Krása z prír0,0dy - časť I.

michal_neuschl
Moderátor
13. aug 2019

Prvou z našich noviniek, na ktorú si posvietime, je (osobne môj najobľúbenejší 😇) Zlatý Bažant Radler 0,0% Grapefruit & Rozmarín. Keďže prináša kombináciu osviežujúceho grapefruitu doplnenú príjemne aromatickým rozmarínovým olejom, je ideálnym osviežením pre tých, ktorí uprednostňujú Radler s trochu vyššou horkosťou. V jeho čisto prírodnom zložení nehľadajte žiadny alkohol. Poďme si však povedať niečo aj o skrášľovacích účinkoch dvoch hlavných zložiek tejto príchuti.

Konzumácia jedného grapefruitu denne sa vyplatí hneď z viacerých dôvodov. 🙂 V prvom rade grapefruit obsahuje veľa vody a je ideálny na hydratovanie počas letných mesiacov 🌞 . Ocení ho aj každý, kto sa snaží zbaviť prebytočných kíl. Dokáže totiž nielen naštartovať lenivé trávenie a látkovú premenu, ale vzhľadom na svoju veľkosť obsahuje aj celkom slušné množstvo vlákniny, ktorá zabezpečí pocit sýtosti. Prebytočné centimetre tak budú miznúť rýchlejšie, než by ste čakali. 💃

Vďaka veľkému množstvu antioxidantov zbavuje grapefruit telo škodlivých látok a pomáha pokožke v boji proti vráskam a starnutiu. Jeho ozajstná sila sa však ukrýva v jadierkach. Extrakt z nich sa využíva v kozmetike na problematickú pleť, suchú a podráždenú pokožku alebo proti lupinám. Zmiešajte 20 kvapiek tinktúry z grapefruitových jadierok, ktorú dostanete v lekárni, so štvrť litrom vody a takto pripraveným roztokom si po umytí opláchnite vlasy. Jemne vmasírujte do pokožky hlavy a neoplachujte. Lupiny nebudú mať šancu! 👧👦

Pri spaľovaní tukov je nápomocný aj rozmarín, ktorý zlepšuje trávenie a zmierňuje prípadné nadúvanie. Táto voňavá bylinka potláča bolesti hlavy, posilňuje nervový systém a zlepšuje koncentráciu. Rozmarínom môžete zároveň podporiť rast vlasov. Vo vodnom kúpeli zahrejte 2 lyžičky sušených lístkov rozmarínu a 150 ml olivového oleja, nechajte vychladnúť a postáť 3 dni. Zopár kvapiek takto pripraveného rozmarínového oleja aplikujte na vlasovú pokožku, ideálne nechajte pôsobiť cez noc a ráno vlasy umyte ako zvyčajne.

Neviem ako vy, žienky, ale ja som po týchto informáciách hneď dostal chuť na jednu grapefruitovo-rozmarínovú nula nulku! Dáte si so mnou? 🙂

lucik194
13. aug 2019

@michal_neuschl dala by som si hned mnaaam ...... no jedna zakladna otazka.... kedy uz konecne prestanete vyrabat vsetko len v plechovkach a prejdete vo velkom na sklo ????

sperka
13. aug 2019

@michal_neuschl aj mne tento chutí 😋

monicka9
13. aug 2019

Mňaaam milujem čerstvé grepy pre ich prijemnú trpkosť, sviežosť, jemnú kyslosť, skombinovanú so sladkosťou🤗👍🏼
Radler grepový s rozmarínom je vynikajúci ale momentalne si pochutnávam na citronovom s mätou a bazou🤗😋
No zajtra určite kúpim pre zmenu grapefruit & rozmarín🤗
Na zdravie😉🍻

michal_neuschl
autorModerátor
13. aug 2019

@lucik194 Ahoj Lucka, my sme do veľkej miery ovplyvnení spotrebiteľmi. Predávame to, čo sa kupuje.. Bohužiaľ, ešte stále sme my ako národ leniví kupovať vratné fľašky. To, čo môžeme ovplyvniť naplno riešime. Znižujeme spotrebu vody v našom Hurbanovskom pivovare. Znižujeme stopu CO2. Sladovú masu, ktorá ostáva po varení piva poskytujeme lokálnym farmárom ako krmivo pre zvieratká. Keby to bolo na nás predávame len vo vratných obaloch, ale toto je v rukách ľudí, ktorí držia nákupné košíky. 💁‍♂️😊

michal_neuschl
autorModerátor
13. aug 2019

@monicka9 citrón baza mäta je tak isto famózne osvieženie. Znova kombinácia šťavnatého ovocia s bylinkami. Mňam.. 😋

monicka9
13. aug 2019

@michal_neuschl ano presne tak🤗 ja tie citrusy a bylinky proste milujem😀😋

matus_bazant
Moderátor
13. aug 2019

@michal_neuschl Ja rozmarín väčšinou používam pri pečení nedeľného kuriatka 🙂 Ale v kombinácii s grapefruitom je naozaj famózny...

michal_neuschl
autorModerátor
13. aug 2019

@matus_bazant grilovaný losos s rozmarínom je tiež super. 🤤

lucik194
13. aug 2019

@michal_neuschl ja tomu rozumiem a samu ma to mrzi, lebo ja by som hned siahla po flaske s radlerom, proste mne ta plechovka stale evokuje nieco hrozneho.... a ano mas pravdu, kto by uz len na grilovacku isiel s prepravkou radlerov kazdy dotiahne karton a pije sa, takto by vratnu flasu museli ist ludia este aj vratit.... a to sa im nechce....

misel0806
13. aug 2019

Tento som ešte nemala ,tuším pôjdem zajtra kúpiť😄😁

monicka9
13. aug 2019

@matus_bazant @michal_neuschl no chlapci fajnoty samé aj kurča aj losos😅👍🏼 No ja ako veganka používam rozmarín na pečené zemiačky mňam také chrumkavé😀😋😝

cupakabricka
14. aug 2019

@michal_neuschl
Dobrý ;) áno grepove je mnamnka ;) a obľubujem aj tmavé-citronove ;)
Vlastne skoro všetky mi chutia aaaaaaa musím ale povedať že minule som mala také čerešňový ale 🤔🤔🤔 musím mu prísť na chuť... nechápem prečo mi až tak nechutí ako ostatné..pritom čerešne ľúbim 🤔

dufajka2017
14. aug 2019

Presne toto grepové je pre mňa topka 👌🏼

21katus05
14. aug 2019

Jj toto je najlepšie 😜aj levanduľa

macik45
15. aug 2019

Túto kombináciu som ešte nemala, musím to napraviť🙂

majik66
16. aug 2019

Mnam 😀

666sunny
18. aug 2019

Grepovy sa mi nikdy nezunuje... je brutalne vyborný😅👍🏽🍺