Ste pri používaní počítača paranoidní alebo flegmatickí?

eva_eset
27. nov 2016

Heslá sú základom bezpečného používania počítača a všetkých účtov, ktoré máme vytvorené. Mali by byť dlhé obsahovať veľké aj malé písmena a špeciálne znaky. Dôležité je nepoužívať jedno heslo pre viacero účtov a po určitej dobe ich treba samozrejme meniť.
Mnohí z nás však tieto pravidlá nedodržiavajú, niekedy máme problém si heslá zapamätať a tak ich recyklujeme (používame jedno heslo pre viacero účtov).

Ako je to s vami, používate silné heslá a chránite si nielen vstup do zariadení, ale aj rôzne súbory alebo ste flegmatickí a heslá nie sú pre vás to "pravé orechové?"

Funkcia Password Manager vám pomôže s ochranou vašich hesiel. Táto funkcia je dostupná pre ESET Smart Security Premium: https://www.eset.com/sk/domacnosti/produkty/sma...

erickatt
27. nov 2016

Aj krátke, aj dlhé. Čo mi môžu ukradnúť v mojom účte? Recept vo mi kmotra poslala? Internet banking nemám, a FB, AZET a alebo Modrý koník? .... Nič tajné tu nemám .

sense
27. nov 2016

V praci dlhe zmiesane ,menime v prav.intervaloch, doma je to uz benevolentnejsie akurat IB a konto kde da jedna o financne transakcie zlizitejsie a ba dokezite veci nevyuzivam verejne wifi

kupcovci
27. nov 2016

Ja vyuzivam dlhšie heslá, po zistení že Sa mi jedna osoba naburalA do fb úctu a pravidelne si citavala moje správy som už opatrna čo sa hesiel týka...

tyelde
27. nov 2016

Pouziivam silne hesla, ale recyklujem, okrem internet bankingu a jedneho mailu mi to je viac menej jedno, vacsinou su to 'spam ucty', cize nemam dovod ich nejak extra chranit

eva_eset
autor
27. nov 2016

Aj napriek tomu, že máme pocit, že naše profily na sociálnych sieťach neobsahujú žiadne dôverné informácie, mali by sme ich chrániť. Zneužitie účtov môže byť rôzne - ukradnuté fotografie, zistenie súkromných informácií alebo využitie nášho profilu na infikovanie malvérom účty ďalších používateľov...

zuzkabeno
27. nov 2016

Tie hesla si treba pamatat, uz som aj nove heslo zabudla,to bol trochu problem.