Sledujete kvalitu hračiek, ktoré deťom kupujete?

bara_lego
Moderátor
25. okt 2017

Veľa mojich kamarátok s malými deťmi premýšľa nad tým, aké hračky deťom kupujú. Snažia sa vyberať také, ktoré sa len tak nezničia a deti sa s nimi vydržia dlho hrať. Stavebnice LEGO DUPLO patria medzi ich obľúbené 🙂 Ako to máte s kvalitou hračiek vy? Zaujímate sa, z akých materiálov sú hračky vyrobené? Je pre vás dôležité, aby hračky „niečo vydržali“? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

anelap
25. okt 2017

samozrejme je dôležité aby hračky spĺňali základné pravidlá nezávadnosti a životnosti, ako aj rozvýjali fantáziu, pomáhali s motorikou, duplo vdaka farebnosti kociek ich učí aj rozoznávať farby, tvary ale aj čísla. lego je univerzálne a dá sa používať aj pri prvých úlohách z matematiky.

majocka24
25. okt 2017

Ano chcem aby hračka aj niečo vydržala dosť tie hračky niečo stoja tak nech aj vydržia máme doma plastové kocky vo vedierku a už som na jednu skočila a aj to tak dopadlo narozdiel od dupla na to skočím a kocka či panáčik prežijú ale má aj vela iných výhod napr.farebnost a vela dalších a dalších výhod majú 🙂

sisas222
25. okt 2017

Jednoznačne 😉! Som zástancom toho, že radšej kvalitných menej, ako nekvalitných plnú izbu, ktoré často rýchlo vedia skončiť v kosi... Snažím sa kupovať drevené hracky,aj ked sú drahsie a z plastových pozeram na to, aby to bol kvalitný, nezavadny plast😉. Pekný večer všetkým...

foolie
25. okt 2017

Jednoznačne pozerám na kvalitu a hlavne z čoho sú hračky vyrobené. Po zlej skúsenosti keď ma drobec uprosíkal v jednom nemenovanom obchode že on si prosí ten kamión ... tak som kúpila veď je lacný ... a dopadlo to porezaným palcom lebo sa hneď na ďalší deň uvolnilo zle prilepené sklo/plastové/ a porezalo mu palček. Je dôležité pozerať z čoho sú hračky vyrobené lebo deti pri hraní dokážu aj nemožné ;) čo si bežne ani nevšimneme. A pri Legu sa nám nestalo nič ... iba občas raz ja raz tatik stúpime na zatúlanú kocku a to riadne zabolí ;)

ajusik86
25. okt 2017

som zástanca toho, že radšej nech majú menej hračiek ale kvalitných. Hned na začiatku sme dostali do daru prvé lego inej značky a po pár dnoch boli na nom ryhy ako by bolo používané 10 rokov. S duplom sa nám to nestalo. Kvalitu vyberám aj v bábikách. Ak si má jedno dievčatko oblúbiť bábiku na celé detstvo tak nech je to taká, ktorá niečo vydrží. Takže za mna jednoznačne kvalita pred kvantitou 🙂

lorela
25. okt 2017

Jednoznacne. Predovsetkym co sa tyka zdravotnej nezavadnosti pri najmensich detoch, ktore vsetko ozuzlavaju 🙂.

butterfly22
25. okt 2017

Áno, je to pre mňa veľmi dôležité, z akých materiálov sú hračky vyrobené, hlavne, či sú zdravotne nezavadne

evamajercak
25. okt 2017

Kvalita je nesmierne dôležitá nielen v prípade hračiek, ale vo všetkom. V prípade hračiek pre deti to platí niekoľkonásobne. Ono by sa to dalo zhrnúť aj do jednej vety:" Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci." 🙂 Tiež sme stáli pred otázkou, či kúpiť hračku, ktorá vydrží a je kvalitná, alebo nakúpiť viac hračiek a menej kvalitných. Tie lacnejšie však toľko nevydržia, otázny je ich pôvod a zdravotná nezávadnosť. My sme sa nakoniec celkom jednohlasne rozhodli pre Lego (lásku nášho detstva 😍) a dobre sme urobili. Okrem toho, že je krásne a kvalitné, skutočne toho aj dosť vydrží, dal by sa dokonca vymenovať celý zoznam superlatív, má ešte jednu podstatnú výhodu. To, že deti k nemu získavajú vzťah už od útleho detstva, majú ho ako svojho miláčika, bez ktorého si nevedia predstaviť ani jeden deň, keďže je kvalitné, skvelé, hravé, vydrží celé roky.. takto si budujú krásny vzťah, ktorý sa môže preniesť aj do ich budúcich životov. Naučia sa, čo znamená mať niečo (niekoho) naozaj rád, pochopia, aké je dôležité, keď niekomu na niečom, niekom v živote záleží. Nevymieňať len tak pre rozmar za nové... Mne to príde dosť dôležité a považujem to za ďalšiu obrovskú výhodu Lega. ❤ ❤ ❤

