SOUTĚŽ: Jak se pozná dobrá porodnice?

lidka_hipp
3. apr 2015

Vybíráte teď porodnici, kde přivedete na svět svoje miminko? Co je pro vás důležité? Chcete raději velkou porodnici, kde je hodně lékařů a jsou schopni řešit i vážné komplikace nebo dáváte přednost menší nemocnici, která má víc rodinnou atmosféru? Byly jste se předem podívat v porodnici, kterou jste se vybraly? Jaký jste měly z návštěvy dojem? Měly jste sestavený porodní plán? Co na něj říkal personál porodnice?

Budu moc ráda, když mi napíšete svoje zkušenost a také doporučíte místa, kde se "rodí hezky" 🙂 Aby se vám lépe odpovídalo, tak vám můžu slíbit, že pět vylosovaných odpovědí odměníme HiPP Masážním olejem na strie s BIO mandlovým olejem, jojobovým olejem a výtažkem z rakytníku. Náš masážní olej poskytuje intenzivní péči a ochranu, kterou pokožka v těhotenství potřebuje, a je určený pro pravidelnou masáž a péči o oblasti bříška, boků a prsou.

maslenka47
3. apr 2015

@lidka_hipp Keby zeny neboli nadopovane "mudrostami" z internetu o tom, ako ma vyzerat "idealny porod" (a toto zdaleka neplati len pri porodoch), tak by sa im dobre rodilo vsade. To je dneska taka moda, kecat lekarom do ich roboty a vediet vsetko najlepsie, ale odvahu zobrat zodpovednost za seba a za svoje dieta na svoje plecia a trebars porodit "neriadene" (tj vlastne idealny, najlepsi porod) doma, to nema skoro ziadna 😠

stastnamamulka
3. apr 2015

@lidka_hipp mam uplne opacny nazor ako @maslenka47 ,vela Sloveniek rodi doma,ale nehovoria o tom,hlavne kvoli tomu,ze je to nelegalne( u nas).Zeny zabudaju,ze "kecat lekarom do roboty" je ich pravo,nie hanba☹Zena,ktora ide priviest na svet svoje dieta je bohyna a nie dalsia otravna pacientka po nejakym cislom.Preventivne podavanie liekov,najme um.oxytocin,preventivny nastrih a rodenie na chrbte u KAZDEJ rodicky bez ohladu na jej potreby,boli u mna hlavne kriteria PRECO som si zvolila porodnicu,kam pojdem uz 4x.Uz pred 4r akceptovali moje rozhodnutie odmietnut vyvolavacku,mohla som volne pit,prechadzat sa,momentalne viem,ze tam maju kreslo na rodenie,ktore by som chcela vyskusat😀Takisto mi vyhovuje blizkost od miesta bydliska,kedze planujem dojst na poslednu chvilu a vyhnut sa rutinnym postupom na prijme.Verim sebe a mojmu dietatu,porodnica je pre mna "poistka",kde sa budem spoliehat na seba a ak bude treba,budem "kecat lekarom do roboty"😀

fazulka17
3. apr 2015

@lidka_hipp ja som si pôrodnicu vybrala kvôli mojej gynekologičke nakoľko ona je aj pôrodníčka takže som sa spoľahla nato že keď ma sledovala od začiatku tak najlepšie pozná môj zdravotný stav. Ešte som to neoľutovala bola som spokojná aj s personálom aj s prostredím, dokonca s jednou sestričkou sa navštevujeme dodnes

sardinka333
3. apr 2015

Porodnictvo je u nás velmi demonizované, ženy su doslova strašené a to sa premieta do ich celkového pristupu k porodu vedenému napr. v nemocnici. Samozrejme nájdu sa v každej nemocnici aj takí a aj onakí lekári a personál, ale dnes akoby sme videli len to zlé a nič dobré. Ak máte zazmluvneného porodníka tak je velmi pravdepodobné, že budete rodiť podla svojcih predstáv ak to BUDE MOŽNÉ. Máte dosť času s ním komunikovať, prebrať svoje pocity, priania už v poradnich...treba hladať takýchto porodníkov lebo su a existuju.

