Pohlavie až pri narodení

1. jún 2023

No čo, mám tu mamičky ktoré sa nechávajú prekvapiť až k pôrodu s pohlavím? Ja sa taaak strašne teším♥️ veľmi som zvedavá, no chce to veľa veľa sebazaprenia aby som vydržala celé tehotenstvo nevedieť 🤔🤭 verím že to bude náádherné keď sa malé narodí ♥️ vecičky mám pripravené len tie najmenšie všetko biele, nič viac.. vy ste na tom ako? Prípadne sa pochváľte vašimi reakciami keď sa vám už bábätko narodilo ♥️

deti95060810
1. jún 2023

my sme sa tak nechali prekvapiť 3 krát
pri prvom tehu nám gyn. nechcela povedať pohlavie - vraj sa máme nechať prekvapiť - to som bola ešte s ex.
so súčas. mm sme sa nechali prekvapiť 2 krát. kým pri jednom bábu sme mali prichystané dve mená - on pre dievčatko , ja pre chlapčeka, pri tom ďalšom sme boli tak presvedčení že to bude chlapec, že sme ani neuvažovali o žiadnom dievčenskom mene. A potom sme boli veľmi veĺmi prekvapení keď sa narodilo dievčatko - nedokázali sme vymyslieť ani žiadne meno....
tie večery keď sme sa s mm rozprávali o malinkom a typovali čo to bude, na koho sa bude podobať....pamätám doteraz.
ani jeden krát som neuhádla pohlavie dieťaťa....vždy som sa zmýlila a pritom som si myslela že mám správny tip.

mamatroch
1. jún 2023

My sme sa nechali pri 2.hom a bolo to nadherne 🥰 a akosi som citila, ze to bude opat dievcatko (aj bolo) ...a ta chvila po porode, ked mi ju polozili na brusko a ja som este stale nevedela, kto to na mne lezi, kto to pred chvilkou este bojoval o svoj prichod na svet ... Pytam sa doktorky, ze koho to mame a ona, zlata, hrala so mnou tu hru do konca a akoze nakukla pod plachtu a nazvala ju menom (vopred som hlasila obe verzie mena, chlapcensku i dievcensku). Krasna spomienka 🥰
...chcela som prekvapenie aj pri 3., ale rodinna rada ma prehlasovala 🤣 ...tusila som, ze to bude chlapcek, ale aj tak ma to dojalo, vidiet ho na uzv a doktorka asi myslela, ze placem od sklamania, tak ma hned utesovala, ze chlapci su predsa taki pritulni a tak...
A ja pritom stastim bez seba... No pravda je, ze to by som bola i pri dievcatku, skratka ma dojalo uz vediet, kto sa to vo mne skryva, bolo to uz take konkretne zrazu...

rebrambora
1. jún 2023

My sme vedeli odzaciatku. Nejake tusenie, cize ziadne prekvapenie by sa nekonalo.

kiki68
1. jún 2023

Ja som vedela, ale vedela by som aj tak, lebo vzdy niekto spravil chybu a vrazil tam a hned ze jeej aky chlapcek podareny, ako sa predvadza. Chodila som dost na rizikove poradne a vzdy tam dosla nejaka sestricka s papiermi. Takze dobre, ze sme vedeli, lebo by to nahodne bolo povedane 😀

thoughtfulweirdo
1. jún 2023

Ja som si pri druhom a zároveň poslednom nechala prekvapko, lebo som si chcela užiť to napätie až do konca 😁 boli z toho nadšené aj pôrodné asistentky pri pôrode, snažili sa odhadnúť pohlavie 😄 samotny pôrod bol rýchly a ľahký a keď mi bábätko položili prvý krát na brucho, bola som z toho bleskového priebehu tak vykoľajená a euforická, že som len držala bábätko a ani mi na um neprišlo pozrieť sa na pohlavie. Museli ma upozorniť, aby som sa už pozrela aj ja konečne 🤣 bol to veľmi silný moment, krásny, to odhalenie, na koho som to tak dlho čakala 😍

sunyrose
2. jún 2023

Na prekvapenie som čakala trikrát. Aj keď, manžel túžil mať dievčatá a aj som sa tak trochu na to pripravila...- matematika nezlyhala a manžel mal veľkú radosť pri prvých dvoch deťoch. Tretie sa nám narodilo neplánovane. Hovorila som si, že by snáď manžel prijal s radosťou už aj syna, ale nám sa narodila opäť dcéra....A radosti nebolo konca kraja. Videl ju skôr ako ja.....Nemenila by som. V tom čase sa veľmi pohlavie lekárom neoznamovalo. A vôbec to neľutujem. Dnes sa mi zdá, že trpezlivosti aj v tejto oblasti ubúda a takmer každá mamička už vopred vie pohlavie dieťatka. Každý nech sa rozhodne ako chce, ale ja by som určite nemenila. Keď sa nám malo narodiť prvé vnúčatko, dcérka šla v mojich šľajapách. Tvrdí, že to bol ten najkrajší zážitok v jej živote, keď ten "batôžtek šťastia" vykukol....

terry658
2. jún 2023

My čakáme tretie prekvápko. Podľa mňa je to ten najúžasnejší pocit, keď porodím a zistím, čo to bude. Ani raz mi nevyšiel typ, čo som celé tehotenstvo mala 🤣
Vecičky mám tiež biele a béžové. V dnešnej dobe už nie je problém kúpiť deň po pôrode. Ale priznám sa, že pri prvom dieťati bolo viac unisex vecí ako teraz. Mám pocit, že všetko je buď dievča alebo chlapec a nič neutrálne a pekné. Keď sok čakala dcérku tak bolo všetko biele a povyšívané bielou nitkou. Vyzeralo to priam luxusne a teraz nič také nádherné neviem zohnať.

dominika1922
2. jún 2023

Aj my tak. Aktuálne 27tt a snažím sa vydržať ale manžel je zaprený že vedieť nechce tak kvôli nemu hádam vydržím😀 a čaká nás o 3 týždne 3d u grochala tak zase budeme tipovať podľa tváričky 😀 obaja si myslíme ale každý iné pohlavie

lauriik
5. jún 2023

Ja som sa nechala prekvapit pri druhom porode. Prva dcera cely cas tvrdila, ze bude mat segru a tak aj bolo ☺️☺️ Pri porode porodne asistenky uplne stastne, ze neviem. Tipovali so mnou. Ja som teda hovorila, ze dievca a oni (kedze som 12 dni prenasala) hadali chalana. A ked som porodila tak sa pytam, je to dievca? A PA pozrite sa sama ☺️☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre