SÚŤAŽ o LEGO DUPLO Cesta okolo sveta
Máte radi zvieratká? Dúfam, že áno, pretože tu pre vás mám päť nádherných stavebníc LEGO DUPLO Cesta okolo sveta! V každej z nich je hneď sedemnásť krásnych zvieratiek, s ktorými zažijete kopec dobrodružstiev 🙂 Ak ich chcete vyhrať, napíšte mi, aké zvieratko je u vás doma najobľúbenejšie a prečo. Bude to divoký tiger, roztomilá panda alebo napríklad hravá veverička? Každému súťažiacemu pošleme srdiečko, päť vybraných odpovedí odmeníme navyše stavebnicou LEGO DUPLO Cesta okolo sveta. 🙂
Stručné zhrnutie
- LEGO DUPLO Cesta okolo sveta je prezentovaná ako stavebnica s 17 zvieratkami v každom sete.
- V diskusii boli najčastejšie spomínané obľúbené zvieratká: psík („havo“), mačka, tiger, panda, koník, slon, tučniak, žirafa, kravička a veľryba.
- Niektoré Duplo figúrky sú viazané na konkrétne sety (napr. veľryba v „Duplo Arktida“), a niektoré menšie figúrky (napr. malá panda) si rodičia v diskusii označili za ťažšie zohnateľné.
Najčastejšie otázky
Q: Čo obsahuje stavebnica LEGO DUPLO Cesta okolo sveta?
A: Podľa popisu v téme má stavebnica „LEGO DUPLO Cesta okolo sveta“ v každom sete 17 zvieratiek; diskusné príspevky zároveň uvádzajú, že deti očakávajú figúrky ako psík, panda, tiger, slon, žirafa, tučniak, koník alebo veľryba.
Q: Ktoré zvieratká sú pre malé deti najčastejšie obľúbené?
A: V zhromaždených príspevkoch sa najčastejšie opakovali psík (havo), mačka (mňau), tiger, panda, koník, slon, tučniak, žirafa a kravička.
Q: Je LEGO DUPLO vhodné pre bábätká a batoľatá?
A: Rodičia v diskusii uvádzali použitie Duplo od „skoro ročného“ veku až po školákov (príspevky spomínajú deti vo veku 10 mesiacov, 1–2 roky, 4 roky či 6 rokov), pričom Duplo figúrky slúžia na hru aj učenie.
Q: Ako Duplo zvieratká pomáhajú v učení a starostlivosti o dieťa?
A: V diskusii rodičia uviedli, že Duplo pomáha učiť zvuky zvierat, rozpoznávať farby a tvary, rozvíjať jemnú motoriku, pomáha pri zaspávaní a niektorí zmienili Duplo ako pomôcku pri práci s dieťaťom s autizmom.
Q: Sú niektoré Duplo figúrky ťažko dostupné?
A: Niekoľko rodičov explicitne uviedlo, že „to malé Duplo s pandou sa nám už nepodarilo zohnať“, čo signalizuje lokálne problémy s dostupnosťou konkrétnych figúrok.
Q: Aké alternatívne hračky so zvieratkami rodičia uvádzali?
A: V príspevkoch sa spomínali značky a produkty ako Littlest Pet Shop, plyšové postavičky (Macko Pu / Winnie the Pooh), rozprávky/filmy ako Happy Feet alebo postavičky Pingu a licencie typu Peppa Pig či Paw Patrol.
Závery z diskusie
Zhoda
- Deti všeobecne milujú zvieratká a Duplo zvieratká sú v diskusii považované za populárnu a užitočnú hračku pri hre aj učení.
- V diskusii sa najčastejšie opakoval psík („havo“) ako jedno z top obľúbených zvieratiek.
Sporné názory
- Možnosť 1: Rodičia preferujú živý kontakt so zvieratkami (návštevy kontaktnej ZOO, chov na dedine) ako dôležitú súčasť výchovy a hry.
Možnosť 2: Rodičia preferujú plyšové hračky a Duplo figúrky kvôli bezpečnosti, skladnosti a učebným výhodám v domácnosti.
- Možnosť 1: Niektorí rodičia by kupovali väčšie Duplo sety ako „Cesta okolo sveta“ napriek vyššej cene.
Možnosť 2: Iní rodičia považujú niektoré sety alebo figúrky (napr. malú pandu) za ťažko dostupné alebo mimo rozpočet.
Otvorené otázky
- Presný zoznam jednotlivých zvierat obsiahnutých v sade „LEGO DUPLO Cesta okolo sveta“ nebol v diskusii vymenovaný.
- Kde a ako najspoľahlivejšie zohnať chýbajúce Duplo figúrky (napr. malú pandu) zostalo nezodpovedané.
- V akej miere dokážu Duplo figúrky nahradiť kontakt so živými zvieratkami pri rozvoji empatie a zručností dieťaťa zostáva otvorené na individuálne posúdenie.
