Koľko času trávia vaše deti online?

eva_eset
18. nov 2016

Už za mojich študentských čias bol počítač nevyhnutnosťou, ako žiaci sme vypracovávali rôzne projekty či prezentácie. Internet je plný informácií, ktoré môžu našim deťom pomôcť pri domácich úlohách a učení. Mnohé z našich ratolestí obľubujú aj rôzne online počítačové hry.

Manažovať čas, ktorý vaše deti strávia surfovaním po vodách internetu, môžete s pomocou ESET Parental Control: https://goo.gl/nekKV4

Sledujete koľko času trávia vaše deti na internete? Obmedzujete ich v tom nejako?

kupcovci
21. nov 2016

ano,urcite sledujem kedze mam syna skolkara dovolim mu sledovat jedine rozpravky aj to nie na dlhy cas ,kedze to neni este pre neho vhodne .

uhnakova
21. nov 2016

Moji stvorrocny a dvojrocna sa zvyknu hrat hry pre najmensich na tablete a pozeraju detske videa na youtube. Zatial ich v tom nemusim nejako brzdit, som rada, ze pol hodinku v pokoji posedia 🙂.

dupinka
21. nov 2016

8 ročný syn hrá hry 20min. a k tomu projekty do školy alebo online vzdelávanie - niekedy pár minút, inoked dlhšie, nie však viac ako hodinu denne

eva_eset
autor
21. nov 2016

Deti zbožňujú sledovanie rozprávok a keď si my, rodičia, pri tom stihneme porobiť čo treba, je to na nezaplatenie 😀 Je super, že existuje množstvo hier, ktoré deti zabavia a ešte sa aj niečo naučia 🙂
@kupcovci
@uhnakova
@dupinka
S ESET Parental Control dokonca môžete nastaviť časový harmonogram pre deti a určiť kedy sa môžu hrať a aj to aké hry a stránky môžu navštevovať. Dokonca môžete nastaviť rôzny režim napríklad pre školské dni. 😉

dada200
21. nov 2016

@eva_eset parental control používané už 4.mesiace a lepšie investované peniaze si neviem ani predstaviť. Oplatí sa to. Dcéra síce chvíľu protestovala,ale už si zvykla,ze cez skolske dni ma povolenú 1 hodinu a cez víkend 3.

eva_eset
autor
21. nov 2016

@dada200 super, teší ma tvoja osobná skúsenosť s ESET Parental Control. S deťmi je to niekedy pri zavádzaní pravidiel zložitejšie, ale keď ide o dobro oboch strán, oplatí sa trochu s nimi "zabojovať" a navyše keď sa im všetko vysvetlí určite to pochopia a tak ako tvoja dcérka, zvyknú si. 🙂

matyuska
21. nov 2016

Nas syn, ma povolene 20 minut denne.Ma len 3 a 1/2 roka....Po 20 minutach musi tablet vypnut a odlozit.Na zaciatku protestoval, ale to trvalo asi len 3 dni, vie ze si nepomoze.A bud sa hra detske hry, alebo pozera videa so smetiarskymi autami...A vzdy kontrolujeme co pozera, nevhodne ma zablokovane😁

eva_eset
autor
21. nov 2016

@lenko
@matyuska nastaviť deťom režim ešte v útlom veku určite pomôže aj neskôr, niekedy ako rodičia musíme byť prísni a nekompromisní 🙂

simca06022011
21. nov 2016

Rozpravky dietatu pustam na televizore, okrem oci urobim dobre aj jej chrbtu... videa, momentalne vacsinou hudobne a rozne disney na youtube, pozera tak mozno pol hodinu za tydzen, kontrolovat to nepotrebujem, kedze to pocujem :D A ked vidim ze je dost tak tablet/mobil beriem. Pripadne ak sme niekde DLHO v cakarni, tak jej dam mobil na prehranie sa... Ked bude starsia rovnako budem tuto aktivitu limitovat, nie je na nic dobra. Mali sme stavy, ked sa mi hadzala o zem, ked nebol tablet dovoleny a do tohto stadia sa uz nechceme dostat :D Potom len posedavala a "nudim sa" a "chcem tablet".. no figu :D Co sa tyka skolskych prac daju sa robit kadejako, ale urcite takyto "control" dobre padne, pri pubertiakoch tiez, svokra musela priatelovi odnasat kable od pocitaca so sebou do prace, ked od neho daco chcela 🙂 Hlavne sama viem ako pri pocitaci prejde cas...

