Prečo ste si ešte robotického pomocníka nekúpili?

ivan_irobot
14. okt 2017

Konečne po náročnom týždni prišiel víkend. Celá rodina doma a pravdepodobne aj kopa plánov, ako stráviť spoločné chvíle. Pre mnohé rodiny je to aj čas "vypadnúť" za nákupmi. A vlastne, prečo ste si ešte žiadneho robota doposiaľ nekúpili, keď na celom svete sa predalo už viac ako 20 miliónov iRobotov?

matazirafa
14. okt 2017

@celasapremenim ja viem, ze je to len dalsia raroha na ktoru sa nalaka zopar ludi, trendy v tejto oblasti vobec nesledujem len ma na chvilu zaujala predstava ze sa bude vysavat samo a nemusim to robit ja momentálne v priemere 10x do dna 😅 a hlavne ked sa mi synator naučil vytahovat kabel zo zásuvky pocas vysavania 😂

tenerifka
14. okt 2017

Nekupili sme a ani nekupime,lebo:
Mame dost velky dvojpodlazny dom a staviame este vacsi,a nezniesla by som,aby sa mi hlucny pristroj pocas celeho dña motal pod nohami, pre nas je dolezite pohodlie, doobeda riadne upratat (ci uz my alebo upratovacka) a poobede mat klud.
Neprichadza do uvahy nechat to zapnute doobeda, kedze mame v dome alarm a ten sa pri najmensom pohybe spusti

tabitana
14. okt 2017

Aj by som si ho kupila.. Len je fakt veľmi drahý...hlavne zbytocné vydaje, ak staviaš dom..sú uplne iné priority...typu:kolko mechov pucovky kupiš,alebo kupiš radsej romblu.. Jasne, hodil by sa mi do domu ako lusk.. Kedže nemám tam naplanovane ziadne prahy.. Ziadne koberce.. Mozno raz...ktovie... 😉

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@tenerifka Ahoj tenerifka, väčšinou užívateľov dá Roomby vysávať vtedy, keď sú preč z domu. Myslím, že to je riešenie s tým hlukom a motaním sa pod nohy. A Roomba nevysáva dom celý deň, za dve hodiny má v pohode povysávaných 100 m2. A na alarm je tiež riešenie, väčšina alarmov (a o tom nevedia ani ich majitelia) sú nastavené tak, že nesnímajú spodných 10 cm podlahy - kvôli utečeným morčatám, škrečkom, alebo myšiam 😉 No a to je presne priestor, kde Roomba pracuje. Alarmy (teda ich senzory) sa aj dodatočne takto dajú upraviť.

tenerifka
14. okt 2017

@ivan_irobot na to som uz myslela, ze by sa to dalo, ale stale je tam to nepohodlie ohladne dvoch poschodi,bolo by treba ten vysavac prenasat....kazdopadne by ma zaujimala aj hlucnost, napr.v porovnani s klasickym vysavacom

83lenka83
14. okt 2017

Suseda ma roombu a teraz po 3 mesiacoch užívania jej odišla baterka, už je v oprave :-/ vysávač za 800€ vydržal 3 mesiace

foolie
14. okt 2017

€€€ ako vačšina na Slovensku ...

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@83lenka83 Leni, je to elektronika, môže sa stať čokoľvek. Veď predávame 10000 ks ročne na Slovensku, takže servis to vyrieši. Navyše, v prípade reklamácie robotov iRobot bezplatne sťahujeme kuriérom robota priamo z domu a potom ho opäť opraveného vraciame zdarma kuriérom. Nikam netreba chodiť a do cca 10 dní je opravený robot naspäť.

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@tenerifka Ahoj, bežné vysávače majú teraz rôzne hlučnosti. Hlučnosť robotov Roomba sa pohybuje okolo 60 dB. Roomba vysáva, takže to aj počuť. V praxi však, keď zavriem Roombu do vedľajšej miestnosti, takmer vôbec ju nepočuť (aby si si tú hlučnosť vedela predstaviť) 😉

kosicanka1
14. okt 2017

Kupila som roombu, nepovysaval koberec, siel spat do obchodu, vratili nam peniaze 😰 nefunguje na hrubsich kobercoch vobec ani sa nepohol

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@kosicanka1 Ahoj, na niektorých bohužiaľ nie :( Ale na bežných (bez dlhého hustého vlasu) vysáva lepšie, ako klasický vysávač.