Spomenuté značky a firmy
LEGO DUPLO, LEGO, Littlest Pet Shop, Peppa Pig, Pingu, Happy Feet, Paw Patrol, Alza, Slovan
Spomenuté produkty a metódy
LEGO DUPLO Cesta okolo sveta, Duplo Arktida, LEGO Duplo zvieratká, Littlest Pet Shop, požiarnícke auto (LEGO), plyšové zvieratká, kontaktná zoo, duplovské figúrky
Miesta a osoby
ZOO, kontaktná zoo, Alza, Slovan, Smejko a Tanculienka, Jonas, Maša a medveď, Dory, Pingu
Moja mladšia 1,5 ročná dcérka si obľúbila žabky. Síce povedať žaba ešte nevie...skôr je to "aba", ale zvuk vie napodobniť perfektne, že sa všetci pučíme od smiechu. Je to také "chrrrrr"... 🙂
U nás sú to mačičky, pretože sa ku nám zatúlali dve malé čierne mačiatka a s deťmi sme ich kŕmili, ale keďže boli divoké už od nás odišli. Teraz uvažujeme o našej vlastnej domácej mačke.
U nás koníky a ovečky. Neviem prečo práve tieto dve zvieratá, ale doma máme už množstvo koníkov, roznych malých veľkých, erdžiacich aj húpacieho. A ovečky, normálne problém zohnať v bežnom hračkárstve ovečku. Ale návšteva našich končín vždy dáku v suveníroch ponúka tak tiež máme peknú zásobu aj ovečiek. Najradšej koníkov kúpe, dáva do domčeka a vozí na vozíku, ktorý ťahá veľký koník, tatinko. Takto sa mi hráme. Aj živích má rada. Tak ak sa dá, ideme pozrieť aj živých koníkov. Návšteva fariem je pre ňu vždy veľkých zážitkom. Som rada, že sa vracia tradícia budovania takýchto fariem s voľným výbehom.
Dobrý deň, u nás má úspech každé jedno zvieratko, či už mačička, prasiatko alebo pavuk 😀 Moja dcérka zbožňuje zvieratká preto neni jeden deň kedy by sa s nimi nehrala ☺ Dokonca si ich berie aj do postele a nevadí jej ani to že ju tlačia keďže to nie sú plyšové zvieratká. Vie sa s nimi krásne zahrať čo ma veľmi teší, u nás majú veľmi veľký úspech. Vie ich vyuzit na všetko, prasiatko 🐷 alebo sliepka 🐔 šoférujú tatrovku alebo kombajn. Keď ju sledujem neraz sa nasmejem 😄 Lego bohužiaľ ešte nemáme ale aj ja ako dieťa som po ňom túžila. Určite by nás obe potešilo hlavne ak v ňom budú zvieratká urobí ešte väčšiu radosť 😍
Tak u nás sú zatiaľ oblúbené skoro všetky zvieratká, kozičky - tie vidí vždy z okná sa pásť 😀 , havko, mačičky a najnaj sú malé zajačiky 😉
Určite ho poznáš!
Malý, zvedavý Lukáš...
Stretla si ho včera v lese,
kde bol s dedkom na výlete.
Objavoval veľký svet,
všetky zvieratká
by chcel doma hneď.
Videli ho dneska v parku,
kde pozeral na dážďovku.
Stretneš ho i zajtra iste,
keď pôjdeš cez pole hmlisté,
zajačikov sleduje,
na líštičku poľuje.
Keď ZOO s nami navštívi,
behá po nej jak divý!
Všetky zvery odfotí,
pri každom sa zastaví.
Doma už má sliepky,
morča, mačičky,
na jar prídu kačičky.
Obľúbené zvieratko?
Momentálne mačiatko! 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉
U nas je momentalne oblubene zvieratko macicka s velkymi modrymi ocami. Zacala sa mu pacit aj kvoli tomu bo mu povedali ze ma take ocka ako macicka a vozi ju na auticku a moze si ju schovat pod tricko ci jej oblieka svoje slipky co vytiahne zo skrinky🙂
doma cestujeme okolo sveta a spoznavame zvierata bez lega duplo (zatial nemame ziadne). teraz je drobcove najoblubenejsie zvieratko "aga" (agama bradata) dokaze ju sledovat minuty hoci sa vacsinou nehybe, no ked k nej priblizi prst (samozrejme cez sklo), vystreli proti nej celust ako po koristi a mala od radosti vyska a smeje sa 😲 😵
U nás doma sú najobľúbenejšie zvieratká koníky. Miluje ich dcérka a taktiež synček. Máme ich rôzne veľkosti a druhy. Hrávajú sa s nimi rôzne hry, najnovšie je to koníkovská škôlka. Táto stavebnica by ich obidvoch veľmi potešila. Ich koníkovská škôlka by sa rozrástla o ďalšie zvieratká.
dcérka povedala, že keď vyrastie bude pracovať v ZOO, lebo aj u nás na dvore je malé ZOO. mali sme už všeličo, všetky zvieratká milovala, aj také netradičné - žabky, salamdry, červíky keď sme pleli záhradku 🙂, slimáčiky, potom prišiel slepúch, jašterička, ježko, morčiatka, škrečkovia, rybičky, vodná korytnačka, myšky, suchozemské korytnačky, mačičky, psík, zajkovia, sliepočky, kačky, pakobylka austrálska a naposledy z výstavy Aquatera priniesla pieskomila, no nedovoľ jej to 🙂. Už nám raste ďalší "zvieratkomil "a tak by sme lego venovali jemu.
