Sledujete kvalitu hraček, které kupujete?

bara_lego
10. nov 2015

Hodně mých kamarádek s malými dětmi přemýšlí nad tím, jaké hračky dětem kupují, a snaží se vybírat takové, které se jen tak nezničí a děti si s nimi vydrží hrát dlouho. Jsem moc ráda, že LEGO DUPLO patří mezi jejich favority 🙂 Jak to máte s kvalitou hraček vy? Zajímáte se, z jakých materiálů jsou hračky vyrobeny? Je pro vás důležité, aby hračky „něco vydržely“? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Kvalita je pro společnost LEGO na prvním místě, a tak každá kostka ještě před tím, než se vydá za dětmi, projde celou řadou testů. Chceme, aby hraní s LEGO DUPLO bylo pro děti maximálně bezpečné, a tak provádíme test kousnutí, tahu a stoupnutí na hračku. Jen tehdy, když kostky uspějí a odolají i těm nejdivočejším hrám, vysíláme je do světa 🙂 Samozřejmostí pro nás je, že používáme jen bezpečné materiály, určené i pro ty nejmenší.

ivankajar
10. nov 2015

Dobrý deň ANO je to veľmi dôležité . Nejde len o kvantitu ale aj kvalitu a na to aby hračka rozvíjala tvorivosť šikovnosť a nie spôsobovala a škodila jemnému detskému organizmu.

jarnicka
10. nov 2015

Samozrejme kvalita v prípade hračiek a vlastne všetkého čo je určené pre najmenších je veľmi veľmi dôležitá. Radšej nech má dieťa menej ale za to kvalitných hračiek ako koooopu, ktorú si vôbec neváži. A áno LEGO patrí určite medzi tie najkvalitnejšie. 🙂

bara_lego
autor
10. nov 2015

@ivankajar Děkuji za první výkopní a zároveň velmi milý příspěvek 🙂 Jsou tedy kostky LEGO DUPLO součástí i vaší sbírky hraček? 🙂 Co u Vás rozhoduje při výběru hračky, je to právě sázka na kvalitu? Těším se na další odpovědi🙂 Bára

igiana
10. nov 2015

@bara_lego V minulosti som sa poucila, ze lacne hracky sa rychlo pokazia a deti sa s nimi ani nemozu poriadne pohrat - lacne stavebnice dobre spolu nepasuju, alebo nedrzia pokope, rychlo sa polamu, a clovek ani nema istotu, ci neobsahuju nejake skodliviny, ktore by sa mohli dostat lahko detom do organizmu, ked hlavne tie mladsie vsetko davaju do pusy. Kvalitne hracky su drahsie a preto si ich nemozeme dovolit casto kupovat. Ale detom nezalezi na hromade hraciek. Vedia sa pekne pohrat aj s par hrackami, ked sa hrame spolu 🙂 .

bara_lego
autor
10. nov 2015

@jarnička děkuji za milý příspěvek a váš názor na kvalitu kostek LEGO DUPLO🙂 Věřím, že si s nimi rádi hrajete 🙂
@igiana vaše zkušenosti mluví za vše a já věřím, že s kostkami LEGO DUPLO si budete vaše dítko hrát, dokud ho to bude bavit 🙂 Některé maminky i v dalších diskuzích sdílejí své zkušenosti se stavebnicemi a dokazují, že vydrží i všemožné nárazy a kousance 😀

ivankajar
10. nov 2015

@bara_lego , no lego bolo prvé z tých takých ozajstných hračiek , keď už piskacie hračky a knižky prestali byť zaujímavé a naša kraska potrebovala niečo zaujímavejšie. Lego ale aj puzzle je top hračka u nás a začalo to vláčikom s číslami , potom motorovym vlačikom kopou koľajnic samozrejme zvieratka lego a HLAVNE KVIETKY LEGO . Ešte naša kočka mala poznamku prečo mama lego kvietok sa nevyraba v bielej a čiernej farbe 😀 ona ich totiž zbiera a sklada , najzaujímavejšie z každej stavebnice sú nakoniec kvietky. Vopred ďakujem za odpoveď budem ju tlmočiť ďalej 🙂