terka1607
25. okt 2017

Pre mňa je kvalita hračiek veľmi dôležitá, radšej kúpim jednu drahšiu a poriadnu hračku, ako mať plnú izbu hračiek, ktoré sa zachvílu aj tak pokazia. Doslova neznášam typ ľudí, čo nakúpia na vianoce kopec lacných hračiek, len aby bolo veľa darčekov a aj tak dva týždne po vianociach je väčšina v koši. Moja babka bola presne taká, ale už som ju naučila, že menej je niekedy viac. Lego samozrejme patrí k tým top najkvalitnejším hračkám, ešte sa nám nič nepokazilo ani nezlomilo, aj keď bolesť keď stúpnem s kocku je neskutočná, vždy prežije, aj môjho viac ako 100 kilového manžela 😀 Tak ako každý rok ani tento nebude chýbať lego pod stromčekom 🙂

majik66
25. okt 2017

Urcite! To je najzakladnejsia vec. Hlavne nech je bezpecna a nezavadna.

daniela156
25. okt 2017

Nebudem sa ti búchať do pŕs, ze som synovi 2roky 4mesiace nekúpila nejake lacné autíčka, ktoré vydržali tak prevoz max z obchodu domov. Alebo, ze som kupila lacnejšie razítka, ako kvalitne za 17€, ale svoj účel splnaju a doposiaľ držia Aj tie za 3€ 😉
Ale Skoro vsetko ma kvalitne hračky a mozem povedať, ze asi vsetky vyzerajú, ako nové, aj ked su dosť obohrané. Takze ano, potrpim si na tom, aby mal hračky kvalitne a hlavne, aby zapájal aj rozum.
Samozrejme sledujem aj cenu, kde sa mi dana hračka najviac oplatí kúpiť.
Co sa týka lega, tak toho uz ma tiez dosť statočne. Len nejak mu nevieme v poslednej dobe vyhovoriť, ze lego technik nie je vekovo preňho a s nim by mal problem aj tato 😃

katuskapd
26. okt 2017

Urcite ano. Nenavidim lacne hracky co sa pokazia uz pri prvom pouziti. (Syn take dostaval pravidelne)
Mam radsej originaly aj co sa lega tyka ziadne napodobeninove kocky..... V dnesnej dobe treba dbat na bezpecnost aj zdravie ovela viac ako v minulosti. Vtedy bolo vela hraciek kvalitnych az tak ze pockali moje deti. Dnes ked vidim tie umeliny tak sa mi tlak zdviha.....

katrin69
26. okt 2017

Ja rada tvorím a malej som spravila pár vlnených hračiek. Zo začiatku som sa bála, či žužlaním nezhltne pár chĺpkov, ale je v poriadku doteraz. 🙂 Ja ako dieťa som viac mala plyšákov, tak dcérka podedila. Kúpila som aj plastové hračky, ale s tými sa tak nehrá. A ide obdobie knižiek... Starú stavebnicu podobnú legu máme, ale to je ešte malé pre ňu...
Máme aj drevené kocky staré ako Matuzalem, s ktorými sme sa ešte so sestrou hrali, ale tie jej ešte nemôžem dať, vyzerajú príliš jedlo 🙂
Keď sme boli na poslednej návšteve u kamarátky, tak majú detské lego, takže zvažujeme, že to kúpime. Ale tie ceny, čo za to pýtajú ma odstrašujú.

saskiaaa
26. okt 2017

Bohužiaľ unas či pozerám alebo nie na kvalitu či cenu každé jedno zle skončí :-/
Už je raz taký tak sa snažím vyberať veľké mohutné hračky 😀
Sem tam sa mu stane že padne a tým pádom konečná
Jediné čo je neznicitelne sú staré komunistické kovové auta to nezniči nikto to sme podedili po mojom otcovy 😀 a stavebnice a lego tiež nezničitelne asi takto 😀

sperka
26. okt 2017

Vždy zvážim čo si dieťa vyberie, alebo ak kupujem darček-hračku. Väčšinou kupujem u overených obchodníkov, samozrejme zvažujem bezpečnosť i cenu.

hela_tn
26. okt 2017

Urcite, kupujem len kvalitne hracky, vacsinou take, ktore detim aj nieco daju a snazim sa vybrat take, ktore po jednom zahrati neskoncia v kute..takisto sa snazim vyberat aj hracky, ktore davame inym detom..

janickacrazy
26. okt 2017

@bara_lego Samozrejme snažíme sa kupovať kvalitné hračky, náš 7ročný syn miluje lego a prakticky je to jediná hračka, s ktorou sa dokáže hrať celé hodiny. Ešte keby som naučila svokru, že nemá kupovať tie lacné nekvalitné plastové autíčka a skladačky, ktoré dobre nedržia na sebe, to by bol asi zázrak. Ona sa riadi heslom: "Nevadí, že je to nekvalitné, hlavne aby toho bolo veľa."

kupcovci
26. okt 2017

@bara_lego ja pri kupe hračiek pre deti dbam hlavne na kvalitu hračiek ktore im kupujem.radsej si priplatim za kvalitu ako kupovať lacny smejd ktorý dlho nevydrží.Myslim si ze aj lego duplo je jedna s tych kvalitnych hračiek na nasom trhu 🙂s pozdravom Zuzana

