DARČEK: A čo predškoláci? Nezabudli sme ani na nich!

nela_kvido
Moderátor
20. aug 2019

Všetky deti sú véééľmi kreatívne a zvedavé. O tom niet pochýb 🙂 Ale zároveň sú aj náročné. Vymyslieť im program nie je ani náhodou jednoduché. O to väčšia však býva zábava, keď sa to podarí. Čo predškolákov dokáže zaujať? Detskí psychológovia radia zamerať sa na základné detské potreby:

ROZPRÁVANIE
Pretože pre deti je nesmierne dôležité vedieť, že im venujete svoju pozornosť. Na druhej strane je ale rovnako dôležité to, aby počúvali aj oni vás. Ako na to? Rozprávajte sa. Toto nie je vždy jednoduché, však? Opäť pomôže naša chobotnička! Napríklad také Kvídove Povedačky 🙂 Sú plné zaujímavých a netradičných tém na spoločné rozprávanie a spoznávanie.

https://www.youtube.com/watch?v=j_I2TO4Pu-0

ZVEDAVOSŤ
Podporovať detskú zvedavosť a súťaživosť dokážu najlepšie práve rôzne hry. Tak napríklad Moje prvé kvízy sú to pravé orechové. Obsahujú 300 zaujímavých otázok, hraciu kocku a krásne ilustrované puzzle. Kto ako prvý zloží obrázok, vyhráva. Výhodou sú 2 rôzne úrovne náročnosti, aby sa dokázali spolu zahrať aj rôzne starí súrodenci alebo dieťa a rodič, prípadne starý rodič.

https://www.youtube.com/watch?v=t0RuZvkyHDw

FANTÁZIA
Tak tá má u detí naozaj neobmedzené hranice 🙂 Vymyslené detské príbehy sú veselé a dokážu pobaviť naozaj každého. Zaujímavé príbehy si spolu môžete rozprávať napríklad pri Kvídovom Rozprávkovom divadle 🙂 Deti len tak neomrzí, pretože príbeh si vytvorí samo a tak je zakaždým iný, jedinečný.

https://www.youtube.com/watch?v=2BcDX8mP5PU

Aj tu samozrejme nemôžeme zostať bez toho, že by som niektorú z vás za svoj príspevok neodmenila. Napíšte mi ako so svojim predškolákom najradšej trávite voľný čas.

Vylosujem jednu z vás, ktorej pošlem Kvídove prvé kvízy.
Svoje komentáre môžte pripájať do 21.8. do 12tej.

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@jajuska2021

Dúfam, že poteší 🙂

megan6
20. aug 2019

@nela_kvido to áno hlavne keď je vonku nepriaznivé počasie.Keď máme u nás na prázdninách detičky divadielka radi hrajú aj vonku na tráve,s tým sa asi vedia zabaviť najdlhšie plus samozrejme rôzne iné spoločenské hry a hlavne tvorivé.

lujzamisko
20. aug 2019

Môj nieje esre predškolák ale chodíme do prírody do lesa na lúky a ukazujeme si všetko čo tam je a rozprávame čo robia zvieratká....

dufajka2017
20. aug 2019

Keďže moja krstná dcérka má 4 roky a bohužiaľ ma zdravotné problémy a rozpráva veľmi málo alebo nezrozumiteľne o to viac ju ale bavia takéto hry a veľmi ju bavia hry so zvieratkami a práve pri takýchto hrách ju vieme zaujať a niečo ju vždy nové naučiť 🙂

sisi208
20. aug 2019

kedže aj moja mamka aj ja sme učiteľky stále v škole objednávame nejaké pracovné zošity a potom ich so synom riešime, hráme pexeso, milujeme knihy...🍀

jakubik
20. aug 2019

Najradsej u nasej babky,kde je nesmierny pokoj a kde sa aj moje extra zive,nervne deti upokoja,v lese pri studnicke,vela sa rozpravame o rastlinkach, zvieratkach

dopolbokaodrata
20. aug 2019

Ako najradšej trávim čas s deťmi je trochu nepresné pomenovanie, lebo ja s nimi rada trávim čas stále a nezáleží na tom, čo pri tom robíme. Či sme vonku na ihrisku, na prechádzke, na nákupe (aj keď to robím radšej sama), alebo aj keď len doma oddychujeme.

janicka8880
20. aug 2019

@nela_kvido my chodíme s predškolákom do lesa sa prejsť,aj k Váhu ,pri škaredom počasí spoločenské hry a vie si už aj sám prečítať tak aj knižky čítame .