odm3
10. nov 2015

Na LEGO stavebnici je práve zaujímavá tá kvalita - neláme sa, autíčka sú prakticky nezničiteľné. Ja mám ešte svoje prvé LEGO Fabuland, ktoré mi mama kúpila v Tuzexe niekedy v 80. rokoch. Stále sa s ním hráme. Mali sme vtedy aj iné stavebnice, ale vždy bol problém kocky odlepiť od seba, alebo naopak - nedržali pokope. S legom takýto problém nikdy nebol. Preto ho kupujem aj svojim deťom - skrátka som LEGO fanúšik 🙂

mimla
10. nov 2015

Lego je a vždy bude môj favorit medzi hračkami. Mám ešte svoju starú stavebnicu, ktorú som mala 30 rokov dozadu a teda zatiaľ sa zlomil jeden dielik. Aj to preto, že to bol dlhý a tenký dielik a bolo s ním zaobchádzané nie práve jemne. Máme aj Duplo a čo stvára môj syn s tými Duplo autíčkami je neuveriteľné. Fascinuje ma, že ešte držia pokope.

gabikkas
10. nov 2015

Zdravim, velmi mi zalezi na kvalite, naprikld mi neskutocne vadi, ze niektore babiky hrozne smrdia, jednu taku dostali, hoci bola znackova, ale museli sa jej proste vzdat, nedovolila som im, aby to dychali. U lega viem, ze sa nemusim bat, ze je to nejaky skodlivy smradlavy material, lego duplo patri medzi nadcasove stavebmice, ktore su prepracovane do najmensich detajlov, co je pre nase alergicky dolezite, ze sa daju kocky umyvat (co je zase pri nasom drobcekovi velmi dolezite, kedze vsetko dava do ust), dobre drzia pokope ked sa nieco postavi. Nase dievcata sa velmi tesia z dievcenskych farieb, roznych veziciek, doplnkov ako napr. suknicka. Napriklad ma milo prekvapilo ako su aj v klasickom legu domyslene na vsetkych postavickach vlasy, ze sa da potom ta postavicka posadit do sedadla a tie vlasy nezavadzaju, hoci ta postavicka bola v uplne inej sade lega ako sedadlo do auticka. Teraz na vianoce ideme detom dat domcek lego, pretoze chcem, aby mali moznost podla fantazie si ten domcek preskladat na XY sposobov. Velmi pekne su aj drevenne domceky, ale tam sa nevyzaduje ziadna kreativita a fantazia. Velmi sa tesim, ze s legom duplo sa mozu dievcata hrat aj ked mame pol rocneho synceka, nemusim mat obavy, ze sa zadusi a dievcata stale nemusim napominat, aby si dali velky pozor ked sa hraju na zemi a syncek ich pozoruje a lezi na brusku a vsetko chyta co mu pride pod ruky.

kupcovci
10. nov 2015

Dobrý večer áno určite v prvom rade je aby boli hráčky kvalitne a bezpecne pre naše deti,radsej investovat viac peňazí do hráčky ktorá vydrží a je bezpecna ako do nekvalitnéj hráčky. Preto si myslím že lego duplo je dobrou voľbou pre rodičov kt. chcú pre svoje deti kvalitu.

jabucko
10. nov 2015

jednoznacne. je to zaklad. kvalita, materialy. hracky by mali byt bez pochyby bezpecne pre deti. pokym som nemala synka, vela raz som pocula az o dokonca nebezpecnych hrackach. akosi mi to odvtedy zostalo v pamati. tak teraz, ked sa coraz viac budeme obzerat po hrackach pre neho, budeme dbat na kvalitu a pouzity material.

