2 deti - cesta autom - Isofix vpredu

cianka14
12. dec 2022

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ako riešite keď cestujete 2 deťmi autom. Dcéra bude mať 2 roky keď sa narodí jej malý braček. Určite sa nezmestíme traja (2 sedačky a ja) na zadnom sedadle. Ktoré dieťa dať na predné sedadlo? Musíme si kúpiť nové auto čo má Isofix aj na sedadle spolujazdca? Alebo dávate deti vpredu aj v autosedačkách bez Isofixu? Nie je to príliš nebezpečné? Ďakujem.

amelia89
12. dec 2022

@cianka14 Ahoj, normalne na kratke cesty su obaja vzadu s isofixom. Ale ked sme sli na Slovensko a potrebovala som sa k nim obom nacahovat a vidiet ich tak isiel maly vo vajci vpredu bez isofixu a ja som sedela vzadu. Tak nebezpecne by to nemalo byt- vypnuty airbag a pasy drzia aj ked samozrejme najlepsie je ich mat vzadu v isofixoch. Teraz ked uz lepsie znasa cestu krpec tak su obaja vzadu,mame tam zrkadielko a vidim ho.

janai1
12. dec 2022

Sedačky s isofixom alebo bez sú rovnako bezpečné. Treba vypnúť airbagy a správne pripútať sedačku

kamagma
12. dec 2022

Dopredu daj mladsie vo vajicku v protismere a vybavene

vevesh
12. dec 2022

Ja len, ze drviva vacsina aut na trhu a v prevadzke nema vpredu isofix. Normalne ide dieta v prislusnej autosedacke do predu a zapasane pasmi od auta, sedacku co najviac dozadu posunut (a ak tam sedi dieta vo vajicku, tak samozrejme proti smeru jazdy a vypnuty airbag)

vevesh
12. dec 2022

@janai1 airbag sa vypina iba, ak je sedacka v protismere jazdy. V smere jazdy ma byt zapnuty. Aby si to niekto nevysvetlil po svojom....

cianka14
autor
12. dec 2022

@amelia89 ďakujem za odpoveď. Ja tiež som rozmýšľala nad týmto riešením. Na krátke trasy obe do zadu a keď ideme do Poľska k svokrovcom tak maly pôjde dopredu. Len musíme teda kúpiť druhé vajíčko bez Isofix.

zanta3
12. dec 2022

Dopredu by som dala to male babatko, ked aj budes ty soferovat alebo teda niekto, kto by isiel s oboma detmi, tak lepsie mat takto pod dohladom babatko.

mima172
12. dec 2022

Deti by som nechala obe vzadu a vajko riešila so zrkadlom, aby si sa vedela na dieťa obzrieť (ak si spolujazdec). A ak by si šoférovala, tak by som dala vajko do predu na pásy.

evkao
12. dec 2022

@vevesh aj ked je sedacka v smere jazdy, je niekedy potrebne airbag vypnut, treba sa vzdy riadit manualom k sedacke a k autu

vevesh
12. dec 2022

@evkao to ano, ale zvacsa kazdy automaticky airbag vpredu vypina, co pozeram a citam bez ohladu na sedacku...

evkao
12. dec 2022

@vevesh malokto cita navody/manualy 😀

amelia89
12. dec 2022

@cianka14 Aha jasne my ho mame bez a vzadu mame len tu zakladnu- cize moze ist vajicko aj bez aj s. Vy mate take co je isofix zabudovany v tom?

