Dieťa v smere jazdy

veronikam3004
24. apr 2022

Ahojte prosím vás dcérka bude mať 1.rok a vo vajíčku nám nechcela bývať to bol hrozný plač tak sme kúpili autosedacku polohovatelnu teraz je ešte proti smere jazdy a ako vo vajíčku ale už jej nohy trčia a ma ich tak skrcene.. Tak moja otázka znie..
KEDY MÔŽEM DAŤ V SMERE JAZDY DCÉRKU??
(určite nie v zpriamenej polohe ale na tu prostredný polohu ešte takto keby pólolezala)

zuzanockamt
24. apr 2022

@jolana2804 tak to je obrovské auto, jasné, že sa vojdete...my by sme sa v Tipe nenaskladali, kdeže

jolana2804
24. apr 2022

@zuzanockamt Obrovský auto? To není to nový SUV. Máme starší MPV. A ano, pořizovali jsme auto právě kvůli tomu, abychom se pohodlně vešli se dvěmi dětmi 🤷🏻‍♀️

zuzanockamt
24. apr 2022

@jolana2804 oproti nášmu je obrovské, my sa tiež do nášho vojdeme s dvomi deťmi, ale staršie už sedačku nepotrebuje

klip0
24. apr 2022

@asia83 mne je až ľúto že niekto má takýto názor a ohrozuje svoje dieta v dnešnej dobe kedy sa dá ľahko všetko naštudovať

janulik2008
24. apr 2022

@minimilan to s Cybex mi tiež napadlo keďže dávali do tých sedačiek aj 9 mesačne deti🙂

veronikam3004
autor
24. apr 2022

@chatte007 ale ako nacpete také veľké dieťa do sedačky v proti smere jazdy 🙈🙈😱 nechápem.. 4baby freeway sme si kúpili od 0 do 25kg

veronikam3004
autor
24. apr 2022

@margaretka_ jako nepochopím.. Ako tam môžete dlhé dieťa na skladať samo už keď čítam niektoré tak mi to dôjde nepohodlné... Ale dekuju

777januska777
24. apr 2022

@minimilan
@zuzanockamt my mame suzuki swift a vošli sme sa.

veronikam3004
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
24. apr 2022

@777januska777 2 deti a dvaja dospelí? Tak super 👍

evkao
24. apr 2022

@veronikam3004 tak tato sedacka je "sedacka pre policajtov" - aby ste nedostali pokutu, lacna, nekvalitna, bez testov, protismer len do 13kg, co je zaroven aj odpoved na otazku, ak bude mat dcera 13kg, moze ist do smeru jazdy - ze to nie je bezpecne, je druha vec a tiez vizitka sedacky - a do sedacky bez bundy, s tou bundou jej rovno ani pasy nemusis zapinat, vyjde to narovnako

777januska777
24. apr 2022

@zuzanockamt tak tak, dve deti a dvaja dospelí (170 cm a 180 cm) 🙂

777januska777
24. apr 2022

@veronikam3004 ono keď je kvalitná sedačka v protismere jazdy, tak dieťaťu je pohodlná a nebude vymýšľať.

kamagma
24. apr 2022

My sme normalne od cca roka pouzivali v smere sedacku ,vajco sme uz nemali a tak isto budeme aj teraz pri mladsej..

jolana2804
24. apr 2022

@veronikam3004 Strašná sedačka a zbytečně moc oblečený dítě 🤷🏻‍♀️

klip0
24. apr 2022

@veronikam3004 napíš inak na fb do skupiny Deti v aute, tam ti odborníci ochotne poradia ako nastaviť sedačku, akú zvoliť, ako ju pripevniť v aute, všetko

janulik2008
24. apr 2022

@veronikam3004 my sme mali Avionaut hoc nebola v protismere tak sa dal nastaviť "sklon" na spanie 🙂

veronikam3004
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikam3004
autor
24. apr 2022

@klip0 ďakujem krásne 🥰

veronikam3004
autor
24. apr 2022

@evkao noo tak to sa asi nedočkám.. Naša bude mať rok a vážime len 7kg.. Ale potom je písané v smere jazdy 2 poloha od 9 do 18kg

pracujucazienka
24. apr 2022

Pocuj ale ty nechces vôbec počuť radu ako máš vozit svoje dieťa..baby ti poradili ako je to bezpečne ale ty si ideš stále svoje..ja som napríklad išla včera z Lidlu a videla som manželov z dieťaťom pričom žena bola tehotná ako nasadajú do auta..žena nastúpila do predu muz jej podal dieťa na nohy a išiel si sadnúť..takze každý podľa seba..