linuus77
10. nov 2015

Určite sledujem ake hracky davam svojim detom. Najprv si na obale vsimam ci su vyrobene zo zdravotne nezavadneho materialu. Lego moje deti zboznujú, vymyslia si tisíc sposobov ako sa s nim hrat, a aj ja nemusim mat strach ze nieco z toho odlomia, prehltnu, vdychnu. Ešte majú radi drevené hračky.

dankaa78
10. nov 2015

Samozrejme je kvalita hraciek nevyhnutne dolezita pre nase dievcata.Najmä nasa najmensia slecna este zvykne vsetko "ochutnavat" a preto jej zdravotne nezavadny vyrobok neuskodi😉

bara_lego
autor
10. nov 2015

Děkuji všem za milé příspěvky, ze kterých čiší spokojenost s kostkami LEGO DUPLO 🙂 Bezpečnost a kvalita patří mezi priority pro LEGO DUPLO, proto jsou stavebnice nejenom hezké, barevné, edukativní, podporující představivost apod., ale jsou především zárukou toho, že jsou k vašemu malému staviteli co nejvíce šetrné. 🙂

Zajímavý je i příspěvek paní @gabikkas, že LEGO DUPLO kostky nezapáchají🙂 A to je pravda 🙂

Děkuji milé maminky, že vám tak moc záleží především na kvalitě hraček . Odměnou za vaši starost je to nejkrásnější - úsměv plný radosti, u kterého se štěstím určitě rozplýváte i vy. Alespoň tak to vnímám já, když se na mě má neteř směje od ucha k uchu a hraje si na maminku celé zoologické zahrady 🙂 Hezký večer přeji, Bára

trinity888
11. nov 2015

Či sledujem kvalitu? Veru ze áno. Maju veľa hračiek, ktore su lacné a vzdy dvakrát do roka vyhadzem plny mech ( teda dva ) hračiek, ktore su zlomené, poškodené. Existuje len pár druhov hračiek co u nas vydržia : drevené (sem tam nieco zlomia), plyšové ( tam zvyknú odtrhnúť ), lego ( žial kolajničky sa lamu a maly na to uz raz doplatil - pri oku mu zostala jazva - ked na kolajnicu spadol a zlomila sa a dost hlboko ho poskrabala), no a najlepsie su kovové autíčka 🙂, tie prežijú vsetko.

petrapod
11. nov 2015

Kazda MAMA, ktora miluje svoje dieta chce pre svoj poklad len to najlepsie preto je dolezite aj co sa tyka hraciek vyber tej spravnej. DNES ICH JE STRASNE VELA, netreba to prehanat a radsej kupit jednu ktora dietatku nieco aj da. A to je napriklad lego ci ina skladacka. Vidiet ako dieta rozmysla , skusa, take mame v tomto obdobi najradsej. Syncek ma 1,5. ;););

petrapod
11. nov 2015

@bara_lego suhlasim maminka gabikkas vystihla kvalitu lega 🙂

livika2014
11. nov 2015

Dobrý deň, kvalitu kociek Lega mám odskúšanú na svojich synoch. Starší postavil s ockom kamión cargo z Lego City 60020. Mladší (18 mesačný) s ním teraz behá po koberci po štyroch. Samozrejme ako ho v jednej rúčke drží tak celou svojou váhou na kamión tlačí. Ešte aj po páde kamióna zo schodov stále, na moje prekvapenie, funguje, dieliky spolu držia, ale čo je hlavné, je to jediné autíčko, ktoré mu vydržalo aj po týždni takéhoto hrania. Pri iných autíčkach má kolieska odlomené, rozkotúľané, sú umelohmotné a nedajú sa už na poškodenú os späť navliecť. Kolieska mám potom všade rozkotúľané a bojím sa o syna, aby si ich nedával do pusy. Takže môžem potvrdiť, že tieto autíčka nie sú len na ozdobu na poličku do detskej izby, ale sú aj plne funkčné a pripravené na záťažový test zo strany detí. Klobúk dolu, fakt "premakaná hračka."

