Sledujete kvalitu hračiek, ktoré deťom kupujete?

bara_lego
Moderátor
25. okt 2017

Veľa mojich kamarátok s malými deťmi premýšľa nad tým, aké hračky deťom kupujú. Snažia sa vyberať také, ktoré sa len tak nezničia a deti sa s nimi vydržia dlho hrať. Stavebnice LEGO DUPLO patria medzi ich obľúbené 🙂 Ako to máte s kvalitou hračiek vy? Zaujímate sa, z akých materiálov sú hračky vyrobené? Je pre vás dôležité, aby hračky „niečo vydržali“? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

jany205
27. okt 2017

Áno sledujeme čo jej dáme do rúk, neradi by sme niečím ublížili. Aj keď človek v dnešnej dobe nikdy nevie ☹

simca06022011
27. okt 2017

Sledujeme, ale keby boli same kvalitne hracky, nekupovali by sme ich tolko... trvanlivost niektorych je velmi slaba, o materialoch pomlcim. Ked vidim vyhotovenia/balenia/material mam niekedy dost. Normalne sa cudujem, ako to niekto moze kupovat a to je jedno ci to stoji euro alebo 10 eur. Proste preco kupujeme haraburdy? :D nechapem... Co sa tyka lega, z tych novych sad pre vacsie slecny, ja osobne nadsena tiez nie som. Moje lego z mladosti nas aj prezije.

petrakl
27. okt 2017

Ano samozrejme sledujem 🙂

anka3x3
27. okt 2017

Sledujeme kvalitu hračiek. Preferujeme kvalitu pred kvantitou. Aj preto u nás originál lego vyhráva aj keď je drahšie. Mali sme možnosť vyskúšať aj stavebnicu na princípe lega, ale nebolo to lego originál a to teda za veľa nestálo.

elanor1
27. okt 2017

Snazim sa sledovat aj ked nie vzdy pozeram aj na nete ci su bezpecne a nezavadne. Avsak ked my kupujeme hracky, davame pozor co kupujeme a dame prednost radsej overenej znacke. Taktiez si vsimame ako dana hracka vyzera, balenie, poskodenia... Bohuzial niektori nasi znamy to velmi neriesia a kupia co najlacnejsiu, hlavne s babikami je problem. Neocakavame od nich darcek, nemusia kupovat, vravime im to,ale nepocuvaju 😔. Vtedy uz fakt vyhladavam aj nezavadnost. A uz sa nam aj raz stalo,ze sme jej 1 babiku nedali. Partner ju hned vyhodil.

miroslavan
28. okt 2017

Urcite kupime radsej drahsiu hracku, o ktorej vieme - aj vidime, ze je kvalitna a dlhsie vydrzi!

vroni
28. okt 2017

Nie, nesledujem. Nekupim smradlavy (doslova) smejd, ale ked sa syn nahle zamiluje do auticka, nezacnem riesit jeho kvalitu, sposob vyroby ci znacku. Ak sa mi bude javit cenovo primerane, zo znesitelneho materialu, beriem. Ja viem, ze je tu momentalne reklama na lego. Cestne priznavam, ze ma lego nijako nefascinuje. Este to volne skladatelne - ano, to je fajn. Ale nie tie tematicke lega, z ktorych mozete zlozit presne jednu vec a ak stratite jednu kocku, mozete cele lego vyhodit. Nie, fakt mi to nepripada ani vyhodne, ani kvalitne a ani nejako zvlast pedagogicky hodnotne. Sorry.

zoizoi
28. okt 2017

Áno, je pre mňa dôležité aké hračky dcérke kupujem. 😊 Radšej priplatím a kúpim niečo kvalitné. Viem, že tá hračka dlho vydrží a moja investícia sa mi vráti v podobe šťastného dieťatka. 😊 LEGO DUPLO ku kvalitným hračkám rozhodne patrí. 👍

lenka4414
29. okt 2017

Ano sledujem aj kvalitu a uz aj chut.Nie ,ze by som malemu auta,lego a ine hracky oblizovala,to robi moja dcerka kedze vsetko skuma ustami 😉,ale robim to pri kusadlach a hrackach pre malu ,ktora ma 9 mesiacov.Stalo sa mi,ze som kupila v lekarni velmi kvalitne kusadlo velmi znamej kvalitnej nemenovanej znacky,ktore stalo 14.99 .velmi dlho som sa narozhodovala ci jej ho za taku cenu kupim,ale kedze mala meniny po 2mes.vahania som jej ho kupila.ved malo aj hrkalku aj kartacik na prve zubky,pani lekarnicka ma tiez trosku ukecala.tak nekupto 😉prevarila som ho a skusila chut,len kvoli tomu ake tvrde je a kvoli tomu ,ze ked mal maly kusadlo bol na nom ostry vycnelok ktory mu porezal pery a dasna.tak som ho vyskusala a este 5 minut som mala taku horcinu v ustach ako nikdy.3krat som ho bola reklamovat a nakoniec mi vratili peniaze.tak bohuzial je taka doba,ze uz clovek vazne vobec nevie co kupuje ci je to drahe ci lacne.cest vynimkam ,ktore samozrejme stale su 😉

bara_lego
autorModerátor
6. nov 2017

Díky moc za vaše názory. Příspěvků bylo letos na fóru tolik, že mi chvilku trvalo si všechny pečlivě přečíst. Navíc jsem byla minulý týden nemocná. Oceňuji, že všichni z vás na kvalitu hraček koukáte. A mám radost, že mezi kvalitní hračky řadíte i stavebnice LEGO DUPLO. Na kvalitě nám totiž při vývoji nových sad opravdu moc záleží!