Polohovateľná autosedačka 15 - 36 kg s isofixom

mimimami3
23. aug 2016

ahojte, ideme menit sedacky za isofixove, mensia dcerka ma 16 kg, vacsia o par viac, cize uz tu poslednu kategoriu. doteraz sme mali polohovatelne bez isofixu a dost sme to polohovanie vyuzivali, kedze v aute vacsinou zaspia. ake polohovatelne 15-36ky s isofixom mate vy a ake su vase skusenosti s nimi?

simsalabim
23. aug 2016

@mimimami3 tieto vacsie sedacky sa daju polohovat uz len minimalne. My mame Cybex Solution s isofixom, uz ju mame dlhsiu dobu, takze odvtedy su uz urcite nejake nove, ale pochybujem ze polohovanie ako take bude ine ako u nasej. Polohovanie spociva v tom, ze sa da kusok povytiahnut sedak a zaroven sa da opierka hlavicky zaklonit asi tak o 5cm. Oproti sedackam do 15kg je to ako nic. Ale aspon dietatu nepada hlava.

mimimami3
autor
23. aug 2016

@simsalabim hej, boli sme dnes pozerat i v obchode a vacsina z nich sa da chrbtova opierka uz len prisposobit sklonu sedadiel, vyslovene polohovatelne (cize na to povytiahnutie aspon o cosi) mali len tri, maxi-cosi rodi, peg perego 2-3 flex a concord (nepamatam si presne oznacenie). zatial nas zaujala ta peg perego...

simsalabim
24. aug 2016

@mimimami3 povytiahnutie ma aj nasa cybex solution. Ja by som volila sedacku, ktora dobre obstala v testoch, urcite vyskusaj take. Mam za sebou nehodu s dcerou v aute, viem, o com hovorim.

lili007
24. aug 2016

Romer Kid...sme velmi spokojni. Vyhodu ISOFIXU vidim okrem bezpecnosti v tom, ze mi sedacky nelietaju po aute pripadne sa s nimi deti v zakrutach nenaklanaju sem a tam.
Polohovanie nam vyhovuje...ako pisu baby ide o cca 3polohy chrbatika povytiahnutim sedacej casti vpred. Spolu s naklonenim operky sedacky auta to bohate postacuje.
Opierka hlavicky je dost hlboka, takze pekne chrani dieta a ramenna cast je tiez dost siroka. Mame 2ks. Jeden ma 3rocna utla dcerka a druhy 6,5rocny statny syn🙂

lastom
30. aug 2016

isofix su super, len na to potrebujes mat diery v sedacke a nie kazde auto to ma. Ak to upevnis iba cez pas, tak to nesplna svoj ucel.

julls51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika2519
4. nov 2016

@lili007 chcela by som sa spýtať nelamu sa vám polystyrény ? My mame romerku do 18 kg a už som ich 2 x menila ďakujem

monika2519
4. nov 2016

@simsalabim dobrý deň chcela by som sa spýtať na cibex sedacke sa da opraty poťah?

monika2519
4. nov 2016

@mimimami3 Ak sa smiem spýtať akú ste nakoniec kúpili?

julia204
4. nov 2016

@monika2519 prosim.vas mozem sa spytat kde ste zohnali nahradny polystyren a za aku cenu? svokor vytahoval sedacku z auta nevedel ako sa odopina a tahal ju za ten.polystyren a zlomil ho na pravej strane ..dakujem

simsalabim
4. nov 2016

@monika2519 pravdupovediac neviem...dcera ju este neuspinila tak, aby ma napadlo ju oprat...ale urcite vydrzi vela, vyzera stale ako nova a to ju mame cca 6 rokov.

monika2519
4. nov 2016
lili007
6. nov 2016

@monika2519 ...polystyreny sa same od seba nezlomia ale ano, ked sa rodic zaprie do sedacky aby priputal dieta, pripadne ked dietatko vyvadza hlomia sa tie polystyreny za hlavou. My sme to vyriesili tak, ze hned po kupe ked sa mi jeden polystyren nalomil pri snimani potahov kvoli praniu, tak sme polystyreny jednoducho kobercovou paskou prilepili k sedacke...funkciu nadalej plnia a nemusim sa bat, ze sa o ne zapriem a podobne.