aluxka
11. nov 2015

Ano aj my za zaujímame o kvalitu hračiek. Je to prvoradá vec pri kúpe - teda pre mňa, baby by ako deti brali všetko 🙂 Dcérka dostala k druhým narodeninám svoje prvé lego stavebnice a teraz má päť a s legom sa stále hráva. Čo o iných hračkách povedať nemôžem. Už si ani nepamätám aké všelijaké mali. Potom sa k nej pridala aj jej sestrička a zbierku sme si rozšírili a stavebnice do seba krásne zapadajú. Lego je ich najoblúbenejšia hračka a ja sa z toho teším, pretože ako písali maminy predomnou kvalitou lega si môžem byť istá, je to super hračka pre alergické detičky čo je aj náš prípad. Nedržia na sebe prach, niesú v nich roztoče. Dávam 6 🌟 z piatich 😉

meluela
11. nov 2015

ked kupujem hracky ja, tak kvalitu ako-tak sledujem .. zial vacsinu veci v detskej izbe som nekupovala a nevyberala .. takze v ramci zachovania dobrych rodinnych vztahov iba potichu vytriedim tie veci co vyzeraju najviac toxicky a nebezpecne skor nez si ich dieta stihne oblubit .. boli casy, ked som rodine odporucala kupovat duplo, ale uz je ho plna bedna .. neskor nastastie este sa bude kupovat normalne lego, takze zasa sa na chvilu pozastavi prisun velkych neskladnych objektov neznameho povodu do bytu 😉 a nad niektorymi vecami sa uz radsej nezamyslam, ako napr. chemicka bezpecnost malych kovovych auticok z ktorych sa olupuje lak a vyskytuju sa v kazdej domacnosti v stovkach kusov ..ideal by bolo mat doma par drevenych kvalitnych hraciek ale to uz rovno moze ist clovek byvat mimo civilizacie a prerusit kontakty so svetom

eny79
11. nov 2015

My máme päť detí a všetky milujú Lego duplo. Pravda je , že je to najkvalitnejšia stavebnica akú poznám.Stala sa nám taká nehoda, že dve deti prevrátili skriňu. Skriňa spadla dopredu, čiže deťom sa nič nestalo. Spadla na krabicu s Legom. Čo si myslíte ako to dopadlo? Krabica sa rozbila , no ani jedna kocka či zvieratko nebolo poškodené. 🙂

lejlla
11. nov 2015

urcite kvalitu sledujem.nikdy detom nekupujem hracky na trhoch alebo v cinakoch.vzdy pozriem ci je hracka pevna,odolna a aj na vyrobcu....ale pri legu toto riesit nemusim 👍

bara_lego
autor
11. nov 2015

Jste naprosto úžasné 🙂 Vaše příspěvky jsou tou nejhezčí odměnou pro LEGO DUPLO a jsem šťastná, jak moc jste všechny s kostkami spokojené🙂 Kdyby kostky uměly mluvit, tak by vám patřilo poděkování také od nich. Hurááá do stavění! Bára

elusive
11. nov 2015

My osobne s manželom si dávame pozor na to čo synovi kupujeme a väčšinou investujeme do kvalitnejších hračiek a nekupujeme ich tak často, keďže zvyšok rodiny zásobuje syna stále nejakými darmi a tam si kvalitu odsledovať neviem a väčšinou to ani kvalitné nie je 🙂
Lego sme prvýkrát synovi kúpili predminulé Vianoce a bolo to duplo Farma a veľmi sa páčilo nie len jemu, ale aj nám 😅

lanah
11. nov 2015

My si veľmi na značky celkovo nepotrpíme, skôr nám pri hračkách ide o to aby si nimi malý rozvíjal kreativitu a zároveň si neublížil.

Keď sa tak obzriem za seba vidím tam tabuľu na písanie, množstvo autíčok, penové kocky a lego kocky, ktoré sa povaľujú hádam všetkých častiach domu. Zopár ich vozíme v aute, zopár ich mám v kabelke. Každá dobrá mama toto pozná. U starkej máme najmä lego duplo ešte z prelomu 80. a 90.tych rokov s ktorými som sa ešte ja hrávala.