klip0
24. apr 2022

@veronikam3004 nečítala som kto a čo ti písal o oblečení ale to nieje názor. Takáto bunda v sedačke naozaj byť nemôže, mala by potom pri nedajbože nehode preklzla a preletela cez pásy. Samozrejme nie v tričku ale treba dať bundičku napr s akoby plysovym povrchom. Nie nariasenu a nie klzky hladký povrch.
Pozri naozaj tu skupinu na fb ak si tam ešte nepísala a uvidíš poradia ti a máš istotu že poradia správne

evaachesa
24. apr 2022

Ja som úplne zhrozená a miestami až znechutená keď tu čítam niektoré príspevky a komentáre... opakujúce sa pravidelne. Je vidieť ako sme na Slovensku ešte pozadu čo sa bezpečnosti týka. Mám pocit že je stále len veľmi malé percento rodičov, ktorí sa skutočne zaujímajú o bezpečnosť svojho dieťaťa a reálne si pri výbere autosedačky naštudujú aj niečo viac ako len bezhlavo kúpia nejakú už na pohľad otrasnú a nekvalitnú autosedačku (viď foto autorky).
Ženy, to nemáte kúsok svedomia? Trochu času aby ste si naštudovali a prečítali niečo o bezpečnosti? Veď stačí otvoriť Internet a vybehne vám hneď kopa užitočných informácií. Nie, ani ja som o tom nemala šajnu, no ako som sa stala matkou, automaticky som sa o to začala zaujímať a informovať. Autosedačka je jednou z najdôležitejších bezpečnostných prvkov pre vaše dieťa, niečo čo dokáže vášmu dieťaťu zachrániť život. Niečo čo je v škandinávskych krajinách úplne bežné a normálne, je u nás vnímané ako čudné a nepochopiteľné? Ale že niekto sa tu ešte verejne prizná že dal 6 mesačné nesediace dieťa do smeru jazdy je už ozaj na facku, pokutu a sociálku! 🤬
Najlepšie je keď sa žena sťažuje ako nemôže dať veľa peňazí za autosedačku, no na hniezda a mantinely do postieľky kľudne vysolí aj viac ako by dala za bazarovú, ale kvalitnú sedačku. A to nehovorím o iných hlúpostiach, za ktoré sú ľudia ochotní dať peniaze.

@veronikam3004 milá autorka, ak nemáš záujem počúvať dobre mienené rady, rob si ako uznáš za vhodné, no nenavážaj sa tu do ostatných, ktorí ti tu predostreli FAKTY a nie nejaké názory, čo je obrovský rozdiel! V tej autosedačke, ktorú má tvoje dieťa by nebolo pohodlne ani bábike. Veď tá sedačka je tak nízko položená a rovná bez nejakého polstrovania, že to pre dieťa muselo byť nepohodlné už od začiatku. Všetky kvalitné alebo aspoň lepšie autosedačky majú nejakú "základňu" a sú tým pádom vyššie, čiže dieťa si vie nohy ohnúť. Veď vidíš ako neprirodzene má dieťa nôžky ..tie pásy jej nedovolia nohy ohnúť do kolien keďže je takto nízko. Kvalitnú a bezpečnú protismerná autosedačku kúpiš od 150€ (Joie steadi) a vydrží ti cca do 3-4 rokov a vieš ju kúpiť aj z bazára. Toto nie je o tom že chudák dieťa nevidí dopredu ale o tom že tomu dieťaťu dávaš aj pri 50km/h nehode šancu na PREŽITIE!!! Si matka, si zodpovedná za zdravie a bezpečnosť svojho dieťaťa tak sa prosím dovzdelávaj v tejto sfére a ak o to nemáš záujem, tak zbytočne nemrhaj našim časom, ktorý tu teraz míňame na to aby sme poradili niekomu, kto vlastne o to ani nemá záujem. Som už skutočne vytočená keď tu niekoľko krát do týždňa čítam úplne rovnaké príspevky! 🤨

jolana2804
24. apr 2022

@veronikam3004 To není názor, to je fakt. A teď budu hnusná, ale doufám, že to napíšu poprvé a naposled, ale jestli někdo nemá 200 eur na kvalitní věc pro dítě, která zaručuje vyšší bezpečnost, tak si nemá to dítě dělat 🤷🏻‍♀️ Nezlobte se na mě, ale dítěti se nakupuje plno blbostí. Děti mám 2 a vidím kolik zbytečností jsem koupila. I kolik blbostí jim dala rodina. Kdyby se místo toho všichni složili na sedačku, tak by udělali líp. A hlavně, když se koupí kvalitní vajíčko, tak se zase dobře prodá a už mám alespoň základ na kvalitní sedačku. Koupila jsem vajíčko za 4 tisíce, malá v něm vydržela skoro do 2 let a pak jsem ho v pohodě za 3 tisíce prodala dál

sonia.
24. apr 2022

My sme sa chystali vozit nasu najmensiu v protismere co najdlhsie. Realita? Pri kazdej jazde zvracala. Tusim od roka je v smere a dokonca vpredu, vedla mna. Lebo aj vzadu jej byva zle. V kazdom aute mame pre istotu nas maly "grc kyblik", ale nastastie odkedy je vpredu, tak je takmer nevyuzity. Uz len velmi, velmi vynimocne ho potrebujeme. Takze predstavu sme mali sice peknu, ale realita je uplne ina...

