Používate BIO karité (bambucké) maslo?

Ideme vyskladať balíček z našej prírodnej kozmetiky 4 ELEMENTS, ako ďalšiu cenu do súťaže pre vás 🙂

Okrem bežnej ponuky rôznych sprchových gélov a šampónov z tejto rady ma najviac zaujalo bio karité maslo alebo špeciálne telové maslá s rôznymi vôňami našich bylín. Mám suchú pokožku a tieto produkty si zvyknem kúpiť – bežne ich však ľudia nepoužívajú. Ako ste na tom vy, používate tieto produkty?

bobsent
23. feb 2017

nepoužívam ale chcela by som😉

erikaemkina
23. feb 2017

Nie , no bola by som rada a používala ho 🙂

dadka_bb
23. feb 2017

v zivote som o tom nepocula.z akej planety to je?😂

zupap
23. feb 2017

Pouzivam a x-krat mi velmi pomohlo.

miriskaz
23. feb 2017

bambucke maslo som skusala jednu vzorku.a paci sa mi,hlavne ked bolo mrazive pocasie.aj pre mna aj pre malu super.malej som vyuzila aj na zaparenejsiu ritku aj tam "v predu" a zacervenanie hned preslo.

margieamatusko
23. feb 2017

Ano, skvele na vsetko. Na vlasy, na ruky, na telo. Odporucam...

erikab82
23. feb 2017

bambucké maslo používam pre malú, má veľmi citlivú pokožku a extrémne suchú. Toto je jediná vec, ktorá jej pomôže. Používali sme aj na líčka ako ochranu pred mrazom.

bets
23. feb 2017

Kupujem čisté bambucke maslo a robím nechtikovu a levandulovu masť z byliniek z mojej záhradky. Mojej malej som pri začervenani natierala postihnuté miesta a hneď pomohlo, nikdy nemala zapareniny. Ja používam ako nočný krém na suchú pokožku.

hlupyzajko
23. feb 2017

😉Nepouzivam,este mi to nikto nedaroval

idasa
23. feb 2017

Bambucke maslo mi poradila kamoška a nedám naň dopustiť, mám extrémne suchú pokožku a napriek tomu že keď sa večer natriem, pyžamo sa na mňa nalepí, ráno mám pokožku ako bábätko.😉

zuzana814
23. feb 2017

Ano, na exematicku pokozku je super, mame odskusane.

arimzv
23. feb 2017

idem kúpiť, synovi kvoli suchej pokožke a dcére chceme vyrobiť deodorant

jahodka8
23. feb 2017

Bio kariéte maslo sme ešte v rodine nepoužili a vôbec ho nepoznáme. Všetky tri deti mali problémy s pokožkou, teraz to najmenšie tiež. Tak by sme ho radi vyskusali.

monika11m
23. feb 2017

Nepoužívam ani nepoznám túto značku. Ale telové maslo je super určite aj toto je skvelé na pokožku.

b_veronika
23. feb 2017

Este som nepouzivala, ale rada by som vyskusala 🙂

kupcovci
23. feb 2017

Joj no toto znie ozaj zaujímavo a musim sa priznať ze ani ja neppzivam a keďže mam velmi suchú pokožku a hlavne teraz v zime ,mala by som začať🙂

hela_tn
23. feb 2017

Nepoužívam..

slasima
23. feb 2017

Nedávno som si ho šla kúpiť,no nemali ho...tak som stále nevyskusala snáď raz 🙂

sasa123
23. feb 2017

asi týžden mám krémik s obsahom bambuckeho masla a zatial som spokojna

zuzana814
25. feb 2017

@arimzv mozem poprosit recept na deodorant?

arimzv
25. feb 2017

@zuzana814 - nech sa páči 🙂
krémový dezodorant s Vašou obľúbenou vôňou
1 polievková lyžica bambuckého masla,
1 polievková lyžica kokosového oleja
1 polievková lyžica jedlej sódy
1 polievková lyžica kukuričného škrobu
pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja (antibakteriálne pôsobí najmä tea tree olej, levanduľa – no je možné použiť iný, vynikajúci je napríklad aj mätový, ktorý po nanesení príjemne chladí, prípadne zmiešať aj viacero druhov olejov dohromady)
Bambucké maslo rozpustíme s kokosovým olejom vo vodnom kúpeli. Po rozpustení vmiešame sódu a kukuričný škrob. Miešajte dovtedy, kým zmes nie je hladká. Následne pridáme pár kvapiek esenciálneho oleja a túto zmes prelejeme do vopred pripravenej vydezinfikovanej uzatvárateľnej nádobky (môžete použiť aj vyčistenú nádobku od krému). Vložíme do chladničky a po zhruba 20 minútach (keď ešte zmes nie je tuhá, no už nie je ani taká riedka) premiešame, keďže sa sóda zvykne usadzovať naspodku nádobky.
Po úplnom zatuhnutí je návod jednoduchý – malým množstvom veľkosti hráška natrieť každé podpazušie, počkať chvíľku s obliekaním a môžete vyraziť. V prípade potreby počas dňa možno aplikáciu opakovať. Pokiaľ nie sú veľké horúčavy (bambucké maslo a kokosový olej by sa mohli roztopiť), dezodorant nie je potrebné skladovať v chladničke, v opačnom prípade mu bude dobre aj tam, len sa bude o čosi ťažšie vyberať z nádobky 🙂.

molnarova1
25. feb 2017

My to pouzivam kazdy den, hlavne ako masku na tvar... som spokojna. 🙂

bajciatko
25. feb 2017

Bambusové maslo jednoznačne veľké ÁNO, neviem si predstaviť, že by som ho doma nemala. Dcérka má atopickú pokožku, tak hlavne preto. Je to náš kamarát

zuzana814
25. feb 2017

@arimzv supeer, skvely recept, dakujem velmi krasne, a ni som netusila, ze toto najdem ❤💃