Věděly jste pohlaví miminka předem?

lidka_hipp
19. feb 2016

Čekání na miminko je celkem dlouhé 😀 Nevím, jak vy, ale já byla hrozně zvědavá, jaké moje miminko bude. Protože nevydržím na překvapení čekat moc dlouho 😉 nechala jsem si říct pohlaví předem. Takže jsem věděla, že čekám Aničku a mohla se pustit do nákupů oblečků 🙂 Jak to bylo u vás? Nechaly jste se překvapit?

aniko92
19. feb 2016

@lidka_hipp ahoj.při synovi som vedela pohlavie dopredu a velmi sme sa s manzelom těšily na prichod Andrejko ☺ a pri druhom tehu sme to nevedely lebo sa drobisk nechcel ukazat tak ze to bolo prekvapko no poviem ti bolo to velmi dlhych 9mesiacov...☺ ale po porode ma sestricka prekvapila slovamy máte krasnu dcerku tak že už 4mesiace máme doma malu Emmku 😊😊

totatimeka
19. feb 2016

Vedeli sme pohlavie hned ako sa dalo zistit z ultrazvuku. Nevedela som si predstaviť že by som nevedela čo budeme mať. Ak raz bude druhe, už si viem predstaviť že by sme sa nechali prekvapiť 😊 ale to je vo hviezdach či vôbec to druhe bude ☺

dadka_bb
19. feb 2016

My sme najprv odolavali pokuseniu, nechceli sme vediet. Kupovali sme len biele vecicky. Ale obaja sme chceli dcerku. Potom sme si s muzom vestili z prstena (prsten na snurke nad dlanou sa krutil) a my uplne radi ze to bude dievcatko 😀 vysledok mi potom potvrdili aj na ultrazvuku, ked som bola na specialnom vysetreni ci dcerka nema downov syndrom,kedze mala zle triple testy.jooj to bolo radosti.odvtedy sme vsetko nakupili ruzove 🙂 🙂 o to viac sme sa tesili na dievcatko, kedze cela rodina" vedela" (!!) ze cakam chlapceka 😀 starka so svagrinou to videli podla mojet pleti,spicateho bruska,a chuti na kysle 🙂 🙂 ale vytreli sme im kocura .minuly tyzden mala dcerka 1rocik tak som si na vsetko pospominala 🙂

mirecka0809
19. feb 2016

Ja som sa veru pohravala s myslienkou ze by sme si to nedali povedat. Ale kedze sme na Filipka cakala velmi dlho a aj manzel chcel vediet, tak sme neodolali. Ak by sa nam podaril este jeden zazrak, tak by som mozno manzela presvedcila 🙂 Ale zato mam priatelku, ktora porodila pred tyzdnom. A oni to vydrzali a nechali sa prekvapit, ale myslim, ze to museli mat tazke. Lebo ked ide tehotna zena po ulici a stretne kamosku, tak je to len " Jej, aka si gulata. A uz viete co to bude?" (zirafa! wrrr) Nikto sa neoptyta "Ako sa citis? Ste obaja v poriadku?" Bohuzial vlastna skusenost

jana_eyre
19. feb 2016

mne sa paci vyuzit moznost, ze clovek vie ake pohlavie ma pod srdcom.. v oboch pripadoch som chcela vediet co cakam, teraz som tiez zvedava, tak ak sa ukaze, urcite budem chciet vediet..