helen11
20. aug 2019

Moja Ninka má veľkú fantáziu. Hrá scénky z rozprávok, niekedy jej stačí málo a ponorí sa do rozprávky a okolitý svet pre ňu neexistuje. Ale sú aj dni, kedy sa z nej stane doslova režisérka, rozdelí každému v rodine rolu z rozprávky, mne aj tatovi aj mladšej sestričke. A ideme nato. Zahráme celú rozprávku. Učiteľka v škôlke vravela, že sa s takým niečím ešte nestretla, že áno, že deti to robia, ale nie tak "vážne". Neviem, ako to budeme zvládať popri škole, ale asi pôjde na nejaký dramatický krúžok. Okrem toho sa vieme poriadne vyblázniť teraz v lete vo vode na kúpalisku alebo len tak v bazéniku na balkóne

nela_kvido
autorModerátor
20. aug 2019

@helen11 Myslím si, že do života výborná skúsenosť. Mať veci pod kontrolou, vo vlastnej réžii je dôležité 🙂

orsi_h
20. aug 2019

Najradsej si citame knizky. Sycnek ma 3.5 roka a jr velmi sikovny 🤗

many123
20. aug 2019

Nas predskolak miluje spolocenske hry ,kreslenie a lego takze tak travime vela casu hlavne v nepriaznivom pocasi. V lete zase bicykel, voda,priroda, ryby 😊

sisska
20. aug 2019

S dcérkou odjakživa spolu rady vyrábame, tvoríme, v lete vymyslame športové súťaže na dvore, chodíme na prechádzku s našimi psikmi a aj venčiť psikov z utulku. Tiež milujeme knižky a relaxačne omaľovánky 😊 Kreslime na chodník, vymyslame si rôzne hry alebo bláznivé pesničky 🙃 je nám skratka spolu najlepšie na svete ❤️

jajamalka
20. aug 2019

môj malý je nadšený športovec, korčuľuje, bicykluje, hráva tenis. A preto sme aj doma vybavení detskými raketami a mäkkkými loptičkami a praktizujeme tenis aj v panelákovej obývačke. Zdôrazňujem, že tie loptičky sú fakt mäkké. 😀 No ale chcela som tým povedať to, že o čo zdatnejší je po fyzickej stránke, o to menej po tej jazykovej. Takže akúkoľvek hru, ktorá nám pomôže rozvíjať jeho slovnú zásobu s nadšením privítame. 🙂

lucka08099
20. aug 2019

My travime cas najradsej vonku na zahrade. Spoznaveme prirodu, sadime zeleninu, kvety a rozne bylinky. Doma sa ucime o zvieratkach, o svete a hrame sa rozne spolocenske hry

martina2ve
20. aug 2019

Ja uz sice predskolaka nemam, uz je skolak! Ale ked bol mensi strasne sme radi chodili von , do lesa so psom, k vode a hladali sme poklady. Akekolvek. Casto sme hladali zlato v jazere , zobrali sme si lavore a isli k vode.snazili sme sa ryzovat zlato a vsetci hlavne na mna pozerali ako na dilinu 😂 alebo sme chodili po lese a vymyslali pribehy o udoliach skriatkov a rozpravajucich skalach... jaj to boli krasne casy. Ked bolo skaredo hrali sme karty a dámu. Nikdy som nevyhrala, alebo sme si kreslili , malovali...
Teraz mam doma 20 mesacnu slecnu ktora este nerozumie takymto dobrodruzstvam ale tesim sa ked trosku podrastie. Tuto vyhru by som dala pre sestrine deti. Maju 4 a 5 rokov

nevestienka
20. aug 2019

Ahoj. S dcerkou najradsej čas travime vonku na ihrisku, alebo maľovanim kreslenim. Rada si niečo sama tvorí. Chodime do jazera sa kupat a monentalne ma velku radost z potapania. Chodime na vylety a mame radost ze sme spolu.

