Prírodné nápoje z vašej kuchyne + SÚŤAŽ!

petra_bazant
Moderátor
12. jún 2018

Včera som si povedala, že po dlhšom čase vyskúšam zdravý nápoj zo zeleniny a z ovocia, nech pre vás niečo vyfotím a inšpirujem vás. 🙂 Nakúpila som ovocie a zeleninu a rozhodla sa „ukuchtiť“ vlastný recept. Hovorím si, že na tom predsa nemôže byť nič ťažké. Zmixujem to a nejako to už len bude chutiť. No môj mixér to akosi nezvládol. Alebo som vybrala nesprávne ingrediencie? Veď posúdite samy... ;)

Skúšali ste si niečo podobné pripravovať doma? Ako sa vám recept podaril? Nepodaril sa? To nič, so 100 % prírodným Radlerom máte nabudúce o starosť menej.

Podeľte sa so mnou o svoje „nepodarené“ výtvory a 3 z vás odmením 6-packom 100 % prírodného Radlera z našej kuchyne!

misinka0611
12. jún 2018

Aj ked varím/pečiem rada, nie vždy výsledok zodpovedá predstave, no vždy si hovorím: “ Dôležité je to, ako to chutí a nie ako to vyzerá “ 😁

6 PACK Radlera by potešil o 3 týždne chystáme grilovačku a na našich grilovačkách Radler nesmie chýbať ☺️

erikaemkina
12. jún 2018

Moje nepodarené vytvorí ?? ale poznám to .. hlavne ak sa nudím a chcem niečo mňam .. Vrch bol len dobrí , vo formičke čo - to poostavalo a ušlo sa aj psovi 😀😀😀 lepilo sa to ako beton ..

rysmamka
12. jún 2018

Odhalene vajcia v sekanej. Ano da sa to 😀

vonava007
12. jún 2018

@petra_bazant v recepte písali, že muffiny🙂 a ľaľa ho....xi

slavaf
12. jún 2018

Ja nemám fotku, ale príbeh... Mama raz na vianoce piekla pre sestru žerbó rezy, lebo ich má veľmi rada. Asistovala aj naša starká, že sa ešte niečo priučí... Mama urobila cesto, namlela si mak a orechy, cesto rozkrojila na 4 diely, vyvaľkala, dala na plech, posypala plnkou, dala druhý plát, na to lekvár a vtedy jej došlo, že do cesta zabudla dať cukor... A tak to vyriešila svojsky - lekvár a potom aj plnku pozbierala lyžicou z cesta a potom koláč - nekoláč, zobrala pláty a pekne ich dočista poumývala pod tečúcou vodou, aby ich znova mohla vymiesiť, ale tentoraz aj s cukrom... A pointa na záver? Naša starká si to celé dôkladne obzerala a napokon zahlásila, že ona veru nevedela, že sa to robí takto, že to bude iste nejaký novší a vylepšený recept... 🙂

anka2103
12. jún 2018

Skusala som smoothie z rebarbory, no ani po velkej davke cukru sa to nedalo pit 😋

efy
12. jún 2018

Tiez rada varim,experimentujem.
Vsetko som robila podla babkinho receptu,avsak vysledok neuspesny.
bravčové koleno na spôsob pekárky,koleno tvrde ako kamen🙄🤦‍♀️

ninka1609
12. jún 2018

Ja si skúšam stale nejaké to smoothie vyrobit...asi z 10 sa tri podarili...zvyšok končí b záchode 😁😢

vedama
12. jún 2018

Ja som prvýkrát skúšala cupkake bezlepkove(len som vymenila muku ) pre mna experiment , ale chcela som dcere radost urobiť - tak prvé skončili vytecene v rúre😡 , druhé akosi divne sploštené a neupecene - samozrejme v koši😡 , zúfalá som nakoniec urobila bzl muffiny aj tie sa moc nepodarili akosi prepadli v strede- tak som to chcela oklamať a ešte som prizdobila.😁😁

klamarka5
12. jún 2018

Moje prve “rozky” ktore boli take hrozne, ze som z nich spravila “pletenky” 😩 a tvrde 🙃

zuzika2255
12. jún 2018

Naposledy,ked som robila rezance s tvarohom,som si nevsimla,ze kupujem jemny tvaroh.Doma si hovorim,ved co mozem skazit.Tvaroh som tam zamiesala,sla zovolat rodinku na veceru a ked som sla jedlo nakladat,bola z toho jedna velka zlepena hrca.Takze som to cele napichla na vidlicku a odniesla nasim sliepockam...

