VEĽKÁ SÚŤAŽ s Dr.Max o balíček zdravia pre celú rodinu v hodnote viac ako 100€!

ivana_drmax
16. máj 2016

Keďže sa Ella narodila v Londýne, do formy ma dávali dlhé prechádzky po meste. Denne som naprieč Londýnom nachodila aj 4 kilometre. Vápnik som si dopĺňala prostredníctvom mojich obľúbených syrov. Ako ste na tom vy? Čo by ste poradili ostatným mamičkám, aby sa udržali fit počas materskej dovolenky? Zdieľajte svoje skúsenosti a zapojte sa do súťaže! Najzaujímavejšiu radu vyberieme a súťaž vyhodnotíme v piatok 20.05.2016 o 15.00 hodine.

Pošlite nám svoje skúsenosti, prípadne pripojte aj fotografiu a my jednu z vás odmeníme balíčkom pre celú rodinu v hodnote viac ako 100€!

Čo môžete vyhrať?
Balíček produktov Dr.Max, ktorý obsahuje:
Kidsgummies s vitamínmi ABCDE 60 gummies, Vitamín C long effect 500mg 60 cps, Magnesium B6 100 tbl, GoldAktiv 120 cps, Multivitamín s minerálmi s príchuťou pomarančov 20 šumivých tabliet, Ovocno-bylinný detský čaj 20 záparových vreciek, Čaj pre dojčiace matky bylinný čaj 20 záparových vreciek, B-komplex Forte 100 tbl, Betaglukán s vitamínom C 250ml, Morská voda izotonický nosový sprej 30 ml, Morská voda izotonický nosový sprej baby, Laktobacily “6” 60 cps.

Súťaž trvá od pondelka 16.05.2016 od 15.00 do piatku 20.05.2016 do 15.00.

karolin2
16. máj 2016

Pekný deň, napriek tomu, že mamka má veľmiiiiii ale veľmiiiiii veľa aktivít, tie kilá nie a nie ubudnúť, ale mamka si je na vine, keď sa toľko napcháva, tie niekoľko kilometrové prechádza nestačia, mala by aj cvičiť, avšak na čo sa kladie u nás veľký dôraz je veľa ale fakt veľaaaaaa zeleniny a ovocia.

erikab82
16. máj 2016

Ja keďže som tvor veľmi lenivý a potrebujem mať slovíčko MUSÍM aby som sa rozhýbala, tak som zaplatila malej krúžok. Cesta trvá hoďku tam a hoďku späť 🙂 chodievame raz týždenne a niekoľkokrát do týždňa na kratšie prechádzky. Veľa chodievame do prírody a plávať. Stravu sa snažím si kontrolovať, kvôli malej som začala variť zdravé jedlá a snažím sa už večer nejesť. Ale keďže študujem, tak počas skúškového padnú za obeť aj nejaké sladkosti 🙂 Inak mojím veľkým problémom pre mňa je pitný režim, musím sa stále nútiť. Ale snažím sa mať stále pohár s vodou niekde na očiach.

martinusik91
16. máj 2016

Unás su to hla vne prechádzky a výlety na cerstvom vzduchu najlepsie v lese 😵

magdalena459
16. máj 2016

Ako sa udržiavať fit? Hmm, keď niekde poviem ze mam tri deti, tak každý sa ma pýta, ze ako sa to da zvládnuť. Moje deti sú strašne živé, neposedne,vkuse sa musia hýbať, a ja musím byť aktívna snima aby som si udržiavala domácnosť po kope. Dôležitá je aj strava, deti si denne vypijú aspoň pohár mlieka, ja to veľmi nemusím, vápnik si dopĺňam v šumivých tabletkách a taktiež aj magnézium. Občas stačí len výbehnut do prírody, pozerat sa na tie detské líčka ako sa radujú a to napĺňa človeka s energiou a radosťou.

benca
16. máj 2016

dlhe prechadzky s kocarikom, cvicenie s detmi v kurzoch a plavanie, a zaroven sa hybete aj vy,

maryon1
16. máj 2016

čo funguje u mňa aby som sa udržala fit?

