Jaké jsou vaše babičky?

lidka_hipp
15. feb 2016

Moje Anička má velké štěstí, protože má hned tři babičky, což pro ni znamená třikrát tolik zábavy i dárků 😀 Každá její babička je úplně jiná a každá z nich si našla k babičkovské roli svou cestu. Moje mamka se stala babičkou už ve 47 letech, což jí trochu zaskočilo, tchýně se naopak nemohla dočkat, až se konečně stane babičkou a moje babička, tedy Aniččina prababička, vše vzala s klidem, protože má deset vnoučat 🙂 Jak je to s babičkami u vás? Fungují a pomáhají vám? Nebo třeba udílí "nevyžádané rady" a vy pokaždé musíte počítat nejméně do stovky? 😀

retiazka
15. feb 2016

My mame len jednu babku,moju maminu 😉Je vynikajuca,len škoda, ze ju nemame bližšie 😉

bonaqa2013
15. feb 2016

@tiumen to si už bola stará, moja kolegyňa sa stala babičkou v 36. Šikovná dcéra - ani nie staršia, ale dokonca mladšia. ale kolegyňa to prežila ....

bonaqa2013
15. feb 2016

ja som závidela ako dieťa všetkým kamarátkam, spolužiačkam ktoré mali staré mamy. moja zomrela keď som bola malilinká, nepamatám sa, starká sa nedožila ani dôchodku..... a druhá starká bola od nás 200 km.

anka2103
15. feb 2016

Ja uz nemam babicky no po manzelovej strane je to len samy rozkaz a zakaz. Tak takto si nepredstavujem nabickovanie 😕 no moja mama pre moje deti je babika 😙😍

sissik
15. feb 2016

su mrtve ☹ a ako rada by som sa rozculovala nad tym, ze strcia detom sladkosti alebo nevhodne darceky. A deti by sa tiez tesili, keby si mohli s babickami uzit nejaky vylet alebo vikend.....no nie kazdemu dietatu je dopriate mat milujuce babicky

xevulax
15. feb 2016

Moje deti maju skvelych starych rodicov. Nie len babicky ale aj dedkov. Svokrovcov vsak mame velmi daleko (450km) od nas, moji rodicia byvaju 2 poschodia pod nami, takze s nimi sa vidime na dennej baze. A samozrejme pomahaju, deti k nim miluju chodit, pomahaju financne, velmi pomohli ked sa narodili dvojicky a muz bol 1/2 roka v anglicku- bez nich by som si to vtedy asi hodila. Co je vsak najdolezitejsie, ze svoje vnucata miluju skutocnou laskou a to je na nezaplatenie.

fruzsiskvarkova
15. feb 2016

Náš Riško teoreticky ma 2 babičky, ale prakticky iba jednu. Navštevujeme sa iba s mojou maminou, mama môjho muža je trocha zložitejšia téma u nás. Ale z mojej maminy je úžasná starká! Riša priam miluje, a dosť často nám ho aj stráži - no vôbec to neni z povinnosti, ona normálne čaká kedy jej zavolám, že potrebujem si niečo vybaviť a či by som ho mohla doniesť na pár hodín. :D

loginexistuje
15. feb 2016

Nemame starych rodicov, ktori by o naše deti stáli. Moje deti nevedia o čom to je mať babku a dedka.

So svokrovcami nie sme v kontakte viac ako devať rokov, môj otec už nežije a moja mama chytila tak pred piatimi rokmi druhý dych a na moje deti mala čas tak raz za rok na Vianoce a narodeniny na povinnu 30 min. navstevu.

Po tom ako nam ublizila na jesen sa nestretavame uz vobec.

Tiez je mi to niekedy luto, že moje deti nemaju babku a dedka ... ale tak lepsie ako sa trapit kvoli tomu co robia a ako sa chovaju.

zsoja
15. feb 2016

@loginexistuje myslim, ze pokial by to nemalo byt medzi vami ok tak je lepsie ze sa nestretavate

foolie
15. feb 2016

Najlepsie na svete ♡♡♡

fazulka17
15. feb 2016

Aj my máme 3 babičky, 2 z nich nemôžem povedať postarajú sa ale dosť sa starajú do výchovy a podrývajú autoritu a tá tretia je najlepšia na svete 😀

lyrrya
15. feb 2016

Nase babicky su fajin. Svokra mi nikdy nic nevytkla,co sa vychovy tyka a akceptuje aj nase postupne zavadzanie potravin. Vie,ze mojim detom moze kupit napr. kukuricne chrumky, hrozienka, susene ovocie alebo prikrmy v skle... Jasne,starsi uz obcas dostane aj lizatko. Druha babka-moja mama by im tiez dala vsetko,no tiez akceptuje nase hranice a napr. vcera deri dostali Hipp vyzivky v kapsicke. Starsi ich lubi a je to to jedine, co som donho dokazala dostat,ked mal teploty,bol chory... Prababky su az na jednu leziace,takze tam skor moj syn chodi za nimi a nosi im cukrik,ked ma a chodi sa s nimi vitat,ked prideme k nasim. Trocha mi aj je luto,ze uz prababky nezazije tak ako ja. Od jednej maju deti ustrikovane papucky,co som si u babiny nakazala este hadam 10rokov dozadu a odkladala... u nas su nase babicky a prababicky len prinosom

jabucko
15. feb 2016

Babinka, moja mamka je skvelá. Zbožňuje Maxika A on j . I napriek tomu, že býva asi 100km od nás A pracuje ešte, nájde si čas A pomáha. Nemá problém sadnúť na vlak, prísť navariť, pohrať sa S vnucikom A ísť spAT. Nemá problém, keď sme na prázdninách A maxik začne svoje ráno O 5tej, vstane A vezme ho. Aby sme si mohli pospat. Obetavá to osôbka. A ja som jej za to nesmierne vďačná. Druhu babku maxi nemá, zomrela mladá ešte pred jeho narodením. Viem, že by sa Z neho veľmi tešila.