05ada
26. okt 2017
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Ano, sledujeme aj kvalitu hraciek, kde boli vyrobene atd. Googlujeme tiez hracky, ktore nepresli standartnym testom, reagujeme na vsetky clanky co sa tyka bezpecnosti hraciek.
Zatial sme nenasli taku hracku doma. Priklanam sa k nazoru, ze LEGO DUPLO je jedna z kvalitnych a spolahlivych znaciek na trhu.👍

andi32
26. okt 2017

My ak sa da pozerame na kvalitu, ale syncekovia uz podostavali aj kvantum ,,cinskych,, hraciek, ktorych zivotnost je minimalna, o bezpecnosti ani nehovoriac...skoda pre taketo hracky vyhodit peniaze

nelly761
26. okt 2017

ano pozerám na kvalitu hračiek, mám rada keď vydržia aj rozne pády, naháňačky, lietačky 🙂 práveže keď sme aj dostali nejakú lacnejšiu hračku tak tá nikdy dlho neprežila a žiaľ skončila v koši.... takže ja určite vyberám vždy kvalitnejšie hračky čo vydržia pri detoch všetko 🙂

monni
26. okt 2017

Áno, ako prvé vždy pozerám na kvalitu hraciek. A preto väčšinou u nás vyhráva ako darček pre moje deti aj ostatných kamošov lego keďže je kvalitné a ma mnoho spôsobov využitia a zábavy.

jabucko
26. okt 2017

Jednoznacne. Zalezi mi na tom,/aby sa deti nezranili ci hra sluzila dlhsie , nieto na jedno posedenie

astarte123
26. okt 2017

Malé deti ešte nie sú také opatrné, skúšajú, čo všetko môžu s hračkami robiť, je dôležité, aby boli pevné a vydržali aj nejaký ten pád či buchnutie. Kým bola dcérka úplne malá tak som pri kúpe hračiek v prvom rade pozerala na to, či sa dajú dobre vyčistiť a udržiavať, keďže všetko skúmala ústami. Keď investujem do hračiek väčší obnos peňazí, pozerám samozrejme aj na ich kvalitu, aby vydržali čo najdlhšie.

jankaadamkova
26. okt 2017

Snazim sa synovi vyberat kvalitne hracky, najma ak chcem aby vydrzali nejaky ten rok. Kupujem len take,kde som presvedcena ze si s tym nemoze (alebo aj niekomu inemu) ublizit. Ma len 2 roky, takze ziadne zbytocne male casti, pustajuce farby a odliepajuce sa nalepky.
Osobne sa mi velmi pacia klasicke drevene hracky, ale su cenovo uplne inde nez plastove . Mame aj take, aj take.
Pri Lego Duplo mam istotu, ze su kocky dostatocne velke a bezpecne aj pri mensich detoch. Rada sa s nimi u nas hra aj ročná neter .
Mame dokonca aj par hraciek z ali a musim povedat, ze presne tie iste som casto videla aj v hrackarstve... dnes uz tazko hladat istotu ked sa vsade a zo vsetkeho vyrabaju napodobeniny.

anketkarka
26. okt 2017

Velmi riesim kvalitu hraciek a dost ma zaraza, ze trh je plny nekvality, nebezpecnych a skodlivych hraciek. Neriesim ani tak zivotnost hracky, lebo sa snazim deti naucit vazit si veci a davat si na nich pozor. Ale pri Legu naozaj ocenujem aj tu zivotnost, lebo to je nadcasova, kreativna hracka a vyhra sa s nou aj viac generacii deti. Je pre mna velmi dolezita aj chemicka nezavadnost a bezpecnost, len skoda, ze rodicia si v dnesnej dobe nemozu byt isti, ze kazda hracka s ktorou sa dieta hra je chemicky nezavadna pre jeho dieta. Aj to je tiez dovod, ze v obchode v pokoji a s radostou kupim detom zasa a znova Lego. Pri nom si nemusim lamat ani hlavu, ci je bezpecne a ci deti nevymyslia nejaky nebezpecny sposob pouzitia hracky, ako pri nirktorych hrackach.

ludkaz
27. okt 2017

Priznám sa, že nemám čas to nejako sledovať, to skôr manžel sleduje a potom mi o tom porozpráva, ale mojimi hlavnými poradcami sú moje dve staršie sestry, ktoré už majú väčšie deti a tak oni mi vždy povedia odporučia. Zatiaľ ma nikdy nesklamal odporúčaný výber hračiek, oblečenia všetkého možného. A čo sa týka kvality, áno samozrejme mám aj ja určité kritéria, čo by mala hračka spĺňať.

jajamalka
27. okt 2017

Sledujem nielen kvalitu a pôvod hračiek, ale tak isto kvalitu a pôvodu oblečenia, najmä detského. Razím teóriu, radšej menej (hračiek, vecí), ale o to kvalitnejších, vyrobených zo zdravotne nezávadných materiálov a ideálne na princípe fairtrade. Aby každý, kto sa podieľal na ich výrobe, dostal za svoju prácu riadne zaplatené.