DARČEK: Učenie je hračka. S Kvídom zaručene!

nela_kvido
Moderátor
20. aug 2019

A zostala nám posledná skupinka dietok, na ktorú vo svojich hrách Kvído samozrejme tiež myslel.. 😉
Trápite sa v škole s matematikou, slovenčinou či angličtinou? Kvído si na pomoc zavolal učiteľov zo základných škôl a spolu s nimi vytvoril niekoľko zaujímavých hier, s ktorými bude učenie hračka.

Hlavičky si precvičte napríklad s hrou Ulov 10 – kde vyhráva jedine ten najrýchlejší a najbystrejší. Skladajte z čísiel výslednú hodnotu, súťažte a bavte sa. Decká si absolútne hravou formou precvičia matematiku a ani si neuvedomia, že sa učia.

https://eshop.albi.sk/kvido-ulov-10-35996/

Alebo poskladajte meno KVÍDO z kartičiek pri hrách Rýchle čísla a Rýchle slovíčka. Vypočítajte čo najrýchlejšie príklad alebo ako prvý preložte slovíčko do angličtiny. Obe hry obsahujú až 4 úrovne náročnosti, takže sa môžete zahrať všetci spoločne, každý v rámci svojich doterajších vedomostí 🙂

https://eshop.albi.sk/kvido-rychle-cisla/
https://eshop.albi.sk/kvido-rychle-slovicka/

Aj do tretice vás budem odmeňovať – napíšte mi vaše tipy na učenie, keď to naozaj nejde.
Jednej z vás pošlem Ulov 10! 👏
Svoje komentáre môžte pripájať do 21.8. do 12tej.

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@danusska

Dúfam, že poteší 🙂

86488648
20. aug 2019

Spominam si zo svojich skolskych cias,ze pomohlo,ked som si dala pauzu,ukludnila sa a vratila sa k tomu napr.po hre ,ale asi najviac dobramotivacia od niekoho,kto ma mal naozaj rad(myslim slovnu,nie darceky)apropo ucenie hrou povazujem za jednu z najlepsich metod👍

many123
20. aug 2019

U nas pomocou roznych hier, pripadne na youtube su skvele decke,zabavne videa. Starsi syn,ked mal 2roky sa tak naucil,pocitat aj po anglicky aj farby po slovensky a po anglicky.

ella_smella
20. aug 2019

Tak u nás jednoznačne cez zážitky a hry, keďže mám doma deti v rôznom veku a s rôznymi úrovňani vedomostí (od 14r s poruchami učenia cez prehnane sebakritickú 8r až po mimoriadne nadaného 6ročného).. Ulov 10 nemáme, takže zatiaľ hrávame Dobble, Abaku, Unikát, Cink, Ubongo a striedame to s pracovnými listami, knihami, ale aj slovnými hrami (meno-mesto-zviera-vec, prípadne v aute slová začínajúce na posledné písmeno predošlého slova a pod...)...

jajamalka
20. aug 2019

1. UROBIŤ SI PAUZU. alebo 2. VYMENIŤ toho, kto si so školáčikom práve píše úlohy. Moja dcérka bude od septembra druháčka, tak mám ešte všetko v čerstvej pamäti 😃 Keď už som niekedy fakt nevedela, ako niečo vysvetliť a boli sme zúfalé obe, pomohlo, keď si k úlohám sadol manžel, s ktorým prišiel čerstvý vietor (aj nádej 😃 priniesol na vec nový pohľad, keď ja som sa už nedokázala odosobniť. Takže rozhodne odporúčam sa pri písaní úloh alebo učení striedať sa.

sperka
20. aug 2019

@nela_kvido u nás keď počítame tak čísla premením na cukríky to zaberá a keď píšeme stále prízvukujem, že musí písať tak aby vedel po sebe prečítať, tak uvidíme ako to pôjde ďalej 😊

nevestienka
20. aug 2019

Urcite urobit si prestavku a vyvetrst hlavu. Ist von sa prejst alebo prejst na inu cinnost.

kajkajanka
20. aug 2019

Každý je iný a pre každého platí niečo iné. U nás sa veľmi osvedčili tieto techniky: 1. Najprv sa učíme to,čo našu dcéru baví. Začíname to,v čom je dobrá a čo jej ide rýchlo. Potom pokračujeme ťažším a tak postupne. 2. Dôležité je vypnúť všetky rušičky sústredenia,teda u nás mobil,telka a podobne,pretoze keď nás vyrušia správy,telefonáty,potom to nejde ...3. Vždy po nejakom ťažšom predmete,s ktorým sme sa natrápili, si dame prestávku,vyvetrame sa a začíname s čistou hlavou. 4. Často si dávame cvičenia na posilnenie pamäti,keďže veľa cestujeme,v aute sa hráme slovné hry, vymyslame,dopĺňame,hádame... aby sme si vvytrenovali pamäť a išlo to ľahšie. Ale ako som už písala,každý pozná svoje dieťa a vie,čo naňho platí.

