Prírodné probiotiká pre deti alebo probiotiká z lekárne ?

daniela_malygazda
Moderátor
6. feb 2020

Baby, ako riešite prísun probiotík pre svoje deti? Uprednostňujete jogurty alebo kvapky, prípadne kapsuly z lekárne?
Vedeli ste, že aj Ňuňu smotanový jogurt s ovocným pyré obsahuje bifidobaktérie BB-12®, ktoré patria ku skupine probiotík? Je to najviac preskúmaná bifidobaktéria. Je dokázané, že pozitívne vplýva na imunitu a trávenie u detí. Jogurty a prírodná strava sú najlepším prirodzeným zdrojom probiotík pre celú rodinu. ❤

veronika3006
6. feb 2020

@daniela_malygazda My dopĺňame probiotiká jogurtmi. Kým som nezačala prikrmovať, tak som skúšala kvapky. Odkedy sme zaviedli jogurty, tak len tie.
Pre nás dospelých vyrábam domáci v jogurtovači, ale pre malého sa neodvážim taký domáci. Predsa, doma to nie je také kontrolované, môže sa tam niečo "premnožiť".

anicka176
6. feb 2020

Keďže dojčím dcéru, probiotiká nepodávam, alternatívou je kvalitný jogurt, zakysané výrobky, najlepšie aj domáci kefír a bryndza

miroslavan
6. feb 2020

Probiotiká z lekárne dávame len pri užívaní antibiotík - inak radšej tie prírodné 😉

menoruze
6. feb 2020

skor domace, okremjogurtov-kysla kapusta a tibi vodny kefir, aj ked ten nie vzdy chcu, na kapustu su po troske zvyknuti, aj ked niekedy frflu , par lyziciek denne, ale pravidelne , no a bryndza,a le tu len my, deti zatial nemaju radi

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@menoruze Ty máš už zvyknuté deti, mne by dcéra ani ústa neotvorila. 😔 A vidíš na deťoch, že sú menej choré, keď im dávaš domáce probiotiká?

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@anicka176 Som rada, že aj ty uprednostňuješ prírodné probiotiká. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@miroslavan Aj ja to tak riešim, lebo vtedy mám pocit, že treba viacej doplniť, ale možno je to iba v hlave.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@veronika3006 A odkiaľ máš mlieko na domáce jogurty? Nevieš to urobiť z kontrolovaného mlieka, aby si dala aj malej? Veľmi sa mi páči, že aj náš vám chutí. 👍

mawka
6. feb 2020

To som zase ja, už som to spomínala v minulej téme a hovorím/píšem to aj babám v skupine, že najlepšie je brat si všetko potrebné zo stravy. Teda z tej normálnej, vyváženej. Často si tukaju ľudia na čelo okolo mňa, že malinká v 8m má už zvládnuté jogurty, ale podľa mňa je to lepšia voľba ako jej dávať niečo z lekárne, keď sa z jogurtu napapa, poteší a ešte aj dostane dávku zdravia. Osobne som tiež jogurtovy maniak aj staršia dcéra a sme zdravé baby a nemáme problém ani so zazivanim. Stále hovorím, zdravé črevo, zdravý človek 😊😁

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@mawka Presne tak ako píšeš. Úplne super keď si ich berieš zo stravy a asi aj pravidelne, aby v prípade choroby si ich mala dostatok. A aké jogurty konzumujete vy jogurtomilky? 😉

salima66
6. feb 2020

@daniela_malygazda Prosím, a kde sa dajú tieto jogurty kúpiť? Ďakujem.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@salima66 Ahoj, dajú sa kúpiť v Kaufland, Terno, Kraj, Metro, Fresh a COOP Jednota zatiľ iba na východe Slovenska.

fkata
6. feb 2020

Pri užívaní ATB kupujem automaticky probiotiká v lekárni, inak kyslá kapusta, bryndza.

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@fkata Deti ti zjedia bez protestov kapustu?

mawka
6. feb 2020

@daniela_malygazda každý deň a v chladničke musi byť vždy zásoba. Jednoznačne v skle, najradšej tie vaše alebo madeta, kunin /ČR/ a môj chlap ešte donesie z Rakúska. Len on nakupuje jogurty podľa obrázku. Ktorý sa mu páči, ten kúpi 🤦🙈🤣 malého gazdu som ešte donedávna nepoznala, až keď som začala vyberať malinkej, tak som na ne narazila. 95% kupujeme gazdu. Chodím preň 20+ km lebo tu okolo nie je k zohnaniu. Tomu už sa povie asi závislosť 😁

daniela_malygazda
autorModerátor
6. feb 2020

@mawka 😀 Doteraz som bola v tom, že len ženy nakupujú podľa obrázkov, si mi to celé zmenila 😂 Bodaj by sme mali viacej takých zákazníkov ako si ty 😉

fkata
6. feb 2020

@daniela_malygazda Áno, môj syn by ju jedol aj denne.