mimimami3
autor
7. nov 2016

@monika2519 nakoniec sme kupili Peg Perego Flex s isofixom. sme velmi spokojni, nie je to taka "opacha" ako ta predtým, cize aj ked potrebujem sediet vzadu v strede medzi dvomi sedackami, pohodlnejsie sa mi tam nastupuje i sedi. a daju sa dat do pololahu este viac nez tie predtým, lebo sa da posunut i samotna zakladna na isofixe a plus este nezavisle od toho i cela sedacka dopredu. aj bocne opierky sa daju do sirky prisposobit, skratka je maximalne flexibilna.

baja15
1. apr 2019

@mimimami3 ahoj, veľmi ma oslovila autosedačka PP 2-3 Flex - hlavne kvôli tomu polohovaniu ale nenašla som k nej žiadne recenzie. Tak sa ťa chcem popýtať 🙂 zaujímalo by ma či nie je tvrdá, aby som malej nemusela dávať vankúš pod zadok 😀 a či si počas používania objavila aj nejaké nevýhody 😉

mimimami3
autor
3. apr 2019

@baja15 sme s nimi velmi spokojni (mame 2 ks) a doteraz som nenasla ziadne nevyhody, nemenila by som na nej absolutne nic. prijemny material, polohovanie je super a jednoducho sa s nou manipuluje. z isofixu sa lahko odpaja (predtym sme iso nemali), ked manzel potrebuje sklopit zadne sedadla. vzadu to rozsirovanie bocnych opierok vyuzivame na zimu - ked maju hrubsie oblecenie. keby som sa mala znovu rozhodovat, sla by som do tejto kupy znovu.

baja15
3. apr 2019

@mimimami3 super, ďakujem 🙂 chcela som ju vidieť naživo ale nikde v okolí ju nemajú...tak je pohodlná áno? Lebo niektoré čo sme videli sa mi zdali dosť tvrdé pre dieťa ☹ a ešte taká pomimo otázka, aké máte auto keď si písala že sa zmestíš medzi dve autosedačky? My máme Astru kombi a nehrozí že by som sa vopchala medzi ne 😀

mimimami3
autor
4. apr 2019

@baja15 myslim, ze je pohodlna, deti sa nikdy nestazovali a od zaciatku si sedacky oblubili. Auto sme mali Hyundai i30 a ja som stihla (pohybujem sa v rozmedzi 55 - 60 kg), zmestila som sa tam normalne. nebolo to samozrejme superpohodlne (napr. cestu k moru by som tak nedala), ale na kratke trasy to bolo v pohode. teraz mame 7-miestny citroen grand picasso, lebo nam medzitym pribudlo tretie dietatko a tri autosedacky vedla seba by sme do toho hyundaia nedali (vajicko este ano, ale uz tieto vacsie nie, nehovoriac uz o potrebe vacsieho kufra). takze teraz, kym je babo este vo vajicku a vpredu, ja sedim medzi autosedackami vzadu a mam miesta az az 🙂

baja15
5. apr 2019

@mimimami3 Ďakujem za podrobnú odpoveď. My sme nakoniec kúpili Maxi Cosi Rodi kvôli tým opierkam na bokoch sedacej časti, zdalo sa nám to pohodlnejšie a Peg Perego nemala ADAC hodnotenie tak aj kvôli tomu. My tiež rozmýšľame nad väčším autom, preto som sa pýtala 😉

mimimami3
autor
5. apr 2019

@baja15 my sme prave tie bocnice na spodku sedacej casti nechceli. kazdemu halt vyhovuje nieco ine, hlavne, ze ste nasli tu "svoju" 😉 Tak ak kupite vacsie auto, v pohode sa zmestis, ved to budete mat asi vzadu tiez tri samostatne sedadla...

mravvcek
5. apr 2019

My mame joie every stage je uzasna!