SLADKÉ SPOMIENKY NA DETSTVO: Viažu sa aj vám k detstvu príjemné zážitky, ktoré mali sladkú príchuť?

nela_cukor
15. júl 2015

Pamätáte si ešte na vôňu cukrovej vaty z jarmoku, alebo na babkin slivkový lekvár? Pomáhali ste cez prázdniny variť džem? Boli aj u vás v domácnosti sladkosti v „zakázanej skrinke“? Zdobili ste s mamou pred Vianocami medovníčky? Alebo, chodieval aj k vám do dediny zmrzlinár? Sú zážitky, ktoré nám vedia aj po rokoch vyčariť úsmev na tvári a zahriať pri srdci. Poďte si s nami zaspomínať na časy, keď sme sa najviac tešili na prázdniny a svet bol plný fantázie a sladkých zážitkov 🙂 <3

mijo53
20. júl 2015

@nela_cukor máš pravdu, dnes ten zemiakový cukor tak nechutí, ako v mojom detstve a to bolo veľmi dávno. Bola to "bandurková čokoláda " rozumej zemiaková čokoláda, bol to vlastne zemiakový cukor, celá tabla stala 1 korunu, mala 5 časti a dala sa kúpiť 1 tablička za 20 halierov. Bolo to veľmi dobré. Ešte si pamätám na sladkú píšťalku, bolo to také lízatko vo forme píšťalky a "kracherlík" - červená malinovka v takej špeciálnej fľaška. A ešte si pamätám ako mamka vyrábala domáce salónky pred Vianocami

sophie1981
20. júl 2015

@radovan_cukor ano, mavali...vlastne vtedy bolo vsetko nejake lepsie vacsie.. 😀......ale farebnu malinovku v sacku mi rodicia kupovali len v margecanoch za odmenu za vzorne cakanie na prestupovy vlak.. 😀 ..kofola asi tak nezaberala....

prinzesz
20. júl 2015

@metoyou4 mne zemiakovy skrob nechutil tiez, ale teraz som ho kupila pre syna na trhoch, jemu nechutil, ale mne velmi.. ma to aj prekvapilo, uplne fajne to bolo.. juj dala by som si este.. musim kuk kde sa to da kupit..