alienkami
6. feb 2020

@daniela_malygazda u nás je Malý gazda dosť obľúbený. Aj jogurty aj fľaštičky. Používame ich na džemy, pečený čaj prípadne čatní 🙂

alienkami
6. feb 2020

A aby som odpovedala na otázku: u nás sa tiež uprednostňujú prírodné probiotiká. Najčastejšie smotanový jogurt občas trošku bryndze (keď ju zjemním smotanou, tak aj deti zjedia)

daniela_malygazda
autorModerátor
7. feb 2020

@alienkami Páči sa mi, že si ako väčšina mamičiek a recykluješ👏👏 Každý prispeje aspoň troškou k lepšiemu stavu našej Zeme. 💗 Ďakujem, že máte radi naše jogurty👍👍👍

mawka
7. feb 2020

@daniela_malygazda môj chlap jogurty neje, preto vyberá podľa obrázku 😁 ale zase, je-neje, keď robím.nejaky dezert, dám tam jogurt, ani netuší a zje to. Váš jogurt som odporučila aj tatkovi, má crohnovu chorobu, zákaz mliečnych výrobkov, pretože ho drazdili. Zaujímavé je ale, že kvalitné jogurty a mlieko mu črevo nedrazdia. Tak si občas dá. Bol zvyknutý celý život na mliečne výrobky a prestať ich jesť zo dňa na deň po 68 rokoch u neho nepripadá do úvahy 😬 zvlášť ak bol zvyknutý vypiť denne liter mlieka. Odporúčam tiež všetkým, ktorí majú problémy so zápchou. Mamka tiež skúšala activiu a kadečo a nič. Ale dá si klasický zrejuci a nemá problém. Nehovoriac o Tom aké blahodárne účinky majú bifi aj na ženské veci - správne osidlenie, prevencia pri kvasinkach. Preto som veľký zástanca prirodzených bifi z jedla a nie kupovaných v lekárni.

eperia
7. feb 2020

@daniela_malygazda aké sú najlepšie jogurty ako probiotika?

megan6
7. feb 2020

@daniela_malygazda my probiotika dopĺňame formou jogurtov a jog.nápojov.Nevynechame ani jeden deň.☺

daniela_malygazda
autorModerátor
7. feb 2020

@eperia Ahoj, konkrétne v Ňuňu sú probiotické kultúry - bifidobaktéria BB-12 ® (bifidobaktérie) – ovplyvňujú správne fungovanie nielen tráviaceho, ale aj imunitného systému. Tým, že naše jogurty aj Ňuňu a Jogurt bez éčok zrejú pomaly v skle a sú smotanové sú dobrým zdrojom probiotík aj veľa ľudom, ktorí majú problém s trávením, tak náš jogurt im pomáha. Aspoň zo skúsenosti zákazníka. Ale aj kefír je dobrá voľba. ;)

magdusaaa
7. feb 2020

Viete mi prosim Vas poradit kvalitny probioticky jogurt?dakujem

daniela_malygazda
autorModerátor
7. feb 2020

@magdusaaa Už som to písala vyššie skopírujem ti to, ak nevadí: Ahoj, konkrétne v našom Ňuňu sú probiotické kultúry - bifidobaktéria BB-12 ® (bifidobaktérie) – ovplyvňujú správne fungovanie nielen tráviaceho, ale aj imunitného systému. Tým, že naše jogurty aj Ňuňu a Jogurt bez éčok zrejú pomaly v skle a sú smotanové sú dobrým zdrojom probiotík aj veľa ľudom, ktorí majú problém s trávením, tak náš jogurt im pomáha. Aspoň zo skúsenosti zákazníka. Ale aj kefír je dobrá voľba. ;)

menoruze
7. feb 2020

@daniela_malygazda ano, vdaka Bohu, este nikdy neboli na ATB, maju 6 a 4 r., no ja sa zaoberam aj funkcnou medicinou, a modlime sa, Bozia moc je velka (verime biblii)

lenadka
7. feb 2020

@daniela_malygazda používame probiotiká, tieto však striedam. Robím si aj domáci jogurt pridaním jogurtových kultúr a colostra. Keď nemám náladu jogurty kupujem a uprednostňujem tie s obsahom bifidobacterium BB-12. Nevedela som, že aj ňu-ňu ich obsahuje. Trochu ma tým pádom začal zaujímať, ešte sme ho nemali. 😉😊👍

sperka
7. feb 2020

@daniela_malygazda super vedieť. Našim probiotiká striedam, ale každé liečivo naviac je boj. Toto fakt oceňujem, dobrý typ.