jednoznačne dlhé prechádzky. tie milujeme doma všetci. s manželom zoberieme deti, mladšiu dcérku šupneme do nosiča, psa, a vyrážame. les máme kúsok za domom, tiež rieku,
všetci sa nadýchame čerstvého vzduchu, užijeme si spoločne strávené chvíle - tých je akosi veľmi málo v dnešnej uponáhľanej dobe, manžel chodí často neskoro z práce, mne čoskoro skončí rodičovská dovolenka, mladšiu dcérku dáme do škôlky a nastane kolotoč škôlka-škola-práca-rodina...
tak sa teraz dobíjam takto energiou čím najviac sa dá...

no a ešte pomáha myslieť pozitívne. aj ked život neplynie úplne tak, ako by sme si predstavovali, netreba vidieť všade len to zlé... potom sa človek ubije sám, je bez nálady, sklesnutý, bez energie, chuti mať rád, zaujímať sa o niečo, tešiť sa zo svojich detí, alebo aj z úplných maličkostí... napríklad mladšia dcérka úplne zbožňuje zvieratká - a je jedno, aké - či je to veľký slon v ZOO, alebo len pes alebo mačka u babky na dvore... keby ste videli jej radosť, keď dnes na rieke videla dve divé kačky... tá radosť v detských očkách. čo mi treba viac ku šťastiu, ako jej úsmev 😵

zoizoi
16. máj 2016

Dobrý deň 🙂 Čo by som poradila ostatným mamičkám, aby sa udržali fit počas materskej dovolenky? Myslím si, že každá mamička je fit a radiť im netreba 🙂 usudzujem to z vlastných skúseností. Okolo bábätka, alebo väčšieho dieťatka je veľa roboty a tak mamičky si veľa krát oddýchnu až keď dieťatko večer zaspí = pohybu máme dosť. 😄 Musím však dodať, že s dcérkou chodím von každý deň, bez ohľadu, či je teplo, alebo zima. Byť fit znamená aj zdravo a pravidelne sa stravovať. ( Na tom ja musím ešte popracovať, veľa krát jesť nestíham a potom to naraz doháňam... ) Dôležité je jesť veľa ovocia a zeleniny, to vie asi každý 🙂 v neposlednom rade ODDYCH! Mamičky, ak vám deti zaspia, ľahnite si, alebo sadnite, vypite si čajík, kávičku a chvíľku relaxujte. Práca neutečie... Musíme byť fit, aby materská dovolenka bola ozaj dovolenkou. 😉

katuliacik
16. máj 2016

Hlavne starat sa o seba aj po psychickej stranke - neprestat robit veci co mate rada, najst si cas byt chvilku aj sama 🙂 Ludia casto zabudaju ze fit sme len ked je aj psychika v poriadku. Mamicka je v prvom rade clovek, potom zena a nakoniec matka. moj skromny nazor. Jej potreby su rovnako dolezite ako potreby dietatka, lebo spokojna mamicka = spokojne dieta.

jabucko
16. máj 2016

Byt fit, mat energiu fungovat a doplnat ziviny tak, any organizmus nestradal, je zaklad. Vsetci, vez ohladu na pohlavie. Matky , najma tie kojace, o to viacej. Ja sama som matkou, kojim svojho 15m srobajza. Na zaciatku, ked bola jeho jedina strava mlieko, som brala vyzive doplnky pre matly, caj na podporu kojenia. Teraz je to vitamin C, magnezium, vapnik a zinok. Toto odporucam kazdej mame. Zatial sa mi dari byt bez herpesov, aj ked idem na doraz so silami, bez viroz/nadch, ked trebars manzel ochirie alebo okolie. Mama si totizto nemoze dovolit ochoriet 🙂

