A čo na to odborníci?

nelakuzelnecitanie
Moderátor
3. júl 2018

Viaceré výskumy sa zhodujú v tom, že zvedavosť detí je najdôležitejším predpokladom na rozvoj osobnosti človeka. Neignorujme detskú zvedavosť, naopak, snažme sa ju podporiť. Psychológovia nám v tomto radia, že máme:

- odpovedať trpezlivo na všetky zvedavé otázky,
- vzbudzovať záujem o knižky,
- podporovať prirodzené záujmy,
- a v neposlednom rade eliminovať pasívnu zábavu.

Prečítajte si celý názor psychológa: http://www.kuzelnecitanie.sk/co-o-kuzelnom-cita...

Ako vnímate hranie sa s Kúzelným čítaním vy? Pomáha Kúzelné čítanie v niečom aj vám?
Kto iný, ako mamina, je predsa ten najväčší odborník 😉

aivankaa
3. júl 2018

je interaktívna doba a Kúzelné čítanie sa mi veľmi páči, už sa obzerám aké knižky sú a s ktorou by sme začali :D a teším sa ako aj ja sa kopec vecí dozviem... myslím si, že je to veľmi vďačné aj na cestovanie alebo ak treba niekde čakať. nepotrebujeme veľa hračiek zbaliť, budú stačiť knižky a pero :D

zorilka
3. júl 2018

U nas frci kuzelne citanie asi kazdy den 😉 A teda pomohlo hlavne najstarsej Nikolke (3r.). Do 2,5r. toho moc nenarozpravala, iba sem-tam nejake slovko vyriekla, tak sme to uz chceli riesit s logopedickou :-/. Nastastie s knizkami sa jej pekne rozviazala pusinka a som v nemom uzase ako sa snazi spievat aj mladsia Tanicka, ktora ma 16mesiacov 😉. Kukulienka je nasou domscou hymnou 🤣. Stredna Lenka (sesternica 2r.) - dalsia spevacka do partie hadam dostane kuzelne citanie od Jeziska k vianociam a nebude taka bitka o pero 😉

zorilka
3. júl 2018

Inak, aj tu je celkom dobry clanok: https://m.spuntik.zoznam.sk/cl/1000706/1591247/...
Podla mna zakladom je to, preco to deti tak bavi, ze ucenie je hrou a to je zaklad🙂. Skoda, ze sa nedalo takto naucit aj derivovat, logaritmovat atd. za mojej "ery"😂. Inak osobne som sa este nestretla s negativnou recenziou na tuto knizku 🙂

ivec16
3. júl 2018

je to super ze doba pokrocila a mame taketo knihy-hracky... my by sme velmi ocenili keby existovala aj francuzstina-slovencina!lebo zijeme vo francuzsku a teda tieto interaktivne knihy velmi pomahaju obohacovat nas slovnik, nas syn zacal rozpravat len nedavno a este sa ma co ucit... ale chapem ze vacsi zaujem je asi o anglictinu...

zorilka
3. júl 2018

@ivec16 Ja som dnes pozerala cesku stranku a tam pripravuju cesko-spanielsky slovnik, normalne ma to prekvapilo 😋

jeinabe
3. júl 2018

Kedze moj syn od malicka rychlo nasaval nove informacie (napr.uz ako 2 r.vedel abecedu) stretla som sa s nazormi,ze na co trapit deti ucenim....lenze ja som ho nikdy nenutila k nicomu, o co nemal zaujem....mali sme a stale mame farebne drevene kocky, z ktorych sme sa isli vtedy ucit farby, lenze jeho zaujimali aj pismena a cisla na nich....ked sa ma opytal,co je toto,tak som mu povedala,to je A ako auto a on si to hned zapamatal....preto mame sklon k interaktivnym hrackam a urcite som za to, ze ked dieta ma zaujem nasavat informacie dopredu, preco nie....do 1.triedy nastupil uz ako skuseny citatel, zase som sa stretla s roznymi nazormi,ale u neho to slo samo a ako to zastavit a vlastne preco? Takze sme vdacní za Kuzelne citanie,ze sa moze zabavit a pritom vela naucit 😉

cleo02
3. júl 2018

My este tieto knizky nemame, ale som rada za tuto aktivitu tuna, aspon budem vediet, ktoru zacat. Dcerka ma 2 rocky 🙂

bejulik31
3. júl 2018

Deťom vyberám hračky, ktoré rozvíjajú ich motoriku a myslenie...pre mňa sú to hlavne knihy, medzi ktoré patria aj knihy z Kúzelného čítania...najviac sa o ne zaujíma naša 1-ročna slečna, ktorá pero nechce pustiť z ruky a Spievanky sú pre ňu TOPka 😂😂😂...

