Aké 2 zdravé snacky vám deti zaručene zjedia?

dusanplichta
1. júl 2016

S deťmi to nie je ľahké...Najmä keď je na trhu, v škôlke, škole toľko pokušení...Máte však nejaké fintičky pre zdravé snacky, ktoré vám fungujú.
Skúsme okrem klasického ovocia...Nejaké novinky ?

culia1
1. júl 2016

Avokadovy puding, raw makové guličky. 😉

sayurinka
1. júl 2016

Môj má rád z Dm drogerie také babylove keksiky bez cukru a tiež babylove jahodové čipsy 🙂 to nosim v taške keď mu nestihnem nič na cestu pripraviť 🙂 doma ma rad špaldove medove sušienky čo pečiem, mini pizze, slane tyčinky (samozrejme všetko mnou pečené) v bio shope mu zvyknem kupovať take raw tyčinky, kokosove a mandlove pudingy... 😉

sayurinka
1. júl 2016

Ešte som zabudla, že zvykne len tak papať oriešky, slnečnicove semienka, pistacie, goji atď 🙂 aj mlieka len rastlinné pije 🙂

nikuska00771
1. júl 2016

@sayurinka prosim ta recept na tie spáldove medové mi nenapíšeš? Dakujem

karolin2
1. júl 2016

Ja im kupujem tieto tieto snacky

kikaneu
1. júl 2016

U nas nakrajana surova zelenina ci ovocie a okrem toho jablcne kacicky bez cukru z dmky, pohankove ci kukuričné chrumky a akékoľvek oriesky a semienka (tip sú tekvicove a slnecnicove)

gondyo
1. júl 2016

cerea sweet veggie tyčinky,takisto ovocné tyčinky bez cukru z dm,pečiem len so špaldovou a ražnou múkou,ovocné koláčiky príp.muffiny banánové,bez cukru dám trochu agave sirupu,ale banán je sladký aj tak...mňam..

veronicka88
1. júl 2016

Tyčinky babylove ovocné,cyzivku do rucicky a akokoľvek smoothie...

gondyo
1. júl 2016

v dm sme kúpili zebra and me cucátka,ktoré sa dajú čímkolvek naplnit,smoothie,puding proste radšej pripravím doma a viem čo v tom je a je to čerstvé

sayurinka
1. júl 2016

@nikuska00771 500g muka hladka špaldova, 1 vajce, 3-4 pl medu, 50g masla, 1 čl soda bikarbona, 5 pl ryžove mlieko ( alebo iné )
Všetky suroviny okrem muky a sody bikarbonu nad parou vymiešame do penista, masu potom zmiešame cesto, rozdelime na 3 časti ktore vyvalkame a vykrajujeme keksiky. Peciem na 170°C 8-10min

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@culia1 tak to zjem aj ja ! Super fakt ....ako robite avokadovy puding ? Ake ingrediencie ?

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@karolin2 celkom oki i ked by som videl aj lepsie riesenia....ale ked je to prilezitostne a nie kazdy den tak oki, urcite najlepsie mozne z tych chrumiek asi

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@gondyo waaw to nam odfodte ze co to je 🙂

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@sayurinka sikovne...tam sa vam moze od nas hodit ghee maslo pre chut, alebo mandlove, alebo skorica, alebo kokosove ...tolko moznosti 🙂 peekne ale

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@sayurinka take kokosove alebo mandlove babycino skuste 🙂
kakao s vodou prave ....trosku medu, alebo kokos cukru a potom boom napenene kokos mlieko...ale treba ho zmiesat s vodou

ciusinka
1. júl 2016

Moj syncek ma rad od Hipp ryzove chlebicky-jablkove,malinove a cucoriedkove,potom mu v Bio obchode kupujem chrumky-mrkvove,cviklove,spenatove,pohankove,ale aj tak ma najradsej cerstve ovocie 🙂

evulienkaslx
1. júl 2016

Hipp ovocne tycinky bez cukru, rozne bezlepkove a bezcukrove keksiky (najviac z DM), amarantove tycinky Crispins, teraz v horucavach ficime na domacich nanukoch - ovocie, troska maty a javorovy sirup

culia1
1. júl 2016

@dusanplichta velmi jednoducho, rozmixujem avokado, pridam kakao a javorovy sirup a hotovo.a ked sa m nechce, tak len nakrajam avokado a zjedia aj take 😂

zuzkabeno
1. júl 2016

oriešky v čokoláde, sušené ovocie v čokoláde, menej sladká čokoláda

winnerka
2. júl 2016

Moje milujú zdravé koláčiky , brownie z červenej fazule, makovo-orechovy kolac bez muky , objavili sme aj pohánkové pukance. Takisto domace fit tyčinky zjedia radi. Momentálne ako je teplo, je však najlepším snackom melón a uhorka 😀 😀 😀

babynatalie
2. júl 2016

My si často robíme tieto mňamky:

