Ako v zime otužujete svoje telo a naopak ako ho potom zahrievate?

marton_popradske
30. jan 2017

Január sa niekedy láme v zákrutách a pomaly končí. Hlavne keď teplomer klesne veľmi hlboko pod nulu, ako dnes v Poprade až na -14. Prezraďte nám, ako vy v zime otužujete svoje telo a naopak, ako ho potom zahrievate. Viete o tom, že zázvor ochraňuje prirodzenou formou imunitný systém pred rôznymi ochoreniami? Najzaujímavejší tip odmeníme tromi zázvorovými wellness čajmi s fantastickými príchuťami to: Acai, Citrón, Baza.

andreablahova
30. jan 2017

Telo si celá rodinka otužujeme dlhými prechádzkami + samozrejme primerané oblečenie ❄⛄.Nevyhýbame sa ani športu,radi chodíme s deťmi korčuľovat.
Keď prídeme domov zahreje nás samozrejme dobrý čaj ☕ s medom a citrónom a niekedy dobrá horúca vaňa 😘

danii2
30. jan 2017

Kedze mne je "stale zima" ako hovori moj manzel, tak otuzujem len vonku s kocikom spolocne s malou.Ked prideme domov,dame si cajik obidve, aby sme sa zahriali.

sisika007
30. jan 2017

Túto zimu teda riadne otuženie na korčuliach -10❄
Ale hrial nás popradský čajík záhradná zmes 🍵
A samozrejme potom domov pod perinu🙂

anickai
30. jan 2017

Naša celá rodinka milujeme čaje, a obzvlášť popradské. Ak sa minú kombinujeme čaje, do ktorých si nastrúhame zázvor, ale len trošku, aby veľmi neštípal a dáme 1lyžičku domáceho medu. Takto si telo dokážeme zohrievať v týchto mínusových mrazoch. Otužujem cestou do práce a cestou z práce, keďže auto nemám, využívam dopravu a potom pešobus--lebo priamo mi spoj do práce nejde.

marton_popradske
autor
30. jan 2017

@andreablahova vaňa je super. Vďaka za tip 🙂

marton_popradske
autor
30. jan 2017

@sisika007 záhradná zmes je super 🙂

marton_popradske
autor
30. jan 2017

@anickai ďakujeme za váš tip.

emma84
30. jan 2017

My sme chori tak nam na hrdlo pomaha salvia s tymianom ...vonku sa za nas otuzuje snehuliak

erikaemkina
30. jan 2017

V zime ako Aj v Lete prechádzky , s dcérkou 🙂 poriadne sa oblečieme a hájde do zimy aby sme mali krásne červene líčka🙂 trošku pobežkat a do tepla na mnamkovy čajík 😉
V Akomkolvek počasí
Zohrievame sa pod dekou , šupneme sa
Pustia sa rozprávky a už je Nám o čosi lepšie s čajom v ruke 🙂🙂🙂🙂

babybazar1
30. jan 2017

Nealkoholicke zohriate a aj proti chorobe je poctiva slepacia polievka

jarnicka
30. jan 2017

Cajik med citron alebo rum osvedcena klasika.

monicka821
30. jan 2017

Osvedceny recept na zahriatie je starat sa o deticky 😀

dada7701
30. jan 2017

...vlastnoručne nazbieraná a usušená materina dúška, mäta, šalvia... s medíkom a citrónom... 😉

laurika26
30. jan 2017

Sme mladá rodinka s 2 deťmi-predškolákmi, denno denne dbáme na to, aby deti za každého počasia mali pohyb na čerstvom vzduchu. U nás celoročne minimálne 1x denne zalievame popradské čaje - väčšinou tie "staré" klasické, deti majú obľúbené ovocné, my s manželom skôr bylinkové. Pre mňa teraz v zime na zahriatie je naj zázvorový pri nachladnutí - nepijem ho iba vtedy 🙂, pre mňa ma super vyvážený pomer nielen zázvoru, ale aj ostatných byliniek - do toho medík (popr. citrón) a je to super.
Stretla som sa v obchode aj s vašou novou kolekciou čajov, ale zatiaľ som z nich neochutnala...