U nas je to slonik Ernest...jeho verny nocny kamarat s ktorym zaspavame a potom obcas ponahana u babky kocura Filipa...ale ma rad aj psikov a aj muchy...xixi
U nas je to ovecka,ked ideme do skanzemu tak ich krmi , paci sa jej ake zvuky vydavaju a smeje sa. Mame doma vela oveciek a rada si z nich robi salas. Mame z lega ohradu pre zvieratka, takze salas je ako naozajstna 🙂
U nas je to žirafa 🙂 do nej sa tak fajn kuše i ked ma uz 5 rokov a mladší ? On bude požiarnik 🙂
Spomedzi živých zvieratiek je u nás najobľúbenejšia fenka Gigi, ktorú majú deti u starej mamy a ktorá si so sebou nechá robiť čokoľvek. Môžu ju bliekať, tancovať s ňou, mojkať sa. hladkať... A medzi plyšákmi má dcérka jednoznačne najobľúbeneišiu sovičku, ktorú musí mať všade so sebou a s ktorou údajne celé noci lieta po vonku 🙂.
Dobrý deň prajeme, synčekove obľúbené zvieratko je panda. Dostal ju od krstného keď bol celkom malé babenko a odvtedy je to jeho verná spoločníčka, pribudlo k nej odrážadlo "pandička", držadlá na šuflíkoch "pandičky" a podobne. Veeeeeľmi by sme sa tešili novému legu, pretože Šimonko je vášnivý staviteľ a skladateľ dupla a čoskoro bude mať meninky 🙂
Nasim oblubenym zvieratkom je psik. Bolo to prve zvieratko, ktore vedela mala pomenovat a naramne sa tesi, ked dakeho "bafbafa" vidi alebo pocuje 🙂
obľúbené zvieratko našej Evičky je malá mačička.....a prečo? lebo robí mňaaaauuuu☺
u nas to je urcite nas psik Viktor,deti sa s nim radi hraju a zaroven je to ich velky ochranca 🙂
Nasej dcere pestujeme pozitivny vztah k zvieratkam,hlavne ako sa k nim treba spravat.Tak ked vidi nejake zvieratka,vzdy ma tendencie ich krmit 🙂 A je jedno ci ide o vevericku alebo bernardina 🙂Najviac sa jej pacia rybicky,velmi rada ich pozoruje.
Pri 7,5 rocnej dcery rozmyslat ani nemusim. Su to jednoznacne koniky - plysove, gumove, plastove .... no a najradsej zive. Je jedno na akom vylete sme, ak su tam kone tak sa urcite musi povozit. Este aj vikendove pobyty si vyberame podla toho ci je v blizkosti nejaka farma s konmi. A o legu ani nehovorim: mame Jazdecky prazdninovy tabor, Slnecny ranc, Prives pre kone, .... vsetko co sa konikov tyka. Jej snom je mat raz svojho velkeho ziveho kona. 🙂
U synceka je to v podstate jedno, ten si este nevybera. Zahra sa s psikmi, macickami, konikami ....
u nás bol od malička "členom" rodiny Macko Uško - ak sa to dá nazvať zvieratkom 🙂 plyšový v posteli, v telke rozprávky, v mobile zvučka..... potom honahradil Krtko .... ale teraz je z našej 4 -ročnej dcérky gazdiná a kŕmi u starkých sliepky, prasiatko, holuby a psíkov 🙂 tak zatiaľ vyhrávajú domáce zvieratká ;)
U nas vyhrávajú koníky. A aby sme sa nebili tak ich mame pekne rozdelené. Tomaskove su vsetky biele koníky, tatove hnede a mamine su cierne.
Nas prcek ma iba 5,5m, ale najradsej sa hra so svojim vlckom, ktoreho sme pomenovali Ludko Stur. Je mu sympaticky asi preto, ze aj on v noci rad vyje 😉 ma rad spolocnost - svorku a hlavne veeela papa - hladny ako vlk.








Nas starsi ma najradsej macicky. Tych sa neboji, ani ked ich vidi nazivo a je nejaka aj blizko. A vie podedat krasne "mnau, mnau", co vedel medzi prvymi slovami. Asi je v tomto po muzovi, ten ma rad macky. 🙂