nelly761
20. aug 2019

Najradsej a najviac casu sa snazime travit vonku. Tento rok sa babke vyliahlo 21 kacatiek a deti by najradsej od rana do,vecera behali a starali sa o kacicky. No ked pridu dlhe zimne veceri tak radi hrame rozne spolocenske hry, malujeme a hrame sa.... 😊😊😊❤❤❤🍀🍀🍀

heeedka
20. aug 2019

Naša Alžbetka oficiálne začína s predškoláctvom od septembra, kedy bude mať už 7 rokov, takže zvláda aj náročnejšie predškolácke úlohy. Najradšej má spoločné prechádzky, lezenie po stromoch, bicyklovanie a najmä spoločné rodinné kúpanie na kupku 🏊‍♂️🏊‍♀️ Teší sa aj zo spoločného čítania, slovných hier či z peknej rozprávky v PC. No a keď je sama, veľmi dobre sa zabaví s vaším kúzelným čítaním. Najradšej má ľudské telo👍😉

domikav
20. aug 2019

My s našou predškoláčkou radi staviame puzzle, kreslíme, čítame a počúvame audio rozprávky 🙂

boculienka
20. aug 2019

Moj predskolak ma sice do predskolskeho veku este par rockov, zatial nas caka skolka 😊 no i tak rozprava jedna radost. Tuto vlastnost zdedil po dedkovi a tak viem ze s dedkom ked cestujeme na vylet by mali ohromnu zabavu s Kvidom a ako poznam dedka tak aj jemu by sa kviz isto pacil 😂 no a ako travi najradsej volny cas ... predsa s dedkom

shilou
20. aug 2019

Cez tyzden je mala v skolke a ked pride, hrame sa. Cez letne dni kreslime na chodnik, skaceme skolku, fukame bublifuk, smykame sa na smykalke, akebo robime piknik na deke a samozrejme hracky nesmu chybat. Cez vikend chodime na nakupy, k babke, alebo len tak sa prejst do prirody. Ak je zle pocasie a neda sa nikde ist, na rad pridu hry a hracky.

jajuska2021
20. aug 2019

Moja skoro školáčka a budúca predskolacka sú veľké partacky. Väčšinou komunikujú medzi sebou ale vždy sa k nim rada pripojím.pocuvat ich,ich múdrosti a detské myslenie je to najkrajšie. Najradšej si ľahnem k nim do postele pred spaním a predbiehajú sa ktorá povie skor zážitky z celého dňa. Keď všetko povedia začnú dávať otázky a na tie mám veru problém niekedy odpovedať (vysvetľovať) ☺️ ...hra hádaj na čo myslím je u nás najobľúbenejšia. Hráme ju všade najčastejšie v aute...😊

drdrdr
20. aug 2019

Naša dcéra Linduška bude predskolacka síce až o rok, ale už teraz ju niekedy zaujímajú také veci, ze zasnem.... často si spolu kreslime alebo malujeme, modelujeme, vyfarbujeme, hráme pexeso, skladame puzzle, čítame a tiež mi rada pomáha v kuchyni aj v zahrade 😊

danusska
20. aug 2019

Môj predškolák už ide do prvej triedy. Voľný čas najradšej trávime vonku. Máme radi leto a vždy keď sa dá ideme na dvor, do lesa, na piknik,... Hráme sa s tým, čo nám dáva príroda - kamienky, haluzky,...

visi1006
20. aug 2019

Volny cas najradsej travime vonku. Kde sa nahaname ci hrame futbal, alebo ideme so psikom do prirody. Doma sa hrame pexeso, ktore poslednu dobu dcerku bavi najviac

majocka24
20. aug 2019

Teraz hrame loptove hry , pexeso schovavacky rozne pismenkove ci slovne hry mu vymyslam

betula
20. aug 2019

Pre nás je najviac ak sme niekde vonku, príroda a spoznávanie, ale pomaličky prídu dlhšie večere a musíme niečo vymýšľať aj na tieto dni, spoločenské hry nesmú chýbať, keďže moj syn nevydrží moc pri jednej hre, musíme stále vymýšľať nové a nové, už niekedy neviem čo vymyslieť, takze nové by sa zišli 😉

mary_m
20. aug 2019

Výlety do prírody. Kreslenie kriedami na chodníku. Robíme si domácu plastelínu, tvoríme zo slaného cesta, maľujeme na kamene, odtláčame listy, vyrábame bábkové divadlo z papiera...

ekafajn
20. aug 2019

Najradsej travime cas s roznymi druhmi vozidiel, strojov a techniky. Hlavne u suseda pri velkych traktoroch kombajne, ale aj doma vo vnutri s hrackarskym traktorom, kamionom, tatrou,... Ale inak moj drobec oblubuje veeeeela pohybu a volnosti. V poslednej dobe chce, aby aom mu vsetko citala a to znova a znova 🙂

igiana
20. aug 2019

S mojou predskolackou najradsej travime cas v zahrade, kde si spolocne vypestujeme roznu zeleninu a kvietky a potom sa tesime, ze si mozeme pochutnat na tom co sme si vlastnorucne vypestovali. Pritom sa vela nauci a zaroven ju to aj bavi.