@stastnamamulka ak sa jedná o fyziologický porod tak nie azda žiadne ,,prianie,, problém. V nemocnici a v každom zariadení určenom na porod je za vás a vaše dieťa zdravotnícky personál zodpovedný, ked je porod fyziologický a bezproblémový tak je možné prihliadať na požiadavky. Ale pri prvej komplikácií, patologii ak by ste boli doma tak podstupujete riziko poškodenia a smrti dieťaťa čo si budete vyčítať do konca života. Lebo aj tie domace porody zväčša vidíme tie šťastné konce - ale žial su aj pripady ako napr. v česku porodnej asistentky Konigsmarkovej, ktorá sice bola nevinná, ale nezodpovedné rozhodnutie matky rodiť doma sposobilo, že dieťa je nadosmrti mrzák s poškodeným mozgom. Takže treba vidieť nielen A ale aj B. Veriť sebe, dieťaťu je krásne a potrebné ale spoliehať sa len na to, je krajne nezodpovedné lebo pri porode nejde len o vás ale aj o dieťa, ktoré treba chrániť. Lekárom možete kecať do roboty ak sa ide všetko viac menej hladko, ale ak sa niečo zomelie a to sa može aj pri nekomplikovanom porode z minuty na minutu a vášmu dieťaťu pojde o život tak budete rada, že tam máte lekara a kecať mu do toho vás ani nenapadne, za to vám ručím.

tatiana135
3. apr 2015

Tiez si myslim, ze "kecat lekarom do roboty" treba. Ako sa moze stat, ze nastrih robia takmer kazdej rodiacej zene? Ze rodit sa da len na chrbte a s priviazanymi nohami? Bohuzial porodnicu s inym pristupom som na Slovensku nenasla, ale mala som stastie, ze porodila som rychlo a bez problemov, hoci babo malo vyse 4 kg. Ani nastrih mi urobit nestihli 🙂 A tiez sestricki boli velmi mile a ludske aj na sestonedeli, aj na novorodeneckom 🙂

zamilion
3. apr 2015

Pre mna je dolezitejsie neonatologicke oddelenie nez porodnicke. Nech je vybavene pristrojmi aj v pripade patologickeho novorodenca a nech personal nejedna s matkou v pripade zdraveho novorodenca ako s poloidiotom. T.j. 24 h roaming, nevazit povinne po kazdom dojceni, neprikrmovat dieta poza chrbat matky bez jej suhlasu.... a podobne. Zrejme aj na treti porod si vyberiem presovsku staru porodnicu ale tentokrat si na neonatologickom oddeleni vydiskutujem vopred nech tam nemam opat konflikt po narodeni dietata

moncsi1987
3. apr 2015

@lidka_hipp
Ja som porodnicu vybrala podla toho kam som chodila aj k gynekologovi.velmi som si chcela pozret salu este pred porodom,ale kedze som sa porodu strasne bala vzdy som si to ukladala ze potom pojdem,potom pojdem. 🙂
Nakoniec v den terminu(co mi lekar hovoril ze porod vyzera ze to urcite bude po termine a asi aj na vyvolavacku,kedze som nikdy ziadne bolesti nemala,ani som sa neotvarala)to na mna prislo tak rychlo ze po hodinke aj pol moj anjelik uz bol na svete,a dodnes sa drzim toho ze lepsiu nemocnicu som si zvolit nemohla lebo ako lekari tak aj sestricky boli k malemu aj ku mne velmi mili pomahali mi vo vsetkom v com som potrebovala(pretoze po porode som mala komplikacie a museli ma operovat)starali sa o nas bezchybne a s ochotou.