cianka14
autor
12. dec 2022

@amelia89 nie.... dá sa to odopnut....ale neviem či je možné montovať to aj bez Isofixu s pasami...k tomu musí mať nejaké otvory/uchá nie?...musím zistiť v návode alebo u výrobcu

amelia89
12. dec 2022

@cianka14 to si nemyslim,to urcite pojde

evkao
12. dec 2022

@cianka14 ake konkretne vajicko mas?
@amelia89 niektore sa pasom putat nedaju

mimi3008
12. dec 2022

@cianka14 ak si stihla, mozno vojdes aj dozadu medzi sedacky. Podla toho, ake mate auto. Ja vojdem v nasom VW Passat, u kamosky v Kia ProCeed som nevosla

amelia89
12. dec 2022

@evkao ok

cianka14
autor
13. dec 2022

@evkao máme Kiddy evoluna i-size a zistila som že sa to nedá montovať na pásy....a že všetky sedačky ktoré sú sklopitelne sa dajú montovať iba na bázu (vlastne je to logické)....a my potrebujeme sklopitelne lebo chodíme na cesty 900km..takže čaká nás výmena auta 😕

cianka14
autor
13. dec 2022

@mimi3008 skúsime a uvidíme ale na ceste 900km mi to asi nebude pohodlné 😕

evkao
13. dec 2022

@cianka14 neda veru.... ale ja by som to riesila len vymenou vajicka, vajicko nemusi byt nutne polohovatelne, lacnejsie riesenie je vziat kvalitne vajicko, ktore sa da upevnit pasom auta

majka99999
13. dec 2022

My sme vozili vajicko vpredu, aspon na mna maly pekne videl, samozrejme priputany podla navodu a vypnuty airbag.

cecilia29
13. dec 2022

Ja mam autosedacku Joie od 0kg, je iba na pásy a dá sa dat do pólo ľahu a do protismeru

cecilia29
13. dec 2022

Táto je aj na isofix aj na pas....mame takú istú ale bez isofixu https://www.brendon.sk/joie-verso-2021-deep-sea... .

evkao
13. dec 2022

@cecilia29 ale nie je vhodna pre novorodenca, ani pre este nesediace dieta

evkao
13. dec 2022

@cecilia29 Verso sa v protismere upevnuje len pasom auta, isofix je mozne pouzit az pri dietati nad 15kg, v smere jazdy, kedy sa uz dieta puta pasom auta

cecilia29
13. dec 2022

@evkao ved píše ze je vhodne od narodenia. V protismere sa upevňuje pásom. Véd o to autorke ide, nie? Aby bol novorodenec v predu a pripevnený pásom

jolana2804
13. dec 2022

@cecilia29 Žádná autosedačka od Joie (kromě vajíček) není vhodná pro nesedící děti a už vůbec ne pro novorozence

evaachesa
13. dec 2022

@cecilia29 určite nie je vhodná pre novorodenca aj keď uvádzajú od 0kg. Fakt nie.

kiki234
13. dec 2022

Obaja boli vzdy vzadu a ja v predu bud spolujazdec alebo sofer. Teraz maju 1 a 2 roky a uz maju obaja autosedacky, myslela som si ze ta tretia osoba sa nezmesti ale zmesti ale jednu cast zadku musite mat nadvihnutu 😀 prvy posledny krat ked nebolo na vyber a najmensi sa musel obetovat. Myslela som ze za tych 20 minut mi praskne kost na zadku 😀

ajsha123
13. dec 2022

Ono, ak je vajíčko vpredu a matka sedí vzadu, nie je to až tak jednoduché, aby bábätko obslúžila zozadu dopredu, resp.v našom aute to bez toho, aby som sa vzadu odputala, nedokážem. Cize bábätko potom vpredu obsluhuje šofér. Co tiež nie je bezpečné... Co aj len cumel nájsť a podať... Za jazdy... Zažila som, ze bábätko celú cestu preplakalo... A ja som ako šofér vkuse hľadala cumel alebo spôsob, ako bábo utíšiť... 🤦‍♀️ Zvážte to podľa Vášho auta.
Este by som možno zvažila variantu, dať 2 ročnú dcéru dopredu, do autosedačky, ktorá sa dá pútat pásom auta, do protismeru. Len tam treba kúpiť taku, aby šofér videl do spätného zrkadla... Veľmi dobre vedia poradiť tu v skupine o autosedačkach, alebo na fb Detivaute.sk...