nelly761
20. aug 2019

Matematika ide malej na vybornu. Horsie je to s citanim, vobec sa jej nechce. No snazim sa hladat a kupovat knizky ktore malu zaujmu a ktore bude s radostou citat a tym sa aj,zlepsovat v citani. Anglicky jazyk nas caka az od tretieho rocnika tak uvidime ako jej to pojde s cudzimi jazykmi. U mna to bol vzdy boj tak hadam nebude v tom po mne 😕😊❤🍀

dada91
20. aug 2019

učiť sa hravou formou alebo si dať prestavku a ist na čerstvý vzduch

heeedka
20. aug 2019

Naša najstaršia sa učí veľmi rada a netreba ju nútiť. Jedine občas si pofrfle, keď treba písať diktát odpis. Ale to vcelku hladko vyriešim tak, že jej navrhnem tému, okolo ktorej sa bude diktát točiť, alebo ju ponúknem, nech si tému vymyslí sama. Písali sme napr. diktát na tému les, hudobné nástroje, rodina atď. Nakoniec majú napísať dve vety, tak tie vždy vymyslím rýmovacie a trochu uletené, a z toho má veľkú srandu, takže v konečnom dôsledku sa z toho učenia teší. Ak napr. chcem nenápadne popracovať na angličtine, tak si zahráme rôzne pohybové hry ako "Simon says", slovné hry napr. "Yesterday I was...", alebo si čítame z našej bohatej anglickej knižnice.

cadulka2908
20. aug 2019

Zo zaciatku sme si v matike pomahali pocitadlom...citanie to je akesi neobľúbené ale no musi...medzi ucenim si dame prestavku alebo len tak prekecneme ci v skole...

suesuesue
20. aug 2019

Urcite pauza a priprava nejakej tej mnamky na rozptylenie

megan6
20. aug 2019

Tak toto vyzerá úplne že super.Pre nás už netreba😀ale hneď by som hru podarovala manželovej neterke ide do prvej triedy teraz v septembri.Nám pri učení najviac pomáha kľud a keď dcére nejaké príklady vysvetlím na nejakom reálnom príklade proste tak aby zadanie pochopila.Je to niekedy ťažké,ale keď ideme nato s kľudom a chladnou hlavou všetko ide ľahšie. 🙃 Nasobilku sme sa naučili pomocou elektronickej hry Nasobilka😀

retiazka
20. aug 2019

Moje deti sa učia počítať na lentilkach.Stale to zaberá😉

shilou
20. aug 2019

U nas pomaha ak to nejde aspon na polhodinu si oddychnut. Odreagovat napr.triedenim hraciek alebo vysavanim

danusska
20. aug 2019

My sme sa trápili s nasobilkou. Tak som si rozstrihala nasobilku na malé lístočky a vložila do veľkého kinder vajíčka. Z jednej strany príklad a z druhej strany výsledok. Každý deň si dcérka ťahala zopár lístkov a precvičovala nasobilku. Vôbec nemala pocit, že sa učí. Tak sa ju naučila oveľa skôr, ako ostatní spolužiaci.

jajuska2021
20. aug 2019

Od septembra budeme mať školáčku a ja veľmi dúfam že ju prvý neúspech neodradí... Že sa jej bude darit, učenie ju bude baviť a vždy jej všetko pôjde.ak by sa predsa stalo že by niečo neušlo budeme to spolu trénovať a opakovať kým sa to nenaučí...😍

majocka24
20. aug 2019

Este len budem mat skolaka ale budem pristupovat kuceniu aj hrou ako mna ucila moja mamina ked sa mi nechcelo aj v prirode pokial pocasie dovolilo

helen11
20. aug 2019

Nás to ešte len čaká budúci rok a ak mám pravdu povedať, aj sa toho trochu bojím... a musím povedať, že aj mňa deti niečo naučili, síce nie o veľa, ale o kúsok viac trpezlivosti mám, lebo bez nej to nejde. Zatiaľ sú obe veľmi šikovné a niekedy ja nechápem, že niektorým veciam už chápu...
Zatiaľ, keď sme sa niečo učili, treba si robiť prestávky a klasika všetko premeniť na hru a keď to nejde, nastupujú naši imaginárni kamaráti rozumček a mudroš, ktorí si sadnú na plece a pomáhajú. Takisto máme imaginárnu pani zlosť/hnev a netrpezlivosť, keď to nejde, tie chodíme hádzať do koša, vyhadzovať von oknom alebo ich spláchneme do záchoda a pod.