ferihegy
14. okt 2017

Financie

stastnablcha
14. okt 2017

kupila som ho.. a je v pivnici v skatuli.. :(

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@stastnablcha A prečo? Schovávaš ho do Vianoc? 😀

loginexistuje
14. okt 2017

Baby dakujem z prispevky muz rozmyslal ze mi kupi pod stromcek ale uz nechcem nech vysava teenegerka tak ako doteraz

loginexistuje
14. okt 2017

A ja chcem radsej iPhone 😂📱

admet
14. okt 2017

preco nie? Lebo ho jednoducho nepotrebujem. Dovody tu uz vymenovala sissy. Casova uspora takmer ziadna, ekonomika tiez neposobi presvedcujuco. Vysoka vstupna cena a udrzbove naklady vo vyske 80 eur na dva roky kvoli baterii....za tu cenu si viem poriadit lacny vysavac, ktory tiez pravdepodobne vydrzi okolo dvoch rokov...aj viac, ked EU zakaze v elektrospotrebicoch kazitka.

lilu74
14. okt 2017

Mame a nedam na nu dopustit-ano je hlucna ale v izbach ju nepocut a v kuchyni ju zapinam ked ideme prec😉a este stale ma prekvapi kolko prachu a spiny pozbiera😨

astonka
14. okt 2017

no ja by som take niečo čo vysáva samo nechcela ani zadarmo...kedže u nás doma si najlepšie povysávam ja sama - jednoducho (asi som vadná) vysávam bud každy alebo každy druhý deň neznašam prach a vlasy po podlahe

veronika426
14. okt 2017

Ja by som Roombu uz nedala ani za nič. Pri dvoch deťoch je to skvelý pomocník, behá po dome každý deň, koberce sú ako čerstvo vytepovane, podlaha čistá. Tak ako umývačka riadu, kde nemusím stat pol hodinu pri riadoch a ich následnom utierani, či sušička v zimnych mesiacoch, keď nemôžem prádlo sušiť von na slnku a máme toho prádla kopu 🙂 netreba mať milióny na účte, stačí raz za rok našetriť, netreba to najdrahšie, ale dá sa to tomu, kto to naozaj chce. Toť môj osobný nazor 😉

hanata
14. okt 2017

@loginexistuje Preco? Keby som nemala ine vydavky, urcite si po mope kupim aj vysavac. Ja som volila vyber robota podla toho, co ma obtazuje viac. A to je jednoznacne umyvanie a nie vysavanie podlahy.

loginexistuje
14. okt 2017

@veronika426 neriesila som prioritne peniaze aj ked mi pride predrazena popravde susicku umyvacku mam mam aj mop spojeny s vysavacom taky ten parny umyva u nas zasa muz takze re mna by bolo riesenim oba roboty aj vysavanie aj umyvanie a nevidim v tom aktualne dostatocny prinos voci pociayocnym a prevadzkovym nakladom ale tak hlavne ze si spokojna

lija22
14. okt 2017

roombu mame ale aj neustale porozhadzovane hracky, jednoducho milion prekazok a v miestnosti su do L a vtedy sa casto roomba zacykli v jednej casti. Ja som kupu z tychto dovodov olutovala a madam uz skoro rok sedi v skrini

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

@evamarek77 Ahoj, ďakujem za skúsenosť. Verím, že pokiaľ by sa v byte urobilo pár zmien (aby sa Roomba nezasekávala), ďalej by ti mohla pomáhať s vysávaním.

deti95060810
14. okt 2017

Prečo... Lebo financie nepustia. Pýtate za ten Váš výrobok nekresťanské peniaze....😉

ivan_irobot
autor
14. okt 2017

Dámy, ďakujem veľmi pekne za vaše názory. Počas celého týždňa čítam veľmi veľa pozitívnych reakcií a vo väčšine prípadov by ste robota chceli, ale problémom je cena. V ponuke máme nielen roboty za 1000€, ale dajú sa kúpiť aj Roomby za menej ako 300€. Určite si pozrite tento test, ktorý porovnáva rôzne značky robotov do 300€:
https://touchit.sk/porovnavaci-test-roboticke-v...

petrapod
15. okt 2017

Reálna skúsenosť. Máme rombu (typ 581tusim nejdem teraz pozriet) ale človeka nenahradí. Kým manžel všetko ponadvihoval aby vysavacou nic nezavadzalo tak by mal povysávane. Na nete sa to dalo. Ale teraz v dome radšej chytí vysávač a vysáva on. A keď to porovnáme je manžel lepší🙂 🙂

petrapod
15. okt 2017

@petrapod
Sorry za chyby preskakuje klávesnica (na byte sa to dalo)