SÚŤAŽ: Sladko a zdravo - ako bez výčitiek maškrtíte vy? 🙂

janette_tesco
23. feb 2016

Dá sa vychutnať si sladučkú chuť bez výčitiek? Určite áno! 🙂 Napíšte nám, aké sladké zdravšie alternatívy máte v zálohe, keď dostanete chuť na sladké a vyhrajte Tesco balíček špeciálnej výživy. Víťaza vyžrebujeme už zajtra ráno. 🙂
-------------
Výhercom utorokovej súťaže sa stala @b.bardyova ! 🙂 Srdečne blahoželáme! 🙂

tili
23. feb 2016

Moja sladka alternativa je oprazit nelupane mandle na panvici, pridam med, zazvor a hrusky, podusim asi 5 minut a je to fantasticke hlavne teraz v tomto chladnejsom obdobi. 😉

glumdolf
23. feb 2016

Tak u nás idú na dračku ovocné drene, ktorých máme plný mrazák.

majik66
23. feb 2016
matricia
23. feb 2016

Upeciem domáci koláčik a dám si tam med namiesto cukru, minule som dala med a orechy do cesta a bola to super bublaninka

ivankajar
23. feb 2016

Jednoznačne ovocný šalát (jablko, hruška, hrozno, hurmikaki... čo dom dal)s vanilkovým jogurtom. A môžu maškrtiť aj deti. 😉

monicka821
23. feb 2016

Ak chuť na sladké nerozchodím 😀 😀 😀 tak med s orechami je super zdravá náhrada za sladké . 😉

leteku
23. feb 2016

ja si robím ryžovú tortu s lesným ovocím a ochutím to proteinovým práškom (samozrejme nie pre deti), ale aj my dospelý potrebujeme mlsať

ryolita
23. feb 2016

Palacinky 3:2:1 🙂 bez cukru a predsa sladkeeee

300ml mlieko, 200 ml voda, 100 ml olej, 200 g špaldová múka, 2 vajcia, štipka soli.
Len na prvu palacinku dám trošííííčku oleja, ďalšie bez oleja
a plním skvelým domácim jahodovým lekvárom, vyrobený, len z jahodu, citr.šťavy a 150 g trstinového cukru na 1kg jahod - mnamka ;)

majjka4
23. feb 2016

raw tycinky

jarnicka
23. feb 2016

v mojom prípade med

qwertxy
23. feb 2016

nie je to uplne ze sladka vec, ale ja si kupujem slnecnicove semienka - surove a doma si ich oprazim na olivovom oleji... inak ked sladke tak to velmi nerobim doma, ale kupim si celozrnne tycinky alebo steviovu cokoladu

yvaine
23. feb 2016

My frcime na domacich ovocnych dreniach, akychkolvek orieskoch, ovocne salatiky s orieskami, obcas nieco upecieme...

bandurka1979
23. feb 2016

ja mam v oblube vlašske orechy su chutné a hlavne aj zdravé a ovocne šalaty 😉

lucica
23. feb 2016

Jednoznacne cokolada ale aspon 70% a pre mňa je na maškrtenie aj kava s medom namiesto cukru

matarka
23. feb 2016

Ked mam chut maskrtit, snazim sa dat si radsej ovocny salat... a pri peceni biely cukor nahradit trstinovym (teraz som zrovna v Tescu kupila Druid extra tmavy, mnam! 🙂 ), pripadne medom.

zoizoi
23. feb 2016

Keď dostanem chuť na sladké, dám si nejaké ovocie, mätový čaj s medom, alebo oriešky 🙂 mňam 🙂

dankach
23. feb 2016

Ked sladke tak sladke😀 nejaké ovocie to u mna neurobi 😀 takze naj naj spaldovy pernik s medom alebo hnedym cukrom kopou hrozienok skoricou a na vrch domaci polkovo-malinovy lekvár a velaaaaa 72% cokolaaaady.. Mnaaam 😀 urobila som vam chut?????

erikakosice
23. feb 2016

Zdrave a mnaaaaaaaaaaaam gulky : 250 gramov susenych fig,hrst mletych mandli,dve lyzice mletych vlasskych orechov,lyzica kokosu,biely jogurt,med,skorica

Mandle si v mixeri nasekame najemno, primiesame mlete orechy a kokos. Vymiesame na tuhu hmotu, do ktorej postupne podla hustoty pridavame biely jogurt. Namiesto jogurtu mozete pouzit kyslu smotanu. Ked dosiahneme spravnu konzistenciu (ani husta, ani riedka, taka, aby sa z nej dali tvarovat gulky) ochutime celu zmes medom a skoricou. Napokon uz len tvarujeme gulky. Na obalovanie mozeme pouzit kokos, mlete orechy, mandle alebo kakao.

tivka
23. feb 2016

Oriešky (také bez soli, bez cukru sú k telke top) alebo biely jogurt s pohánkovými vločkami a nakrájaným banánom či iným ovocím 🙂

baxovci
23. feb 2016

u nás sú v oblube ovocné poháre- rozmixoované jabĺčko s banánom (alebo čo nájdem v dome), tvarohová plnka s medíkom, posypeme chia semiačkami, na vrch ak máme smotanu s bielym jogurtom (alebo len grécky jogurt) 😎

raza
23. feb 2016

buď si dám ovocie, alebo rada robím tento koláčik: http://carujeme.cz/snadna-fitness-babovka-s-ove... je to mňamka 🙂
a inak vďaka za otázku, aspoň si tu nájdem ďalšie nápady 😉

janbrna
23. feb 2016

My teraz frčíme na ovocnom músli. Dokonca aj děcka ho chcu místo chipsov a tak u telky zobeme musli.

greeny
23. feb 2016

ja si davam nesirene marhule alebo datle, su dost sladke aby uspokojili moje chute 😅

jajkakk
23. feb 2016

Ovocie, oriešky, pečieme si doma sušienky, koláčiky, ale najviac sú obľúbené domáce nanuky (aj teraz v zime), tie musia byť vždy v mrazničke 😀

lubika39
23. feb 2016

ja si upeciem sladku tekvicu v rure 🙂)

lulu2014
23. feb 2016

My určite ovocím - keď ho očistím nakrájam - tak po ňom zostane len prázdna misa. Niekedy musím aj dočistiť. Alebo staršia dcéra "fičí " na musli tyčinkách. Alebo aj sušené ovocie niekedy vyhrá súboj nad sladkým. Ja si dám niekedy lyžičku medu a niekedy pomôže. Alebo "guličky do mlieka " škoricové. Tie nám chutia-neviem ako to je kaloricky ale keď pár kúskov tak asi pohodka. 🙂

vonava007
23. feb 2016

Za mňa odporúčam banánové lievance🙂 Žiadna múka,žiadny pridavany cukor,mnamka veľká🙂 recept je veľmi jednoduchý.....rozmixujte banan s dvoma vajickami a urobte placky na teflonovej panvici,prípadne dajte kvapku oleja. Stačí ozdobit ovocím,prípadne domácim dzemikom🙂

b.bardyova
23. feb 2016

Nasa sladka odmena je nepecena torta s vela vela ovocím a agave sirupom (nakolko cukor skoro vobec doma nepouzivame/ alebo len tak nakrajane ovocie a zeleninka

smoni
23. feb 2016

oriešky na všetky spôsoby, mixované drobné ovocie ako osviežujúci nanuk

betka14
23. feb 2016

Ovsené gulicky s orechmi kokosom a agave