johankahanka
3. apr 2015

Ja som si vybrala menšiu pôrodnicu so skvelými referenciami od rodiny a kamošiek. Boli sme si ju s manželom vopred pozrieť, pán primár nám poukazoval pôrodnú sálu aj izby, porozprávali sme sa o našich predstavách. Bol veľmi ústretový, aj keď teda musím dodať, že ja som nič špeciálne nevymýšlala. Pre mňa bolo podstatné aby so mnou mohol byť manžel v prvej dobe pôrodnej. Páčila sa mi aj možnosť nadštandardného apartmánu, ktorý bol perfektne rodinne zariadený a prežili sme v ňom krásne prvé dni v trojici 🙂 Odrodil ma pán primár, takže parádička... hneď na druhý deň som vravela, že môžem rodiť zas 🙂 a to ma museli po pôrode zašívať v narkóze, keďže malá zo mňa vyletela bleskurýchlo (od 20.tt som mala takmer spotrebovaný krčok a malá hlavičkou až do 39.tt naliehala a pýtala sa von).
Sestričky na novorodeneckom boli výborné, hlavne trpezlivé keďže ako prvorodička som sa pýtala strašné sprostosti 🙂

stastnamamulka
3. apr 2015

@sardinka333 ano,scasti s tebou suhlasim a preto volim porodnicu "keby nieco" 😉

futu
3. apr 2015

Ahoj Lidka 🙂 mne to bolo jedno kde porodim svoje dieta či v autobuse alebo v kapustnom poli 🙂 pre mna bolo doležite aby sa moje dieta narodilo zdrave ! čo sa mi aj splnilo momentalne mam 3 zdrave deturence 🙂

evulienkaslx
3. apr 2015

Pre mna dolezite bolo odbornost, vybavenie hl. neonatologickeho oddelenia, moj gynekolog, baby friendly nemocnica.
Rodila som na Antolskej, zaplatila som si samostatny porodny box, manzel bol so mnou od uplneho zaciatku, volne som sa pohybovala, sprchovala, skakala na fitlopte, pila som vodu uplne normalne, aj som si daco mensie zobla. Rodila som v sede, nik mi neprivazoval nohy, nastrih so mnou konzultovali a bol potrebny, oxytocin mi tiez dali na moj suhlas a situacia si to vyzadovala. Porod doma by som nikdy neriskovala, situacia sa moze kedykolvek zvrtnut, keby nerodim v nemocnici, asi by som tu nebola. Urcite sa da aj na Slovensku vybrat pordnica,ktora vyhovie poziadavkam mamiciek, mam kamaratky, ktore rodili uplne prirodzene aj napr. stvronozky - na Slovensku. Netreba demonizovat 🙂

alienka000
3. apr 2015

Ja osobne som si vyberala pôrodnicu ktorá má dobre vybavené novorodenecké oddelenie, kde by sa mi o malú postarali v prípade akýchkoľvek komplikácií. Rodila som na Kramároch a môžem povedať, že výber to bol super, bola som veľmi spokojná.
Jedno čo však musím povedať je, že pôrodnicu nerobí len jej vybavenie ale ľudia. Ja som mala veľké šťastie na super pôrodný personál a aj počas starostlivosti na oddelení šestonedelia a novordeneckom som mala poväčšine len tie dobré skúsenosti 🙂

irenaliza
3. apr 2015

Rodila som prvý krát pred 9.rokmi a bála som sa, pred tým som pôrodnicu poznala zvonku, každý hovoril iné, niektoré mamičky boli spokojné, iné menej. Dcérka sa prihlásila ráno, ale čakala celý deň deň aj to som rodila po vyvolávacej injekcii, bola som nastrihnutá, ale povedali mi to, bola som s personálom spokojná, aj následný pobyt babätka na novorodeneckom odd. bol super, starala sa super, ukázali ako ju kúpať, prebaľovať, bola som tam síce 14 dní, lebo malá sa narodila trochu menšia, mali sme žltačku, ale nemôžem sa sťažovať. Aj ďalšie 3 pôrody som mala v tej istej pôrodnici, už so mnou pri pôrode nebol manžel, lebo strážil doma dcérky, keďže nemáme z meste nikoho z rodiny, ale prístup personálu bol super a to som pri všetkých pôrodoch prišla niekedy ped polnocou a rodili sme za 3-5hodín, sestrička boli fajn, pomáhali mi, aj keď som hlavne pri druhom pôrode nebola veľmi "dobrá", ťažšie som spolupracovala",ale lekári-super, rodila som všetky 4.dcérky prirodzene, bola som nastrihávaná, ale zvládli sme to. S personálom som bola nadmieru spokojná, aj mne sa stalo, že niekedy sestrička bola nervóznejšia, ale keď som aj v noci prišla, že malá veľmi plače, asi nemám dostatok mliečka, neodbili ma.
Doporučujem všetkým mamičkám, aby nie vždy dali na názory mamičiek, niekedy je ťažké radiť, ale prajem všetkým iba dobrý personál a hlavne zdravé a usmievavé detičky. 🙂 🙂

