Ako vás pri nakupovaní ovplyvňujú akcie a zľavy?

daska_tesco
3. jún 2016

Zaujímajú vás cenové akcie a zľavy pri nakupovaní? Riadite sa pri nakupovaní do domácnosti aj podľa toho, či je výrobok v akcii?

Pri objednávaní tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov nájdete všetky výrobky so zľavou v spoločnej záložke Akcie. Tak vám neuniknú žiadne výhodné ceny, ktoré prebiehajú aj v obchodoch: https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-S...

Podeľte sa s nami o vaše názory na zľavy a výpredaje a jednu z vás za zaujímavý príspevok zajtra odmeníme 15 € kupónom na nákup cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov a 3 z vás získajú balíček vlhčených obrúskov Tesco Loves baby. 🙂

daska_tesco
autor
3. jún 2016

Dámy, začína sa oddychový čas dňa 🙂 Ďakujem vám za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala, využite špeciálnu zľavu pre členky Modrého koníka na prvý nákup 🙂

Link na službu: https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/?_ga...

zoizoi
3. jún 2016

Dobrý večer 🙂 áno, určite ma zaujímajú aj zľavy a akcie v obchode. Väčšinou si doma najprv prezriem leták a zaujímavé veci poznačím. Nakupujeme však aj tovar, ktorý nieje v akcii, hlavne tie potraviny ktoré nám chutia 🙂 vždy sa však teším z ušetrených peňazí, za ktoré môžem potom malej kúpiť niečo navyše. 😊

angelheart
3. jún 2016

Ja si zvyknem pozrieť najprv leták, či tam nájdem niečo z toho, čo aktuálne potrebujeme alebo plánujeme kúpiť, opíšem si to potom na papier aj s cenami, aby ma neogabali a samozrejme nakoniec dopíšem to, čo ešte potrebujeme a v letáku nebolo.

ciusinka
3. jún 2016

Akcie a zlavy som sledovala vzdy a najma teraz, ked som na materskej dovolenke a prijmy sa nam znizili..Pri tom, ako si robim nakupny zoznam na vacsi nakup, tak si vzdy prezriem aj katalogy obchodov a do zoznamu si rovno vpisem, v ktorom obchode je ktora vec v akcii a aj za aku cenu, potom zvykneme ist tak do 2 obchodov, kde je najviac veci v akcii a v tych obchodoch uz potom rovno kupime aj pripadne dalsie veci, ktore v akcii nie su 🙂 Zvykli sme to robievat aj tak, ze som si vzdy prezrela katalogy a z kazdeho som si vypisala, co je v akcii a co sa nam zide aj do zasoby (napr. pracie prasky alebo ina drogeria) a tiez sme isli aj do viacerych obchodov a urobili nakup 🙂 A co milujem uplne najviac, su vypredaje oblecenia a hraciek v Tescu, syncekovi kupujem 99% oblecenia v Tescu a vzdy sa potesim, ked mozem nieco kupit za vyhodnejsiu cenu , ked su vypredaje na vsetko 30%, tak nakupim aj 2 velkosti dopredu 😀 A ked to este pripadne mozem skombinovat s Tesco kuponmi, ktore nam pridu, tak sa na tom da super usetrit, a to ma ako mamicku na materskej vie vzdy potesit 🙂

slavaf
3. jún 2016

Akcie a ceny výrobkov sledujem, keďže sme štvorčlenná rodina a každé euro sa zíde. Ale zároveň sledujem aj kvalitu a snažím sa dosiahnuť kompromis.

kim_rossi_stuard
5. jún 2016

Priznam sa ze som "lovkyna zliav" 😵 zlavy milujem, ceny porovnavam, prepocitam ....ak by ste nevedeli tak Murphyho zakony tu tiez funguju uzasne tiez napr. Umera medzi prazdnotou vasej penazenkou a lepsou akciou je rovnaka, cize ak mas malo penazi natrafis na lepsie zlavy.....ak mas po vyplate a mohla by si si kupit nieco extra ...obchody su ako vykradnute...ale chod na nakup s kamoskou,co hlada saty na svadbu napr. A v obchode najdes hned 3 kusky co zarucene musis mat 😀

worker_falcon
5. jún 2016

No, baby, obchody z vas maju radost... Staci, ze vec ma nalepku "akcia", a kupite ju, aj ked ju nepotrebujete. A este to nazvete " setrenie" a ste spokojne, ze ste usetrili, ci dobre nakupili... Som myslel, ze ludia a hlavne mladi su uz nad vecou a pochopili psychologicky zmysel zliav a akcii (ze je to "odrb").
Ked clovek napise, ze ako mamicka na materskej musi pocitat kazdy cent, a v obchode nakupi kopec zbytocnych veci, lebo to bola AKCIA, tak to nevrha dobre svetlo na inteligenciu daneho cloveka...
Najlepsie je spravit si zoznam, co clovek potrebuje nakupit. Potom pripadne pozriet letak, ci nieco zo zoznamu nie je v zlave, poznacit si to v zozname. Nechat sa inspirovat letakom je presne to, co obchod chce a co je pre neho vyhodne, nie pre kupujuceho.
Mimochodom, jedine zmysluplne " akcie" su vypredaje pred skoncenim trvanlivosti.
Ale je to kazdeho osobna vec. Kludne budte "akciove tipy" 🙂