Určite tak ako my aj ostatný majú doma lego, ale myslím si že značka nie je taká dôležitá. Veď všetky detské knihy nie sú značkové a aj tak z nich čítame deťom...

bubloska135
11. nov 2015

dobry vecer, pravdaze je dolezita kvalita hraciek, ja dbam na to aby sa malemu nekupovali hracky v obchodoch ako su cinaky a 1 eurove aby nahodou nedosiel do styku s nejakym lacnym plastom, farbou alebo niecim co mu moze uskodit.
najradsej mam ked hracky splnaju funkciu ze sa rozvija jeho myslenie, motorika 🙂

curcuma
12. nov 2015

U nás vždy vsádzame na kvalitu (Lego Duplo sem tiež patrí 🙂) ako na kvantitu, platí radšej kúpiť jednu vec a kvalitnú ako x nekvalitných, to je myslené na všetko, dvojnásobne ak sa niečo kupuje pre dieťa, veď to čo investujeme teraz, v budúcnosti sa nám niekoľko násobne vráti. A čo sa týka hračiek tak tam je aj určite lepšie menej, lebo ak má dieťa niečoho veľa, tak sa potom nevie sústrediť na konkrétnu vec , odbieha k x ďalším a samozrejme si toho aj viac váži, keď nemá niečoho na kilá 🙂.

maryon1
12. nov 2015

Pre mňa je kvalita, čo sa detí týka, dôležitá - a to nielen v strave - kedy sledujem, či im dávam kvalitné potraviny, ktoré im neublížia,
ale aj pri oblečení a hračkách.
Radšej kúpim menej vecí, ale kvalitné -
no a hračky a malé deti - všetci vieme, že malé detičky ich tisnú do ústočiek, olizujú - a často som už na internete zachytila informácie o nebezpečných látkach, ktoré hračky obsahujú - či nekvalitné nátery drevených hračiek... alebo aj nekvalitné materiály u umelohmotných hračiek.
Preto som sa pri výbere kociek rozhodla pre značku Lego - pre rokmi osvedčenú kvalitu.

ikika
12. nov 2015

Kvalita hraciek je pre mna, ako matku, dolezita. Snazime sa kupovat kvalitne hracky, pri ktorych mame istotu, ze ich kvalita splna kriteria pre zdravotnu nezavadnost.
Obcas nieco dostaneme, tak sa snazime obmedzit kontakt nasich deti s takou hrackou - uz sa totiz podarilo dostat hrkalky, ktore som nasla na stranke inspekcie, ze je nebezpecna kvoli moznosti zhltnutia malych casti, bola pravda, ze tie hrkalky boli velmi krehke a lamali sa z nich drobne casti... 🙄
Slusne som upozornila darcu, co som vypatrala... vazim si, ked dostaneme hracky, oblecenie, ovocie, hocijaky dar - pretoze to nie je samozrejmost. 😔
Nikto by nam nemusel darovat nic, ale preto, ze nas maju radi, tak sa nam snazia spravit radost. Len tiez treba byt ostrazity - proste tie hrkalky sa im pacili, tak ich kupili, nevedeli, ze su rizikove. Uz davaju vacsi pozor, poradia sa s nami. 😔

Ked kupujeme hracky my, snazime sa kupovat istu kvalitu... a ked darujeme, tak rovnako. 😉
Je to sranda, ale velmi radi darujeme prave Lego Duplo - pretoze s Duplickom (ako ho my volame), sa hra uzasne v kazdom veku... a este knizka musi byt. 😵

bara_lego
autor
12. nov 2015

Milé dámy děkuji všem za krásné příspěvky🙂 Vaše děti si tak hrají bezpečně a vy můžete být s LEGO DUPLO kostkami naprosto klidné a spokojené 🙂 A to je na tom všem vlastně nejhezčí, když je maminka a dítě spokojené, jsem o to víc spokojená také já 🙂 Děkuji Bára