RADLER 0,0% má rád tehuľky 🤰❤

petra_bazant
Moderátor
13. jún 2018

Tehotenstvo je síce náročné, no o to krajšie obdobie. Budúce mamičky si väčšinou starostlivo strážia, čo v tomto období konzumujú, pretože chcú pre svoj poklad iba to najlepšie. Prichádza však leto a s ním aj väčšia chuť na osviežujúce pivko či radler. Odolávať im je pre tehuľky poriadne ťažká skúška. Mnohé sa nás stále pýtate, či je počas tehotenstva naozaj bezpečné piť náš Radler 0,0%. Preto sme sa rozhodli raz a navždy vám to objasniť.
Mnohí lekári sú k pitiu piva a iného alkoholu v tehotenstve absolútne nekompromisní. Odporúčajú úplne sa mu vyhýbať a radšej siahnuť po jeho nealkoholickej alternatíve. Nie je však nealko ako nealko. Väčšina nealkoholických pív a radlerov stále obsahuje asi 0,5 percenta alkoholu. Aj takéto malé množstvo alkoholu je v tehotenstve oveľa škodlivejšie pre vyvíjajúci sa plod než pre matku. Alkohol sa veľmi rýchlo dostane do krvi plodu a jeho pečeň ho nedokáže detoxikovať.
My v Hurbanove sme však pri varení svojej nula nulky a Radlerov nula nulky mysleli na všetky tehuľky, ktoré sa nevedia či nechcú vzdať raz za čas pohárika obľúbeného zlatého osvieženia. Naše nula nulky skutočne neobsahujú ani kvapku alkoholu, ktorá by mohla ublížiť vášmu bábätku. Navyše, naše Radlery sú 100% prírodné, a tak môžete zabudnúť na umelé farbivá a konzervanty, a dokonca obsahujú aj celý rad nutrične zaujímavých látok.
Skvelá správa je, že nealkoholické pivo je až o tretinu kaloricky menej výdatné, a keď siahnete po našich light Radleroch, vypijete ešte o ďalších 30% cukru menej. Je to vďaka tomu, že v nula nulkách chýba kaloricky výdatný alkohol. Čo v nich však nechýba, to sú vitamíny skupiny B (tiamín, riboflavín, pyridoxín, niacín a cenná kyselina listová), ktoré sú potrebné na správne fungovanie nervového systému a metabolizmu. Rovnako ako v pive nájdete v nich minerály, konkrétne sodík, draslík a dôležitý horčík, kremík a vápnik. Dokonca obsahujú aj polyfenoly so zaujímavými antioxidačnými účinkami.
Ideálnosť našej nula nulky ako občasnej alternatívy vody, čajov a iných sladkých nápojov môže pokaziť len prítomnosť oxidu uhličitého vo forme bubliniek. Tie môžu nastávajúcim mamičkám dráždiť žalúdok a spôsobovať nadúvanie a pálenie záhy. Ak vám bublinky nerobia dobre, bohužiaľ, nezostáva vám nič iné, len sa im vyhnúť alebo to s nimi aspoň nepreháňať.
V každom prípade, Radler 0,0% či Zlatý Bažant 0,0% si s tehuľkami dokonale rozumejú. No aj pri nich treba myslieť na starú známu pravdu, že všetkého veľa škodí.

A čo vy, milé tehuľky? Aké sú vaše skúsenosti s pitím nula nuliek v tehotenstve? 🤰❤🙂

flientica
13. jún 2018

Ale ako je teda mozne, ze v inych nealko pivach je stale toho 0,5 % ked vy ho nemate? Preco to aj oni tak nerobia ked to ma byt nealko?