peta18ha
19. feb 2016

Prvé som nevedela,druhé mi bolo povedané,že vyzerá to že to bude a tretie nakoľko som bola na amnio som vedela

franzziska
19. feb 2016

ano tiez som to chcela vediet dopredu....bola som na takom drahom teste dna co vam to povie na 100% a nemoze sa omylit ako doktor na ultrazvuku 🙂

macopka
19. feb 2016

My sme chceli vediet pri oboch, boli sme zvedavi. Pri prvom sme vedeli velmi skoro, ale pri druhom sme si museli dlho pockat, kym sa ukazalo 🙂

safranca15
19. feb 2016

Ja som chcela vediet co to bude a mala sa ukazala pekne uz v 18tt

ciusinka
19. feb 2016

Ja obdivujem vsetkych,ktori to dokazu vydrzat nechat sa prekvapit 😀Ja som to chcela vediet hned od zaciatku,aj som zvazovala,ze si dam urobit krvne testy aby som to vedela cim skor 😀Ale nakoniec ma cena odradila a nejako som zvladla vydrzat az do 20tt,kedy nam lekar na ultrazvuku prezradil,ze cakame chlapceka 🙂Ja som vzdy vovnutri tusila,ze budem mat syna a aj sa mi to potvrdilo 🙂

seahorse27
19. feb 2016

Chcela som vediet pohlavie dopredu pri oboch detoch - aj zo zvedavosti, aj z praktického hladiska - aby som vedela nakupit vybavicku 🙂 Preco nevyuzit tuto moznost, ked je k dispozicii? Nevidim ziadnu logiku v cakani na prekvapenie pri porode...nerozumiem, co je na tom take zvlastne a preco to ludia robia, ze nechcu vedeit pohlavie. Ved prekvapenie je uz len to, ako bude vyzerat. Pri dcerke som vedela cca od 27.tt, skor sa nechcela ukazat a pri syncekovi od 21.tt.

luma1
19. feb 2016

Nam prveho v 13tt povedal dr ze je chlapcek (mal pravdu) a druhe som bola velmi zvedava velmi som chcela do paru a mala sa az do 22tt schovavala no ked mi v 22tt povedal ze dievcatko nevedela som prestat plakat od radosti 🙂

janinah
19. feb 2016

Áno...pred 22r. mi lekár povedal,že čakám syna,nakupila som modré,zelené veci..a narodila sa Lenka...z manžela sa v práci smiali,že ber dovolenku a choď domov vecičky prefarbovať na ružové...že som potom pri ďalších deťoch pohlavie vedieť nechcela,je pochopiteľné 😉

evittam
19. feb 2016

@janinah 😀 🙂 Ale stále lepšie ako keby ti povedal, že dievčatko - nakúpiš ružové a bol by chlapček. 😉

terezka1947
19. feb 2016

pri prvom sme to s manzelom chceli vediet,pri druhom nie=lekar sa pomylil a velmi skoro mi povedal,ze tipuje chlapca....potvrdilo sa,takze prekvapenie nam troska zmaril=aaaaaaalebo
ani velmi nie 😀
pamatam si,ze sme sli kupovat kociar pre prveho a chcela som take univerzalne farby=keby bolo druhe dievactko...a tusila som uz vtedy,ze to dievca nebude...
a sranda je,ze uz pri prvom som mala silne,velmi silne tusenie,ze to bude chlapec.....
bohuzial,moja intuicia ma este nikdy nesklamala....ani v zlom,nai v dobrom......nastastie toto bolo to dobre 😉

kupcovci
19. feb 2016

Dobry den aj ja patrim medzi zvedavcov a pri oboch detickach som sa nemohla dockat ked zistim pohlavie.pri druhpm o to viac ze prvy bol chlapcek a velmi som tuzila po dievcatku kt.by som mohla paradit.🙂

