Mohu použít autosedačku do 13 kg pro dvouleté dítě?

cinkatko
3. apr 2015

Ahoj holky, opravdu nevim, kam tu temu zaradit 🙂 Vite s manzelem jsme si koupili auto, objednala jsem autosedacku, kterou nam doruci az za nekolik dnu. Muzu zatim pouzit autosedacku -nosic pro deti do 13 kg? Zda se mi, ze je male jeste dobra (hlavicku ma akorat, vubec netrci ven). Vsude pisi, ze se muze pouzit az dokonce kolem 18 mesicu (vim ze to je rozdil pul roku)protoze ty rear facing baby carrier (nevim jak tomu rikaji u nas) jsou velice bezpecne a rodice by je meli pouzivat co nejdele. Je tu nekdo i z uk, kdo by my umel poradit? Diky za odpoved holky. Prosim neberte to jako zert, bezpecnost mych deti je mi na prvnim miste. A nez bez sedacky, to radeji necestovat vubec a jit pesky i v tomto necase (dest a zima brrr) 🙂

mamulienka30
3. apr 2015

Do 80cm alebo/a do 13kg... neni mala vyssia? Hlavicka by nemala fakt pretrcat... ak sa tam normalne zmesti tak preco nie...

dzejn80
3. apr 2015

Ber do uvahy vahu a vysku, tak aby netrcala hlava ... Ak to splnate, s kludom ju pouzi. Ja mam opacny "problem" syn mi sedi v sedacke co je od 18kg, teda 3. kategorii a este nemal ani dva roky. Je jednoducho vysoky a tazky na to, aby bol v 2. Uz mu trcala hlava. A pritom 3 je od cca 4 rokov, ale ako vravim, podstatna je vaha a vyska.

katrinka8
3. apr 2015

Pokiaľ spĺňa váhové kritérium a nepretŕča jej hlavička, tak môže 😉

bubelko
3. apr 2015

@cinkatko pokial dieta nie je tazsie alebo mu netrci hlava je vek uplne jedno 😉

ivet1371
3. apr 2015

Niektoré deti keď nemajú eśte ani rok sa tam nezmestia🙂

anitra11
4. apr 2015

@cinkatko ako už písali kočky, vek nie je určujúce kritérium pri výbere autosedačky, ale váha a výška a podľa nových noriem už to bude predovšetkým výška dieťatka, pretože najviac treba ochrániť hlavu, a tá nesmie pretŕčať cez hlavovú opierku ...