bielavila
16. máj 2016

dufam, ze nevadi, ze neposlem fotku, nechcem zverejnovat foto mojho synceka takto verejne cez net, ale fit a vo forme sa udrziavam dlhymi prechadzkami, prechadzame sa aj 5 hodin, ci po meste, alebo blizko mesta mame vodnu nadrz ku ktorej chodime peso, vecer chodim na spinig, tiez vela upratujem a aj tam sa viem radne zapotit, fit ma udrziava aj zdravsia stravu, ktoru sa snazim dodrziavat este iba par mesiacov,ale objavila som caro salatov na milion sposobov a prisla sm na to, ze mi neskutocne chutia 🙂 tiez si kazdy den odstavim 2 grepy a samozrejme najviac ma udrziava fit a vo forme moj syncek, ktory prave zacal behat, cize mam co robit aby som s nim udrzala tempo a behala, tancovala, skakala a nahanala ho 🙂

pips
16. máj 2016

vela spanku, vela trpezlivosti, vela lasky, zdrave jedlo 4x denne, chodit s kocikom a cvicit a hlavne ist si do dr.max kupit tabletky s vapnikom pokial koja a s magneziom na pevne nervy🙂

blbovina
16. máj 2016

Ahojte. Maminky s malymi detickami sa musia hlavne prisposobit potrebam svojich spuntikov.
Samozrejme pohyb na cerstvom vzduchu je nevyhnutny, pestra strava, vela zeleninky, ovocia k tomu.
No vyborne su stretavky s inymi maminkami, poradit si navzajom, odovzdat si skusenosti, podelit sa o radosti aj starosti.
Prezit cas spolu trebars pri prechadzke so svojimi ratolestami spolu. To drzi vo forme.
My v rodine kupujeme skoro vsetko potrebne v lekarni dr.Max, oblubili sme si ju, mame zlavovu karticku a chodime tam kupovat co potrebujeme. Ci uz volnopredajne alebo aj na predpis.

najjulinka
16. máj 2016

Materská DOVOLENKA je DOVOLENKA!!!! a to je základ........ Užívať si, vyletovať, dovolenkovať... kým sa dá.... 😀 (Ked nas obmedzí práca a neskor aj škoal detí, tak už to take jednoduché nebude)
Kým si človek užíva tú voľnosť, tak je uuuuplne fit 🙂

arabellka
16. máj 2016

ahojte, mamicka po narodeni dvojho dietata ma vnimat svoju vlastnu krasu / zeny-matky/
nepotrebuje bojovat so svojim telom. Ma sa pestovat, starat sa o svoje telo a udrziavat ho v zdravi, citit sa v nom dobre a vtedy bude krasna.

ifrit
16. máj 2016

myslím, že najlepšie je zdravý pomer medzi pohybom a oddychom...viem, čo hovorím, lebo som iba behala okolo bábätka a domácich prác bez oddychu a momentálne si to odniesli moje kríže, až musel muž ostať doma. Takže určite dostatočný pohyb, ale i oddych. 🙂

lyrrya
16. máj 2016

Mne pri synovi vypadala polka vlasov. Pri dcere poucen,ze aj zelezo a vitaminy treba. Som ich doplnala vyzivovymi doplnkami pre kojace mamicky. Tym, ze syna nafukovalo,som uplne na vyse 6m obmedzila strukoviny a kapustu... cize opat chybali vitaminy. Medzitym som obja ila cervenu sosovicu a to bol moj zdroj teraz pri dcere. Udrzat sa fit staci prechadzkami a behanim okolo deti. A ze to zotvovanie po sekcii bolo dlhe a cvicit som nemohla hned a este teraz citim jazvu, tak hlavne prechadzky, zahradka a pobehovanie po detoch na dvore.

arwent
16. máj 2016

zdravicko, ja si myslim ze vsetko treba s mierou 🙂

erikakosice
16. máj 2016

Pozitivne mysliet, nestresovat, tesit sa zo zivota a dakovat Bohu, ze mam rodinu.Usmev a objatie dodaju TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLKO energie :D a nenahradi ich ani tristo kav denne, kilo cokolady ci hodiny vo fitku.