sjuzan77
19. feb 2016

tak my patrime k tej mensine, co sme pohlavie vediet nechceli. uplne nam stacilo, ze je dietatko zdrave a bolo nam jedno, co to bude. lekar bol z toho prekvapeny, vraj to uz takmer nie je vidiet v dnesnej dobe, dokonca sme mali kvoli tomu zadarmo 4D 🙂 vydrzat tych 9 mesiacov nebolo tazke, co ma najviac hnevalo, kazdy, kto ma stretol mal len jedinu otazku "co to bude?" nikto sa neopytal, ako sa citime, ci sme zdravi a pod. vybavicku som kupovala v neutralnych farbach, tak ci onak, po porode sme dostali plno oblecenia v prislusnej farbe. co bolo zaujimave, tak manzel cele tehotenstvo kazdemu tvrdil, ze on si je isty, ze je to dievcatko. bol jediny, pretoze vsetky babske povery od nevolnosti, chuti, pleti, az po tvar bruska ukazovali na chlapceka, dokonca svokrovci nakupili modre vecicky 😀 som rada, ze sme vydrzali, pretoze ked sa babo narodilo, bol to pre nas ten najkrajsi moment, ked mi lekar podaval dieta so slovami "mamicka, mate dcerku". spolu s pohladom na placuceho manzela to bol pre mna obrovsky zazitok. teraz cakame druhe a ideme tou istou cestou 😉

misel0806
19. feb 2016

Ja som od prvej chvile mala tusenie ze to bude chlapec aj ked to bolo moje prve tehu.. Aj podla tvaru bruska aj pleti.. Ale najskor som zacala kupovat neutralne vecicky potom uz pribudli aj modrucke. S manzelom sme strasne chceli chlapceka a za kazdym ked som vysla s poradne von sa ma opytal no chlapcek uz je to iste?? Hovorim este nie lebo sono mi predsa nebudu robit za kazdym ked tam dojdem no strasne nedockavi bol ten moj manzel. Moj doktor si daval na cas pohlavie som vedela az na zaciatku 8mesiaca samozrejme chlapec. Ta radost bola nekonecna manzel vtedy celu noc od radisti nespal a len hovoril ja som to vedel..😀😀Tak sa nam narodil nas vytuzeny chlapecek☺☺

darling82
19. feb 2016

Ja som vzdy chcela vediet co to bude.V siestom mesiaci mi povedal,ze to bude chlapcek,ale ja som stale verila,ze dievcatko.Jedneho chlapceka uz mame,tak som dufala,ze to bude dievcatko.No smola 🙂 ,ale zaklad,ze je zdravy.

zoizoi
19. feb 2016

Ja som nevydržala 😄 pri každej prehliadke som sa pýtala, či to je chlapček, alebo dievčatko. Dlho som sa načakala, lebo bábätko sa nechcelo ukázať, ale nakoniec to bolo dievčatko 😍 veľmi som sa tešila, lebo doma už boli nakúpené ružové vecičky 😀 naša prvá fotka z ultrazvuku ☺️

zellvicka
19. feb 2016

S priateľom určite chceme vedieť. Mne síce nezáleží na tom či dievča či chlapec, ale vedieť to chcem 🙂 priateľ chce malého futbalistu :D

janedoe
19. feb 2016

My sme nevedeli a bolo to super. Manzel nechcel vediet a ja, kedze som chcela velmi dievcatko, tak som sa bala, ze ked to bude chlapcek, tak budem sklamana a to som nechcela. Nuz...je to chlapcek a nevymenila by som ho ani za 1000 dievcatiek. A veru....ani druhe ked sa zadari nebudeme chciet vediet. Ale teraz mi uz bude pohlavie naozaj ukradnute. A ked niekto pise, ze je to divne v dnesnej dobe nevediet.... nuz my sme nevedeli a vobec mi to nechybalo ☺ Takze asi sme divni ☺

martinkaha
19. feb 2016

My sme s manželom tiež tvory zvedavé a netrpezlivé, tak sme sa dozvedeli pohlavie našich detí vopred. Ale vždy keď nám to pani doktorka prezradila, mali sme slzy v očiach od veľkej radosti. 🙂 No a mne nebolo viac treba, hneď som chystala výbavičku, až ma museli všetci krotiť, že mám toho veľa aj pre tri bábätká! 😀

