Musím dávať bábo do autosedačky od narodenia?

cukrinka004
14. feb 2011

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať ak mi viete poradiť či musím malého hneď dávať do autosedačky, bude mať 2 mesiace a chystáme sa na asi 2 hodinovú cestu. Minule sme ho dali do autosedačky dali ale veľmi sa mu to nepačilo lebo kôli plienočkám si sadnuť ani nevedel. Stačí vanička?

katy1979
14. feb 2011

ta otazka je myslena vazne? pre zivot svojho dietata ano.
aj z porodnice dieta ma ist v autosedacke v zakone ziadna vynimka nie je. ako si zopar ludi mysli.
Ale nevozim dieta v sedacke kvoli zakonu. autovanicky sa mi nezdaju vobec bezpecne aj ked stalo sa aj nam ze sa v nej viezol.
A ze sa mu tam nepaci hold smola. moje dieta dokaze niekedy hysacit celu cestu. nevyberiem ho aj keby sa rozkrajal. vyrastie a prejde ho to a zisti ze vozit sa nie je zle.
skuste si to naplanovat aby bol unaveny najedeny tak aby bola velka sanca ze zaspi. A ak myslis ze je to kvoli plienkam tak mu to skus nechat volnejsie.

lenkasan
14. feb 2011

Aj homologizovaná vanička ako autovanička pre skupinu 0, pre deti do 10 kg je len do 15 km za hod.Takže to keď ju vezieš na kočíku.Lebo asi len tam ideš 15 km za hodinu.Va ute ideš vždy aspoň 50.Inak sa stane to čo ani3012 ukázala v spotoch.Tie vaničky nie sú bezpečné.Jasné,že niekedy je "ľahšie" odviezť dieťa vo vaničke,ako ho prekladať do vajíčka,ale radšej ho stokrát preložím a tisíckrát zobudím,ako sa mi raz môže niečo stať.

TAKŽE URČITE TREBA POUŽÍVAŤ VAJÍČKO.

ciernaperla
14. feb 2011

autosedacku od narodenia to neviem ale ak myslis vajicko tak to ano malo by sa babo v nom prčenasat az po dobu pokial nebude vediet samo drzat hlavicku

salma22
14. feb 2011

no my sme ju nedavali od narodenia do autosedacky nieje to dobre pre taku krehku chrbticu(aby ju nemala ako paragraf pokrcenu) my sme ju mali vo vanicke prenosnej (fusako-taske) aj sestricka na porodnici nam to poradila aspon 2mesiace by mala byt na rovnom a autosedacku sme kupili ked mala 4mesiace

tilly24
14. feb 2011

urcite je bezpecnejsia autosedacka - vajíčko, my sme dali maju hned z porodnice a bola v pohode, takisto ako 3 mesacna cestovala vyse troch hodin a len v autosedačke - vajíčku, hlavne mysli na bezpecnost dietata., ved tam nesedi, je to taky polo sed.

dejka
14. feb 2011

Ahoj, my sme malú prevážali vo vaničke iba z pôrodnice. Inak vždy v autosedačke. Ako trojmesačná už absolvovala aj 3 hodinovú cestu a bolo to v pohode. Myslím, že je lepšie ak si bude postupne zvykať na autosedačku, potom to bude čoraz ťažšie.

liv1
14. feb 2011

Určite autosedačka. Pozrela som si ten spot na ktorý tu dievčatá dávali link, a je mi z toho tak zle, že až. ☹
Ale je to realita, je veľa nezodpovedných rodičov. Vy k nim ale určite nepatríte, veď ti na tom záleží a preto sa informuješ...

