Ktoré programy na vašej práčke využívate?

samsung_tomas
12. máj 2015

Každá práčka ma minimálne 5 programov, no vačšina ľudí využíva maximálne 3. Je to kvôli zložitosti? Kvôli nejasnosti na čo vlastne sú? Kvôli strachu, aby sme náhodou nespustili to, čo vlastne nechceme? Alebo je to o našej pohodlnosti? Ktoré programy využívate vy? 😎

kaktusik007
12. máj 2015

vyuzivam dva.

prioritne kratky cyklus na 40° - asi 99% pracich cyklov mam tento.
a potom standardny praci cyklus na bavlnu 90°- ten mi ide zvysne 1% pracich cyklov - teda vtedy, ked pracku potrebujem vydezinfikovat a vycistit.

mimla
12. máj 2015

Využivam Rinse and spin na veci ktoré sme mali zabalené dlhšiu dobu po sťahovaní, síce sú čisté, ale pre istotu...
ďalej rýchlo program - na bežné, len spotené veci
Program na jemné prádlo - uteráky sú mäkšie a svetre nehryzú. Mám aj program na akože ručné pranie, ten som použila však len raz.
Kým bol syn malý, používala som baby probram, ale to teraz nepoužívam.
Na záclony syntetiku
Na plachty a návliečky, podľa materiálu, je tam program na posteľné prádlo, ale bavlnené veci dávam prať na program bavlna.

Takže u nás sa asi točia viac ako 3 programy. A prečo ľudia nepoužíajú viac programov? No prvá vec je, že stratia návod (nejaká nálepka na boku pračky by pomohla.), druhá vec je že nemajú dostatok špinavého prádla na celú pračku na rôzne programy, tak sa snažia nájsť nejaký univerzálny. Alebo jednoducho referujú jeden druh materiálov a nepotrebujú všetky programy.

maminecka2
12. máj 2015

Dobrý deň, ja používam hlavne bavlna na 40 na bežné prádlo, na 60 spodné prádlo+ uteráky, na vlnu na 30 pri svetroch, občas jemné na 30 na niektoré materiály. V minulosti som používala na 40 krátky program, ale odkedy mám deti tak krátky nie je v kurze 😀
Používala by som aj iné programy, ale mám 6kg práčku bez funkcie polovičnej náplne a je mi ľúto prať len pár vecí, tak som si vybrala program ktorý ako tak vyhovuje väčšine materiálov a periem tak. Prádlo v podstate delím len na bledé, tmavé, červené (to zbieram min. 2 týždne) a potom to spodné prádlo s uterákmi na 60. Takže ma to dosť vytáča. Koľkokrát musím manažovať ešte aj to, kedy si oblečieme oblečenie konkrétnej farby, teda hlavne tie červené odtiene. 🤐
Keby som mala polovičný program, pripadne by práčka prala podľa množstva prádla ktoré si odváži, bolo by to super.
Ja by som nemala problém používať viac programov, ale teda asi už sa mi nebude chcieť triediť bavlnu a syntetiku a všetko pobeží pekne na bavlnu.
Privítala by som napr. aj ručné pranie, program kde by sa dali oprať botasky, program na také tie špeciálne materiály typu funkčné prádlo a manžel práve hlási, že automatické vešanie prádla, keďže mu často prischne čierny Peter 😵

mirka0677
12. máj 2015

Máte pravdu🙂
60 + predpieranie - na manželove biele tričká z práce + plienky,
60 - posteľné prádlo a uteráky,
40 (bavlna) - všetko ostatné.
Niečo periam aj v rukách - pár vecičiek pre ktoré sa neoplatí púšťať práčka s programom na ručné pranie

dankaa78
12. máj 2015

3 programy 90 ,60 a 40 tku😀

bubelko
12. máj 2015

takmer vsetky 😉

prenasedetisk
12. máj 2015

farebné 40-50 stupnov, biele 60 , 15minutovy rychlo program na prepranie

carrie4
12. máj 2015

Moja pračka má 20 programov a kedže periem veľmi veľa a často tak využívam odhadom 50% programov, najčastejšie od 30 -60 stupňov a skrátené programy

piacere
13. máj 2015

30, 40, občas 60, 30 minútový, niekedy pranie v studenej vode. Ručné pranie som použila raz a nikdy viac, za celý cyklus to otočilo možno 2x bubon 😅

andromeda_ja
13. máj 2015

Vyberam podla typu pradla co mam. Vacsinou je to bavlna, takze tento ide najcastejsie - zvlast biele, zvlast farebne a zvlast detske veci tiez rozdelene na biele a farebne. Dalsi program, ktory pouzivam je rychlopranie a prilezitostne sa najde rucne pranie, plakanie so zmykanim, ci samostatne zmykanie. Dokopy vyuzivam 8 programov z 14-tich a aj tie podla potreby upravujem. Ci uz zmenim teplotu prania alebo pocet plakani. Svoj vyznam vsak ma kazdy a jeden z nich a som rada, ze ich je tam vsetkych 14 pre kazdy pripad 🙂 Preco ludia nevyuzivaju viac ako 3 programy? Niektori nevedia na co su, ci uz preto, ze zabudli alebo sa im to jednoducho nechce studovat. My mame velmi vhodne piktogramy, ktore dobre usmernia aj neskuseneho s nasou prackou.