Citrónové kúsky

100g kokosového oleja, 300g strúhaného kokosu, 3 vrchovaté PL tuhého medu, šťava z 1 citróna

Kokosový tuk rozpustíme, pridáme med a citrónovú šťavu, miešame, kým sa med nerozpustí. Nakoniec vmiešame citrónovú šťavu. Hranatú formu vyložíme pergamenom, naplníme citrónovou masou, pritlačíme a na hodinu vložíme do chladničky. Potom pokrájame na kúsky a každý zabalíme do alobalu. Uskladňujeme v chladničke.

Božský banánový kokteil

1 šálka mandľového mlieka
2 mrazené banány /alebo 2 a pol podľa veľkosti a želanej hustoty koktailu/
2 ČL javorového sirupu
1/8 ČL mletého muškátového orieška /podľa chuti, naj je čerstvo pomletý/

Mandľové mlieko mixujeme s banánmi, kým nie je tekutina dostatočne hladká a hustá, pridáme javorový sirup a muškátový oriešok a rýchlo premixujeme. Vyjde to na 1 veľký ale 2 stredné kokteily.

A ešte máme obľúbené cmarové bylinkové sucháre, ale to je už dlhší recept... 😉

pamira
2. júl 2016

@karolin2 Ahoj,prosim ta kde to kupujes a kolko to stoji? Dakujem za info.

vercicha
2. júl 2016

@babynatalie tak ja poprosim aj cmarovo bylinkove suchare 😉

karolin2
2. júl 2016

@pamira dinosaurov v fresh a stojí to okolo 0,79 EUR, a tie ostatné v TESCU, a tak sa mi zdá, že stoja okolo 0,99 EUR.

lyrrya
2. júl 2016

Moj lubi kukuricne chrumky a este si spolu robievame doma keksiky z vlociek,mletych orechov,medu a kokosoveho oleja,... ale moj drobec celkovo keksiky neoblubuje 😀 to mi nosi domov aj zo skolky

menoruze
2. júl 2016

@karolin2 my toto iste, na kila

babynatalie
3. júl 2016

Doplnam recept na vyziadanie 😉 Vsetky prisady musia mat pred zmiesanim izbovu teplotu.

Cmarove bylinkove suchare

1 a 3/4 salky celozrnej muky na pecivo
1/2 ČL soli
2 ČL kypriaceho prasku
1/2 ČL sody bikarbony
5 PL masla
3/4 salky cmaru
1 ČL medu
2 PL otrubovych vlociek /ak ich nepouzijete, znizte spotrebu cmaru na 2/3 salky/
1.5 ČL šalvie
1 ČL rozmarinu
1.5 ČL tymianu

Predhrejeme si ruru na maximum. Pred pouzitim muku preosejeme a potom este raz, ked do nej primiesame sol, kypriaci prasok a sodu na pecenie. Pridame maslo a vypracujeme cesto. Potom spravime do stredu jamku a nalejeme do nej cmar s medom. /Nezabudnite znizit mnozstvo, ked nepouzijete otruby./ Pridame otruby a bylinky. Cesto rychlo spracuvame vidlickou, az sa z neho spravi gula. Dame na pomucenu dosku a 1.5 min miesime, potom valkame, az dostaneme placku hrubu nieco vyse 1cm. Pokrajame ozubenym kolieskom na pecivo a ulozime na plech vystlany papierom na pecenie. Pecieme 12-15 min /kazda rura je ina/. Dostaneme cca 16 sucharov.

Je to vyborny recept. Suchariky su vynikajuce s hraskom na smotane alebo inou zeleninou..alebo len lahky snack do prace ci detickam do skoly. Dobru chut!! 🙂

menoruze
3. júl 2016

@sayurinka super, skusim! dakujem

ciusinka
3. júl 2016

@winnerka Prosim ta ako robis tie brownie z cervenej fazule? 🙂Dakujem 🙂

jane0123
3. júl 2016

nasa ma rada kacicky- jablkove z dm-ky, a rozne semienka-slnecnicove,tekvicove, mandle, orechy. a teraz som nasla recept na chipsy z kuceraveho kelu.tak urcite vyskusam 🙂