babybazar1
12. jún 2018

@petra_bazant Mali to but duper tradicne bryndzove halusky☹

ludka140281
12. jún 2018

tažko vybrat jeden zlý ...mala som ich niekolko,ale asi to najhoršie boli kokosove keksíky,,vraj krehke a chrumkave,,,,,popravde-mali sa volat-"vylom zuby",alebo "kamene"
a neskor som vysušila rebierka,ale dcerke to nevadilo a pochutnala si 😉

maryon1
12. jún 2018

Ja pridam pribeh o "vydarenom"mede 🍯🍯🍯 nasa babka sa na jar rozhodla,ze uvari pupavovy medik,pupav sme mali v zahrade kopu,tak poctivo zbierala,ratala presne na kusy podla receptu,varila,varila,dala si ozaj namahu....a vysledok??? Asi najnechutnejsi med,aky kedy svet videl/ochutnal.chudak babka si pomylila cukor so solou,mala taky drobny cukor,ktory konzistenciou pripominal sol...a este k tomu v rovnakych nadobach/dozach,no "chybicka se vloudila" 😁😁😁

majocka24
12. jún 2018

Moj syn 5 ročny zacal rad majstrovat v kuchyni a vyrábat si smoothie vyrábať si vlastny med a vypekt vlastne koláce 😂 samozrejme že maminka už ma tlak 200 ked ide po neho do skolky čo zas vymysli dnes takže vzdy vecer radler padne dobre 😊 uz sme piekli vajicka s mukou cukrom octom a kecupom no ale bavi ho to 😂

lucianne
12. jún 2018

No moj strasne nevydareny recept 😂 Kivi rezy.Cesticko fajne upecene vonalo krem vyslahany ani sa nezgrcol kivi na rovnake platky krasne naukladane aby bolo na kazdu kocku ked budem krajat.ALE kamen urazu zelatina aj sirup bol uzastne travovo zeleny este si v duchu hovorim aky bude pekny kolacik.Varim zelatinu primiesavam sirup cakam az vychladne zhustne.Lejem pomalicky rovnomerne na kolac super davam chladit na balkon pod alobal aby mi to vrabce nenaburali.Vecer strasna slava idem sa chlapovi pichvalit s kolacom davam dole alobal a kuk zelatina v .... kukam jak puk 😂😂😂 no zelatina mi stiekla pod korpus.No a uz aj bolo dopecene na dlsiu dobu kolac v kosi 😅 strasne ma to hnevalo ale uz sa na tom smejeme😂😂😂 skoda ze nemam fotku ale mojej tvare ked som pozrela do plechu🤤😩

lucanka49
12. jún 2018

Muž mi vraví -,,pridaj čo viem uvariť ja,, tak toto vie 😁káva a čaj 👌takto nám navarí on 😉ostatné zvládam ja ❤️

nelly761
12. jún 2018

My smoothie milujeme. Ale hlavne kvoli detom moc neprekombinovavam. Napr.dnes bol mix.banan a maliny 😋😋😋 zaprasilo sa. Ja si prihodim matu. Jedine co som pila nasilu bola odstavena zihlava bleeee brrr ale co pre zdravie clovek nespravi. No vydrzala som oba jeden den. Potom som to vzdala 😟😟😟

zbt138
12. jún 2018

@petra_bazant Petra,zlyhá len ten kto aj skúša ☝️ takže super si to tu nahodila. Ako deti sme radi experimentovali so sestrou a rodičia nám to aj dovolili (do istej chvíle) 😂 až keď už oco začal mať žalúdočné bolesti z našich "gebuzín " ako to oni nazvali 🤣 najhoršie bolo mixnute kiwi s limetkou čo otcovi skryvilo kutiky ust 😂 ale dodnes natrafim na recept na nete vrhne sa do neho a skončí to "Zuza,do riti,že prečo ti nevyhovujú overené staré recepty.." fotku žiaľ nemám,obvykle sa vytočím a ešte pred fotenim to smarim so koša 🤦‍♀️