sonia.
24. apr 2022

No ako pisu dievcata vyssie,bezpecnost je velmi dolezita! My mame sedacku pre malu od jej narodenia v obidvoch autach, kedze auta striedame, neustale by sme len sedacky prehadzovali. Navyse parkrat by aj bol problem, ze by sme zostali bez sedacky alebo by nas niekde muz nemohol vyzdvihnut, keby ju nemal a pod. Ale! Vzdy, naozaj vzdy sme pozerali na bezpecnost sedaciek (aj pri starsich detoch, kym mali sedacky). Radsej sme zainvestovali viac a niekde inde sa uskromnili, ale tu naozaj netreba setrit. My navyse velmi vela cestujeme. A co sa tyka sedaku neskor - ten sme nepouzivali. Deti boli v autosedackach, kym to bolo potrebne. Sedak bol len nudzove riesenie, ked ich niekde napr. vyzdvihli babka ci dedko (aj to cca od veku 8 rokov a vyssie). S nami jazdili len v autosedackach.

chatte007
24. apr 2022

@veronikam3004 Moj maly bude mat 2 roky, vozi sa v Nuna Prym v protismere, na svoj vek je vyssi nez priemer a nohy si vystrie a je spokojny. A urcite este aspon rok vydrzi. Zavisi od autosedacky, do kvalitnej sa dieta da dobre a pohodlne usadit.
Je dobre, ze si sa prisla poradit, ale zda sa, ze si chcela len odobrit, ze mozes uz dceru otocit do smeru. Tu ti radime v dobrom. Ako som uz pisala, do 15 mesiacov podla zakona musi byt v protismere. Potom uz je to na vasom zvazeni, nikto ti zbran pri hlave nedrzi, ze musis mat dieťa v protismere, len je to skratka bezpecnejsie. A s tou bundou ti tu dobre radili. Ked je takto naobliekana, pri naraze sa moze z tych pasov vyvliect. Existuju deky do autosedaciek.

maciatkolulu
25. apr 2022

@veronikam3004 keď ti zaspí, tak tu sedačku vieš aspoň trochu polohovat? Na obliekania v sedačke byt nemá, jasne, ze pokrcis ramenami a povieš si, že no a, v aute je zima a percento na nehodu je nízke... Ale vieš ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách. Moje najstaršie majú skoro 25 a 22,ked boli malé, neboli povinné sedačky, ale mne nemusel dat zákon to, aby som si chránila vlastne deti, zo zahraničia som im už vtedy objednala cybexi, obidvom a museli byť pripútaný, dovtedy, kým im boli sedačky dobre, čo v prípade mladšej bolo do skoro 13 rokov. Frflala, hanbila sa, ale mne to bolo úplne jedno. Nuž a keď máte peniaze na auto, palivo, poistky, údržbu, tak snáď viete zabezpečiť bezpečnú sedačku. Keď nie, tak vaša vec, kľudne si môžeš hrkutat s kým chceš o tom, ako je ôk, čo robíš, ale proste nie je. Deka do autosedacky nestojí veľa, nuž a to oblečenie, čo ma mala na sebe nesvedčí o tom, že ste išli do mrazu, vsakze😉legíny s pančuchami predpokladám, tak mohla mať sveter a deku. Snáď nemáte škodu 120,co sa rozkuri po 100 km. Takže všetko čo píšeš je albisticke a uplne mimo

veronikam3004
autor
25. apr 2022

Nehnevajte sa ale ja nechápem čo je na tej sedačke také zlé? Toľko druhu sedačky a stále čítať o každej no hrúza.. Zasa dieťa na kolená vzivote nedávam.. Dobre ďakujem mam dosť toho pýtala som sa len na ér jazdy a začalo sa ru iné riešiť 😱😱😔😔 a ešte ja som ta najhoršia ďakujem pekne.

veronikam3004
autor
25. apr 2022

Skôr všetci riešili sedačky a oblečenie ako kedy poradili kedy môžem dať v smere jazdy dieťa 😱😱 však jazdím aby sa zadná nehoda nestala a nie nedajbože by si mala nehodu.. Co mam papiere nikdy s a nič nastalo... Ďakujem v niektorých komentoch som našla co som hľadala a v niektorých ani moc nie viacej mňa rozculili ako poradili ale ďakujem všetkým...