erinkamaminka
3. apr 2015

pre mna - rodila som uz dva krat, mam dvoch synov aa dve sekcie, boli doleziti doktori - mala som vzdy zazmluvneho porodnika. Chcela som rodit vo velkej porodnici, aby vedeli zasiahnut keby som mala komplikacie pri porode (ktore aj nastali pri obidvoch porodoch) takze sa mi to aj osvedcilo, veci ako porodny plan som neriesila ale bola som si nemocnicu pozriet predtym ako som sa rozhodla

haidi
3. apr 2015

pre mna bolo najdolezitejsie odbornost doktorov a tak isto aj prostredie kde privediem na svet svoju dcerku...som zo ZA ,ale nerodila som v nasej nemocnici,nemala som ten vnutorny pocit ,ze tu chcem rodit,kedze som mala tu cest spoznat prostredie tychto ddeleni este pred porodom kedze som tu dva krat bola hospitalizovana...a po skusenostiach ,ktore som tu mala moznost zazit som vedela ,ze tu rodit nechcem...a tak som sla rodit do nemocnice v Čadci ,kde som si bola nemocnicu este vopred pozriet a mala som moznost spoznat aj mily a usmiaty personal nemocnice .Porod trval 11 hodin bol tazky a komplikovany ,ale cely cas som si bola ista ,ze som v tych spravnych rukach a ,ze je o mna dobre postarane ,doktori a sestricky boli spickovi a na vysokej urovni ,a vdaka nim nemam z porodu traumu ,ale krasny zazitok 🙂

evyttka
3. apr 2015

Ja som si na zaklade skusenosti kamosiek a toho, ze mam obrovsky strach z nemocnice celkovo vybrala porodnicu v ČR - Vsetín - hned od prveho okamihu ako sme tam vosli, som vedela, ze sme spravili spravne - s takym pristupom som sa nikde na SR nestretla, vsetci boli maximalne ochotni - 1. krat som sa stretla s tym, ze som prisla k dr. a on 1. co mi povedal - dobry den, ja som dr. .... a najskor to najdolezitejsie - ako sa mate? 😀 to sa ma moj gynekolog nikdy neopytal - 1. krat mi neikto vysvetlil co ukazali pasy a presne so mnou presiel vsetky vysetrenia co co znamena, vsetky moje moznosti - kedze mala bola opacne a nejak zle natocena, ja uzka.....no a potom na sestonedeli znova - to bol wellness pobyt fakt - ako izby take klasicke - boli sme tam 3, ale sestricky sestonedelia aj novorodeneckeho absolutne ochotne, po sekcii mi malu hned ukazali, umyli ju a kym ma zasivali, tak mi ju dali, aby sme boli spolu, potom ma previezli na JIP-ku a hned bol pri mne snubenec aj mala, hned mi ju prilozili a kazde 3 hodiny mi ju nosili na kojenie, pri sebe som ju mala od 2. dna neustale, akurat ona strasne plakavala, tak sa ma na noc vzdy prisli spytat, ci mi ju aspon na chvilku nevezmu, nech si oddychnem...a domov ma pustili na 4.-ty den - zevraj aspon 5 by sa malo byt, ale ja som uz aj po sekcii behala v pohode, malu od 3. dna som zvladala uplne sama, tak dr. usudili, ze tam budeme zbytocne a mala bola tiez v poriadku, tak hned ako zacala priberat, sli sme domov 🙂 no pre mna je to top a myslim, ze keby idem 2. krat na SR rodit s tym uzasnym pristupom ako dr. tak sestrier, tak sa asi zblaznim - nevravim, ze nie su aj dobre skusenosti, ale pre mna jednoznacne vitazi tato porodnica

