Bezlepkáč0,0m lepiť nemusí...

matus_bazant
Moderátor
16. aug 2019

Milé dámy,

pokiaľ patríte medzi bezlepkových, isto viete, že dodržiavanie bezgluténovej stravy dáva občas pekne zabrať. Preto nezabúdajte, že príjemného osvieženia v podobe niektorého z našich Radlerov sa rozhodne vzdať nemusíte, aj keď sa s lepkom nekamošíte.

Naše pivá a Radlery sme testovali v minulom roku vo Vyskumnom ustave pivovarníckom a sladovníckom v Českej republike a tiež aj v akreditovanom laboratóriu v Nových Zámkoch. Postupne testujeme aj všetky novinky a aktuálne máme otestované všetky Radlery a pivá pod značkou Zlatý Bažant.

Verím, ze vás poteší informácia, že vsetky naše Radlery spĺňajú legislatívne podmienky pre označenie “bezgluténovy” – teda obsahujú menej ako 20 mg gluténu na kg. Tuto podmienku splnaju aj všetky naše nealkoholické (neochutené) pivá. Ostatne pivá značky Zlatý Bažant (10% 12%, 73 a Tmavé) spĺňaju podmienku pre označenie “nízky obsah gluténu”, kedže v nich boli namerané hodnoty pod limitom 100 mg gluténu na kg.

Jačmenný slad je jediným alergénom použitým pri výrobe piva a radlerov. V procese varenia piva sa bielkoviny (vrátane hordeínu, ktorý sa nachádza v jačmeni) vyzrážajú a následne odstránia v tzv. vírivej kadi... Po perfmentácii a ležaní sa pivo ešte filtruje, pričom filtrácia odstráni z piva jemné zákaly spôsobené pivovarskými kvasnicami, či už spomínanými bielkovinami. Práve preto naše Radlery a pivá spĺňajú limit pre označenie "bezgluténový", aj keď sa pri ich výrobe používa surovina, ktoráa glutén obsahuje.

Ak patríte medzi celiatikov alebo máte naozaj silnú gluténovu intoleranciu odporúčame, aby ste konzumáciu našich Radlerov odkonzultovali so svojim lekárom. Rovnako odporúčame začať s menšími dávkami a následne sledovať reakcie svojho tela...

Tak čo, bezlepkáčky, už viete, čo si so sebou na najbližší výlet zbalíte na pitie?

s1m.one
16. aug 2019

👍

zuzanars
16. aug 2019

Túto informáciu som sa dozvedela tu už pred dvoma rokmi.....milo ste ma potešili. Odvtedy sa môj pitný letný režim obohatil aj o tieto 0,00% Radlery, ktoré milujem. Osviežia ma a nerobia mi naozaj žiadny problém. A to aj napriek tomu, že moje telo reaguje aj na malé stopy lepku. Takže za mňa 👍

matus_bazant
autorModerátor
16. aug 2019

@zuzanars Ďakujem, Zuzka 🙂 Tak to je najlepšia referencia 🙂

zuzanars
16. aug 2019

Určite každému bezlepkáčovi tieto 0,00% Radlery od Zlatého bažantu odporúčam. Kupujem si ich na kartóny a to nielen v lete. Rada si ich vychutnám v priebehu celého roka. Len jeden problém mám s tým 0,00%....kedže sú nealko začali ich ochutnávať aj deti a tak si ich musím doma doslova skrývať 🙂

matus_bazant
autorModerátor
16. aug 2019

@zuzanars Veru, deťom treba povedať, že na dobré sa čaká 🙂

mmoni89
16. aug 2019

Super tesim 👍

michal_neuschl
Moderátor
16. aug 2019

@matus_bazant presne ako píšeš, všetky príchute radlerov Zlatý Bažant sú bezlepkové nie len tie na obrázku. 😊

blbovina
16. aug 2019

Visnu.

motylik77
16. aug 2019

je to super, ze su bezlepkove... mozem si konecne s kludom aj ja obcas dat pivco bez vycitiek ... a k tomu paradne pivco...mnam...

dominika198
17. aug 2019

Super info. Nevedela som otom, cize ked budem mat pivko doma, mozem ho sestre ponuknut ktora ma bezlepkovu dietu

suge
17. aug 2019

@matus_bazant Vďaka za informáciu.😊 Aj keď ja tieto radlery nepijem, možnosť ponúknuť ich bez rizika celiatikom poteší.😀

nikolurbanska
17. aug 2019

Túto informáciu už viem dlhšie a je pravda, že som sa trocha obávala čo somnou urobí radler keď ho vypijem, pretože na lepok dosť reagujem🙈 Našťastie môžem piť radler bez problémov a teraz ma potešilo, že všetky príchute sú vhodné pre nás ,,bezlepkačov"👌 Bola som v tom, že iba citronovy môžme😁

sperka
18. aug 2019

👌