pravidelný pitý režim. Prikladám aj detailné info o zložení vody: Ca 87 mg/l, Mg 19,2 mg/l, Na 2,6 mg/l, K 1,1 mg/l. Zorientovať sa v jednotlivých druhoch vôd pomôže aj táto stránka http://copijeme.sk/ 🙂

anka2103
21. mar 2016

Dakujem 😊
@danica_rajec

peggy55
21. mar 2016

Mna by zaujimalo preco je cena balenia 0,33 rovnaka ako 1,5...dakujem

evittam
21. mar 2016

@peggy55 😀 😀 😀 Prepáč, ale to nevieš?! No marketing. To je všetko. A kupovať a platiť 2x to isté....no to robia len tí čo nevedia čo z peniazmi. 😉

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@trudy1717 toto je skvelá otázka pre našu pani pediatričku, ktorá tu bude mať v stredu 23.3.2016 od 18:00 svoje "okienko" a odpovie úplne presne. zatiaľ ti viem poradiť orientačnú tabuľku pitného režimu, ktorú nám vypracovali odborníci - no príjem tekutín je individuálny, záleží napríklad aj od stravy, ktorú dieťatko prijíma. tabuľku nájdeš tu http://www.rajec.com/pitny-rezim/voda-pre-matky...

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@peggy55 celkom rozumiem otázke no bohužiaľ, nie vždy existuje priama úmernosť medzi objemom a cenou výrobku. 0,33 litrová fľaša dojčenskej vody Rajec je doplnená napríklad špeciálnym uzáverom, ktorý cenu za balenie zvyšuje a tiež je náročnejšia na uskladnenie či výrobu obalu.

purinkaa
21. mar 2016

My milujeme okrem RAJEC DOJČENSKEJ VODY aj RAJEC MATERINA DÚŠKA a PÚPAVA 🙂.... ja som chemik, preto by ma zaujimalo ako prebieha kontrola zlozenia Vasej vody ?....ktore chemicke prvky maju najvyssie zastupenie 🙂 ?.... Dakujem krasne.

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@lucik194 novinky určite plánujeme, zatiaľ sú ale vo výrobnom procese a ešte nie sú známe presné príchute 🙂 V našom potrfóliu ochutených vôd Rajec však nájdeš Rajec s ovocnou štavou (Lesná malina, Lesná jahoda, Brusnica a Egreš) a veľmi obľúbené Rajec Bylinky materina dúška, Púpava, Bazový kvet, Šípka a Šalvia. Všetky tieto vody sú nesýtené, čo mamičky oceňujú 🙂

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@janka821 @inka04 sklenené fľaše na naše nápoje používame, sú však určené do gastro prevádzok. Riziko rozbitia a prípadného poranenia sa je vysoké, preto ich nepovažujeme praktické na cesty. Naša dojčenská voda sa snaží prispôsobiť sa potrebám mamičiek a malých detí tak, aby bola vždy po ruke. Variant v skle teda zatiaľ neplánujeme.

Na etikete balených vôd uvádzame, aby sa fľaša uchovávala v chlade a chránila pred priamym slnečným žiarením. Pokiaľ vodu skladujete bežne v domácnosti pri izbovej teplote a zabezpečíte druhú podmienku, aby na vodu nesvietilo priame slnko, ani mierne vyššie teploty vode neublížia. Materiál, ktorý tvorí obal výrobku, je vždy materiálom vhodným na styk s potravinou. Bol vyvinutý na ochranu a zachovanie osobitných vlastností balenej vody.

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@purinkaa obávam sa že nie všetko budeme vedieť prezradiť, poprosím ale naše oddelenie kvality o odpoveď a napíšem dodatočne 🙂

dadka_bb
21. mar 2016

Mna by zaujimalo ako sa to vlastne cele vyraba 🙂 mate vyrobnu linku priamo na prameni? Lebo vzdy ma toto ako laika zaujimalo.kedze nikdy som v horach nevidela napustat cisterny vodami a dopravovat do vyroby.ze odkial ta voda vlastne je? 😅 a este napriklad v rajci pupava ma zaujima ze kto zbiera tu pupavu,alebo sipky.ked celorocne je milion litrov takto ochutenej vody v predaji.dakujeeem

danica_rajec
autor
21. mar 2016

@dadka_bb veľmi rada by som prezradila viac, no nedá sa 🙂 Voda Rajec pramení v Rajeckej doline na Slovensku, kde sa nachádza nielen podzemný vrt ale aj výrobný závod, ktorý dojčenskú vodu Rajec (i iné vody Rajec v našej ponuke) vyrába rpe celé Slovensko a Čechy. Bylinkové extrakty sú prísne stráženým tajomstvom a získavame ich z kvalitných zdrojov, aby vody Rajec chutili tak dobre 🙂

irenaliza
22. mar 2016

Ahoj @danica_rajec Vaše vody sú naozaj super a chcela by som sa opýtať, či náhodou sa ten krásny macko na fľaši nedá kúpiť, alebo či by nebolo dobré ho možno dať pri kúpe určitého počtu balení RAJEC vody, lebo moje dcérky ho majú radi , páči sa im. krásny deň.

inka04
22. mar 2016

@danica_rajec Dakujem za odpoved. O sklenenych flasiach, by ste mohli postupne zacat uvazovat 😉 Riziko rozbitia sklenenej flase je vysoke, no poranenia, by som povedala uz omnoho nizsie. Rozbite crepy vidim, opatrne pozbieram, skodlive latky uvolnene v mineralnej vode z PET flase nevidim. Bohuzial, nikto mi nezaruci, ze voda bola prepravovana a skladovana spravne 😒 Ja a moje deti pouzivame od malicka sklenene pohare a flase a zatial sa nikto neporanil. Inak, co poznam maminky v okoli, vacsina uz preferuje prenos vody v skle, takze zdravotne hladisko vyhrava nad praktickym. Ved ak viem, ze sklo je haklive na pad davam si pozor. Ak sa rozbije, crepy zrecyklujem a pouzijem novu flasu. Navyse PET zatazuje zivotne prostredie, horsie sa cisti ako sklo.

danica_rajec
autor
22. mar 2016

@irenaliza teší ma že je macko taký obľúbený 🙂 Vyrábame ho ručne a preto na celom svete existuje len v niekoľko málo exemplároch. Kúpiť sa teda bohužiaľ nedá, ale prezradím, že už zajtra bude oň veľká súťaž - určite sa skúste zapojiť 🙂

irenaliza
22. mar 2016

@danica_rajec ďakujem skúsim, možno to vyjde, krásny deň

danica_rajec
autor
23. mar 2016

@trudy1717 dnes bude naša poradňa s pediatričkou, ako som ti spomínala, ak ťa ešte zaujíma odpoveď na Tvoju otázku, určite odporúčam poslať ju sem https://www.modrykonik.sk/forum/dni-s-dojcenskou-vodou-rajec/mudr-elenka-prokopova-poradi-ako-na-spravny-pitny-rezim/

pekný deň 🙂