ivkasendy
12. jún 2018

Tiež nemám foto, aj keď pár tých nepodarkov už bolo... Naposledy sme podľa jedného receptu z netu robili s dcérkou lentilkové cookies - všetko sme dali ako písalo, no "cesto" bolo strašne sypké, vôbec sa z neho nedali formovať nejaké guličky. Tak som pridala aj mlieko, že asi to zabudli napísať. Nejako sme guľky porobili a dúfali, že sa na plechu pri pečení pekne roztečú. No ostali guľaté, zospodu takmer pripečené, ale zvnútra surové a celkovo strašne tvrdé - úplné sklamanie... 😕 Len mi bolo ľúto tých lentiliek, čo sme poctivo primiešali do každej cookie, tak som sa zahrala na archeologičku, každú "kamennú" guľku na plechu rozmrvila a vyslobodzovala lentilky, nech aspoň niečo z toho môžme zjesť 😅 Doteraz nechápem, čo za čudný recept to bol, ale nabudúce vyskúšame radšej iný... 😀

cupakabricka
13. jún 2018

dobry den... fotku nemam ale ja ani moc nevarim... vacsinou vypeka a o plne bruska sa stara a kuchti moj priatel... vacsinou sa mu podari ale hovadzie masko ked robime tak stale tak nikdy sa nam nepodarilo ho tak dokonalo na makko urobit... aaa priatelove kiksy pri vareni su..korenie sol horcica a ocot... obcas to s nejakou tou ingredienciou prezenie... ale da sa to zjes 🙂😝😀😝
minule sme si robili bananove mlieko.... dala som tam trosku cukru ale zabudla som mu povedat a tak si potom do pohara pridal este aj on... bolo to moc sladke a vobec sa to nedalo pit... 😝😒☹
mojej mamke sa minule podarili zhorene hranolky... robili sme si ich v rure aaa zabudli sme na ne... 😎😀

ajka9898
13. jún 2018

Piekla som pre dceru piskotu na tortu a namiesto cukru som dala sol 😩 a najlepsie je, ze som si to vsimla az po upeceni 🤯 tak som rychlo urobila kopu palaciniek a oslava bola zachranena 😜

petra_bazant
autorModerátor
13. jún 2018

Baby, som rada, že nie som jediná "kuchárka", ktorej to nie vždy vyjde 🙄 ale veď učíme sa stále 🙂 môj ďalší prírodný super zdravý recept na nápoj sa už musí podariť! 😀🙏

lily412
13. jún 2018

Objavila som čaro bylinkovych sirupov...nikdy nezabudnem ako som s velkym očakávaním robila svoj prvý sirup z cerstvo nazbieranej levandule.Milujem túto bylinku, jej vôňu a farbu, no keďže som zle prečítala recept tak celé sa to pokazilo a sirup si vo fľaši po troch dňoch tíško bublinkoval 🤓🤓🤓 tento rok sa ale vydaril a moje decka ocuckavaju levandulovu limonadu 👍 k nemu pridavam este limonadu z bazoveho a mätoveho domáceho sirupu pre úžasné svieže leto 🌞🌞🌞

karolin2
13. jún 2018

Tak sa dcérka vytešovala, keď predsa sme získali knižku z Lidla. Mamička budeme spolu variť, jupíííí. Mamička toto vyzerá jednoducho. Tak sme sa cez víkend do toho pustili. Usilovala som nakúpiť k tomu kvalitné suroviny. Toľko energie, toľko úsilia. Aj to vyzeralo v celku dobre. Po prvej lyžičky prišlo obrovské sklamanie. To sklamanie v jej očiach. Hlavne, keď sú menšie, pre nás mamičky je to citlivejšie, aj keď s tými sklamaniami rastieme.

deli06
13. jún 2018

Moje nepodarené vianočné zázvorníky...skúšala som ich robiť prvýkrát, mojej babke sa vždy podarili krásne a boli mňam...ale moje nielen,že boli škaredé a popukané, ale ešte boli aj tvrdé a doslova hnusné 😨🤣 sliepky si snáď pochutili 😂

plotas
13. jún 2018

Kačka nám "trochu" pri pečení praskla..vyzerá akoby sme ju ešte len pitvali

sabusik321
13. jún 2018

Pokus o banánové palacinky dopadol takto 😂😂😂
Sexy postavičku do plaviek chcem mat,
to ma núti v kuchyni experimentovať.
Sem tam sa zadarí,dobre jedlo uvarim,
inokedy pohorím, “vytvor” do kosa odhodím
Ale ja sa nevzdávam :D stále zdravsie jedávam 🎉❤️

cupakabricka
13. jún 2018

@sabusik321 ahoj... bananove palacinky??? tak tie som este neskusala... 🙂