och
14. feb 2011

jasné, že musíš 😲 to čo je za otázku? nerozumiem prečo by sa ti dieťa nemalo zmestiť do vajíčka aj s plienkami? my používame látkové plienky a v pohode sa tam zmestí aj ako 13 mesačná 😵 bez autosedačky by som ani nenaštartovala nie to sa ešte pohla!!!!!!
prosím vás a to čo sú za zastaralé názory, že pokrivý chrbtica? vo vajíčku je to prirodzenejšia poloha pre dieťa ako keď leží v postielke!!!!
z pôrodnice sa rozhodne nechodí v perinke ani v zime, sú na to fusaky, poprípade deka cez vajíčko 😎 my sme šli 2 januára domov a bolo -15 stupňov a malá je a bola úplne v poriadku
ani neviem o žiadnej výnimke v zákone, že dieťa z pôrodnice môže ísť mimo autosedačky 😲 už pri náraze 20 km/h nie je žiadna šanca aby niekto udržal dieťa v rukách a ak aj áno, náraz dopredu, či už o palubovú dosku alebo predné sedadlo ruky neochránia a vám garantujem, že nehoda sa zbehne tak rýchlo, že nestihnete ani žmurknúť
okrem toho, vy si môžete dať pozor za volantom, môžte ísť prakticky krokom, ale budete stáť na červenej a niekto do vás narazí v 50 km/h rýchlosti zo zadu!!!!!!! len preto, že telefonoval!!!!! vravím z vlastnej skúsenosti, že to nie je sranda, nebyť nášho veľkého auta je po nás a to sme menili celý kufor!!!!
dokonca samy výrobcovia autosedačiek doporučujú výmenu autosedačky pri náraze v rýchlosti vyššej ako 20 km/h, bo môžu byť poškodené vnútorné časti sedačky, ktoré nie sú na prvý pohľad vyditeľné 😲
ak sa tak veľmi obávaš cesty, choďte na noc, kedy bude spinkať alebo ho niečim v zadu zabávaj, určite má svoju obľúbenú hračku alebo stačí niaky nový predmet, krabička, horalka, niečo čo šuchoce, či je farebné
a kojiť len v stojacom aute na parkovisku, život je len jeden a nemyslím, že stojí čokoľvek za to ho riskovať 😉

ivett1
15. feb 2011

ahoj...no, urcite som za vajicko...kvoli bezpecnosti, i ked my sme par krat zo zaciatku pouzili aj vanicku (na vysetrenia do nemocnice), ale ta mala vnutri bezpecnostne pasy...a pravdeaze bola pripevnena vzadu pomocou pasov...

stanislavao
15. feb 2011

ide o bezpecnost dietata. ked nieje priputane, tak v eychlosti 50 km / hod. moze preletiet na celne sklo a zabije sa.
ved to nieje sranda. vy mozete davat pozor, ale pojde nejaky blazon, narazi do vas a zabije sa vam dieta. stoji vam to za to? nech si dieta zvyka od narodenia na autosedacku. nepaci sa mu tam? zvykne si. treba to vydrzat. za jeho zivot to stoji.

syslica
18. máj 2011

Žienky, nedá mi neprispieť, hoci po dlhej dobe: vy ste si to tu vykonzultovali a k správnemu uzáveru prišli aj samy, spomínané video som si radšej nepozrela, ale mám manžela súdneho znalca práve z odboru doprava cestná a hoci sa práve z ohľadu na mňa snaží prípady, kde sú obeťami deti odmietať (niekedy to nejde), mám bohužiaľ v takejto otázke jasno. Na podporenie argumentov, ktoré tu už odzneli:
- Náraz automobilov pri rýchlosti 50 km/h je pre nepripútané dieťa taký silný ako pád z 3. poschodia na holú zem!
- Ak by muselo auto pri tejto rýchlosti prudko zabrzdiť, na udržanie nepripútaného dieťaťa by musel človek, ktorý toto dieťa drží, vyvinúť silu rovnajúcu sa sile potrebnej na udržanie dospelého slona.
Takže neriskujte a chráňte život detí pripútaním v autosedačkách, aby vám nevyleteli z náručia a neboli katapultované cez predné sklo !