niky21
16. máj 2016

Veľa ovocia, zeleninky a dlhé prechádzky na čistom dedinskom vzduchu za lesom 🙂

evinka7490
16. máj 2016

mne v pohode stačia moje tri deti... 🙂 celý deň behať za nimi, hrať sa s nimi, popritom kojiť najmenšiu, prebaľovať, variť, prať, vešať... a ako perličku na torte písať bakalársku prácu a úspešne zoštátnicovať 🙂 🙂

ask
16. máj 2016

@ivana_drmax Poradila by som im aby sa snazili uzit si kazdu jednu, co i tazku chvilku... pretoze chvilky na materskej su tak kratke a krasne ze ich treba naplno zit... Najviac fit budu ked budu v pohode zvnutra... hlavna je Laska🙂
Na to potom nadviaze vsetko... milujem, tak idem s malym na prechadzku, milujem, tak dbam na rozumne stravovanie, milujem tak carujem s peniazmi aby z toho mala vydalo na vsetko co treba a aj na kusok radosti😉
..tie casy na materskej su zial tak rychlo pominutelne...

gujami
16. máj 2016

mamička by sa mala udržať fit najmä tak,ze bude v psychickej pohode.to dávam na prvé miesto.pokračujem tým,že rovnako ako bábätko aj mamička potrebuje čerstvý vzduch,pohyb a vyváženú stravu vrátane dostatku tekutín.raňajky by mali byť samozrejmosť,taktiež ovocie na desiatu,na obed nevynechat najmä polievku,keďže je teplá a zdravá.Nevravím,že renze sú tabu ale varené zemiaky s vnatkou a mäso na prírodno je isto zdravší level 🙂 .Poobede prechádzka,dobrá knižka keď bábätko zaspí a a samozrejme keď sa dá,treba aj vitamíny vo forme prírodných produktov.Ak mamička koji,tak obzvlast

luz5
16. máj 2016

Moja snaha o udrzanie sa fit mnohokrat zlyhava... ale snazim sa a zacinam vzdy odznova. Kombinujem a hladam aktivity a moznosti, aby sme boli so syncekom spolu a bolo nam dobre... hodinova prechadzka doobeda aj poibede, hra vonku, beh s kocikom, plavanie resp.clapkanie v bazene, zdvihanie a posilnovanie s nim je zabava, po veceroch vymyslanie aktivit na hranie a hackovanie ciapok a svetrikov atd.😊 je ich vela tychto aktivit, kedze som bola s drobcom 8 mesiacov sama, naucila som sa robit veci spolu a je to zabava. V strave radit nemozem, kedze zacinam den kavou a pokracjjem v dojedani zvyskov...😆

cevrik5
16. máj 2016

Moja jela bola super babo stale spala cez den v noci, ked mala pol roka som zostatnicovala 🙂 a potom ked bolo zase viac casu, som zacala s thajskym boxom, vsetci ma chvalili ako som schudla, ja si doprajem sladke jedla aj sladkosti, neobmedzujem sa v jedle moc...s muzom sme robili thajsky uz pred tym a prestali na isty cas a teraz som zase prestala lebo cakame babo, tak hadam po porode sa opat pridam k muzovi. Rste som rozmyslala nad tymi stuzkami co sa cvici vo vzduchu, to tiez vyzera pre mna zaujimavo 🙂

1mirka1
17. máj 2016

Hovorí sa že spokojným a zamilovaným to ide vždy ľahšie a je to pravda, spokojná mamička sa rovná spokojné dieťatko. Aj keď niekedy, je náročné ale keď oddychuje dieťatko, mala by si vedieť oddýchnuť aj mamička, bohužiaľ neporiadok neujde.
Treba robiť veci ktoré nám spôsobujú radosť, zacvičitiť si, prechádzky prírodou, výlety v akomkoľvek počasí vždy nám prinieslo krásne spomienky, alebo len tak papučková kultúra, nájsť si spôsob vyresetovať sa 🙂 a nikdy sa nevzdávať, urobiť si chvíľku pre seba aj keď v okolí nemáme nikoho kto by nám pomohol s dieťatkom. Naša romantika je vždy s maličkým, nie je iná možnosť a preto si ten spoločný čas vytvárame sami 😉