kvietok89
19. feb 2016

Ja som bola strasne zvedava, ale mm sa chcel prekvapit, tak som odolavala aj ja, lebo kedy som to vedela hned mu to vyklopim. Tak sme spolu cakali a nevedeli a bolo to ozaj krasne, ked nam na porodne sale povedali co sa nam narodilo, bolo nam to uplne jedno, hlavne ze sme to spolu zvladli. Mne zial tyzden pred porodom dr prekecla ze je to dievca, ale ja som to nevidela na monitore, tak som si povedala, ze uverim az ked uvidim 🙂. Vsetci v okoli mi predpovedali chlapca a mna to strasne hnevalo :D asi som v podvedomi citila ze to bude ona. Ked budeme znova v ocakavani, tiez sa nechame do konca prekvapit 🙂.

lyrrya
19. feb 2016

Mz sme pri oboch chceli vediet pohlavie 🙂 Prve babatko sa nam vsak skovalo a na normalnom sone sa nechcelo ukazat. sli sme teda na 3D. a ano, prekrizilo si nohy a otocilo sa nam ritulou 😀 hahaaaa. doktor dobre dlho hladal a nakoniec povedal, ze syn - a trafil, chi chi. Druhe sa uz nehralo na tajnasa a hned z fleku, ze budem mat dceru... muz bol prekvapeny, lebo, ze on robil syna 😎

cathy26
19. feb 2016

Pri prvom sme patrili do skupiny "prekvapko na pôrodnej sále"...bolo to ťažké ale vydržali sme, o to viac to bolo pre mňa potom krajšie keď mi lekár oznámil že moje tušenie sa premenilo na skutočnosť 🙂 ..teraz pri druhom bol najviac zvedavý starší syn tak sme si pohlavie nechali odtajniť...a samozrejme že aj najspokojnejší bol on 🙂...inak tiež som neznášala reči typu "čo to bude a pod." A keď už sme vedeli že opäť chlapček reči typu "hmm..zase chlapec,nie si sklamana" ma teda riadne dostavali do vyvrtky 🙂

bubbles
19. feb 2016

chcela som a vedela som to dopredu.. ale nikomu sme to nehovorili, hlavne aby nas nepresviedcali na nejake mena.. aj tie sme kamuflovali, vybrali sme strasne skarede a tie sme im povedali - jasne, ze ich ohovorili.. keby mi tak vrtaju do skutocne vybrateho mena, tak sa ma to dotkne.. takto dostali sms s hotovym menom a uz sa s tym museli len zmierit 🙂

katkakovac
19. feb 2016

Nevedeli sme pri prvom a nevieme ani teraz pri druhom. Pokušenie bolo, aj je, ale keď sme vydržali doteraz, tak už ten mesiac nerozhoduje. Každý z nás tipuje niečo iné 😝 Vtipné boli pri prvom poznámky typu, "vy ste si dali určite povedať, a nám nechcete prezradiť". No my sme naozaj nevedeli. Dokonca keď sestra posielala mužovi fotku krpca z pôrodnej sály, tak sa mu vybil mobil a nestihol si prečítať, či má syna alebo dcéru. Tak utekal na pumpu kupovať nabíjačku do auta😀 Tentoraz si dúfam mobil nabije 😉

bubloska135
19. feb 2016

ja som to chcela vediet od zaciatku, lebo vsetci v nasej rodine mali dievcata a tvrdili ze aj nase male bude dievcatko a cuduj sa svete cakali sme chlapceka. vsetci ho teraz hyckaju ved predsa jediny vnuk 🙂 a partner sa doteraz vychvaluje ze vsak on vie ako sa to robi 🙂 hlavne svojim bratom, kt. maju obaja dcerky 🙂 ale aj keby bola dievka je taktiez hrdy, to su len reci 🙂
ak budeme mat dalsie babatko tak budem tiez urcite chciet vediet ake je to pohlavie

cevrik5
19. feb 2016

Ja by som nedokazala vydrzat na taketo prekvapko dlho. Hned co zistia chcem to vediet zase