kikuska555
20. aug 2019

Karin ucim pocitat hravou formou, napr kruhove pocitanie, kruh rozdelim na 10 casti do kazdej nakreslim gulicky, potom na drevene stipce to iste nakreslim gulicky a napisem cislo 🙂
Ale ak sa jej uz nechce urobime si pauzu vyvetrame hlavu a potom to znova ide! A hlavne nejaku sladku drobnost dostane. A pri nej aj mamka 🤭

onmaria
20. aug 2019

Zapájame sa až do tejto súťaže,nakoľko jedna dcéra bude tretiačka a druhá prváčka..
Doma máme vejar,plus mnoho dalsich hier..deti sa hrajú a rozvíjajú (a my tiež😂).
A..keď to nejde s učením,je treba opakovať,stále dokola..pouzivali sme pri vysvetľovaní matematiky napríklad pastelky..počítali s nimi.alebo som jej kreslila mnoziny,tak,ako sme sa učili v škole my.zial,mnohé tieto praktiky sa už nepoužívajú 🤔
Dúfam,že sa od septembra nezblaznim,že si budú baby aj vzájomne pomáhať,nakoľko mám doma ešte najmenšiu,ktorá im pre zmenu rada trhá všetko čo najde 😂

ivana08
20. aug 2019

Našu škola ešte len čaká teraz za cca 2 týždne, ale odmalička je straaasne zvedava, má rada knižky a hlavne encyklopédie takže uvidíme ci takto nadobudnuté vedomosti jej v škole pomôžu. Ale je super ze v dnesnej dobe sú takéto vzdelávacie hry, kde sa dieťa a častokrát aj dospelý naučí niečo aj bez učenia

edimamija
20. aug 2019

Dobrý večer! Moja dcéra je hyper super aktívna a ju sa veru nedá ukľudniť len tak,takže keď to šlo ťažko,obula sa a išla si zabehať a potom bola rada,že môže byť nad knihami 😁
Alebo na vybrané slová sme vymysleli zo slov básničku,aby si slovíčka ľahšie zapamätala.
Na matematiku sme vzali starú dobrú tabuľu,čo sme ešte my mali a keď mala správnu odpoveď,tak sa rozsvietila lampička.
Tých nápadov je naozaj neúrekom,každý deň,pri každom predmete,pri každom učive sa u nás musí niečo vymyslieť,aby to šlo ľahšie.

bebe30
20. aug 2019

Moja Klarka má veľmi dobrú pamäť,ale keď už to fakt nejde do hlavy,ako napr...naučila sa rátať do 100,ale pri tých vyšších číslach vždy zabudla na číslo 7-ako 37,47...sedmičku vždy nejak vynechala,jej fakt pomohlo to čo nejde priradiť k niečomu,niekomu,alebo k nejakému zážitku...tak som ju učila ,že bude mať 7r. a vzdy,keď príde to číslo,čo si nevie spomenúť,nech si pripomenie toto...a zabralo...a samozrejme,naj sa osvedčilo "Opakovanie je matkou múdrosti!"...😉

valiatko
20. aug 2019

Zatial mame len predskolaka, takze u nas je to stale hlavne ucenie hrou, ale ak chceme syna zaujat, ideme na to cez stavebne stroje.to je jeho hlavna tema zaujmu a ked su bagriky, tatrovky a podobne stroje v nejakej ulohe hned to robi s radostou a pyta si stale nove zadania (ci matematicke alebo s pismenkami).

si14
20. aug 2019

Spravit si prestavku, ist trosku von na vzduch a potom sa k tomu zas vratit,, plus mat po ruke maskrtu, v podobe ovocia alebo oriesky,,,

curcuma
20. aug 2019

U nás je to zatiaľ hravé učenie a to nás teda veľmi baví, tak uvidíme či nám to vydrží. A keď niečo náhodou hneď nejde, s kľudom vysvetlíme, alebo upriamime pozornosť na niečo iné a potom sa k tomu vrátime

ninkanorko
20. aug 2019

U nas je to s matematikou vesele,kedze syn uz je siedmak,tak s ucenim pomaha tatino🙂a funguje to u nas tak,ze to vysvetluje obom-mne aj synovi ..pocitame spolu..ked bol mensi vyuzivali sme rozne pomocky,snazili sme sa pre lepsiu predstavu preniest matematiku do praktickeho zivota..a samozrejme hrou🙂za nas Kvido jednoznacne odporucam-mame kviz s Kvidom a u dcerky sa dockal uspechu🙂)

petronelak
21. aug 2019

@nela_kvido hravou formou človeku ide učenie lahšie a albi práve tú hravú formu nielen u detí ale i u dospelych rozvíja

vonava007
21. aug 2019

@nela_kvido u nas pomahaju farby. To znamena, vykreslit, vymaľovať sa zo zlej nalady. Ked syn nechce pisat ulohy, vzdy mu pomoze uvolnenie v podobe artfiletiky. Krasne sa ukludni a sup na učenie.