anjelicek178
17. máj 2016

Udržiavať sa fit a vsetko sa da zvladnut 😉

fliacik
17. máj 2016

Udržiavať sa fit počas materskej dovolenky je občas náročné. My ženy-matky sme tu v prvom rade pre svoje deti, potom pre manželov/partnerov, na treťom mieste je obvykle domácnosť. Až kdesi na poslednom mieste myslíme aj na seba a svoje potreby. Pritom sú také dôležité, veď unavená a slabá mamina sa nevládze postarať o nikoho, nervozitu z mamy detičky a muž taktiež cítia a okrem toho, ak je žena spokojná sama so sebou, je pozitívnejšie naladená, má väčšiu chuť do života a ľahšie zvláda akékoľvek problémy. Byť fit znamená cítiť sa dobre po stránke fyzickej a psychickej, obe zložky potrebujú starostlivosť. Fyzické zdravie znamená predovšetkým zdravú a vyváženú stravu. Doma sa snažíme stravovať zdravo všetci, veď tým, ako sa stravujem, dávam príklad a základ do života aj svojim deťom. Na našom stole nikdy nechýba veľa ovocia, zeleniny, mliečne produkty, obilniny, chudé mäsko. Keďže synček má potravinovú alergiu, nie všetky vitamíny a minerály získava zo stravy v dostatočnom množstve, dopĺňam ich vo vhodnej forme aj v podobe vitamínov a doplnkov. Fyzické zdravie znamená aj dostatok spánku. A to je pre mnohé maminky na materskej veľký problém. Synčekovi momentálne idú zúbky, noc máme rozbitú na množstvo kratučkých úsekov, takže ráno sa často cítim unavenejšia, než keď si večer líham do postele. Ak sa dá, poležím si trošku aj cez deň, keď detičky spia, ak sa nedá, oddýchnem si aspoň v rámci hry s nimi. Občas, keď je doma manžel, "vyženie" ma na masáž a ja sa domov vraciam ako nový človek. Oddýchne si telo a zrelaxuje aj psychika, ktorej každodenná starostlivosť o deti, domácnosť a občasný stereotyp tiež dajú poriadne zabrať. A v neposlednom rade aj maminy na materskej potrebujú chvíľku času len a len pre seba. Ja sa na jednej strane usilujem pravidelne športovať. A nie iba kvôli zhadzovaniu popôrodných kilogramov. Potrebujem sa páčiť sama sebe, mať dobrý pocit pri pohľade do zrkadla a šport je pre mňa najlepšou psychohygienou. Voľného času pri dvoch malinkých deťoch veľa nie je. No ak sa mi podarí ukradnúť si pár minút pre seba, trávim ho pri činnostiach, z ktorých mám radosť a dobrý pocit. Najradšej tvorím (šijem, maľujem), alebo si prečítam dobrú knihu, občas "len tak" vybehnem niekam mimo bytu, aby som prišla na iné myšlienky. A aby som nezabudla, byť fit znamená byť aj v pohode, takže je dôležité brať veci s nadhľadom, netrápiť sa zbytočnosťami a mať oporu v rodine, veď spoločne sa problémy zvládajú lepšie. Spokojná maminka = fit maminka.

andyddd
17. máj 2016
erikaemkina
17. máj 2016

1. Využívajte schody vždy a všade, aj tam kde je výťah

2. Vždy, keď si spomeniete na svoju váhu stiahnite brucho (brušné svaly)

3. Zatancujte si pri svojom obľúbenom hite

4. Smejte sa, aj to vám pomáha spaľovať kalórie

5. Vždy po večernej sprche sa postavte pred zrkadlo nahá

6. Neseďte doma len tak, vymyslite si program

7. Ak sa vám nič nechce alebo máte za sebou ťažký deň aspoň si ponaťahujte všetky svoje končatiny

8. Hrajte sa so svojimi deťmi na schovávačku, naháňačku, choďte sa prejsť do prírody...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zdenkakarolina
17. máj 2016

Do formy ma dostalo nosenie mojich detí,staršiu dcerku,ked mala vaznu zlomeninu nozky ako 2 ročna a ked sa vystrábila ako 4m nam zasadrovali od podpazusiek až po kolienka mladsiu dcerku a tu som nosila az do ukonceneho 9m