eva_eset
autor
21. nov 2016

@simca06022011 keď som chodila ešte na strednú, tak sa spolužiak vždy sťažoval, že mu mama berie klávesnicu od počítača, aby sa nemohol hrať... rodičia sú vynaliezaví... 😀

pri pubertiakoch sa môže zísť aj funkcia určenia polohy zariadenia dieťaťa, rodičia si môžu napríklad overiť, či sa dieťa už vracia domov z vychádzky 🙂

simca06022011
21. nov 2016

@eva_eset ano, ale pubertiak si kupi nahradnu, aj kabel a skryje ho :D pred mamou... :D

4ocka
21. nov 2016

Obmedzujeme 😂 ked naozaj velmi posluchaju, mozu ai zahrat na tablete zopar app hier..samozrejme schvalene..ziadne ze si stiahnu a hraju 😕a na internet ako taky nechodia kedze maju 7 a 5.5 roka 😀

dankaa78
21. nov 2016

No musím sa priznať,že teraz im povolím viac,kedže sú marodi ale inak staršia dcéra po tréningu má tak max pol hodku-hodku čas na webe🙂

Mladšia pozerá rozprávky.Vlastne spolu väčšinou buď pozerajú alebo sa hrajú hry🙂

kikundela
21. nov 2016

Nas syncek netravi cas na internete vobec.nemame doma ani pocitac ani internet.a na telefon nesmie.nesuhlasime aby sedel na nete a pozeral rozpravky alebo hral hry.ten cas sa da stravit ovela lepsimi aktivitami ako tie na nete.ani internet doma nechceme.kym ho nebude potrebovat co sa skoly tyka 🙂

eva_eset
autor
21. nov 2016

@kikundela je skvelé keď viete deťom vyplniť čas tak, aby ho trávili rôznorodými aktivitami. My s priateľom sme poľovníci, takže trávime v prírode veľa času a k tomu chceme viesť aj našu dcérku 🙂 Ale internetu sa v dnešnej dobe naozaj nedá vyhnúť, my dvaja ho potrebujeme k práci a nedávno som bola svedkom rozhovoru syna a jeho mamy, keď jej vravel, že na niektoré predmety v škole (základnej) musia vypĺňať úlohy len na počítači a odosielať ich cez internet, inak im nebudú uznané...

@4ocka @dankaa78 hry alebo rozprávky za odmenu sú niekedy veľmi pozitívnym motivačným faktorom 🙂

sense
21. nov 2016

Na interneye ako takom cas netravi, ale cez youtube pozera mira jarosa a smejka a tanculienku...ale cez televizor...tak polhodinu na pocitac resp hry a surfovanie po nete ma cas...ma 3,5 roka

karolin2
21. nov 2016

Vítam od eset, že ponúka možnosť si to vyskúšať, zatiaľ nás zaujímajú iba rozprávky , hry zatiaľ moja 5 ročná dcérka nespomína, rada sa preklikáva detské pesničky na youtube, zatiaľ pod dohľadom nás rodičov.

eva_eset
autor
21. nov 2016

@karolin2 každý produkt od ESET si môžete na 30 dní zdarma vyskúšať a oboznámiť s ním... a dokonca niektoré, ako napríklad ESET Mobile Security alebo ESET Parental Control môžete mať v základnej verzii úplne zdarma 😉

4ocka
21. nov 2016

@eva_eset hlavne ked sa k tomu dostanu asi 4x v mesiaci😂

kikundela
21. nov 2016

@eva_eset clovek sa tomu nevyhne.s priatelom mame internet len v telefonoch.do skoly nam maly ide o dva roky.tak potom to uz budeme musiet nejako poriesit.ja osobne doma ani pocitac ani internet nechcem :D

soniell
21. nov 2016

Internet máme zaheslovaný..takže deti sú online v čase keď im ho odheslujeme, sme prítomní a máme prehľad o stránkach ktoré navštívia. Čas ktorý im vyhradíme je priamo úmerný od splnených domácich povinností a veľkosti ich papuliek 🙂 ak sú hubatí majú smolu.