jazmine
30. jan 2017

Cerstvy zazvorovy caj s medom, najlepsia prevencia proti chripke prijemna vona a lahodna chut.mne nr.1.ale urcite vyskusam popradsky caj zazvor&baza kombinaciu.na to som velmi zvedava.asi to bude nr.2:wink:

alexa21
30. jan 2017

U nas sme velmi cajikovi..pijeme cely rok,ci uz konkretne prichute alebo si namiesame vlastne kombinaciou bylinky+ovocie.V zime ale u nas nesmie chybat jablko+skorica.
Vzdy doplni pravu zimnu atmosferu..

lucka127
30. jan 2017

Tak ja som sa dnes otuzovala 😅 u nas rano -15℃
A volal mi kurier (mal uraz tak bezim dole cez dve poschodia a von k autu v crocs a natelniku sikovna🙂 nemal vydat tak som bezala naspat von ma drkotalo a do tretice som sa zbadala ze chybal este jeden balik 🐙🐧🍏 takze otuzko mam dnes za sebou chi

igiana
30. jan 2017

Ked je krasny slnecny mrazivy den, najradsej som v prirode na bežkách. Po navrate domov mam najradsej horucu slepaciu polievku alebo kolac s cajom s medom a citronom 🙂

lucka127
30. jan 2017

.. zvacsa po takejto zatazi si zalejem zazvor s. Medikom. Citronom,ale dnes som si dala zeleny cajik na detox😉

lalenka33
30. jan 2017

Tak ja otužujem na prechádzkach so psíkom.Či je -5 alebo -20 na výber nemám.Vonku ísť musíme.Zahrievam sa potom teplým čajom.Ked je veľmi zima tak aj s maličkým štamperlíkom domácej.Od jedného kamaráta záchranára som dostala super recept na chrípku zázvorový čaj so štamperlíkom domácej a šup pod paplon.A naozaj to funguje.Telo to tak zahreje,že prepotíte celú postel.

lalenka33
30. jan 2017

Zabudla som pridať fotku môjho 4-nohého otužilca 🙂

cadulka2908
30. jan 2017

My sa tiez otuzujeme a oteplujeme v kazdom pocasi... a aj caj je u nas uvareny stale v zime teply a medik a citron... aa v lete studeny na osviezenie...

ivanahodova
30. jan 2017

Otuzujeme sa tak že v izbách kde spíme máme len 17 stupnou a zahrievanie sa v horúcom kúpeli s horúcim cajom

m.a.r.t.i.n.a
30. jan 2017

Tento rok som otužovanie zobrala naozaj zodpovedne. 😉.

majocka24
30. jan 2017

Otuzujeme sa studenou sprchou kazdy den a zohrievame sa teplym cajikom s pridanim umu 😀😂 a varime si cajik zazvorovy s medom a citronom a vysledok cely rok sme zdravy ak deti trosku soplia inak klop klop klop

martina374
30. jan 2017

V zime sa otužujeme prechádzkami po snehu, stavaním snehuliakov a ohrievame sa doma všetci spolu pri výbornom bylinkovom čaji, ktorý sme si v lete nazbierali a k tomu nejaký výborný koláčik. 🙂

iceprincess
30. jan 2017

Moja 6. rocna dcera sa otuzuje zasadne pomocou valania v snehu, robenim sneznych anjelov a ochutnavanim snehu 🙂 zistuje ci tohtorocny sneh je lepsi ako ten minulorocny 😀 najlepsie je ked sa hodi do snehu a zabori si do neho tvar. Moze drkotat zubami a mat fialove pery aj tak je stastna. A potom si doma dame sipkovy caj s medom a citronom alebo aj zazvorovy. Vobec jej nevadi ze trochu stipe a este si vypyta aj duplu. A potom nas obchadzaju chripky a kasle 😉

larochka
30. jan 2017

Takto sa otuzujem ja a zahrievam sa pohybom a zazvorovym cajom 🙂. Hoci na foto drzim pol deci becherovky, kedze sa to nejak ziadalo po vode, ktora mala 0,6 stupna 😀.

m.a.r.t.i.n.a
30. jan 2017

Klobuk dole 👍

bendinko
30. jan 2017

Kedze som vecny nanuk, priznam sa, ze moje telo neotuzujem vobec, ale naopak ho prehrievam 🙂 Teple oblecenie zlozenie z niekolkych vrstiev a termoska s cajom je moje eso v rukave. Kedze naokolo zuri chripka, tak mame zazvorovu karantenu a kazde rano odchadzame s termoskou caju z cerstveho zazvoru, meda a citrona. Vdaka tomuto domacemu receptu sme uz roky nebrali antibiotika a choroby sa nam z daleka vyhybaju.Klop klop 😀