Ovocné pyré v jogurte? My to vieme a vy? 😉

daniela_malygazda
Moderátor
4. feb 2020

V Ňuňu sme spojili samé dobroty. Iba smotanu, ovocné pyré so 60 % podielom ovocia a bifidobaktérie BB-12®. Ovocné pyré je ľahko stráviteľné pre tých najmenších jogurtožrútov.😍. Bifidobaktérie priaznivo pôsobia na imunitný systém a zabezpečia spokojné brušká naším deťom. Ak nestíhate Ňuňu je perfektná a zdravá voľba na raňajky, desiatu, olovrant. 👶
TIP OD NÁS: Ak nestíhate a ráno máte zhon. Stačí vytiahnuť z chladničky Ňuňu a premiešať. Do misky nasypte napr. cereálie alebo ovocie a vy si kľudne môžete vypiť ešte teplú kávu alebo urobiť make up. ;)

Napadlo Vás niekedy zmixovať jogurt s ovocným pyré alebo s čím ho kombinujete pre svoje deti vy?

anka2103
4. feb 2020

Dobre ránko 🙂. Niekedy som dávala kúsky čerstvého ovocia(banán, maliny...) no uz som lenivá a iba vyberiem z chladničky hotový ovocný, zamiešame a je to 🤪

bundu
4. feb 2020

@daniela_malygazda je vyborny... Chuti nam vsetkymm

megan6
4. feb 2020

Ovocné pyré s jogurtom som ešte neskúšala..tiež len ovocie..ale ovocné pyré nám chutí aj s piškótkami..

bea0802
4. feb 2020

Áno, mojim deťom to takto občas kombinujem, najčastejšie s jablkovym pyré. Ale taktiež čerstvé ovocie a biely jogurt, ale mávajú aj hotové ovocné jogurty samozrejme, ale Ňuňu ešte nemali a najbližšie im ho určite kúpim na ochutnávku 🙂

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@anka2103 Dobré ráno Anka, ja robím to isté. Odkedy chodím do práce výnimočne cez víkendy mixujeme čerstvé ovocie.

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@bundu Som rada, že zachutil a už si otestovala všetky príchute?

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@megan6 Robíš si doma pyré alebo kupuješ?

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@bea0802 Určite ho skús a potom mi napíš. Budem rada za každý názor. Jablkové pyré robíš sama?

bundu
4. feb 2020

@daniela_malygazda nie iba jahodovu a hruskovu... U nas v obchodoch som ich moc nevidela... Asi ich vsade nepredavaju..

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@bundu Nie sú všade. Ale nájdeš ich v Kaufland, Terno, Kraj, Metro a Fresh. Ale nie sú vade všetky príchute. Tak ako píšeš. V obchodoch majú obmedzené miesto v policiach s mliečnym tovarom.

bundu
4. feb 2020

@daniela_malygazda snad ich bude vsade viac a viac... Drzim palce👍👍👍🍀🍀

bebe30
4. feb 2020

😊...sú všelijaké predstavy,ale väčšinou nestíhame a len pohodlné vyberieme z chladničky nejaký kvalitný,chutný jogurt😉😊

megan6
4. feb 2020

@daniela_malygazda pyré "objednávam" od jednej babičky,pre nás je naj.❤

bea0802
4. feb 2020

@daniela_malygazda kúpim a dám vedieť. Fresh mám rovno pod nosom a priznám sa, že som si ich tam ešte nevšimla...musím viac otvoriť oči 😅 a áno, jablkové pyré dávam domáce.

onmaria
4. feb 2020

My sme ešte nevyskusali..Ale celkovo tieto jogurty v pohároch sú určite lepšie ako v kelimkoch.
Ja som jogurt robila i doma,a každý si ho potom zjedol tak,ako ma rad. Len momentálne som rada,ze stíham vsetko To,čo stíham 😉

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@onmaria Chápem úplne. Si rada, že si rada 🙂 Ked vbehneš😉 do kolotoča práca, škôlka a domácnosť už nestíhaš všetko pripravovať sama. Česť výnimkám.

miiichala
4. feb 2020

V sezonne si deti sami pytaju mixovane ovocie do jogurtu. Bodajby nie, ved aj ja by som za taku dobrotu vrazdila😁 nie je nad domace jahody a maliny v bielom jogurte. Ked nedojedia davam zamrazit do formicky a maju na poobedie este aj nanuk

attenna
4. feb 2020

@daniela_malygazda fiha to je napad. Dcera ma 15 mes a zatial dostava neochuteny biely jogurt, ale ked pride cas, ochutname obe 🙂

briseovna01
4. feb 2020

@daniela_malygazda prosím čo je tá prírodná aróma?konkrétne u broskynovej príchute, u banánovej? Taktiež škoda aj toho škrobu..inak zloženie by bolo fajn.