bubbles
3. apr 2015

rozhodne som si o porodniciach zistovala co najviac.. ta porodnica kam patrim podla trvaleho pobytu, je znama tym, ze na zenu pocas tlacenia tlacia aby dala dieta poistit do poistovne, ktoru ma skupina, ktora ma tu porodnicu.. viem to od samotnych zamestnancov.. podla prechodneho pobytu patrim pod malu porodnicu kde sa kazdy boji rodit, takze nemaju vela skusenosti s komplikaciami, nemaju ani vybavenie.. nastastie do pol hodiny cesty mam este 2 porodnice, o jednej som nepocula nic dolezite zle, len ma proste viac oslovila ta druha.. celkovo dost podobne.. no a v tej kde som rodila, boli uplne super - od lekarov, porodnej asistentky ktora ma odrodila, vsetky sestricky az po upratovacky, ktore tiez boli vesele a velmi mile 🙂 co sa tyka samotneho porodu, dopredu som nebola ani na obhliadke ani na kurzoch, lebo bolo prave leto a kazdy bral dovolenky, predtym som bola na PN a manzel v praci, takze sme sa nevedeli skoordinovat aby sme tam boli vcas.. a nic mi ani nebolo treba 🙂 ako som pisala, porodna asistentka vsetko vysvetlila, pomahala mi neskutocne, zadirigovala manzela... lekar strasne zlaty, jemny, tiez vsetko vysvetlil, varoval ma ked to malo zaboliet.. bol nas pozriet po porode..
nikdy som nebola v nemocnici a velmi som sa bala, ze to bude take surove - zavru ma kdesi samu (bola som skor hospitalizovana kvoli problemom), budem tam bez rodiny, nik sa o mna nebude zaujimat, manzel nestihne prist na porod.. ale do porodu to bol krasny relax, prijemni ludia, manzel porod stihol, ked sa zdalo ze budem rodit nechali ho aj po navstevnych hodinach a potom ubytovali ku mne.. doslova som sa bala traumy z hnusneho nemocnicneho prostredia (dovtedy sme chodili do nemocnice len k zomierajucim blizkym), ale bol to uplny opak a som velmi rada, ze som si vybrala prave moju porodnicu a k tym ludom sa urcite vratim opäť 🙂

eaka
4. apr 2015

Preco ziadna nespecifikujete, o ktorych porodniciach pisete?

erika630
4. apr 2015

ahoj - takže ja som zo začiatku aj rozmýšľala že si vyberiem pôrodnicu kde sa rodí do vody ale keď som zistila že pôrodnica ktorá je týmto vybavená je od môjho domova cca 150 km tak ma to hneď aj prešlo 🙂 A ešte po tom prevalení v televízii že TT nemocnica je najhoršia, že tam majú problémy tak som sa bála aj o seba a aj o moje bábo - ale nedalo mi to a išla som sa pozrieť na " Deň otvorených dverí " a bola som milo prekvapená - pôrodný plán akceptovali - aj keď som žiadny nemala - ale boli ochotný - porozprávali sa, vysvetlili - lebo ako prvo rodička som nevedela čo a ako 🙂 V nemocnici som bola skôr, lebo mi dávali vyvolavačku - personál na oddelení milý - sestričky láskavé a pri pôrode sa tiež o teba a babo milo starali a ukazali všetko čo bolo treba. Bolo vidieť na niektorých že ich práca baví a sú spokojné. Takže ja TT nemocnicu môžem len pochváliť a určite tam porodím aj ďalšie bábo.