aliza
18. máj 2011

prosim vas, odkial beriete nazor, ze si dieta skrivi, dokonca 'polame'!!!! chrbticu v autosedacke? nejake sestricky vam to povedali, tak tomu verite? keby sa nieco take stalo, tak by tie autosedacky boli uz davno zakazane alebo urobene inak. V zahranici sa ludia sudia za vsetko, aj ked na nich zasteka pes na ulici, tak zazaluju majitela za ujmu na zdravi, ze sa zlakol. Takze pochybujem, ze by nikto nic nerobil, keby sa statisicom deti krivili a lamali chrbtice lebo vsade vo svete sa vajicka pouzivaju od narodenia a nikto nema z toho krivu chrbticu. Dokonca tu u nas vajicka pouzivaju ako hlboky kocik prve mesiace, cize to dieta tam je podstatne dlhsie, ako by malo a aj tak nemaju problemy.
takze nie je o com premyslat, dieta musi do autosedacky a hotovo. Ja som tiez viezla maleho domov z porodnice v autosedacke, nevidim v tom ziaden problem a to nemal ani 24 hodin.

exupery
18. máj 2011

Niekedy vazne zasnem nad tym,ako su rodicia ochotni riskovat zivot toho najdrahsieho,co maju doma...jasne,ze autosedacku,ak ju buds pouzivat od narodenia,dieta si zvykne,a bude vediet,ze v aute sa sedi v sedacke.ak ho naucis na vanicku a potom ho supnes do sedacky,jasne ze sa to niektorym nepaci,je to nepohodlne...ja som za autosedacku,nie koli zakonu,ale koli mojmu dietatu a jeho zdraviu...ked vidim,tych ludi ako rozvazaju deti na kolenach,len preto,ze placu...alebo dokonca ZA VOLANTOM!Aj to som zazila,ani nie rocne dieta!
A ked sa nedaj boze niecoi stane,a nemusi to byt ich chyba,...potom vyplakavaju do TV....chrante si svoje deti,ony sa same neochrania!

mamkaivka
18. máj 2011

naši boli v sedačke aj keď to ešte zákon neprikazoval.....kto si myslí,že je zbytočná autosedačka odporúčam exkurziu na traumatologickom oddelení /je tam veľa hlupákov čo riskujú a kaskadérov a tak ľutujú... 😉 /

magua
20. máj 2011

Ahoj, uz si sa dozvedela,ze dieta musi byt v autosedacke.. ale nie to som chcela.... ono aj vanicky sa daju specialne uchytit, napr. moja sa da, len treba dokupit specialne pasy a aj pasy pre dieta aj taky vankusik okolo hlavicky... cize z toho spravis taku "autosedacku", ale neviem , ci je to u nas akceptovatelne, kocit je taliansky, takze asi tam to mozu... to lne pre zaujmavost
a neboj, maly Rastik si zvykne, ani moja tam nechce byt, vajicko je pohodlne a vzdy sme naplanovali cestu tak, aby spinkala :D

lucka1987
20. máj 2011

autosedacka ( vajicko) urcite ano. v pripade ak mas skusenosti ze ti babo nevydrzi cestu v nom tak sa daju kupit aj vanicky s bezpecnostnymi pasmi... ina varianta nie je a ani by som ine neskusala

merikac
21. máj 2011

Nie nemusis dat babo do autosedacky- pokial necestujes autom 😉 ,,,,,,,,,,,,,,,,AK sa pytas, ci dat dieta do autosedacky ked cestujes autom,,tak len menej inteligentny rodic by hazardoval s vlastnym dietatom a nezabezpecil pre neho maximalne moznu ochranu v ramci svojich moznosti,,,,,,,Ak mas vanicku, ktora je urcena na cestovanie autom-tak mozes pouzit aj tu,,,,no v ziadnom pripade nevyuzivat-nahradne moznosti, ktore nie su vyslovene urcene na prepravu deti v aute............

juliasuranova
3. jún 2011

ahojte. ako spravne vlozit dietatko s porodnice do autosedacky?? aj so zavinovackou alebo bez. prosim pomozte.

monr
3. jún 2011

julia, bez zavinovačky, normálne ho tam vlož, pripútaj, a môžte ísť.

nini78
3. jún 2011

ahoj, u nás do vajíčka dávali deti bez zavinovačky, ani neviem či to so zavinovačkou ide 😅

iinuska
3. jún 2011

urcite bez zavinovacky, to by sa ani pasy nedali zapnut, a aj tak je teplo

bbtina
3. jún 2011

sú špeciálne zavinovačky do autosedačiek a s tými to ide

andrejka1974
5. jún 2011

urcite bez vahania uz z porodnice len v autosedacke