croasantik
3. júl 2018

@bejulik31 prosim vas, kde ste kupili to pero? Ďakujem pekne

maminecka2
3. júl 2018

Moje deti zacinaju byt mudrejsie ako ja 😫. Budem si musiet knizky nastudovat aj ja 😂. Su super.

anka2103
3. júl 2018

Tieto knihy daju detom zabavnu formu vzdelavania. Bavi ich objavovat niekedy aj to, co sami rodicia nevedia pomenovat a je to pre nich taky nejaky,, dospely,, svet 🙂

dellpo
3. júl 2018

Kuzelne citanie pomaha dcerke obohatit slovnu zasobu, uci ju spravnej vyslovnosti niektorych slov, rytmike. Aj s pomocou kuzelneho citania dcerka spoznava, preco je dobre a spravne sa (o hracky) delit, uci ju trpezlivosti (pri praci a hrani sa) 🙂 Rozvija vacsinu jej zmyslov naraz. V neposlednom rade sa uci a nasava nove informacie o veciach, ktore ju zaujimaju. A mne dava moznost zmysluplne s nou travit cas, sledovat jej pokroky a tesit sa spolu s nou, ako jej to ide. Som vdacna za tento projekt, kedze okrem hrania sa a ucenia dava dospelym moznost spomalit, nacas zabudnut na dospelacke povinnosti a vratit sa do detskeho sveta spolu s ich detmi. Prave toto je pridana hodnota Kuzelneho citania, a aj ked sa deti zvladnu hrat s knizkami same, u nas to tak nikdy nie je; je to timova zalezitost 🙂 Dakujeme

neznamaznama
3. júl 2018

Že v čom mi pomáha kúzelné čítanie..............no jasné, že v tom, že deti sa perfektne zahrajú. Je zvláštne, ako sa s ňou zahrá 11-ročné dieťa, 9-ročné dieťa, ale aj 3-ročné dieťa a to dokonca naraz a občas aj bez hádok. A veru je super, ak sa aj dospelý človek občas dozvie niečo nové popri príjemnom hraní. No a veru počas vianoc nám v podstate nehralo nič iné, len pero, kde sme mali svoje obľúbené piesne. Perfektné.

neznamaznama
3. júl 2018

@croasantik pero kúpite vo väčšine hračkárstiev napr. aj v Dráčiku, či na stránke kuzelnecitanie.sk. Ak sa nemýlim, tak ale nie samostatne, ale s niektorou knihou. A potom už stačí dokupovať len knihy. A tešiť sa. (Možno občas viac, ako dieťa 😉 )

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
3. júl 2018

@neznamaznama Áno, presne tak. Zatiaľ to platí takto 🙂

levica05
3. júl 2018

Sme spokojní, aj preto keď sa ma dnes pýtali, čo majú známi kúpiť Patrikovi k meninám, odporučila som im kúpiť novú knižku k peru. Takže aspoň vieme, že kúpia niečo, čo sa deťom (a aj rodicom) bude páčiť.

bejulik31
3. júl 2018

@croasantik v predajni Albi spolu s knihami 😉

ivec16
3. júl 2018

@zorilka no tesne vedla ;D tak mozno sa dockame raz aj francuzstiny len neviem ci ju este budeme potom potrebovat, teraz by sa nam ako sol
zisla

zorilka
3. júl 2018

@ivec16 Mne by sa to zislo asi na SS. Teraz uz moc nepoparlujem 😁

klauduska33
3. júl 2018

My ešte tieto knižky nemáme, ale mňa veľmi zaujali a toto sa deťom určite páči.

blondik85
3. júl 2018

Hrave ucenie alebo prve pismenka 🙂

slavuska237
4. júl 2018

My ho ešte nemáme ale tiež sa držíme hesla že stále odpovedaj 😂moja neter mala obdobie preco.. položila mi asi 1000 nezmyselných otázok na ktoré som jej krvopotne odpovedala . Hlavne aby som jej nemusela povedať lebo. A asi pri 1001otazke už som bola fakt zúfalá a ksuela s si odpoveď premyslieť tak som sa nadýchla a ona na mňa : Lebo?😂😂