DARČEK: A čo predškoláci? Nezabudli sme ani na nich!

nela_kvido
Moderátor
20. aug 2019

Všetky deti sú véééľmi kreatívne a zvedavé. O tom niet pochýb 🙂 Ale zároveň sú aj náročné. Vymyslieť im program nie je ani náhodou jednoduché. O to väčšia však býva zábava, keď sa to podarí. Čo predškolákov dokáže zaujať? Detskí psychológovia radia zamerať sa na základné detské potreby:

ROZPRÁVANIE
Pretože pre deti je nesmierne dôležité vedieť, že im venujete svoju pozornosť. Na druhej strane je ale rovnako dôležité to, aby počúvali aj oni vás. Ako na to? Rozprávajte sa. Toto nie je vždy jednoduché, však? Opäť pomôže naša chobotnička! Napríklad také Kvídove Povedačky 🙂 Sú plné zaujímavých a netradičných tém na spoločné rozprávanie a spoznávanie.

https://www.youtube.com/watch?v=j_I2TO4Pu-0

ZVEDAVOSŤ
Podporovať detskú zvedavosť a súťaživosť dokážu najlepšie práve rôzne hry. Tak napríklad Moje prvé kvízy sú to pravé orechové. Obsahujú 300 zaujímavých otázok, hraciu kocku a krásne ilustrované puzzle. Kto ako prvý zloží obrázok, vyhráva. Výhodou sú 2 rôzne úrovne náročnosti, aby sa dokázali spolu zahrať aj rôzne starí súrodenci alebo dieťa a rodič, prípadne starý rodič.

https://www.youtube.com/watch?v=t0RuZvkyHDw

FANTÁZIA
Tak tá má u detí naozaj neobmedzené hranice 🙂 Vymyslené detské príbehy sú veselé a dokážu pobaviť naozaj každého. Zaujímavé príbehy si spolu môžete rozprávať napríklad pri Kvídovom Rozprávkovom divadle 🙂 Deti len tak neomrzí, pretože príbeh si vytvorí samo a tak je zakaždým iný, jedinečný.

https://www.youtube.com/watch?v=2BcDX8mP5PU

Aj tu samozrejme nemôžeme zostať bez toho, že by som niektorú z vás za svoj príspevok neodmenila. Napíšte mi ako so svojim predškolákom najradšej trávite voľný čas.

Vylosujem jednu z vás, ktorej pošlem Kvídove prvé kvízy.
Svoje komentáre môžte pripájať do 21.8. do 12tej.

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@jajuska2021

Dúfam, že poteší 🙂

ivana08
20. aug 2019

My veľa času trávime vonku, ale naše baby milujú aj knihy, čítame nieco denne, ale aj spoločenské hry. Staršia predskolacka ma mladý detektív a veľmi sa jej páči. Pri jej zvedavej povahe by určite ocenila aj tieto kartičky 😉

valiatko
20. aug 2019

U nas so synom travime cas najviac pri knihach, spolocenskych hrach, stavanim lega a kreslenim, na cestach hrame hry so slovickami a hadanky, a vonku su to klasika ihrisko, zahrada a vylety do prirody.

curcuma
20. aug 2019

Záleží aj od počasia. Ak je pekne, tak hry vonku, príroda a ak sme doma, tak milujeme lego, aktuálne staviame domy 🙂, potom si radi kreslíme, čítame rozprávky, alebo sa len tak rozprávame, dávame si otázky, odpovedáme, hovoríme si rôzne príbehy a tak podporujeme reč, fantáziu, tvorivosť.

ninkanorko
21. aug 2019

Nasa velkacka/predskolacka najradsej kresli,vyfarbuje a vyplna rozne ulohy v predskolskych knizkach,casopisoch..kedze mame aj starsieho brata velkaca hravame aj spolocenske,alebo slovne hry-aktualne nasa naj je -“hadaj kto som”super aj do auta na cesty..kedze k nej nic netreba..🙂

petronelak
21. aug 2019

@nela_kvido mam doma predškoláčku a 3 rocnú dceru ktorá chce po staršej sestre všetko opakovať, takže je to niekedy celkom zaujímave, mame knižky pre predškolákov ktoré dcerka rada vyplna píše a iné, vtedy sa snažím s mladsou dcérou hrať s albi či už s knihou alebo s kvido kvizmi co mame doma dva určite by sme sa potešili dalšej

monika11m
21. aug 2019

Náš Lukasko ma oneskoreny vývin reč ma 3,5 a teraz začína byť velmi snazivy, snaží sa opakovat niektore slová. Tak sa nám teraz darí lepsie pracovať, precvičovať a pomahaju práve knižky a obrazky sa aktivitami kde vieme ukazovat, trochu aj zahrať, splniť úlohy. Niečo som kupila niečo sa snazim vyrobiť sama. Mate velmi zaujímavé knizky určite si aspon jednu zaobstarame pod stromček

zuzikaa29
21. aug 2019

Najradsej sme spolu vonku, alebo cosi doma vyrabame, tvorime 🙂

U nás ficime na KVIDO vejaroch, v rámci ktorých sú kvizove otázky z rôznych oblastí a zároveň vizuálne krasne stvarnene správne odpovede.Doma máme aj rôzne puzzle na priradovania,prevliekacky,magnetické hry,ktorými vytvárame vtipné tváričky či postavičky...

anickai
21. aug 2019

Staviame z kociek hradby, kreslíme, vytvárame si z papiera postavičky /na štýl bábkového divadla/. Každý si vymyslí svoju rozprávku a následne si vytvorí postavičky.

nela_kvido
autorModerátor
21. aug 2019

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@jajuska2021

Dúfam, že poteší 🙂

majocka24
21. aug 2019

@nela_kvido blahozelam

martinusik91
21. aug 2019

V prírode a ked nieje dobre pocasie, cítanie, spolocenské hry, tvorenie.

jajuska2021
21. aug 2019

@nela_kvido jeej Dakujem za meninovy darcek 🙂 ❤😍