prasiatko30
13. máj 2015

skoro vzdy mini40

velmi obcas - 60 na uteraky - to fakt obcas
pripadne ak periem nejake svetre tak este delikatne bez zmykania ale inaksie tiez davam do mini 40 bez zmykania - ked skonci vyberiem co sa nesmie zmykat a necham nech sa doperie

1982zuzka
13. máj 2015

aj my používame viac programov (píšem presné názvy programov)
športové oblečenie - bundy, cyklonohavice, rukavice na bike atd (vyperie, nezničí)
syntetika - záclony, závesy
prikrývky - deky, posteľné prádlo, plachty
detská starostlivosť - nepoužívam lebo tam je min teplota 60st a bojím sa že zničím pradlo :(
vlna - svetre
zmiešané prádlo - najčastejšie používaný program
bavlna, bavlna eko - na bavlnené veci, viac to eko používam
veľmi často používam doplnkový program machanie plus alebo antialergické machanie kedže máme malé dieta

stanislavao
13. máj 2015

ja pouzivat bavlna 40 stupnov, bavlna 60 stupnov a syntetika 40 stupnov. vyvaranie pozuivam na utierky a na cistenie pracky. cize mne stacia 4 programy. a odstredovanie najvyssie, 1100 otacok.

dadka_bb
13. máj 2015

uteraky - bavlna 90, nejake nase obnosene veci biele -bavlna 60, aj ponozky na bavlna 60, a potom vseeeeeeeeeeeeeeeeeetko na bavlna 40 🙂

raz som skusila nejaky program na svetre ale ten nezmykal , neviem ci som to mala prezmykat rucne ci co. takze uz neskusam nic lebo len zbytocne zabity cas ak to nevyzmyka.

mizub
13. máj 2015

ja používam 95° bavlna - na bavlnené plienky (po narodení malého len tento, ale taraz už len raz za čas na poriadne prepranie plienok), 60°zmesové oblečenie - na všetko biele prádlo, plienky a posteľné prádlo, 40°vé programy tie používam hádam všetky okrem bavlny 40°, lebo pri nej je veľmi dlhý čas prania (až 2:35) - zmesovú 40° - na viac špinavé prádlo, keďže sa dlhšie perie, tak nech sa poriadne vymočí v prášku, 40°jemné prádlo - na špinavšie detské svetre, bundičky, naše bundy, jemnée prádlo, 40°tričká, košele - skoro na každé prádlo, ak sa ponáhľam, lebo je to super program - čas je len 1h a otáčky maximálne, prádlo sa poriadne váľa počas celej doby prania - tento program mám najradšej 😉 40° vlna - na všetky svetre, deky. Ručné pranie občas využívam na moje ručne robené vecičky, ktoré sa nemôžu inak prať 😉 Často využívam aj predpranie, funkciu pre žiarivo čisté prádlo alebo plákanie navyše.

adriana132
13. máj 2015

ja vyuzivam najviac rychly program 30 min(40 stupnov), bavlna 30 stupnov, bavlna 40, bavlna 60, syntetika 60, rucne pranie, vlna, na plienky pridavam predpierku a dvojite pláchanie, a ked je to potrebne tak aj ine programy...kuknem do tabulky v manuali na pouzivanie a vyberiem si....vyuzivam ich viac nez 5 . Nemyslim si,ze je to strach preco niektorí ludia nevyuzivaju viac programov, ale skor sila zvyku.

pslahorova
14. máj 2015

Dolezite je nastavienie funkcii ja sa tym vzdy vyhram a zvolim si program ktory mi vyhovuje, najcastejsie program s predpieranim, dodatocnym plachanim, nastavenim otacok a zmakcovanim ak sa zmestim s tymto do 1 hod pri slabsie znecistenom pradle a pri silnejsim do 1,5 hodiny som happy🙂 chyba mi uz len funkcia susenia. Mam pracku s diamantovym bubnom, model teraz presne neviem.

zuzanacarna
14. máj 2015

no tak ja používam stale len 40 stupnov... ak periem manželove monterky tak dam 60... dcérke veci periem tiež na 40 lebo pri 30-tke ostavaju fleky

studio11
14. máj 2015

skoro všetko periem na 60 stupnov, hlavne detské veci........ešte využívam krátky 30 stupnový program, keď potrebujem preprať plavky a uteráky z kúpaliska a tiež záclony na tento program dávam.......no a samozrejme ešte ručné pranie 😉

kuriatko84
15. máj 2015

bavlna 40 st asi 90% prania, program sport 30 st, no a keďže na mojej práčke chýba program ručné pranie, tak používam samotné odstreďovanie na prádlo vyprané ručne

katuska2709
15. máj 2015

Super 15 🙂 i keď ja mu pridám trošku teplotu a otáčky a je z neho super 20 🙂

axelina
15. máj 2015

Vyuzivam 6-7 programov.
1.Power 60-40 C.
2. Easy Care + - na tmave oblecenie
3. Delicate/Silk - zaclony
4. Easy Care - na svetle pradlo
5. Mix - rozne druhy pradla
6. Wol - pletene svetre
7. 15 min.

anjelik2509
15. máj 2015

Ja najčastejšie Bavlnu na 40 alebo 60 stupňov C, potom program Tmavé oblečenie, keď treba niečo rýchlo len preprať tak 5 košieľ, a občas Syntetiku.
Ostatné som ešte nemala kedy skúsiť, práčku mám krátky čas, keďže sme len nedávno kúpili byt.