sonica
4. apr 2015

ja som si porodnicu vyberala podla ludi ktori tam pracovali 🙂
najdolezitejsie bolo aby ma rodil doktor, ktory sa o nas staral od uuuuuplneho zaciatku...
do porodnice som sa bola pozriet, vela som sa na nu pytala, chodila som tam na cvicenie a predporodnu pripravu, sestricky boli uplne ze uzasne, vyborny personal, dodnes som im za vsetko vdacna a kazdemu by som ju len odporucila... 😉
najdolezitejsi su ti ludia okolo vas, aby ste sa s nimi dobre citili 😉

kacennnka
4. apr 2015

Ja som z Brna ale rodit som isla do Ivancic, co je cca 30 km ak sa nemylim. Nechcela som rodit v porodnici, kde je to ako na beziacom pase, jedna mamka za druhou a na nikoho nemaju poriadne cas. Vela som pozerala na internete a nakoniec som sa rozhohla pre porodnicu s rodinnou atmosferou, to co bol v inych porodniciach nadstandart (za vela penazi), tak bol standart ... bola som sama na izbe, manzel bol s nami prakticky stale okrem noci. Sestricky mali cas venovat sa kazdej mamicke, niekolko krat mi trpezlivo vysvetlovali a pomahali ohladne kojenia, dokonca sestricka zorganizovala prednasku o kojeni na izbe. Detom nedavali automaticky dudliky ani UM ako to byva v niektorych porodniciach. Samozrejmostou bol kvalifikovany a mily personal, od lekarov po sestricky.
Tato porodnica je skutocne BABY FRIENDLY, odporucam.

anny1984
4. apr 2015

Rodila som v Topoľčianskej pôrodnici, keďže tú máme najbližšie. Nebola som si ju vopred pozrieť, no napriek tomu som s ňou bola spokojná (nemám to s čím porovnať). Páčil sa mi prístup sestričiek k budúcim mamičkám a aj k bábätkám. Všetko nám ako prvorodičkám ukázali a poučili aj o dojčení. Nepáčilo sa mi akurát to, že deti "dopovali" glukózovou vodou. No je to lepšie ako dopadla moja sestra, keď jej dcérke dali mlieko od inej mamičky (o čom ju informovali až po tom). Ďalšia vec, ktorá sa mi nepáči (ale to sa týka celkovo zdravotníctva v SR), že rodiacim ženám robia epiziotómiu ako na bežiacom páse a neiformujú sa o tom, či s tým súhlasia.

bubloska135
4. apr 2015

Ja som chcela rodit inde ako som rodila, ale kedze ma tyzden pred porodom hospitalizovali na rizikovom nemala som na vyber. Rodila som v ziline sekciou a az na niektore sestricky na jiske boli vsetci uzasny, ci sestricky, doktori, personal. Vybavenie nemocnice a samostna nemocnica je vsak kapitola sama o sebe. Chcela som rodit v cadci a tak porodne oddelenie vyzera ako hawai, kdezto ja som bola v ziline :( ale nevadi, tych par dni sa to dalo vydrzaat. Osobne si myslim, ze ide o kvalitu a tu vsetci splnili a za to im dakujem.

sluchatka
6. apr 2015

Rodila som v trnavskej porodnici, pretoze to mam najblizsie. Zvazovala som aj rodit v Ba, ale predsa, je to dalej a to prostredie mi je cudzie. Vopred som si bola nemocnicu pozriet na dni otvorenych dveri, vybrala som si porodnika mojho gynekologa, ktoreho poznam, ten mi vsetko pekne vysvetlil vopred, odpovedal na moje zvedave otazky. Vedela som, do coho idem, kam idem a ktory lekar ma bude rodit, o to som to mala jednoduchsie a svojmu lekarovi som verila., neodvazila som sa kecat mu do roboty porodnymi planmi a podobne 🙂