onmaria
4. feb 2020

@daniela_malygazda ráno chytro navariť,upratať,alebo oprat..doobedie zbehne..mám tretiacku,prvacku..s nimi sa musím učiť,keď dôjdu zo školy,najmenšiu dať chytro spat,medzitým spraviť úlohy..zvykla som si večer poupratovat,nech sa zobudím a nevidím nespratane riady (to neznášam),alebo nepovysavane..plus ja chodím do školy..ale tak snazim sa napr piecť..aj viackrát v týždni,nech majú domáce koláče,alebo čo majú rady..len strašne tie dni ubiehaju

veronikabn
4. feb 2020

Moja rocna papa zatial ciste,biele jogurty,starsia uz aj ochutene -vacsinou cerstvym ovocim,niekedy aj s vlockami,medom,skoricou...

mamuskazuzuska
4. feb 2020

ovocnej zlozky ledva 60% potom cukor, voda, skrob (Lebo vsak aby to nebolo riedke a bolo dost sladke ked uz 40% nahradime vodou)... Nie je to troska odzub? Uz zas kebyze je tam 100% pyre tak tych par centov na cene by sme prezili... ci? Takto je to len dalsi marketingovy tah...

anka2015
4. feb 2020

Už dlhšiu dobu kupujeme iba biely jogurt a dochucujeme si ho ovocím, džemíkom z našej záhrady alebo medom...

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@mamuskazuzuska ahoj, cukor tam musí byť je to prírodná surovina, ktorá udržiava produkt tak, aby sa nezkazil. Už naše staré mamy ho používali. Preto tam nie je 100% ovocia. Určite sama keď varis a dáš si do hrnca ovocie vypustí vodu a keby si to spojila s jogurtom a dala do chladničky nevydrží ti to. Vyzrážala by sa na povrchu voda a následne by sa pokazil. Pekný večer 😉.

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@anka2015 A aký džem varíš?

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@onmaria Perfektne si to opísala. Jedna matka aby sa z toho zbláznila 😂. Ale si skvelá, lebo ešte aj pečieš💗

onmaria
4. feb 2020

@daniela_malygazda ďakujem pekne.snazim sa,aj ked niekedy ja sama kvôli skole chodím spávať aj o druhej v noci..Keď mi je treba učiť sa,alebo robiť pripravy,nedá sa to inokedy ako keď je večer kľud.pecenie môžem.. najmä teda domáce koláče, všeličo.nemam s tým problem a fakt lepsie ako polotovary z obchodu.len škoda že deň nemá ale 30 hodín 😂 a cez leto keď je sezóna tiež zavaram a robím dzem. A rozmýšľam,že opäť po dlhej dobe spravím domáci jogurt..si ma navnadila 😉😂🤔
Vaše jogurty som už v obchode zahliadli,ale ešte sme nevyskusali.

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@briseovna01 Ahoj, skúsim ti to vysvetliť. Čo sa týka aróm sú to čisto prírodné arómy. Predstav si že máš napr. kamilku. Prírodnú arómu z nej vytiahneš tak, že ju luhuješ tj. extrakcia, proces kedy ponoríš prírodnú rastlinu kamilku do studenej alebo teplej kvapaliny. Necháš odstáť pár hodín a získaš tým vôňu kamilky. Tak ako keď si robíš čaj, ale nikdy to nie je také silné ako umelé arómy. A predstav si, že tú kamilku vyberieš a postupne pridávaš viacej vody. Chuť sa riedi a stráca sa. A aby bolo cítiť napr. hrušku, keď zmiešaš dokopy jogurt a hruškové pyré museli sme pridať prírodnú arómu. Čo je oveľa nákladnejší spôsob, síce lepší pre náš organizmus a potrebuješ jej viacej. V prípade, že chceš čistý produkt môžeš siahnuť po Ňuňu klasickom bielom a Ňuňu bezlakto, ktoré neobsahujú cukor a ani škrob, ani žiadne prírodné arómy. Pomohla som?

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@onmaria No skús vyskúšať a dosť ma zaujíma, čo na to povieš, lebo vyzerá, že ti záleží na tom čo jete. Asi ta musím nominovať na matku, ktorá využíva čas na 100 %. 👍 a ja sa sťažujem, že mám málo času. Mala by byť taká kategória na Modrom koníku. Musím navrhnúť kompetentným. ;)

anka2015
4. feb 2020

@daniela_malygazda čo záhradka dá - ríbezloví, slivkový, marhuľový a minulý rok dokonca aj jablkový