bubloska135
15. feb 2016

nase babky sa stali babkami v 60tke ale zvladaju to super 🙂 maly ich zboznuje 🙂

suzinka1608
15. feb 2016

sú najúžasnejšie bytosti a svojho vnúčika ľúbia azda ešte viac ako ľúbili nás 😎 😲 😀

macopka
16. feb 2016

My mame tiez super babicky. Maju vnucku velmi radi a pomahaju vzdy, jed potrebujeme 🙂

evinapufina
16. feb 2016

Ahojte moja babicka je naj naj najlepsia,vzdy sa tesim ked pride s prace na obed,to sem malicko spolu ale cez viked si ma babicka pride vziat a hrame sa a dava mi jej vsetku lasku 🙂 aj ked je unavena.Babicka je je super...vie ma vzdy dobre pobavit a rozosmiat babicka lubime ta.. cmuk 😉

vivian27
16. feb 2016

Nase babicky - ci moja mamina alebo svokra su jednoznacne tie najlepsie 🙂 maleho zboznuju, krasne sa mu venuju, lubia najviac na svete a samozrejme rozmaznavaju - ved na to su babicky na svete. Aj my sme nasimi babickami boli rozmaznavani 🙂

ciusinka
16. feb 2016

@trinity888 Ja hovorim,ze kto ma v pohode obe strany rodiny,je vazne stastny clovek 🙂

misel0806
16. feb 2016

Nase babicky. Kto si s rodinou vychadza nemaju problemy obe strany moze byt len rad. Tam kde vladne pokoj a laska tam je radost zit..☺☺☺😁😀

erikaemkina
16. feb 2016

Je skvelá a užasná , vela my pomaha ..proste ta nájjjjjj babka , nevymenila by malu za nič na svete , je to jej krasne usmievavé slniečko velka radost .....ta najlepšia Ma len jednu babku A patrí jej VELKE DAKUJEM

lenkakrskova04
16. feb 2016

u nás pomáha najmä moja mama chodí mi prizrieť malých keď musím ísť ku dr. buď so sebou alebo len s jedným drobcom a keď aj príde len na kávu tak sa veľmi poteším 🙂 a drobci tiež, priateľ je čech tak babku z jeho strany drobci často nevidia

vladkulienka
16. feb 2016

moja dcérka má 2babičky a 2prababičky. škoda len, že je len jedna blízko a tie tri 400km od nás. ale ľúbia a rozmaznávajú ju všetky rovnako. svokra (64r.), ktorá je najbližšie pomáha, keď to potrebujem. rada postráži, vezme vonku... moja mamka (49r.) je síce ďaleko, ale voláme si aj 3x za deň + raz za týždeň cez skype. tá keď príde, tak je u nás minimálne na víkend a je to tiež riadna pomoc. no ona vie aj rozmaznávať. keďže je to prvé vnúča užíva si nákupy...a nakupuje všetko zaradom...oblečenie, brumíky, ovocné kapsičky a hlavne hračky...trochu si tým vynahrádza tú diaľku.
prababičky sú moje babky. staršia (84r.) je už na tom bohužiaľ ťažko po pamäťovej stránke, ale pravidelne jej moji rodičia ukazujú fotky malej a ona sa z nej teší v rámci svojich možností a mladšia (69r.) sa zaujíma, chodí aj na návštevy a nosí darčeky 🙂
a všetky (pra)babky sa tešia aj na nášho očakávaného Janíčka 🙂

liveka
16. feb 2016

my už máme len jednu ale tú naaajlepšiu na svete 🙂

linuus77
17. feb 2016

Babičky su skvelé, chapavé, ale jedna ma zdravotne problemy a druha je dlhodobo v zahranici, takže vacsinou som na vsetko sama s manželom. a ked je manzel v praci tak som na vsetko uplne sama a niekedy uz mám naozaj pocit ze to nezvladam 😖 a vtedy objimem deti, vykaslem sa na vsetko, pockam, upokojim sa a hned je lepsie 😀

martinka55
19. feb 2016

Naše babičky sú láskavé a starostlivé, rad& rozmaznávajú svoje vnúčatá. Snažím sa ich s mojimi deťmi zaťažovať čo najmenej, pretože viem, aká je starostlivosť o deti náročná a chcem, aby tu boli s nami, čo najdlhšie. Preto chodím k ním skôr na návštevu, keď si potrebujem niečo vybaviť, tak sa s manželom vždy nejako dohodnem.