lubicazoe
6. apr 2015

Ja sa chcem s vami podeliť o moju skúsenosť z pôrodu. Žijeme vo Švédsku a tu som aj pred vyše troma mesiacmi porodila naše prvé dieťatko. Takže rodila som v Karolinska universitetssjukhuset, túto pôrodnicu som si nevyberala, bola mi pridelená podľa toho, v ktorej časti Štokholmu bývame. Počas celého tehotenstva som chodila na prehliadky do barnmorskor mottagning, čo je niečo ako nemocnica, kde pracujú pôrodné asistentky. Pridelili mi jednu pôrodnú asistentku, s ktorou som sa stretávala celých 9 mesiacov. Keď už prišiel čas pôrodu, prišli sme do nemocnice, pridelili mi jednu izbu (rodiareň). Tam ma prehliadli na koľko som otvorená, pripojili ma na prístroj, aby vedeli ako bábätku bije srdiečko a aké sú frekvencie kontrakcií. Opýtali sa nás (mňa a môjho priateľa), čo si dáme na pitie a do 5-tich minút sme to mali všetko na izbe. Starostlivosť bola perfektná, nemala som ani jednu jedinú výhradu. Pôrod sa začal, boli pri mne 2 pôrodné asistentky a môj priateľ. Doktora som tam nemala. Neviem ako je to pri rizikových tehotenstvách alebo pri sekciách, no moje celé tehotenstvo bolo bezproblémové a pôrod bol prirodzený. Po 24 minútach bola naša láska na svete. Žiadne nástrihy, žiadne lieky na utlmenie bolesti, všetko pekne prirodzene. Urobili všetky dôležité procesy (odber pupočníka, vybratie placenty...), čo sa potrhalo, zašili a potom nás už nechali odpočívať a užívať si ten krásny okamih prvého stretnutia s bábätkom. Asi po 10 minútach nám priniesli tácku s občerstvením v podobe sendvičov so všelijakými prílohami a horúcu čokoládu. Na tácke bola položená Švédska vlajka, čo pre nás znamenalo: „Švédsko ťa víta, bábätko.“

janettan
6. apr 2015

Ja som rodila v čadčianskej pôrodnici a bola som max. spokojná ... lekári, sestričky, vynovené čisté priestory ... všetko na 1 ...... určite sa nájdu aj mamičky, ktoré majú aj negatívne zážitky, veď každý pôrod je iný, aj zdravotný personál sú len ľudia, ktorí tiež nemusia mať vždy svoj deň ...

maickamf
6. apr 2015

Kedže som pracovala do poslednej chvíle, neriešila som predpôrodnú prípravu, len som chcela ísť do Martinskej nemocnice, aj keď je od nás ďalej, nakoľko som počula na ňu len samé chvály.A neoľutovala som.Večer som dostala kontrakcie, o polnoci sme sa vybrali do nemocnice a ráno sa malá narodila.Sestričky boli veľmi milé a zhovorčivé, takisto aj lekári.Po celý čas som počúvala len povzbudivé a priateľské slová, po zvyšok pobytu s nami ochotne komunikovali aj sestry z novorodeneckého a laktačné poradkyne, za čo som im veľmi vďačná, lebo s ich radami a pomocou kojím dodnes s klobúčikom, inak nám to nešlo (dcérka 18m).Ja som bola maximálne spokojná odporúčam nemocnicu v Martine na 100%. I keď sto ľudí, sto chutí a niekto má možno iný názor, ale toto je ten môj 😉

lovetoken
7. apr 2015

Ja som porodnicu vobec neriešila, sesternica v jednej v našom okrese pracuje a to bolo rozhodujuce....

macopka
7. apr 2015

Ja som porodnicu vobec nevyberala. Mame v mieste mojho bydliska, tak som to brala automaticky. V ramci kurzu pripravy na porod sme mali moznost porodnicu navstivit, takze som ju videla uz pred porodom. pocas pobytu v porodnici som nemala ziadne problemy ani s lekarmi a ani so sestrickami, takze ja mam zatial len dobre skusensti. najdolezitejsie bolo, ze mi pomohli priviest na svet nase slniecko, o ktore sa dobre starali a to mi stacilo 🙂