karmela
13. jún 2018

@petra_bazant pila som ho na osvieženie v tehu minuly rok cez leto ,ani predtým ani teraz ním nepohrdnem chuti mi 😊

krokodilkajmanka
13. jún 2018

Ja si ho teraz užívam plnými dúškami, je to super osvieženie 😉

olifcek
13. jún 2018

pila som pocas tehu a pijem i teraz, ked dojcim :D

erikaemkina
13. jún 2018

Ahoj 🙂 ak som malá chut tak som si dala , a dám si ho stále

kallanchoe
13. jún 2018

Mnam v tych teplach prijemne osviezi.Sem tam som si ho dopriala aj ked som bola tehotna

henriettak
13. jún 2018

niekedy sa proste nedá bojovať keď dostanem na niečo chuť :D

petra_bazant
autorModerátor
13. jún 2018

@flientica legislatíva povoľuje označovať nápoj ako nealkoholický do hranice 0,5% alkoholu. My sme sa však rozhodli prekonať túto hranicu a uvariť radler (aj pivo) úplne bez alkoholu. To že tak nerobia ostatní už nie je otázka na nás 😇

petra_bazant
autorModerátor
13. jún 2018

@henriettak niečo mi hovor 😂 keď tak dobre chutia, nedá sa odolať 😍

sustiakova
13. jún 2018

Priznam sa ze v prvycg mesiacoch tehu mi byvalo velmi zle a jedine co mi pomahalo bola neslavna coca cola a vas radler :')

yanni
13. jún 2018

Uplne bez nie je ani jedno. Stopa alkoholu sa najde aj tu. Ale to je straaasne zanedbatelne.

jenny257
13. jún 2018

Ja ho pijem stale aj pocas tehu som si dala 😋 broskynovy je top 😉😋

lienka525
13. jún 2018

U mna klasika citron alebo baza..😉

sisus23
13. jún 2018

pila som ho aj pri prvom tehotenstve, pijem ho aj teraz 😊 ked su horucavy, niet lepsieho napoja ✌🏻samozrejme vsetko s mierou 😊

majocka24
13. jún 2018

Nielen pocas tehu ale aj počas kojenia si plne vychutnám hlavne v letne večery 😋

matazirafa
13. jún 2018

@petra_bazant mala som tú česť minulý rok, a nikdy viac. Bola som možno v 2. mesiaci a dala som si jedno v piatok a celý víkend som strávila na WC, v živote som toľko nezvracala a uz nikdy to nechcem zažiť, takže u mňa už radler nehrozí. Možno to bola nejaká vadna séria alebo len žalúdok odmietol piť takéto patoky. Niet nad normálne pivo.

sperka
14. jún 2018

@petra_bazant , počas tehu mi pivo vôbec neprišlo na chuť, ale zato si ho vychutnám teraz ;)

petra_bazant
autorModerátor
14. jún 2018

@matazirafa chápem, počas tehotenstva sú chute rôzne a aj žalúdok si vyberá záhadným spôsobom 😖 verím, že si teda na radler úplne nezanevrela a mimo tehotenstva si dáš 👍❤

mirpet
14. jún 2018

Bazant 0,0 mi velmi pomahal pocas strasnych nevolnosti na zaciatku tehotenstva. Teraz mi chuti aj tmavy bazant citron 0,0....mnami

petra_bazant
autorModerátor
14. jún 2018

@mirpet super, tak radler 0,0% aj pomôže, ak treba😎

iwulqa
14. jún 2018

Ja milujem radleriky 0,0% pijem ich skoro kazdy den je teplo je to to najlepsie pitie. A hlavne jahoda a levandula tie su u mna top. A sem tam osviezujuca baza a citron.

matazirafa
14. jún 2018

@petra_bazant no ani nie, dala som si ho lebo som nemohla iné ale mam radšej ozajstné pivo.. Chceli ste názor, tak nebudem ospevovat niečo čo mi nechutí len aby som dostala vzorky zadarmo 😶

petra_bazant
autorModerátor
14. jún 2018

@matazirafa to nikto nežiada, samozrejme.. každý názor berieme 🙂

asia83
14. jún 2018

@yanni Aj jablká obsahujú strááášne zanedbateľné percento alkoholu, nakoľko v tráviacom systéme kvasia. Nebudeme ich jesť?

vanilia85
15. jún 2018
zulinka23
16. jún 2018

Ja som bola tehotná minulé leto a bol to u mňa top nápoj, neskôr keď sa mi narodila dcérka som ho pila, lebo sa mi z neho spúšťalo mliečko 🙂 a toto leto ním tiež nepohrdnem .

petra_bazant
autorModerátor
16. jún 2018

@zulinka23 🙏 tešíme sa, že je radler 0,0% spoločníkom v každej situácii ❤