worker_falcon
5. jún 2016

A co sa tyka vypredajov. Tam bola pred par rokmi sanca, ze je to skutocny vypredaj a ze sa to oplati kupit. Napr. stare modely, ci po Vianociach. Ale aj tento pojem sa zacal zneuzivat. Kazdy "vypredava" - mame predsezonne vypredaje, a x inych nezmyslov. Este ani vianoce neprisli a uz su vypredaje, aj ked je to donebavolajuca blbost. Obchody sa spoliehaju na to, ze velmi malo ludi ma prehlad o povodnych cenach a jednoducho uveria, ze je to vyhodna kupa. Ludia jednoducho chcu verit, ze ich nik nechce oklamat. Je to pohodlnejsie a jednoduchsie.
Pre tych, co si myslia, ze maju prehlad o povodnych cenach - stravite tym tolko casu, ze to je zabijanie casu. Ho fakt neviete vyuzit nijak zmysluplnejsie? Okrem toho - na potravinach usetrite mozno 20e mesacne, ale nakupite zbytocnosti za nasobne viac penazi. Ale ved aj 20€ je peniaz 😀 sa mi zda, ze akcie a setrenie je "sport". Lovec v cloveku sa nezaprie 🙂
A toto je presne ocakavanie obchodov. A velmi sa divim, ze im to stale vychadza. Ze je stale dost oveciek ochotnych kupovat, co im netreba.

erika630
5. jún 2016

Zlavy a akcie ma zaujímajú ako správnu nákupnu maniačku a maminku na materskej dovolenke pretože každá korunka je vtedy dobrá 🙂 Rada kúpim tovar v akcii ale ak niečo potrebujem práve vtedy ked tovar v akcii alebo v zlave nie je tak ho kúpiť musím 🙂

maslenka47
5. jún 2016

@worker_falcon 100% suhlas. Az na to, ze ja sa nedivim, ze im to vychadza. Staci sa pozriet na vysledky volieb a si doma 😎

worker_falcon
5. jún 2016

Co sa tyka tvorby cien nakupnych retazcov. Zaklad je stlacit cenu dodavatela na minimum. Tvrdo jednat, aby dodavatel mal zisk mozno 10 %, a retazec marzu 50-100%. Keby ste vedeli, za kolko to retazec nakupi a ako zodral vyrobcu ci distributora, mali by ste iny pohlad na vec. A este maju podpisane super zmluvy, co sa tyka letakovych akcii. Nie retazec si siahne na marzu, ale dodavatel.
Pisem to preto, aby ste mali obraz o cenotvorbe. Ak vidim akciu, tak su dve moznosti. Bud povodna cena je prava, alebo nie. Ak je, a vyrobok je skutocne zlacneny o napr. 30%, tak to znamena, ze obchod mal obrovsku marzu, ked si to moze dovolit. Alebo ze zodral z koze dodavatela, ktory so zatatymi zubami ide 10% do straty (pritom retazec je stale na svojej 50-100% marzi).
Ale naco to tu pisem... Vacsina ludi je prilis jednoducha, aby to pochopila. Lebo to chce vidiet dalej, ako iba na koniec nosa...

natalka13
5. jún 2016

Ja milujem akcie hlavne tie ze zviazane 4 horalky 3+1zdarma a ak si kupim 4samostatne mam to lacnejsie 😀

emilia25
5. jún 2016

Akcie sa robia tak.jedna cena stale rovnaka a o par dni to zvysia a akcia je prave ta prva cena cize ziadna.takto nas zakaznikov odrbavaju ze akcia.

daska_tesco
autor
5. jún 2016

Mamičky, ďakujem veľmi za vaše zaujímavé tipy aj za to, že ste sa celý týždeň zapájali do diskusií na fóre Tesco Potraviny domov 🙂
Odmenu 15€ pošleme za zaujímavý príspevok: @terezka1947

A balíčky vlhčených obrúskov Tesco Loves Baby pošleme:
@ciusinka
@mixa111
@magduslinca
Gratulujeme! Výherkyne, prosím, pošlite mi e-mail a adresu do IP.
Ak chcete službu vyskúšať, využite zľavový e-kupón na prý nákup cez Tesco Potraviny domov pre členky Modrého koníka.
Ak už službu využívate, využite zľavu 4€ do konca júna 2016 na nákup nad 90€.
Krásny víkendík a dovidenia niekedy nabudúce na Modrom koníku! 😉

ciusinka
5. jún 2016

@daska_tesco Jej,dakujem velmi pekne 🙂

terezka1947
5. jún 2016

@daska_tesco jeeeeeej,dakujem....vaaaauuu,ani nepamatam,kedz som nieco vyhrala 🙂

magduslinca
6. jún 2016

@daska_tesco jéj! super - ďakujem